Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Świeżak Musi Kupić Odież,kask Itp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mottle

Mottle
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:GSF 1250 S
Napisano 08 wrzesień 2016 - 19:24

To ja dodam swoje spostrzeżenia jako świeżaka, który chwilę temu miał ten sam problem.

1- Budżet, ustalasz go sam pamiętaj że to Twoje bezpieczeństwo więc na tym oszczędzaj najmniej a już najmniej na kasku. Oczywiście może się okazać że najdroższy nie będzie leżał na Twojej głowie.

2- Jeden sklep to zbyt mało w każdym będzie inny asortyment i to on właśnie w danym sklepie będzie najlepszy. Kilka sklepów i to po kilka razy !

3 - Lektura, forum, koledzy ich opinie (chociaż po rozmowach z moimi byłem głupszy niż przed)

4 - Fajnie byłoby aby strój pasował do rodzaju moto

5 - Nie ulegaj chwytom marketingowym (może braknąć Ci założonego budżetu)

6 – Nie żałuj czasu na przymiarki, to co pasuje na chwilę w sklepie po godzinnej jeździe na moto może doprowadzić się do szału (niestety czuję to dość boleśnie przy butach). Przymiarka kilku rozmiarów po kilka razy.

7 – Zawsze zadaj sobie pytanie czy to co chcesz kupić jest niezbędne i faktycznie ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo ? Na gadżety przyjdzie czas

i na koniec załóż sobie jakiś margines na budżet i błędne decyzje :)

Powodzenia przy niegocjaciach z żoną (moje trwały 10 lat !)

• eramus lubi to

#22 eramus

eramus
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 08 wrzesień 2016 - 20:29

Zona pojeździła ze mną jako plecak na skuterze i  muszę mieć budżet na 2 komplety stroju. Twierdzi, że super tylko teraz mamy ważniejsze wydatki niż mój kurs i motor :) ale po zimie ruszam z kursem. 

#23 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1738 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 08 wrzesień 2016 - 20:38

Powodzenia przy negocjaciach z żoną (moje trwały 10 lat !)

-Kochanie kupiłem motocykl.

Kilka dni bez fonii, ale już jest ok. Najlepiej na głęboką wodę od razu :)
  • Bocian i Krzysiek rst1000 lubią to
...You can be better than that..

#24 Mottle

Mottle
  • Użytkownik
  • 45 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:GSF 1250 S
Napisano 08 wrzesień 2016 - 20:59

To wszystko zależy od poziomu tolerancji :) zbyt niski może być fatalny w skutkach :) Ja postawiłem na zmęczenie materiału, trochę pomógł mi mój 6 letni syn

#25 marr

marr
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:CB 500F

Napisano 09 wrzesień 2016 - 10:55

Ciężko mi sobie wyobrazić skompletowanie ubrania za 2000 zł.

Chyba, że chcesz później w upały w koszulce śmigać.

#26 eramus

eramus
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:20

Nie planuję w koszulce śmigać. A czemu Ci ciężko wyobrazić komplet za ok 2 tys? Możesz rozwinąć swoją myśl ?

#27 Darek_Lodz

Darek_Lodz
  • Dawca
  • 623 postów
  • Imię:Darek
  • Motocykl:Honda Varadero 125 / Suzuki GS 500

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:33

da się i za 2 tysie, zależy tylko czy kupujesz stroj ktory ma Ci zostać na dlużej czy nie, czy budżetowo, czy markowo.

Są czasami jakieś bardzo dobre oferty i okazje w bardzo niskich cenach, wtedy faktycznie da sie - ale to trzeba sie znać na markach i cenach i wiedzieć gdzie szukać, ja nie wiem, a tez bym sie skompletowal na porzadnie :)

do tego poza ubiorem jakieś "gadżety" - termo odzież niby niepotrzebna, da sie bez, ale od kiedy 1szy raz kupiłem to nie jeżdzę bez :biggrin: (pomijając mniejsze przejazdy).

PS. ja osobiście odradzam rebelhorna, tej firmy juz nic nie kupię :biggrin:

Użytkownik Darek_Lodz edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 11:35

#28 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1738 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:35

masz tu sklep: http://intermotors.pl/

Popatrz sobie na następujące rzeczy:
-Kask
-Buty
-Kurtka
-Jeansy
-Rękawice

Spisz modele jakie Ci odpowiadają i jedź do sklepu. Przez internet ciężko będzie Ci więcej doradzić niż już zostało napisane.

#29 mih00

mih00
  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Imię:Michal
  • Motocykl:Kawa ZR-7

Napisano 09 wrzesień 2016 - 11:38

Kurcze, no nie przesadzajmy. Spokojnie 2K na początek wystarczy: np. kask hjc is-16 już od 500zł da się wyrwać, jakieś tekstylia z Adrenaliny albo z Rebela - portałki i kurtałka za 800zł, jakiś bucik za 400zł, rękawiczki za 150-200zł i jeszcze na jakiś protektor pleców zostanie. A ciuszki z Adrenaliny czy Rebela są dość uniwersalne, w większości 3 warstwy i sporo otworów wentylacyjnych. Nie uważam, że żeby zacząć jeździć to trzeba od razu min 5tyś. wywalić i kupić sobie ciuszek z gwiazdką. Ja tam obecnie eksploatuje Rebela, wcześniej miałem Adrenaline. Co do Adrenaliny to spokojnie wytrzymuje szorowanie, niestety miałem okazję to sprawdzić. No ale cóż, przynajmniej wiem, że rękaw w budżetowym ciuszku nie odpada wbrew obiegowym mitom :)

#30 marr

marr
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 13:01

No dobra, trochę przesadziłem. Na początek można się zmieścić w 2k, ale będzie musiał na wszystkim oszczędzać. Może się okazać, że za chwilę i tak będziesz musiał coś zmienić, dokupić.

Mój zgrubny kosztorys to:

- przyzwoity kask z włókna to 1000 zł

- kurtka całosezonowa (3 warstwowa) co najmniej 500 zł (na lato przyda się jeszcze jedna meshowa)

- spodnie (3 warstwowe) 400 zł

- buty 400 zł

- rękawice 200 zł (a dobre z wentylacją to 300zł)

Dorzuć tysiąca i porządnie się ubierzesz.

Użytkownik marr edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 13:02

• Piuriel lubi to

#31 mih00

mih00
  • Użytkownik
  • 131 postów
  • Imię:Michal
  • Motocykl:Kawa ZR-7

Napisano 09 wrzesień 2016 - 13:43

Wiesz no nie każdy ma tego tysia. Zwłaszcza na starcie, gdzie koszty kursu, egzaminu, sprzętu i jego przygotowania do sezonu skutecznie nadszarpują ---->małżeński<---- budżet ;). Łatwo jest mówić jak już coś się ma i sobie pyk idziesz kupić bambosze czy rękawice. W każdym razie podsumowując, za te 2tyś. spokojnie coś sobie na rozruch dobierze. A garderobę o np. mesha można spokojnie uzupełnić z biegiem czasu.

#32 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1901 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 09 wrzesień 2016 - 14:35

1870 wyszło mi po paru rabatach wstępny kosztorys (kurtka 3 warstwy, spodnie 3 warstwy, buty długie, rękawice,kask z trój-kompozytów z blendą, pinlockiem i awaryjnym wyciąganiem wyściółki) jeszcze jakieś pytania ?

- przyzwoity kask z włókna to 1000 zł

a wiesz że prawie połowę tej ceny to sam marketing marki a nie jakość wykonania kasku ?

Marco Simoncelli w 2011 roku miał na głowie kask za parenaście tysięcy zł z kosmicznych już prawie technologi a i tak nie uratowało mu głowy, skorupa po prostu się rozpadła, także to że wydasz na kask 1000-1500 zł nie da ci gwarancji że uratuje ci głowe przy każdym uderzeniu lepiej niż ten za 500-600 zł

#33 Kristo74

Kristo74
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Bandziorek 1200

Napisano 09 wrzesień 2016 - 15:27

Też polecam Kosmatego , zna się na rzeczy i na pewno dobrze doradzi... Sam ostatnio kupowałem u niego Sharka i jestem zadowolony,zawsze na jakiś rabat możesz liczyć. A jak coś to w weekend jest Motoweteran na Starcie.  

• Piuriel lubi to

#34 marr

marr
  • Użytkownik
  • 34 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 16:18

Marco Simoncelli w 2011 roku miał na głowie kask za parenaście tysięcy zł z kosmicznych już prawie technologi a i tak nie uratowało mu głowy, skorupa po prostu się rozpadła, także to że wydasz na kask 1000-1500 zł nie da ci gwarancji że uratuje ci głowe przy każdym uderzeniu lepiej niż ten za 500-600 zł

Popełniasz błąd logiczny przywołując skrajny przykład. Idąc tym tropem można w ogóle zrezygnować z noszenia kasków.

także to że wydasz na kask 1000-1500 zł nie da ci gwarancji że uratuje ci głowe przy każdym uderzeniu lepiej niż ten za 500-600 zł

Przy każdym z pewnością nie.

Ale czasem tak. Dla tego "czasem" warto wydać nieco więcej.

Nie mówiąc o tym, że kaski z włókna są lżejsze.

Użytkownik marr edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 16:20

#35 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1738 postów

Napisano 09 wrzesień 2016 - 23:26

Przy każdym z pewnością nie. Ale czasem tak. Dla tego "czasem" warto wydać nieco więcej. Nie mówiąc o tym, że kaski z włókna są lżejsze.

Dziś mój kask się posypał bez powodu http://motocykle-lod...ia/#entry244252
Jak sprawdzisz to nie był to pierwszy lepszy budżetowy garnek a jednak.
Dzięki Bogu mogłem pożyczyć kask i latać dalej. Dostałem ładne i dobre LS2 na wieczór i jeżeli chodzi o walory użytkowe to jednak był to dzień do nocy. Głośny jakbym nie miał nic na głowie. Pominę to jak leżał, bo nie był dopasowany do mojej bańki jednak z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jak wydawało mi się, że w moim Sharku jest głośno tak zmieniłem zdanie.
Kończy się sezon kolego. Kup na prawdę dobry kask, a resztę kup powiedzmy na początku roku jak budżet dokleisz, bo jednak na pewnyych rzeczach nie ma co oszczędzać.
Owszem, żaden kask nie uratuje Cie przy waleniu w ścianę czy latarnie, ale komfort jazdy robi sporą różnice. Mam sharka, ale polecam Arai lub Shoi. Kupisz raz i będziesz jeździł latami zadowolony.
Kupisz po kosztach i będziesz się zastanawiał gdzie oni mają frajdę z jazdy jak ciągle łeb pęka od huku.
Lub kup stopery do uszu :D
Serio ja stosuje na dłuższe przeloty, ale to chyba każdy na sporcie :)

#36 Przemmo

Przemmo
  • Dawca
  • 240 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:Yamaha YZF-R125

Napisano 10 wrzesień 2016 - 08:49

W Pabianicach jest bardzo dobry sklep z odzieżą używaną, gdzie możesz wyrwać dobre skórzane kombi za 500 zł (mam Dainese) lub skórzaną kurtkę za 200 (mój czerwony Held). Tekstylnych mają mniej, ale skór bardzo duży wybór. To naprawdę dobre rozwiązanie, z tego co wiem kilka rozsądnych osób z forum też z tego skorzystało ;) Nie pamiętam adresu, ale to jest przy głównej ulicy po prawej stronie jadąc od strony Rzgowa, w takiej wnęce gdzie też jest Żabka (może ktoś z Pabianic pomoże z adresem?).

Rok temu miałem ten sam problem i bez problemów zmieściłem się w 2 tys. A co do spodni - pytaj w Metro o Rebelhorn z 3 odpinanymi warstwami, mesh+nieprzemakalna+ocieplana, jeżdżę w nich od roku +35 do -5 :D. Mam też motojeansy, ale one nadają się w granicach +10 do +25.

Powodzenia w zakupach i na drodze kolego! :)

#37 Buziak

Buziak
  • Członek Stowarzyszenia
  • 402 postów
  • Imię:Szymon
  • Motocykl:Honda CBR XX 1100

Napisano 10 wrzesień 2016 - 11:39

W Pabianicach jest bardzo dobry sklep z odzieżą używaną, gdzie możesz wyrwać dobre skórzane kombi za 500 zł (mam Dainese) lub skórzaną kurtkę za 200 (mój czerwony Held). Tekstylnych mają mniej, ale skór bardzo duży wybór. To naprawdę dobre rozwiązanie, z tego co wiem kilka rozsądnych osób z forum też z tego skorzystało ;) Nie pamiętam adresu, ale to jest przy głównej ulicy po prawej stronie jadąc od strony Rzgowa, w takiej wnęce gdzie też jest Żabka (może ktoś z Pabianic pomoże z adresem?).

Rok temu miałem ten sam problem i bez problemów zmieściłem się w 2 tys. A co do spodni - pytaj w Metro o Rebelhorn z 3 odpinanymi warstwami, mesh+nieprzemakalna+ocieplana, jeżdżę w nich od roku +35 do -5 :biggrin:. Mam też motojeansy, ale one nadają się w granicach +10 do +25.

Powodzenia w zakupach i na drodze kolego! :)

Mój znajomy właśnie kupił tam używany kombinezon bodajże za 500 zł  Firmy Dainese i szczerze  jest w bardzo ładnym stanie. Zero przetarć czy pęknięć.  Ja swój kombiak odkupiłem od kolegi za 800 zł . Także  da sie ubrać  taniej a dobrze.  Jasne fajnie by było śmigać w Alpinie za 4 koła, ale ja osobiście bym wolał te 4 koła dołożyć do motocykla. Kask kupiłem za 800 u kosmatego i jestem zadowolony.  buty  za 400 rękawice  200 i śmigać można  

• Piuriel lubi to

Sprzedam oponki motocyklowe Tył,  http://motocykle-lod...łode-roczniki/Info PW

#38 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 327 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Aprilia RST 1000

Napisano 11 wrzesień 2016 - 15:50

Trzeba było dodać: " ... i przypadkowo spotkałem koleżankę z liceum" 

może fonia by wróciła hahahahahahaha

Użytkownik Krzysiek rst1000 edytował ten post 11 wrzesień 2016 - 15:51

• Przemmo lubi to

#39 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1738 postów

Napisano 11 wrzesień 2016 - 16:01

Trzeba było dodać: " ... i przypadkowo spotkałem koleżankę z liceum"

może fonia by wróciła hahahahahahaha

Złe wieści trzeba dawkować :D
  • krzychoslav i Przemmo lubią to

#40 LukaszDrago

LukaszDrago
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Motocykl:CB 600 F Hornet

Napisano 28 wrzesień 2016 - 15:57

@eramus 

Powiem Ci, że ja tez stałem przed podobnym dylematem. Cześć rzeczy kupiłem w 4biker. Na początku stwierdziłem, że w 2 tys się zmieszczę +/- parę stówek, ale jak zobaczyłem kumpla połamanego w nowym komplecie za 1500 zł to wyobraziłem sobie siebie. Zdrowie i życie mamy jedno i nie warto na tym oszczędzać chociaż wiadomo jak będziesz miał się zabić to i w alpinie za 5 tys się zabijesz :), ale wolę dmuchać na zimne. Aktualnie wydałem 1,8 tys na Kask HJC-IS17 (myślałem o IS16 ale była promocja to dołożyłem^^), Buty Alpinestars SMX-6 i rękawice alpinestars SP 8 (miały być shima RS1). Zanim pojechałem poczytałem co ludzie na forach oraz co osobiście osoby jeżdżące polecają i gość w sklepie polecił mi prawie, że to samo co ja chciałem, jedynie się z butami nie zgodziliśmy bo chciał mi SIDI za ponad 1 tys wcisnąć.  Teraz wstrzymuje się z jazdą i będę chciał odłożyć na jakieś kombi tekstyl albo skóre (używana lub nowy tschul) w podobnej cenie aby kupić w przyszłym roku.

Moim skromnym zdaniem wstrzymaj się jak ja, bo sezon już się kończy, a parę jazd Cię zbawi i kup coś na przyszły sezon lepszego, żebyś się nie martwił czy podczas ślizgu ten komplet wytrzyma i czy nie będę robił za przysłowiową zdrapkę. 

Możesz także pomyśleć o używkach jak pisze Buziak i reszta i wtedy się zmieścisz w tym budżecie, 

• eramus lubi to