Jump to content

Enduro Rumunia! O spełnionym największym moto marzeniu :)

Frager
 Share

Recommended Posts

Taak drogi w Rumuni na enduro niesamowite - bywam tam i widoki naprawdę dają do myślenia ,a brak widocznej "cywilizacji" w zasięgu ręki to potęguje. Co do pogody to na terenach niżej położonych w stronę Bukaresztu mega ciepło ,a w okolicach górskich Sebes , Clui Napoka itp mega wigotno , stromo , mgliście i niepewnie :smile:   Pytanie w jakiej okolicy byłeś ?  

My z pogodą w zasadzie trafiliśmy 50/50.
Dwa pierwsze dni kiedy jeździliśmy słoneczko i w graniach 18 stopni, potem niestety się mocno popsuło i dwa ostatnie dni to okolice 10 stopni, deszcz, mgły itp. 

A byliśmy w rejonie Marmaroszu. 

Zapomniałem jeszcze tylko dodać o życzliwości i gościnności Rumunów. 
Byliśmy goszczeni w hotelu przez starsze małżeństwo, ludzie tzw. " Do rany przyłóż ", 2 razy upiekli ciasto ichniejsze abyśmy mogli trochę zasmakować ich smaków, gospodyni zrobiła nam pranie gdy wróciliśmy cali brudni i przemoczeni ( oczywiście nie chcieliśmy ale tak mocno naciskała aż żal było odmówić ). 
Przypomina mi się sytuacja gdy całkiem nieświadomie wjechaliśmy komuś na posesję, widząc otwierające się drzwi z domu miałem w myślach teksty i widły z naszego rodzimego podwórka czyli... " Wypie*dalaj moje pole! " a tam... wychodzi babuszka o lasce i... z uśmiechem pokazuje nam drogę gdzie mamy dalej jechać, pozwalając przejechać przez jej teren :smile:

you will never know me, you can only follow me.

To byłeś blisko granicy - im bliżej środka Rumuni tym bardziej hardcorowo :P  Co do życzliwości ludzi to się zgadza - mili ludzie z natury - nie tak jak ich piszą :smile: 

Zgadza się, jak na 1 taki wypad i kompletnie w ciemno nie chcieliśmy dygać ponad 1000km :P
Sporo osób śmiga do Sibiu, okolice gdzie rozgrywany jest Red Bull Romaniacs. 
Tam też na pewno przyjdzie na nas czas ale najpierw potrzebny większy skill no i sprzęt :biggrin: Na crossówce można się zajechać szybko :P

• 7 months later...

Karol szukam ekipy do której mógłbym się dołączyć na lajtowe enduro rumuńskie, nie interesuje mnie hard jak możesz to daj znać

• 2 weeks later...

Wulf - Poszukaj czegoś w necie, są ekipy które organizują nawet szkolenia w Rumunii. Jednak koszt takiego wyjazdu potrafi być ponad dwukrotnie większy niż wyjazd na własną rękę. 
Do mnie sporo znajomych się zgłosiło po moim wyjeździe i pewnie będzie już pełna ekipa, a w 10 maszyn też nie ma co jechać. 

W końcu zmotywowałem się do sklejenia czegoś. Przygoda z drugiego dnia którą opisywałem wyżej. 
Filmik zrobiłem w ramach pamiątki, żadem ze mnie montażysta więc generalnie poziom produkcji jest mocno amatorski ( tak jak i jazda ) ale się starałem :biggrin: 
Szkoda, że kamerka nie oddaje terenu, emocji i nie zarejestrowała wszystkich sytuacji... 
Jak komuś się nudzi to podsyłam na dobranoc :cheers: :biggrin:

• 7 months later...