Jump to content

Biokominek w mieszkaniu

patrick
 Share

Recommended Posts

Pytanie może stricte niezwiązane z główną tematyką forum ale piszę w hyde park tak wiec mam nadzieję, ze przejdzie. Obecnie jestem w trakcie remontu meiszkania w bloku i razem ze swoją panną zastanawiamy się nad kominkiem. Odpada tutaj tradycyjny kominek  Ogólnie na początku zastanawialismy się nad kominkiem elektrycznym ale znajomy powiedział, ze efekty wizualne są średnie i najlpiej zamontować biokominek bo wyglada to lepiej.

Jakieś opinie? Co z wentylacja? 

Znalazłem takie coś.
https://www.urzadzamy.pl/salon/meble-i-dodatki/biokominki-wady-i-zalety-nowoczesnych-kominkow-na-biopaliwo,4_12373.html

Osobiście w mieszkaniu bym się na to nie zdecydował. Poszedłbym w dobry elektryczny. Znudzi się to można sprzedać/darować/wy***ać za okno.
Z drugiej strony jak bym miał z 90m2 to czemu nie zrobić sobie salonu z kominkiem w mieszkaniu :rolleyes:

W przypadku nie za dużego mieszkania zabudowa kominka jeszcze je zmniejszy. To niesie zawsze konsekwencje w przypadku jakiegoś ewentualnego kiedyś wynajmu/sprzedaży.

Zwykła wentylacja grawitacyjna wystarczy, nie ma tutaj z tym problemów. Wystarczy po prostu raz na jakiś czas wietrzyć mieszkanie, tak jak wietrzysz standardowo. W przypadku biokominka produktem spalania jest para wodna. Mi się również biokominek bardziej podoba, mam taki u siebie w domu ( konkretnie z Aflamo). Chociaż ostatnio znajomy zamawiał sobie elektryczny, taki z wyższej półki, również od Aflamo oraz efekty wizualne bardzo dobre, o wiele lepszeniż to co mozesz zobaczyc w marketach.

Dzięki, ogolnie własnie sobie o tym czytam i pewnie zdecydujemy się właśnie na biokominek. Tak z ciekawosci, czemu zdecydowałeś się na biokominek a nie kominek tradycyjny skoro mieszkasz w domu? Czy mozna tak poza tym biokominkiem dogrzać troche pomieszczenie, czytam sobie właśnie o tej funkcji i jest napisane, ze teoretycznie tak.

Dnia 22.04.2020 o 15:42, jaszczomb napisał:

a jest to efekt czysto wizualny, czy ciepła też trochę daje?

Biokomnek traktuję raczej jako element dekoracyjny chociaż faktycznie mozna zyskać te dwa czy trzy stopnie więcej w pomieszczeniu. Wszystko tutaj zależy jednak od wielkości samego biokominka oraz od wielkości pomieszczenia. Jeśli jest niewielki pokój to na pewno Ci się uda dogrzać. Czemu zdecydowałem się na biokominek? Jest wygodniejszy jeśli chodzi o kwestie czyszczenia,  nie brudzi ścian nie daje popiołu. Nie musiałem montować dodatkowych kominów ( mam rekuperację tak wiec chciałem ograniczyć mostki termiczne w domu a klasyczny kominek to jeden wielki mostek termiczny).

Przykład oraz specyfikację takich kominków znajdziesz np pod niniejszym linkiem - zobacz.

Edited by Pitrx (see edit history)

Pytam bardziej pod kątem awaryjnego źródła ciepła, na wszelki wypadek jakby piec gazowy wziął się i popsuł, ale w sumie obiecałem już biokominek żone na rocznicę, więc wyboru większego nie mam. A zwykły kominek odpada, mimo że mam komin wyprowadzony to jednak nie chcę mieć kotłowni w salonie.

• 2 weeks later...
Krzysiek rst1000

W blokach nie montuje się kominków, przede wszystkim ze względu na brak: przewodu wentylacyjnego dla pomieszczenia, przewodu dymowego i nawiewnego dla kominka. Poza tym, mieszkania w blokach mają małe powierzchnie, a kominek to jeszcze zmniejsza. No i jak wnosić opał , ... powiedzmy na 3 piętro??? i skąd ??? z małej piwnicy ?  Chyba lepiej kupić nowy motocykl.