Jump to content

Alpy Berneńskie 07.2018 i przejazd do PL - ktoś chętny?? :)

nadol
 Share

Recommended Posts

Kochani witam po dłuższej przerwie :smile:

Ponieważ moja przerwa w Łodzi spowodowana była dłuższym (pojęcie względne) pobytem w CH, powoli zwijam żagle i wracam do naszego miasta Łodzi. W związku z tym w lipcu, będę musiał też przewieźć moje moto do Polski i chciałbym to zrobić w siodle. 

Tym samym mam propozycję dla osób z naszego forum i luźny pomysł do głebszego opracowania.
Może ktoś z Was miałby ochotę przyjechać do Berna i potowarzyszyć mi w podróży do PL?

Pomysł jest następujący. Przyjazd do szwajcarii i odpoczynek na miejscu u mnie. Następnie z nowymi siłami wyprawa w kilka fantastycznych miejsc typowo motocyklowych w CH, np. 
https://www.google.ch/search?q=sustenpass&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrrK-37rnaAhUiEpoKHa_LA-IQ_AUICigB&biw=1920&bih=960

Kierunek i miejsce właściwie obojętne, bo widoki są niesamowite naprawdę wszędzie. Można również zrobić dłuższą traskę, np w kierunku Włoch - okolice laggio magiore, następnie wrócić poprzez góry regionu Vallis na jezioro genewskie, Montreux, dalej przez Grindelwald na Thun i z powrotem do Berna (to tylko takie luźne przemyślenia na szybko).

Dalej znowu zbieranie sił w Bern i wspólny powrót do Polski. Tutaj brakuje mi doświadczenia i liczę na Wasze pomysły, ale najlepiej chyba kierować się na Tyrol w Austrii, przejechać granicę w Czechach i tam znaleźć nocleg...

PS Może ktoś z Was ma już w tym okresie zaplanowaną jakąś trasę w Alpy??

Czekam na odzew, dalsze pomysły i pozdrawiam.

Edited by nadol (see edit history)