Jump to content

Beskid Śląski - Niedzielna wycieczka - Ktoś chętny?

piyok
 Share

Recommended Posts

Czy byłby ktoś chętny na taką jednodniową niedzielną wycieczkę w Beskid Śląski?

Samemu trochę nudno i niepewnie.

Plan mniej więcej taki, wyjazd bardzo wcześnie rano, powrót rozsądnym wieczorem.

Trasa: Łódź-Szczyrk-Wisła-Tresna-Żywiec-Łódź.

Termin: któraś pogodna niedziela, 2, 9, 30 lipiec, 6 sierpień

Prędkość: raczej zgodnie z KDR ale raczej dynamicznie, nie ukrywam, że jak ktoś by chciał jechać to lepiej gdyby jednak miał trochę doświadczenia na o2o - trochę kilometrów do zrobienia jest.

Do przejechania: około 700 km, pewnie trochę więcej gdyby jeszcze gdzieś pojeździć w górach.

nie ufaj, nie proś, nie bój się...

2 lipiec u mnie odpada,ale po 2 lipca to czemu nie.

Trasa ta jest juz sztywno ustalona?

Modjo Garage-mechanika pojazdowa-507-098-858. Zapraszam

Pasuje 30 lipiec.

Odnośnie trasy to na sztywno oczywiście nie jest, z grubsza tak bym ją chciał przejechać, w zależności od czasu można by jeszcze ogarnąć górę Żar i trasę z Tresny przez Porąbke, Targanice do Żywca.

Chodzi o to by jak najwięcej ciekawych fragmentów zaliczyć.

To jak w tamte kierunki to Szczyrk -Wisla - przez Salmopol, potem 941 na Istebna, za Istebna w lewo na droge 943 (przez Koniaków) asfalt jest miejscami jeszcze kiepski i zaskakujące zakrety ale fajne widoki. Dojezdzacie do S1 i przez Milówke na Zywiec.

Z Zywca mozna poleciec 948 na Miedzybrodzie Zywieckie (948), potwm zaczyna sie Miedzybrodzie Bialskie i tam mozna skrecic w lewo i przez Przegibek wjedziecie do Bielska na Straconke (fajny asfalt fajne zakrety i na podjezdzie i na zjezdzie. 

Edited by Mur67 (see edit history)

2 minuty temu, Mur67 napisał:

To jak w tamte kierunki to Szczyrk -Wisla - przez Salmopol, potem 941 na Istebna, za Istebna w lewo na droge 943 (przez Koniaków) asfalt jest miejscami jeszcze kiepski i zaskakujące zakrety ale fajne widoki. Dojezdzacie do S1 i przez Milówke na Zywiec

Dokładnie tak.

No to 30 lipca ruszamy. Miejsce zbiórki i godzinę proszę  tylko dopisać, żebym wiedział gdzie się wstawić na :riding:

Co do miejsca zbiórki to mi w sumie obojętne, muszę i tak dojechać do Łodzi.

W zamieszczonej poniżej proponowanej mapie trasy start umieściłem przy Ptaku w Rzgowie.

Czas startu ustali się przed wyjazdem. Mam nadzieję że pogoda pozwoli na wyjazd.

Proponowana trasa

Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś pomysły, trasę można uzupełnić.

Proponuje miejsce zbiorki na stacji Shell przy Kerakoll,latwiej wjechac i wyjechac.

Traska zacna,tylko 8 godzin to czas taki mocno optymistyczny,liczyl bym na 12 godzin.

Jakie predkosci przelotowe?

Edited by ktos (see edit history)

Modjo Garage-mechanika pojazdowa-507-098-858. Zapraszam

7 minut temu, ktos napisał:

Proponuje miejsce zbiorki na stacji Shell przy Kerakoll,latwiej wjechac i wyjechac.

Traska zacna,tylko 8 godzin to czas taki mocno optymistyczny,liczyl bym na 12 godzin.

Jakie predkosci przelotowe?

Oczywiście że zbiórka na stacji Shell, nie bawiłem się już w szczegóły z mapą.

Czas 8h to po prostu czas wyznaczony przez google, nam to zajmie praktycznie cały dzień (który za miesiąc i tak będzie znacznie krótszy niż obecnie).

Prędkość przelotowa, hmm, ja lecę nakedem więc tak do 150-160 na krajowej 1, w górach to tyle ile się da, aby w krzaki nie wjechać i nie dać się złapać :biggrin:

• 2 weeks later...

Pojezdziłem teraz tam do środdy do niedzieli - musicie w weekendy mocno uważać. Turystów jak psów i jeżdża mocno zaskakująco czasem.

A psów też sporo. Jak wracałem w niedziele od Bielska do zjazdu na Tychy - tylko w kierunku Czętochowy Kia x 4 plus dwa razy nieoznakowana Vectra -więc to 140- 160 to baaaaaaaardzo optymistyczne

Edited by Mur67 (see edit history)

• 3 weeks later...
Dnia 26.06.2017 o 06:36, daro napisał:

No to 30 lipca ruszamy. Miejsce zbiórki i godzinę proszę  tylko dopisać, żebym wiedział gdzie się wstawić na :riding:

Czy wyjazd jest aktualny? Można dołączyć?

Tak, jak na chwilę obecną wyjazd aktualny, oczywiście śmiało można dołączyć.

Pogoda ma dopisać, ma być wręcz upał ale co zrobić, byle by nie padało.

Myślę że jakoś o 6 zbiórka na stacji Shell przy Kerakoll, czy może wcześniej?

Czy Panowie 'ktos' i 'daro' nadal jadą??

Edited by piyok (see edit history)

Na chwilę obecną jadę ,żeby tylko strasznych korków  w górach nie było.

6 godzina jest chyba wystarczająco wczesna. 

Do zobaczenia na stacji

Korki giganty były.... ale w drugą stronę Koziegłowy - Częstochowa wszystko stało...

Od Częstochowy do Bielska było dziś sporo policji. Na  od Bielsko-Cieszyn do Wisły - 2 suszarki i dwa nieoznakowane patrole. Spory ruch i całkiem sporo syfu na bocznych drogach - trochę tu dziś padało.

Dnia 27.07.2017 o 20:42, piyok napisał:

Myślę że jakoś o 6 zbiórka na stacji Shell przy Kerakoll, czy może wcześniej?

Dla mnie Ok.

koperta4512

Dołączyłbym bym się, tylko nie jechałbym z wami od Łodzi a czekałbym  po odrodzę na was na stacji. Może tak być?

45 minut temu, koperta4512 napisał:

Dołączyłbym bym się, tylko nie jechałbym z wami od Łodzi a czekałbym  po odrodzę na was na stacji. Może tak być?

nie widzę problemu, daj tylko znać że na pewno będziesz to podjedziemy na tą stację

I jeszcze jedno w Wiśle od dzisiaj jest festiwal kultury. Ludzi na drodze od skoczowa przez ustroń od cholery, Wisła zapchana

Mur67 nie za dobre wieści przekazujesz ,trzeba będzie  mocno uważać  na turystów

Żaden problem podjechać na stację  po chętnego do :riding:

koperta4512

Super :smile:  Jak będę na stacji o 6.30 to będzie dobrze?