Jump to content

Słowacja, 3-7 Września

Rado
 Share

Recommended Posts

Jak w tytule- planuję przelot po słowackich zabytkach. Gdyby ktoś z koleżeństwa miał ochotę na wspólną podróż w tempie emeryta- zapraszam.

Jadę.

Noclegi chyba nie w namiotach. Ranki zimne i mokre.

Do tempa jazdy się dostosuję, gdyż wezmę moto podobne do Twojego.

Dołączona grafika

Fajnie, cieszę się. Pokoje w hotelach- bez problemu powinny się znaleźć. Tak jak ja to widzę:

3-go rano (jakaś... 6-ta ?) z Łodzi na Częstochowę i Kraków, cel- Sromowce Niżne. 382 km- nie powinno być spinki. Tam weźmie się pensjonat, zjemy coś po słowackiej stronie (mają fenomenalne pierożki z bryndzą)

4-go- do Starej Lubowli (zamek), Lubowli i do Bardiowa (sliczne stare miasto, na liście Unesco jeśli się nie mylę)

5-go- z Bardiowa do Preszowa i stamtąd do Koszyc (to ostatnie PODOBNO najładniejsze na Słowacji, miało być stolicą zamiast Bratysławy)

6-go- z Koszyc do Spisza (największy zamek Europy) i do Lewoczy, jak starczy sił- do Sromowców

7-go- do Łodzi

...ale bez spinki i na luzie.

Przejeżdżałem w tym roku na moto przez Bardiow/Bardejov-spacer po Rynku i widziałem w pobliskich pensjonatach noclegi po 10 euro.

Edyt:

Jakby co mam GPS na EUROPĘ. Można więc wybrać z mapy google adresy z noclegami i podjedzie się bez pytania o drogę/ulicę

Edited by kazek (see edit history)

Ja mam tak samo (GPS Nokii- działa na całym świecie). Fajnie że te noclegi tak tanie- w hotelach koło 30-tu wołają (co tez histerią w sumie nie jest ale po co przepłacać).

w hotelach koło 30-tu wołają (co tez histerią w sumie nie jest ale po co przepłacać).

Hotele, motele itp. proponuję omijać. W ub. roku na kempingu w Pradze za domek 5 os. z prysznicem i WC płaciliśmy 40 eoro-8e/os.

żebyście się nie nacięli na te ceny w pensjonatach/domkach.

w tym roku byłem na wakacjach na Słowacji 2 tygodnie, i jakoś ceny nie spadały niżej niż 13 euro (ale to może dlatego, że celowałem w większe miasteczka, dość popularne np. Stary Smokovec).

ja bym Wam polecił pozwiedzać jeszcze jaskinie, wstęp taniocha, a na prawdę warto, np. Belianska Jaskynia w Tatrzańskiej Łomnicy:

http://www.ssj.sk/ja...ianska/?lang=pl

https://www.google.p...1ac.NNHVVHZtzdc

i ogólnie inne jaskinie (np. lodowa), lepsze to niż jakieś zabytki ;)

Heh- żeby wszystko zobaczyć trzeba by na minimum dwa miesiące jechać a ja bidny mam tylko 5 dni wolnego z roboty :smile: Dzięki za namiary.

mam wyjazd roboczy w tym czasie, a chetnie bym pojechał tym bardziej że planowałem wypad do Brannej 8 i 9 września.

Mnie się nie uda ale Wy możecie pomyśleć

8 i 9 września w Brannej są wyścigi górskie weteranów, za***ista klimatyczna impreza, wiocha przez dwa dni opanowana przez motocykle

byłem tam rok i dwa temu polecam:

http://www.kolstejnskyokruh.org/

Ja również z kolegą z forum planujemy taki wypad lecz chcielibyśmy zachaczyć o Zakopane. Tempo będzie trochę szybsze. Termin równiez 3-7 09 lecz wszystko zależne od pogody. Ewentualnie drugi tydzień września jeśli pogoda się zepsuje.

Konrad Ko- może na trasie się spotkamy :smile: W każdym razie- LWG i szerokości.

No i tyle z wycieczki- w Częstochowie zgubiłem tablicę rejestracyjną. W tył zwrot i do domu. Jedyne wolne 5 dni w roku i coś takiego...