Jump to content

Jak oszczędzać


patrick
 Share

Recommended Posts

Bitcoin dla ryzykantów, złoto dla 'pewnego' zysku. A ogólnie, najlepiej zainwestować w siebie, ewentualnie biznes. Przyjdzie taki moment, że pieniędzmi będziemy się podcierać ;) 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Piuriel napisał:

Tak, najlepiej zainwestować w siebie/rozwój. Jak masz za dużo to możesz

Jak w siebie nie chcesz - bo jesteś doskonały a masz za dużo to możesz we mnie:biggrin: -przepraszam ale ja też nie mogłem się powstrzymać:P

Link to comment
Share on other sites

Panowie @Mario74 @Piuriel @Munga i @JAREK-XJR obawiam się, że to pytanie nie było do Was, tylko do drugiego forumowego bota: trst, który to zaraz odpowie coś bardzo mądrego w stylu: "lokaty to bezpieczny środek finansowy, ale o znikomym zysku" :D administracja powinna tego typu tematy z automatu usuwać :)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, karwoj25 napisał:

Panowie @Mario74 @Piuriel @Munga i @JAREK-XJR obawiam się, że to pytanie nie było do Was, tylko do drugiego forumowego bota: trst, który to zaraz odpowie coś bardzo mądrego w stylu: "lokaty to bezpieczny środek finansowy, ale o znikomym zysku" :D administracja powinna tego typu tematy z automatu usuwać

Pewnie masz rację ale patrząc na to forum to prawdopodobnie na kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników to aktywny udział w życiu FŁM bierze kilkanaście osób. I mam wrażenie że jest to jak statek z uszkodzonym sterem i bez kapitana dryfujący bez kontroli. A szkoda.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, patrick napisał:

 W dobie inflacji. Jak zamrozić swoje pieniądze aby nie stracić? 

Tu nie ma odkrywania Ameryki. Kupno złota w dobrej cenie, kupno działki czy mieszkania. Lokaty to śmiech na sali, gdzie tylko bank zarabia. Ostatni przez rok ładnie rosły fundusze akcji polskich i zrównoważone. Sam kupiłem i dopiero teraz przez chińskie kombinacje z deweloperką sa spadki.

Link to comment
Share on other sites

Srebro i złoto w formie fizycznej.

Nieruchomości - zapytaj o nie tych z Kresów, gdzie mają swoje domy po dziadkach 

Jeśli już to grunt, aczkokwiek w ciągu następnych 10 lat możesz zarobić 50 czy 100% albo tyleż stracić. Obecne nieruchomości to bańka.

Wszelakie papieru, certyfikaty itd - najwyżej będziesz miał się czym podetrzeć. Zapytaj ludzi - których dzieci, wnuki i prawnuki do dziś posiadają stosowne dokumenty - kiedy RP odda im kasę za zarekwirowane wozy, konie, nieruchomości we wrześniu 1939. Tyle im z papierów. Albo zapytaj emerytów gdzie mają swoją złota jesień z Funduszy Emerytalnych  emeryci mają przecież dokumenty w szafach.

Najlepiej to podzielić i zainwestować w 4-5 różnych opcji. Trochę złota. Trochę srebra. Trochę kryptowalut. Mała działka - nawet dalej od miast.

Niezłe promocje na oszczedzanie ma też santander bank https://www.tanie-konto.pl/promocje/santander-konto-jakie-chce-promocja/

Edited by trst (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
  • Create New...