Jump to content

Jaki motocykl szosowo-turystyczny dla wysokiego 197 cm ??

Mario1977
 Share

Recommended Posts

Mario1977

Witam Was 

Jako, że to mój pierwszy post na forum witam wszystkich serdecznie!

Wkrótce zamierzam rozpocząć swoją przygodę z motocyklami.

Niestety za bardzo nie jestem w temacie w praktyce i chciałbym poprosić Was o pomoc w wyborze pierwszego

Zanim się będę rozglądać na żywo mam do Was prośbę......

Jestem wysoki i nie leciutki 197 cm 115 kg wagi i interesuje mnie szosowo turystyczny motocykl do 20 tyś zł z fabrycznymi kuframi i bezawaryjny.....to będzie 1 moto...

Czytałem dużo na ten temat....ale nie na forum;)

Np 

Kawasaki GTR ale z tego co wiem nie do 20 tyś zł 

Honda CBF
Suzuki GSX 1250FACBF 1000 SC64
Honda NT650V
Bmw r 1100 rt
Yamaha fjr1300 do 20 tyś są ale dużo po służbowych....

Jaki polecacie dla dryblasa;))na wycieczki...bliższe dalsze....Do jazdy samemu i we dwoje

Z góry dziękuję za porady;)Pzdr 

Edited by Mario1977 (see edit history)

Suchy-wolk

Z tych co wpisałeś, to BMW będzie miało największe maksymalne obciążenie moim zadaniem i do tego boczne kufry są fabrycznie montowane jeśli mnie pamięć nie myli.

+ Mimo wszystko szukałabym też FJR, to doskonały stabilny połykacz kilometrów.

Pamiętaj, że jeśli chcesz wziąć drugą osobę to motocykl dostanie w kość (zawieszenie), więc max.ładowność ma znaczenie przy wyborze.

Andrzej 50

Jak wyżej FJR to b.dobry wybór, BMW i NT700V

Po kolei: jestem Twojego wzrostu. Kupiłem niedawno R1200RT w Bikemaster (IMO bardzo solidna firma) - https://bikemaster.pl/produkt/bmw-r1200rt-abs-tempomat-kufry/ , pewnie dałbyś radę zmieścić się w budżecie. Problem jest trochę inny: takie wymiary i moce (plus jazda z plecaczkiem) przy pierwszym moto to ...duże wyzwanie, nawet przy mało kapryśnych motocyklach. Nie będę mówił "nie rón tego"- po prostu uważaj. Duże moce, duża waga, brak doświadczenia plus plecak (bardzo nie- ułatwia)- odważnie, ujmując rzeczy delikatnie.

Powodzenia i szerokości.

W dniu 19.06.2022 o 14:07, Suchy-wolk napisał:

Z tych co wpisałeś, to BMW będzie miało największe maksymalne obciążenie moim zadaniem i do tego boczne kufry są fabrycznie montowane jeśli mnie pamięć nie myli.

+ Mimo wszystko szukałabym też FJR, to doskonały stabilny połykacz kilometrów.

Pamiętaj, że jeśli chcesz wziąć drugą osobę to motocykl dostanie w kość (zawieszenie), więc max.ładowność ma znaczenie przy wyborze.

Dziękuję bardzo za tą odp;)

W dniu 20.06.2022 o 08:59, Rado napisał:

Po kolei: jestem Twojego wzrostu. Kupiłem niedawno R1200RT w Bikemaster (IMO bardzo solidna firma) - https://bikemaster.pl/produkt/bmw-r1200rt-abs-tempomat-kufry/ , pewnie dałbyś radę zmieścić się w budżecie. Problem jest trochę inny: takie wymiary i moce (plus jazda z plecaczkiem) przy pierwszym moto to ...duże wyzwanie, nawet przy mało kapryśnych motocyklach. Nie będę mówił "nie rón tego"- po prostu uważaj. Duże moce, duża waga, brak doświadczenia plus plecak (bardzo nie- ułatwia)- odważnie, ujmując rzeczy delikatnie.

Powodzenia i szerokości.

Dziękuję bardzo za obszerną odp.;)Nie należe do osób które będą szaleć na moto..Wyszalałem się już autami;))

W dniu 20.06.2022 o 05:57, Andrzej 50 napisał:

Jak wyżej FJR to b.dobry wybór, BMW i NT700V

Dzięki

Co myslicie o tych moto?????

Yamaha fjr1300
Kawasaki GTR
Honda CBF
Suzuki GSX 1250FACBF 1000 SC64
Honda NT650V
KAWASAKI ZZR1200
BMW R 1200 RT