Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ktoś ŁDZ

Zipp Vz-2 Vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Polecane posty

ktoś ŁDZ

A chłopok się cieszy bo siedzi i jeździ, i jeździ i jeździ. Chyba coś jest nie tak...

Pzdr.

ktoś ŁDZ

Dobry wieczór wszystkim.

Dziś Zippek po raz kolejny rozprostował koła. Przebieg 5 676 km, zrobiono w nim:

+ wymiana łańcucha na 428H marki RK bez oringowy, wzmacniany;
+ wymiana zębatki zdawczej na 16 zębów z 15 zębów;
+ wymiana dyszy w gaźniku na 110 z 100 + czyszczenie i regulacja gaźnika;
+ wymiana oleju  Motul 5100 10W40 4T;
+ wymiana filtra paliwa;
+ montaż handbarów.

Na dyszy 110 Zipp nie zwalnia pod jakąkolwiek górę czy wiatr czołowy przy prędkościach maksymalnych, żwawiej przyśpiesza i bez problemu utrzymuje prędkość maksymalną. Większa zębatka zdawcza przyczyniła się do poprawy stosunku obrotów na minutę do prędkości np. przy prędkości 80 km/h na zębatce 15z miałem ok 6000-6100 obr/min, obecnie przy prędkości 80 km/h jest ok. 5100-5200 obr/min. Wzrosła również prędkość maksymalna. Dodatkowo na dyszy 110 lepiej odpala. Szkoda, że nie ma on skrzyni 6 biegowej. Wyprzedzanie obecnie jest przyjemnością, a nie logistyczną enigmą.

Pozostało tylko jeździć i sprawdzić spalanie.

LWG i jedziemy dalej.

30421761_2108045966099897_1009866424_n.jpg

Edytowano przez ktoś ŁDZ
a jednak pokora (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

ktoś ŁDZ

Siemano,

Pytanie, gdzie porządnie i dokładnie można umyć moto w Łodzi? (myjnie bezdotykowe odpadają, bo tam się raczej opłukuje motocykl, a jak chcesz użyć swojej gąbki to zaraz ktoś przyłazi i kulturalnie Ci mówi: Z tą gąbką wypad). Pod blokiem odpada - emeryci zaraz zadzwonią na straż miejską, bo zresztą nie wolno według przepisów.

Mały update :księgi pokładowej":

- regulacja zaworów przy 7 498km;
- wymiana oleju przy 7 929km (obecny, dzisiejszy przebieg).

"Piździk" rozprostował koła i wyjechał poza Łódź, zaliczając trasę ok. 320 km 1 dnia. Tyłek mnie nie bolał, jedynie co to nogi drętwieją po dłuższym czasie (wyprostowanie ich lub wstanie na podestach pomagają, dzięki czemu nie trzeba robić dodatkowych postojów). Minus jaki zauważyłem: silny boczny wiatr potrafi znacznie zepchnąć na bok. Przypuszczam że w cięższym motocyklu ten efekt jest mniej odczuwalny.

Pzd i LWG.

jaszczomb

Ja tam myję na widzewie przy tesco w samoobsługowej z gąbką i nikt mnie nigdy nie wyganiał.

Co do wiatru to mojego 220kg też spycha (bariery dziękochłonne przy trasach są w tym bardzo dobre)

Edytowano przez jaszczomb (zobacz historię edycji)

Bocian

Ja jeżdżę na BP i też mnie jeszcze nikt nie przegonił,a oprócz gąbeczki mam również wiadereczko😀.

Piuriel

Ja jeżdżę na bezdotykową a potem w garażu motulem i szmatkami czyszczę dokładnie.

Lancet

Możesz spróbować umyć na tzw. "Patelni" - róg Al. Politechniki i Radwańskiej

ktoś ŁDZ

Dzięki chłopaki za miejscówki.

Obok mnie na Teo są myjnie z tymi "budami" w których siedzi obsługa. Albo mam takiego farta, że jak chcę umyć porządnie swoją gąbką (szczotki z tych myjni nadają się jedynie do zamiatania ulicy, tyle na nich syfu - szkoda lakieru) to się trafia delikwent :D

Pzd.

ktoś ŁDZ

Siemka.

Dziś do Zippa "wleciał" set up na chłodniejsze dni, a mianowicie podgrzewane manetki (przebieg 8 750 km). Koszt niewielki, a gęba się cieszy jak u szczeniaka pyszczek gdy rzucono mu piłkę :)

LWG.

IMG_20180922_173510.jpg

IMG_20180922_173533.jpg

jaszczomb

altek daje radę? pytam bo u mnie na większej mocy jest mocno odczuwalne włączenie manetek

ktoś ŁDZ

Nie wiem. Montując je, szczerze powiedziawszy ani razu przez chwilę o tym nie pomyślałem/zastanowiłem się. Wczoraj dopiero zamontowałem manetki i przejechałem 8km, nie zwróciłem uwagi przez ten dystansik żeby osłabł, czy żeby światło na biegu jałowym przygasało (wracałem po 20.oo). Jest tak samo bez względu czy manetki są włączone (niezależnie od poziomu grzania) czy nie. 

Zwrócę uwagę jak będę jeździł.. Pojeżdżę trochę i odpowiem na Twoje pytanie za jakiś czas.

Pozdrawiam.

ktoś ŁDZ

Cześć.

Krótka notka. Wymiana filtra paliwa przy 9 043 km.  na filtr od Cinkataczento (Cinquecento). Dlaczego? Bo mogę. :)

A na poważnie, miałem dosć wymiany filterka\filtrunia paliwa co 3-4 tys km, bo się zapychał... Zobaczymy jak to będzie. Relację zdam. Fotki w załączniku.

Odnośnie grzanych manetek: alternator wyrabia się bez problemu. Nic nie gaśnie, nie przygasza się lub przepala np bezpiecznik. Aku ładuje się bez problemu. Piękna rzecz, gdy rano są 3 stopnie C.

LWG.

IMG_20181006_170528.jpg

IMG_20181006_170559.jpg

IMG_20181006_171849.jpg

IMG_20181006_171912.jpg

Edytowano przez ktoś ŁDZ
rozmiar jednak ma znaczenie ;) (zobacz historię edycji)

karwoj25
19 godzin temu, ktoś ŁDZ napisał:

miałem dosć wymiany filterka\filtrunia paliwa co 3-4 tys km, bo się zapychał

to gdzie ty tankujesz, że zapychasz filtr paliwa co 3 tys km? 😲

ktoś ŁDZ

Fakt faktem, cholernie irytujące, mimo że łatwa sprawa podmianka filterka... Orlen Włókniarzy/Św. Teresy. Tankuję tam od 3ch lat Alfę (diesel) i Zippa.

Nie zapycha się na maxa, bo nie gaśnie mi w czasie jazdy po nagrzaniu, problem z odpalaniem się robi. W Romecie miałem podobnie, tankowałem wtedy na BP lub Shellu. Te filterki z siatką szybciej wymieniałem niż z papierkowym wkładem gdy kupiłem na próbę do Rometa (nie pamiętam już co ile, ale nie co 3-4 tys.). Moze w nim samym jest problem.

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się