• Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ramona

Czarnogóra I Okolice Sierpień 2017

31 postów w tym temacie

hej,

Zaczął się nowy rok w związku z czym powstały plany na urlop tegoroczny motocyklowy na Bałkany. Bierzemy dwa GS'y i śmigamy docelowo do Czarnogóry z namiotem zwiedzając piękne okoliczności przyrody bałkańskiej.

Może jacyś chętni na dołączenie się?

:)ok jadę z Tobą

Obserwuję. Planuję Albanię równiez.. Ale chyba mało $ będzie w tym roku na koncie i raczej przyszły rok..

Morze Adriatyckie w tej części jest piękne :moto:

jak pomyślę siedząc w domu i patrząc za okno jak tam w lipcu będzie pięknie, ciepło to aż mam ciarki i nie mogę się doczekać. czego więcej trzeba, motocykl, namiot, słońce i morze... nic tylko się zacząć pakować...

1 osoba lubi to

by narobić trochę smaczku, poniżej 3 filmy, 2 znajomych, w tym 1 mój, właśnie w tamtym kierunku ;)

3 osoby lubią to

ale czysta woda :biggrin:

tylko słona, że możesz jajecznicę solić ;) i czasem zaskakująco zimna (np. gdy byłem we Fiordzie Zavratnica - brrrr :biggrin: )

tyle, że sam Fiord i widoki dają zapomnieć o temperaturze wody. Zresztą w taki upał, sama przyjemność :smile:

web_2_Zavratnica2.jpg

dzien7_11_zavratnica.jpg

Po takim seansie filmowym ,aż chce się wyjść z domu w sandałkach. :decayed: A co do zasolenia morza to w Izraelu w morzu martwym jest taka zawartość soli że siedzisz na wodzie .   ​

1 osoba lubi to

by narobić trochę smaczku, poniżej 3 filmy, 2 znajomych, w tym 1 mój, właśnie w tamtym kierunku ;)

Super klimaty, fajna jest nie tylko dawna Jugosławia ale także Grecja i Bułgaria. A woda to rzeczywiście bardziej słona niż w Bałtyku, trzeba okulary mieć bo piecze w oczy. Mnie bardzo podobają się plaże skaliste, można bezpiecznie nurkować z maską jak tylko nie ma dużej fali i wiatru.

no my Chorwację już pozwiedzaliśmy wzdłuż i wszerz więc teraz pora na Czarnogórę i Macedonię :smile: A nurkować nurkujemy z pełnym sprzętem, więc ze szczypaniem oczu nie ma problemu ;)

1 osoba lubi to

z uprawnieniami chociaż, typu OWD lub AOWD? ;)

AOWD

Kurcze - pojechałbym. Marzy mi się długa wyprawa do Albanii i Grecji. Na razie musi poczekać ze względu na robotę i kasę.

U mnie chwilowo jest problem z kasą... a druga sprawa to nowa partnerka życiowa, która jeszcze do końca nie ustosunkowała się do motocykla i wycieczek na nim. Zobaczymy jak to będzie w sezonie. Jak do marca się rozwiąże to załapię się może na oba wyjazdy z wami (rafting w Glossglockner i ten trip :smile: )

no to super. zaraz może wstawimy jeszcze weekend może ktoś jeszcze będzie chętny na Glossglockner i znajdą się amatorzy raftingu :smile:

Jeśli chodzi o Czarnogórę nie będzie to bardzo długi wypad. Bierzemy pod uwagę 2 tyg, ewentualnie kilka dni dłużej, ale ze względu na urlopy to wiadomo jak jest. także raczej 2 tyg yo będą tylko.

hmm, ale to obstawiam jakies turystyki sa potrzebne :biggrin: ?

czy CBR 600 tez a rade ?

(zeby sobie nie zniszczyc ani d*py ani plecow :biggrin: )

spoko dasz radę. turystyki być nie muszą. ma to być wycieczka turystyczno krajoznawcza, a nie przemierzanie ogromnych ilości km czy zapierdzielanie jak najszybciej. mamy na spokojnie jechać, pozwiedzać, pomoczyć się i pojezdzić krętymi drogami Czarnogóry.

Napisano (edytowany)

rozumiem noclegi namiotowe, ile sie da bierze sie na moto, ale cos cashu trza miec :smile: ?

Zastanawiam sie ile taka przyjemnsoc kosztuje.

i przy okazji - na jak dlugo ?

Edytowano przez Darek_Lodz (zobacz historię edycji)

w 2014, do Cro, w 2 osoby, mieszkając na kwaterach, na niecałe 2 tygodnie, wydałem około 4500-5000zł ;)

(wszystko wliczając: spanie, jedzenie, paliwo, przyjemności).

Bierzemy dwa GS'y i śmigamy docelowo do Czarnogóry z namiotem 

GSa co prawda nie mam, ale myślę o czymś dalszym w to lato. Początkowo planowałem kierunek zachód (ESP/POR) ale Czarnogóra też nęci. 

Tylko na moim małym motorku raz że przebiegi dziennie nie będą turystyczne, a dwa u mnie namiot odpada. 

Ale wszystko jeszcze do zobaczenia... :smile:

załapię się może na oba wyjazdy z wami (rafting w Glossglockner i ten trip :smile: )

Na Grossa to wchodź, trasa jest bajkowa, a nie pontonem pływaj ;)

Ja chętnie bym się wybrał. Na jak długo chcecie jechać? Ciekawy jestem też, czy moja FZ6 taką trasę wytrzyma.

Ja chętnie bym sie wybrał z wami i o ile nie boję sie czy v strom da rade to boję sie o swoje umiejętności. Dopiero zaczynam przygodę z moto i na ten rok planuje pare wycieczek po Polsce a za rok może gdzieś dalej...

Na Grossa to wchodź, trasa jest bajkowa, a nie pontonem pływaj ;)

Rafting to jest coś co uwielbiam i nic tych emocji nie przebije..

no to generalnie widzę, że chętnych sporo :smile: chyba jakąś listę będzie trzeba zrobić..

dla wszystkich którzy pytają ( a pisałam już kilka razy.... ) plan wstępny jest 2 tygodnie ( w porywach do kilku dni więcej jeśli podostajemy urlopy). II bardziej końcówka lipca, przełom sierpnia ze względu na nasz czerwcowy rafting na Grossglockner. Szybkość przelotowa jakaś 100-120max, żeby się nie męczyć tylko czerpać przyjemność z urlopu na motocyklu. Aby tam dotrzeć przewiduję (ja z moim czasem marudzeniem, ze mnie tyłek boli od siedzenia) jakieś 600km dziennie max. także Ci, którzy chcieli by trzasnąć 1200km na raz mogą jechać oddzielną grupą :moto:

a pisząc 600km dziennie też nie mam na myśli na raz... a z jakimś zwiedzaniem po drodze w międzyczasie

jak tam? czy komuś się klarują plany urlopowe. My planujemy finalnie jechać do Czarnogóry między 2 a 4 sierpnia (niestety nie umiem tego zmienić w temacie, bo nie ma opcji edycji) Docelowo chyba przez Węgry i Serbię, a jak czasowo będziemy mieć większe możliwości to wtedy powrót przez Albanię i Macedonię do Serbii aby zwiedzić więcej. To co jacyś chętni? Tempo jazdy urlopowe ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się