Jump to content

Czarnogóra 2013 Czerwiec

Franzzz
 Share

Recommended Posts

Witam,

w dniach 17 - 28 czerwca wyjeżdżamy do Czarnogóry. W tej chwili na 100% jadą dwa starsze małżeństwa na motocyklach FJR 1300 i BMW K1200. Preferujemy spokojną turystykę motocyklową. Pobyt na miejscu - 8 noclegów - bierzemy pod uwagę miasta Sv.Stefan lub Petrovac.

Wyjazd raczej niskobudżetowy, ale spanie na kwaterach. W miejsce namiotów, karimat i pozostałego ekwipunku campingowego zabieramy prowiant i trunki.

Jezeli ktoś z Was ma ochotę dołączyć zapraszamy

Plan wycieczki jest dość ambitny. Założenie jest takie, żeby jak najwięcej zobaczyć, ale nie za wszelką cenę. Wszystko zależeć będzie od atmosfery, nastroju i chęci uczestników.

dzień 1

Łódź - Cieszyn - Brno - Bratysława - Budapeszt - Palić 973 km Nocleg w pensjonacie

dzień 2

Palić - Belgrad - Podgorica - Petrovac 650 km miejsce docelowe

dzień 3

odpoczynek po dwóch dniach podróży, czyli plaża, jedzenie, picie

dzień 4

zwiedzanie miasta Budva - 20-30 km w obie strony

dzień 5

Trasa wokół Parku narodowego Lovcen 140 km - zwiedzanie Mauzoleum (Jezerski vrh)

dzień 6

leniuchowanie

dzień 7

Zatoka Kotorska - jedyny fiord Adriatyku

Petrovac - Seljanovo - Kotor - Herceg Novi 170 km

do zobaczenia

- obowiązkowo Kotor ze starówką wpisaną na listę UNESCO + Twierdza

- jak sił, czasu i chęci wystarczy Herceg Novi

dzień 8

leniuchowanie

dzień 9

Trasa Jezioro Szkoderskie + zachodnie wybrzeże

Petrovac - Godinje - Ostros - Ulcinj - Bar 160 km

po drodze zwiedzanie:

Punkt widokowy na Jezioro Szkoderskie

Ulcinj - Twierdza + najdłuższa plaża

Stari Bar - średniowieczna starówka XII wiek

dzień 10 powrót

do przedyskutowania II warianty powrotu

1) zostajemy jeszcze jeden dzień i zwiedzamy Góry Durmitor wtedy nocleg w Miejscowości Zabljak 220 km serpentynami

2) prosto w stronę domu - nocleg w miejscowości Polić 650 km

p.s. może ktoś z forumowiczów może polecić jakąś fajną kwaterę w którejś miejscowości między Budvą a Barem?

pzdr

no fajna trasa. w 1 dzień d*py stracicie co prawda ;) ale ważne że 1k km do przodu ;)

Podaj jakąś średnią przelotową (bo moto macie potężne - może odstraszyć potencjalnych chętnych), i mniej więcej kosztowo jak to liczyliście.

1k km dziennie to nie problem motocyklem turystycznym. Kilkakrotnie zdarzało mi się robić więcej, ale nie ma się czym chwalić....

Prędkości - uzależnione od typu trasy, nawierzchni, warunków pogodowych, w końcu przepisów obowiązujących w poszczególnych Państwach - średnia nie do oszacowania.

Koszty - jestem przygotowany na wydatek rzędu 5 - 6 tyś / 2 osoby. Jak wyjdzie mniej to super, a jeżeli więcej, no to cóż, będę musiał przeprosić się z dawno nieużywaną kredytówką

p.s. Kanion Tary + słynny most, polecany przez Kolegę Topaza, mam nadzieję zobaczyć w drodze powrotnej (dzień 10 planu - I wariant) - wszystko będzie zależeć od decyzji współtowarzyszy

pzdr

Edited by Franzzz (see edit history)

No to na pierwszy rzut oka wygladałoby to tak:

http://goo.gl/maps/wRQQh Łódź - Petrovac-Budva

http://goo.gl/maps/Dv22Y Petrovac - Seljanovo-Kotor-Herceg Novi

http://goo.gl/maps/NBOCS Petrovac - Godinje - Ostros - Ulcinj- Bar - Stari Bar

opracowane wg wersji niskobudżetowej - bez płatnych dróg.

Wstępnie zarezerwowałem sobie czerwcowy termin. I podoba mi sie wersja I powrotu :smile:

No to mamy już 6 osób i 4 motocykle. Dajmy szansę jeszcze jednemu uczestnikowi i zamykam grupę.

i jeszcze jedno do tych wszystkich osób, które mi piszą

"jadę na 90%"

"zobaczę"

"nie wiem czy mnie Mama puści"....

Bardzo proszę o przemyślenie decyzji i poważne , dorosłe podejście do tematu. Bardzo powoli, ale skutecznie zaczynam wertować ogłoszenia z noclegami po drodze i kwaterą na miejscu, wiec musze mieć pewność kto jedzie. Przy okazji zachęcam już zdeklarowane osoby do aktywności w tej kwestii, czyli kwater, bo nie ukrywam, że wybór w Czarnogórze dość marny. Poszukujemy noclegu w pasie powiedzmy Budva - Bar, ale raczej mniejsze miejscowości ....

Wysłałem kilka zapytań po forach, ale jak na razie nic specjalnego.....

Skontaktuje się z każdym z Was już po Nowym Roku to dogramy szczegóły

pzdr

Proponuję zarezerwować tylko nocleg pierwszy, a resztę szukać na miejscu. Przypuszczam, że zawsze coś znajdziemy.

Cytat:

piter 1600

MOTOCYKLISTA - bena w żyłach

• Dołączona grafika
Napisano nie, 05 lut 2012 - 15:51

W Chorwacji i Czarnogórze byłem kilka razy ,zawsze na moto i to bez namiotu.Kwatery znajdziesz bez problemu zawsze i wszędzie.Zwykle to oferenci stoją i czekają na Ciebie przy trasie.Wystarczy tylko stanąć i zagadnąć.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

EDYT 1:

Pensjonaty w Czarnogórze str. 1] Noclegi Petrovac | LIMBA

str. 2] Noclegi Petrovac | LIMBA

str. 3] Noclegi Petrovac | LIMBA

mapa Sutomore, Pensjonat rodzinny, Noclegi 17277, Mapa | LIMBA

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Edyt 2 . 3-01-2013: cytat

piter 1600

MOTOCYKLISTA - bena w żyłach

• Dołączona grafika
  • H-D
  • 3471 przebiegu
  • Na FM od: 06 lipiec 2007
  • Motocykl:H-D
Napisano sob, 22 wrz 2012 - 07:19

Z kasą nie ma problemu,ja zawsze biorę ze sobą Euro i jeśli potrzeba to wymieniam na miejscu,zresztą w Czarnogórze nie trzeba wymieniać bo Euro jest oficjalną walutą.Jeśli chodzi o stacje benzynowe to jest ich pełno i można płacić kartą,zwykle tankowaliśmy co 250 km .Warto zwrócić uwagę przy tankowaniu na podawane ilości i kwoty ,zwłaszcza przy większej grupie,lubią trochę zawyżyć rachunek.Z namiotowaniem to Ci nie powiem zawsze śpimy na kwaterach,jest ich pełno i dość tanie,w Czarnogórze ok 8€ za noc.

Edited by kazek (see edit history)

hmmm, coraz częściej rozważam taką możliwość, bo jeszcze nigdy nie straciłem tyle czasu na szukanie kwatery. Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań, lubię zawsze dopiąć wszystkie kwestie organizacyjne na ostatni guzik, ale jak tak dalej pójdzie nie będzie wyjścia...

Na razie nie składam broni, poszukiwania trwają.....

pzdr

Lazy An (anetaisuzi)

Witam,

w dniach 17 - 28 czerwca wyjeżdżamy do Czarnogóry. W tej chwili na 100% jadą dwa starsze małżeństwa na motocyklach FJR 1300 i BMW K1200. Preferujemy spokojną turystykę motocyklową. Pobyt na miejscu - 8 noclegów - bierzemy pod uwagę miasta Sv.Stefan lub Petrovac.

Wyjazd raczej niskobudżetowy, ale spanie na kwaterach. W miejsce namiotów, karimat i pozostałego ekwipunku campingowego zabieramy prowiant i trunki.

Jezeli ktoś z Was ma ochotę dołączyć zapraszamy

Plan wycieczki jest dość ambitny. Założenie jest takie, żeby jak najwięcej zobaczyć, ale nie za wszelką cenę. Wszystko zależeć będzie od atmosfery, nastroju i chęci uczestników.

dzień 1

Łódź - Cieszyn - Brno - Bratysława - Budapeszt - Palić 973 km Nocleg w pensjonacie

dzień 2

Palić - Belgrad - Podgorica - Petrovac 650 km miejsce docelowe

dzień 3

odpoczynek po dwóch dniach podróży, czyli plaża, jedzenie, picie

dzień 4

zwiedzanie miasta Budva - 20-30 km w obie strony

dzień 5

Trasa wokół Parku narodowego Lovcen 140 km - zwiedzanie Mauzoleum (Jezerski vrh)

dzień 6

leniuchowanie

dzień 7

Zatoka Kotorska - jedyny fiord Adriatyku

Petrovac - Seljanovo - Kotor - Herceg Novi 170 km

do zobaczenia

- obowiązkowo Kotor ze starówką wpisaną na listę UNESCO + Twierdza

- jak sił, czasu i chęci wystarczy Herceg Novi

dzień 8

leniuchowanie

dzień 9

Trasa Jezioro Szkoderskie + zachodnie wybrzeże

Petrovac - Godinje - Ostros - Ulcinj - Bar 160 km

po drodze zwiedzanie:

Punkt widokowy na Jezioro Szkoderskie

Ulcinj - Twierdza + najdłuższa plaża

Stari Bar - średniowieczna starówka XII wiek

dzień 10 powrót

do przedyskutowania II warianty powrotu

1) zostajemy jeszcze jeden dzień i zwiedzamy Góry Durmitor wtedy nocleg w Miejscowości Zabljak 220 km serpentynami

2) prosto w stronę domu - nocleg w miejscowości Polić 650 km

p.s. może ktoś z forumowiczów może polecić jakąś fajną kwaterę w którejś miejscowości między Budvą a Barem?

pzdr

Witaj Franzz Zazdroszczę Wam w tamtym roku byłam w Czarnogórze własnie w tych rejonach nocowaliśmy w Budvie. Niestety pojechaliśmy tam puszkami, właśnie po to uczę się jazdy motocyklem by zwiedzać takie rejony jak Kotor. Chętnie bym z Wami pojechała no ale cóż jeszcze nie ta klasa w jeździe, ale za rok na pewno o coś takiego się pokuszę. Noclegi powinniście znaleźć bez problemu, ale jak coś to mam wizytówkę do Petera u którego spalismy. Pzdr.

Witaj Franzz Zazdroszczę Wam w tamtym roku byłam w Czarnogórze własnie w tych rejonach nocowaliśmy w Budvie. Niestety pojechaliśmy tam puszkami, właśnie po to uczę się jazdy motocyklem by zwiedzać takie rejony jak Kotor. Chętnie bym z Wami pojechała no ale cóż jeszcze nie ta klasa w jeździe, ale za rok na pewno o coś takiego się pokuszę. Noclegi powinniście znaleźć bez problemu, ale jak coś to mam wizytówkę do Petera u którego spalismy. Pzdr.

Ach jeszcze jedno ktoś tam napisał że 8 euro, ale to już nierealne tak było 3 lata temu albo więcej teraz się cenią i tak naprawdę to jeśli nie chcesz zmarnować dwóch dni na szukanie to raczej przygotuj się na 15 euro. Oczywiście w czerwcu może być ciut taniej , bum zaczyna się od lipca.

przedwczoraj dopiąłem temat kwater. Po godzinach spędzonych przed komputerem udało mi się zarezerwować apartament za 14E/os. Wybór padł na miejscowość Buljarica 2 km od Petrovac. W dniu dzisiejszym otrzymałem potwierdzenie rezerwacji,  w związku z tym zamykam listę chętnych.

Wszystkim dziękuję za zainteresowanie, życzę udanego sezonu 2013 i do zobaczenia na drodze... 

pozdrawiam

Franzzz

• 1 month later...

Nic tlyko życzyc mega wrażen podczas wyprawy. Troche zazdroszcze, ale trasa dla mnie gigantyczna. Jeszcze nie jechałem poza PL motorem. Dopiero w tym roku na majówke kombinuje wypad do Pragi.

• 1 month later...

oj będzie co oglądać to pewne.......  a agrafki z miniatury przywołują u mnie wspomnienia z wjazdu na Passo Stelvio,

W każdym razie wielkie odliczanie trwa .....

pzdr

o ja pierdziu..... pozazdrościć zacięcia, odwagi  .....no i umiejętności .......

Ja wdrapywałem się na górę w pełnym obładowaniu z pasażerką pod koniec czerwca, czysty asfalt, mimo to każdy zakręt był prawie męką, nie wyobrażam sobie pchać się tam w zimowych warunkach

dlatego wielki szacun dla Pana ze zdjecia... 

pzdr

• 2 months later...

Trochę mi się szkoda zrobiło, że musiałem zrezygnować. Życzę dobrej pogody i pozytywnych wrażeń z wyjazdu. 

Jestesmy na miejscu. Wrazenia nie do opisania. Wiecej postaram sie napisac po powrocie, ale juz dzis polecam ten kierunek z czystym sumieniem.

Pzdr

• 3 weeks later...

Czarnogórska wyprawa trwała 13 dni. Wyjechało 6 osób w tym 4 "kierowników" i 2 "plecaków z łódzkiego i warmińsko - mazurskiego.
Moto: BMW R 1200 GSA, BMW R 1200 GS, Yamaha FJR 1300 i BMW F 800 GS.
Pokonalismy łącznie prawie 5.000 km.
Do Czarnogóry jechalismy przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię z 1 noclegiem w Paliciu ( Serbia). Najdłuższy przejazd 972 km.
Z powrotem, robiąc po drodze kanion Tary i kanion Pivy jechalismy przez Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Węgry, Słowację i Czechy z noclegiem we Vlasenicy (BiH).
Najdłuższy przejazd bez noclegu - dla olsztynian - 1600 km
Baza w miejscowości Buljarica, hotelik Dolina Sunca ( nowy, ma dopiero 2 lata, zadbany, pokoje z pełnym wyposazeniem, super sprawna klima, market w odległości 200 metrow, do plazy jakieś 5 minut, knajpki po drugiej stronie ulicy). Trochę trudno znaleźć bedąc na miejscu bo mało rozreklamowany i mało widoczny z drogi, ale jak ktoś bedzie potrzebował pomocy slużę wsparciem).
Jeździlismy codziennie, głownie drogami żółtymi i białymi.
Zaliczone miejscowości ( z pewnością nie wszystkie wymienię): Petrovac na Moru, Sveti Stefan, Budva, Tivat, Lepetani, Kotor, Perast, Risan, Kamenari, Herceg Novi, Dubrownik ( dodatkowo), Bar, Stari Bar, Ostros, Ckla, Virpazar, Rijeka Crnojevica ( spływ łodką po Crnojevicy), Rakica Kuce ( wodospady i knajpa Niagara), Cetinje, Kolasin, Mojkovac, Żabljak, Savnik, Pluzine.
Wybrane trasy:
http://goo.gl/maps/Htfhr
http://goo.gl/maps/Dl2Ig
http://goo.gl/maps/NO7DN
http://goo.gl/maps/ZfWB5 + zjazd do wsi Ckla
http://goo.gl/maps/0L7LX wodospady
http://goo.gl/maps/HLpqI

Rakija z górskich terenów wchodziła w wieczorne Polaków rozmowy idealnie :smile: i nie trzeba było rano leczyć czarnogórskiego kaca.

Wstepna fotorelacja:
https://picasaweb.google.com/lodztom/CzarnogoraForum?authuser=0&authkey=Gv1sRgCI3m7PSB5NCU0wE&feat=directlink

Edited by tomi66 (see edit history)

No ładnie.

Czy były tam dni deszczowe i ile *C było w słońcu w południe. Czy były na drogach kontrole policji.

Kazek, jakie dni deszczowe? Lał to się żar z nieba. Temperatury w dzień średnio około 30 stopni. Chwila postoju, moment, czasami jedynie na jakąś sweet focię i człowiek zaraz zlany potem..... z tym ,że odczucie upału i duchoty maleje z każdym dniem na miejscu, organizm się klimatyzuje.

Policji jak wszędzie..... każdy musi jakoś żyć. Bliskie spotkanie i uniesiony lizak, bynajmniej nie w geście pozdrowienia, przydarzył się tylko raz. Gdyby nie gołębie serce Policemajstra prawdopodobnie każdy z nas wróciłbym lżejszy o te kilka /-dziesiąt/-set  Euro. 

I najważniejsze dla wyjeżdżających: przed wyjazdem kupcie sobie porządną mapę papierową.  Navi nie dają rady, gubią się, kluczą. Drogi szybkie nie zawsze są szybkie mimo że zaznaczone na czerwono. Jeździliśmy na AM i IGO i niejednokrotnie prowadziły nas w pola.  

p.s.

Dzięki Tomii66 za wyręczenie i zdanie relacji. Rola kronikarza nigdy nie przychodziła mi łatwo.

pzdr