Jump to content

Jak oszczędzać

patrick
 Share

Recommended Posts

W zamrażarce.
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Bitcoin dla ryzykantów, złoto dla 'pewnego' zysku. A ogólnie, najlepiej zainwestować w siebie, ewentualnie biznes. Przyjdzie taki moment, że pieniędzmi będziemy się podcierać ;) 

Tak, najlepiej zainwestować w siebie/rozwój. Jak masz za dużo to możesz próbować nieruchomości.

7 minut temu, Piuriel napisał:

Tak, najlepiej zainwestować w siebie/rozwój. Jak masz za dużo to możesz

Jak w siebie nie chcesz - bo jesteś doskonały a masz za dużo to możesz we mnie:biggrin: -przepraszam ale ja też nie mogłem się powstrzymać:P

Panowie @Mario74 @Piuriel @Munga i @JAREK-XJR obawiam się, że to pytanie nie było do Was, tylko do drugiego forumowego bota: trst, który to zaraz odpowie coś bardzo mądrego w stylu: "lokaty to bezpieczny środek finansowy, ale o znikomym zysku" :D administracja powinna tego typu tematy z automatu usuwać :)

Inwestuj w nowy motocykl 😎 Trzeba się cieszyć z życia.

2 godziny temu, karwoj25 napisał:

Panowie @Mario74 @Piuriel @Munga i @JAREK-XJR obawiam się, że to pytanie nie było do Was, tylko do drugiego forumowego bota: trst, który to zaraz odpowie coś bardzo mądrego w stylu: "lokaty to bezpieczny środek finansowy, ale o znikomym zysku" :D administracja powinna tego typu tematy z automatu usuwać

Pewnie masz rację ale patrząc na to forum to prawdopodobnie na kilka tysięcy zarejestrowanych użytkowników to aktywny udział w życiu FŁM bierze kilkanaście osób. I mam wrażenie że jest to jak statek z uszkodzonym sterem i bez kapitana dryfujący bez kontroli. A szkoda.

5 godzin temu, patrick napisał:

W dobie inflacji. Jak zamrozić swoje pieniądze aby nie stracić? 

Tu nie ma odkrywania Ameryki. Kupno złota w dobrej cenie, kupno działki czy mieszkania. Lokaty to śmiech na sali, gdzie tylko bank zarabia. Ostatni przez rok ładnie rosły fundusze akcji polskich i zrównoważone. Sam kupiłem i dopiero teraz przez chińskie kombinacje z deweloperką sa spadki.

Srebro i złoto w formie fizycznej.

Nieruchomości - zapytaj o nie tych z Kresów, gdzie mają swoje domy po dziadkach 

Jeśli już to grunt, aczkokwiek w ciągu następnych 10 lat możesz zarobić 50 czy 100% albo tyleż stracić. Obecne nieruchomości to bańka.

Wszelakie papieru, certyfikaty itd - najwyżej będziesz miał się czym podetrzeć. Zapytaj ludzi - których dzieci, wnuki i prawnuki do dziś posiadają stosowne dokumenty - kiedy RP odda im kasę za zarekwirowane wozy, konie, nieruchomości we wrześniu 1939. Tyle im z papierów. Albo zapytaj emerytów gdzie mają swoją złota jesień z Funduszy Emerytalnych  emeryci mają przecież dokumenty w szafach.

Najlepiej to podzielić i zainwestować w 4-5 różnych opcji. Trochę złota. Trochę srebra. Trochę kryptowalut. Mała działka - nawet dalej od miast.

Niezłe promocje na oszczedzanie ma też santander bank https://www.tanie-konto.pl/promocje/santander-konto-jakie-chce-promocja/

Edited by trst (see edit history)