Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
matthewspl

Trudny Wybor Ducati Monster 1200R, Ktm Super Duke 1290 R 2017, Aprilia Tuono Factory 1100R 2017

Polecane posty

Piuriel

Piuriel

Mam znajomego posiada street triple od nowości. On ma starszego 675ccm 108 koni.

Jacek Durka https://www.facebook.com/profile.php?id=100010720413259

Powiedziałem mu ktoś ty chcesz to zagadaj.

Nie mam fb przyjacielu [emoji14]

Z tego jednak co poczytałem i się naoglądałem to nowy 765rs ciężko już porównać do poprzedniego. Spoko, 22 kwietnia jestem na jazdach triumpha w Łodzi więc się dowiem wszystkiego co potrzeba.

crazyy

Ja ze swoim kabanem nie mam szans przy 675 właściwie w każdej chwili robi mnie tym jak chce.

Ale ja spaślak jestem, tak sobie to tłumaczę :P

Byliśmy niedawno w kleszczowie i żłobnicy. Pocisnął tym 247km/h. Szybki cholernie według mnie.

765 jeszcze mocniejszy więc musi być miazga...

fuckout2

Miałem okazję sobie posiedzieć i poodtykać tego triumpha właśnie na targach w poznaniu i bardzo fajne odczucia siedząc na moto. Niestety  nie wiem jak to ma się silnikowo ,bo jak wiemy 3 gary zamiast 4 pod nogami :smile: 

Piuriel

Miałem okazję sobie posiedzieć i poodtykać tego triumpha właśnie na targach w poznaniu i bardzo fajne odczucia siedząc na moto. Niestety  nie wiem jak to ma się silnikowo ,bo jak wiemy 3 gary zamiast 4 pod nogami :smile:

Lubie dzwięk rodem z F1 no i ma moc większą niż moja CBR czy generalnie sporty w klasie 600 przy wadze 166kg to musi robić robotę. Owszem nie poleci 280kmh, ale coż :P

matthewspl

nowa Aprilia Tuono factory juz jest dostepna, przynajmniej testy pojawiaja sie juz na youtube

Piuriel

Ciekawe czy gdzieś u nas będzie można się przejechać Touno. Pewnie do wawki będzie trzeba się przejechać tak jak na S1000R, bo w Łodzi nie ma.

Tuono waży ok 190kg na sucho*

*bez akumulatora.

Na chwilę obecną nowy Triumph street triple 765RS dobrze doposażony spełnia właściwie w 100% moje wymagania. Waży ok 30kg mniej niż reszta z tematu bazowo a jeszcze 10kg można urwać wydechem!

Edytowano przez Piuriel (zobacz historię edycji)

fuckout2

Pisałem z kolegą z forum,który ma teraz MV Aguste Brutale - Nicramem dokładnie ,który miał RSV4 i z tego co mi napisał to ponoć nie warto dopłacać do Factory,która ma zawiasy Ohlinsa ,a lepiej samemu kupić wkłady do amora itp. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości ,ale cena odbiega znacznie. Jednak Factory czy tam RF nowa ma też inne fajne duperele. Co do jazd testowych to niby Moto-Moto na Włókniarzy sprzedaje Aprilie ,ale chyba o jeździe testowej można zapomnieć i trzeba udać się do Moto-Italii w WWa. Chętnie bym obczaił w Łodzi taką sztukę ,bo powoli będę zmierzał ku Tuono V4 lub RSV4 :smile: 

Piuriel

Też rozmawiałem z Nicramem. On ma Dragtera rr. W sumie to takiego wariata jak jego Dragster też biorę pod uwagę, ale mało wieści i testów z tego jest.

matthewspl

Ja tez przymierzalem sie do Dragstera ale ten motocykl jest filigranowy i nie lezal mi po samym posadzeniu tylka. Odpuscilem

Natomiast Tuono nowe hmmm jest swietne. A duke 1290 R 2017?

Piuriel

To wszystko są potwory trochę. Moce jak w Hayabusie wszędzie a to naked "tylko". Stosunek mocy do masy wypada przy tym baaaaardzo podobnie.
Przy założeniu ~200kg i ~160-170Km wypada 0,8Km na 1kg w tych sprzętach.
Street Triple RS przy założeniu 166kg na 125Km wypada 0,75Km na 1kg.
Wiem, że jeszcze jest Nm, ale moim zdaniem to musi już miło jechać a na pewno lepiej walić się w winkle niż więksi bracia z grupy.

Są to jedynie suche założenia i muszę się przejechać nimi i je poczuć.
Jednak jako umysł ścisły w moim przypadku liczby mówią, że Street Triple RS.

matthewspl

no potwory ale ja nie jezdze po 250 albo 300 a chodzi o moment przyspieszenie i wyjscie z winkli. Wszystkie litry typu gixy 1000 zostaja, przetestowane!

To specyficzne motocykle nie kazdemu pasuja. Ktos kto kupuje jednego z tej trojki musi dokladnie wiedziec czego chce. A moj jest wsciekly bardzo ale ja to lubie.

A street nowy tez wystarczy spokojnie wiec mamy 4 topowe jak dla mnie:)

Piuriel

Tu według liczb dopłata byłaby nie za osiągi a za dodatkowe 30kg mięsa oraz dodatkową moc, która zapewni targanie jej na zbliżonym poziomie do Streeta.

Z drugiej jednak strony z moim podejściem do obliczania wszystkiego nie kupię fajnego, dobrego motocykla a bezduszną maszynkę zrobioną przez inżynierów :/
Jak z ferrari, każdy by chciał je mieć, ale nikt go nie chce ;)
Will see. Dopiero początek sezonu. Teraz jeżdżę Cebrą i jest mega. Sam pomysł zmiany jej jest i tak fanaberią :P

matthewspl

Tym bardziej ze po 2700 km euforia przyspieszenia juz mi minela. Wiem ze mam zawsze zapas i tyle. Skupiam sie na technice i zabawie tym motocyklem. Mozliwosc wystrzalu do przodu jak z karabinu snajperskiego daje mi za***iste uczucie i swiadomosc mozliwosci;)

Edytowano przez matthewspl (zobacz historię edycji)

fuckout2

Ja bym bardziej nie kierował się mocą i momentem ,a samą wagą :smile: Moc zawsze możesz zwiększyć ,ale kilogramów już tak łatwo niestety nie ujmiesz ,a to też odbija się w późniejszym użytkowaniu czy nawet przewracanie z lewej na prawą motorka podczas jazdy na torze itp itd...  Niemniej jednak  wykorzystać moc sportowego 1000 w warunkach drogowych też życzę powodzenia :P Co do Aprilii to też ma to coś czego mim zdaniem inne motorki z tego zestawienia nie mają , od samej linii motocykla(kwestia gustu) po samą jednostkę siedzącą pod nogami i jej dźwięk,którego chyba nie muszę poruszać ,a jak nie to polecam obejrzeć rsv4 na sc project ;)

edit: rozumiem ,że rozważasz zakup nowego moto ? 

Edytowano przez fuckout2 (zobacz historię edycji)

Piuriel

Tak, tylko nowe lub demo z przedłużoną gwarancją.

matthewspl

W demo w ogole bym sie nigdy nie pakowal:(

Ja bym bardziej nie kierował się mocą i momentem ,a samą wagą :smile: Moc zawsze możesz zwiększyć ,ale kilogramów już tak łatwo niestety nie ujmiesz ,a to też odbija się w późniejszym użytkowaniu czy nawet przewracanie z lewej na prawą motorka podczas jazdy na torze itp itd...  Niemniej jednak  wykorzystać moc sportowego 1000 w warunkach drogowych też życzę powodzenia :P Co do Aprilii to też ma to coś czego mim zdaniem inne motorki z tego zestawienia nie mają , od samej linii motocykla(kwestia gustu) po samą jednostkę siedzącą pod nogami i jej dźwięk,którego chyba nie muszę poruszać ,a jak nie to polecam obejrzeć rsv4 na sc project ;)

edit: rozumiem ,że rozważasz zakup nowego moto ?

Tuono jest najbardziej dedykowany do scigania sie i na tor ale przez to pewnie brakuje mu uniwersalnosci w miescie. Silnik ma dobry wlasnie do scigania sie i krecenia na obroty. Podoba mi sie wbudowana tam telemetria. Ogolnie swietny ale to nie Ducat;)

fuckout2

A jeszcze zapytam ile wzrostu ?

Piuriel

174cm

Na sucho 73kg obecnie :smile:

fuckout2

Moje gabaryty , czyli bez problemu jak na tuono

matthewspl

A ja po malu zaczynam rozgladac sie za nowymi kapciami. Supercorsy juz koncze (wroze im jeszcze z jedna wizyte na torze albo z 600 km po drogach). Sa swietne ale nie mam zamiaru zmieniac opon 10 razy w sezonie. Wybor padnie chyba na Diablo Rosso 3 ( w nowym Monsterze 1200s sa wiec u mnie tez sie sprawdza). Rosso 2 zajezdzilem kilka kompletow wiec 3 beda tym bardziej ok.

Piuriel

A zobacz jeszcze Metzellera.
http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Racetec-RR.html?version=1136776

Obstwaim, że masz jeszcze przód i tylko tył chcesz zmienić. Racetec RR mają dedykowany do monstera R również.
Planuje w nie wjechać jak te zjem.

Jak jednak szukasz bardziej cywilnej to te co ja mam zjadły w testach wszystko łacznie z Diablo Rosso 3 (bardzo minimalnie z regóły, bo Diablo zdecydowanie gorzej na mokrym i sumarycznie była to różnica kilku małych punktów). SuperDuke R na nich wychodzi fabrycznie.
http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Sportec-M7RR.html?version=1136776

Tylko bieżnik może mało seksi ;)

matthewspl

przod tez juz koncowka wiec wywalam obie od razu

Piuriel

przod tez juz koncowka wiec wywalam obie od razu

A ile przejechałeś km?

matthewspl

2800 i pewnie do 3500 starcza tylko

A zobacz jeszcze Metzellera.

http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Racetec-RR.html?version=1136776

Obstwaim, że masz jeszcze przód i tylko tył chcesz zmienić. Racetec RR mają dedykowany do monstera R również.

Planuje w nie wjechać jak te zjem.

Jak jednak szukasz bardziej cywilnej to te co ja mam zjadły w testach wszystko łacznie z Diablo Rosso 3 (bardzo minimalnie z regóły, bo Diablo zdecydowanie gorzej na mokrym i sumarycznie była to różnica kilku małych punktów). SuperDuke R na nich wychodzi fabrycznie.

http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Sportec-M7RR.html?version=1136776

Tylko bieżnik może mało seksi ;)

tylko ktora mieszanke racetec rr wybrac hmmm, ceny od 740 do 910 za soft. To juz chyba supercorse sp bym wzial bo jest uniwersalna bardziej.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się