Jump to content

Wyjazd na południe w sierpniu

tirey93
 Share

Recommended Posts

Trochę pusto na tym forum więc nie wiem czy ktokolwiek to przeczyta ale zastanawiam się nad tripem w wakacje.

Mam do wykorzystania urlop i zarezerwowałem sobie przełom sierpnia i września na jakąś większą wyprawę motocyklową(mam około 3 tygodnie na całość).

Myślę o wyjeździe na południe ponieważ większość tamtejszych krajów jest już otwarta dla turystów(więc zakładam że w sierpniu będzie tylko lepiej) oraz o tej porze roku jest tam w miarę ciepło.

Myślę, że wyprawa będzie miała sens jeśli będziemy jechać w 2-5 motocykli. Sam nie chcę jechać przez brak wystarczającego doświadczenia(to mój pierwszy sezon i druga większa wyprawa motocyklowa).

Noclegi to kemping lub tanie kwatery w zależności od warunków i naszej chęci.

Sama trasa jest do ustalenia i pewnie się będzie zmieniać w zależności od sytuacji na świecie. Wstępnie myślę o wyjeździe w stronę Chorwacji, potem może objechać Grecję i z powrotem kierować się do Bułgarii, Serbii, Węgier. Fajnie by było wjechać do Rumuni ale w tej chwili jest chyba zamknięta.

Tempo jazdy to spokojne 400 max 500 km dziennie. W takim tempie jesteśmy w stanie zrobić 6-8kkm w te 2-3 tygodnie. Dobrze by było w trakcie jazdy zobaczyć coś więcej niż asfalt więc oglądanie zabytków, zamków jakiś dóbr naturalnych jak najbardziej na plus. Oczywiście jak ognia unikamy autostrad bo jazda po nich po tamtejszych malowniczych regionach to żadna turystyka.

Jak jest ktoś chętny lub ma pytania to zapraszam do dyskusji;)

• 7 months later...
Suchy-wolk

Pomysł dobry i zawsze ciekawy do rozważenia. Ja wiem, że się nie dołączę, ale Twój czas 2-3 tygodnie to ciekawy czas na jazdę i zwiedzanie, jednakże musiałbyś zaproponować kilka tras, którymi teoretycznie przejedziesz, wtedy jest duuża szansa, że ktoś się dołączy na kilka odcinków, ale po 7-10 dniach wróci alternatywną trasą do domu. Ja bym tak zrobił, bo idealny dla mnie czas w siodle to 7dni, potem zaczyna się człowiekowi albo walić praca albo tęskni za dzieciakami albo zwyczajnie nie ma tyle urlopu :D