Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Ze względu na trwającą aktualizację skryptu forum, niektóre funkcje mogą działać nieprawidłowo - prosimy o cierpliwość. Wszelkie uwagi i błędy prosimy zgłaszajcie na bieżąco w tym formularzu.

Sign in to follow this  
grypnet

BAGAŻ

Recommended Posts

grypnet

Cześć,

Kupilem prawie nowa yamahe YBR125 do poruszania sie po miescie 

W torbie mam zawsze komputer -  notebook 

Pytanie :

Czy wytrzyma w kufrze ,a moze sakwa najlepsza ,a moze plecak na plecy?

Pozdrawiam wszystkich

Przem

Ja zawsze w kufrze mam laptopa, telefony i niestety wyrwał się mnie przy 30-40km/h i o dziwo nic się nie stało nawet kufer przetrwał. A co do elektroniki zero strat tylko mam oklejony gąbka do wygłaszania aut.

Pajmon

Plecak ten co polecała @MartaCrystal ma jedną wadę: laptop na plecach uwiera...przynajmniej mój 15,6 cala. Raczej tego typu plecaki są przystosowane do przyklejenia się do pleców, a laptop jakoś średnio się dopasowuje :biggrin:

Rogal

Mam dokładnie ten plecak z XLmoto. Dobrze przylega i nic nie uwiera. Nie ma jakiejś mega pojemności, ale na lapka, klucze od domu, portfel i kilka takich pierdółek do latania po mieście jest idealny.

spowiednik

Plecak : elektronika mniej się otrząśnie w czasie jazdy, mniejsza wygoda w prowadzeniu - każdy plecak to waga i usztywnienie, przy upadku masz bardzo dużą szansę na zezłomowanie elektroniki - nie bardzo możesz temu zapobiec, osłona w plecaku raczej mało da przy uderzeniu, w trakcie wypadku laptop lub jego odłamki mogą zrobić Ci krzywdę.

Laptop w kufrze : elektronika bardziej narażona na wstrząsy - nie wiem czy pianka aż tak dużo da, chyba, że naprawdę dobrze zaizolujesz ten kufer, wygoda przewożenia, większa szansa przetrwania laptopa w kufrze.

Sakwy boczne : chyba lepsze niż kufer, bo laptop stoi na sztorc co chyba lepiej wpływa na podzespoły przy wybojach, wygodne, ale pewnie trochę bardziej narażony na uszkodzenia przy wypadku.

Zresztą :

instructables-eee-pc-bicycle-mount.jpg.d8f7887764e18a9670c85c53415a4ace.jpg

Jaka jest Twoja wymówka? XD

• Lubię to 1

Rogal

... Nie lubię kiedy kręcą się wokół mnie dwa pedały :P

Ach, musiałem edytować, żeby coś dodać w temacie aby spamu nie było :P
Nie bądźmy aż tak przesadnie zapobiegliwi co do wypadków. Szansa, że ten laptop tak bardzo się rozpadnie i to na tak malutkie, ostre i długie kawałki, że nam wyrządzi jakąś szkodę, są naprawdę minimalne. Sakwy? Ciągle będzie je trzeba ściągać. Kufer? To jeden wielki shaker. Plecak to super rozwiązanie. Wygodne, mobilne i trwałe rozwiązanie. 

Edited by Rogal (see edit history)
  • Lubię to 1

spowiednik

:cheers:

Myślałem też o tym, że twardy element (laptop) po prostu obije nerki :D

Nie no, nie ma co rzeźbić tematu, bo może się stać 1000 rzeczy, ja upadłem kiedyś na krawężnik i żebro pęknięte.

Natomiast osobiście nienawidzę plecaka w trakcie jazdy moto. Uwiera, przeszkadza, ogranicza... każdy jaki miałem. Ale to bardzo indywidualna kwestia i kropka.

Ja laptopa zostawiłem w pracy na stałe, a w domu działam na stacjonarce. Moim zdaniem nie najtańsze, ale najwygodniejsze rozwiązanie :D.

Edit:

A no i pragnę zaznaczyć, że na załączonym zdjęciu, ktoś wykonał konstrukcję ( nazwijmy to stelaż ), który amortyzuje podstawę laptopa. Przypadek? Nie sądzę.

Edited by spowiednik (see edit history)

jaszczomb
28 minutes ago, spowiednik said:

Natomiast osobiście nienawidzę plecaka w trakcie jazdy moto. Uwiera, przeszkadza, ogranicza... każdy jaki miałem. Ale to bardzo indywidualna kwestia i kropka.

Zawsze to dotatkowa strefa zgniotu :)

28 minutes ago, spowiednik said:

Ja laptopa zostawiłem w pracy na stałe, a w domu działam na stacjonarce. Moim zdaniem nie najtańsze, ale najwygodniejsze rozwiązanie :D.

To świetnie że tak możesz, ale większość firm ma politykę taką, że nie podłączysz się z nieautoryzowanego (domowego) komputera do sieci firmowej, no i chyba nikt nie daje pracownikom po dwa kompy :)

• Lubię to 1