Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
kabzior

Bieszczady (I Nie Tylko)

Polecane posty

kabzior

Hejka, 

przez ostatni tydzień zrobiliśmy z Plecaczkiem (i kufrem i sakwami i tanklockiem)

IMG_20160816_122423.jpg

trochę ponad 1700 km kierując się początkowo do Oświęcimia i Wieliczki (oba w celach turystycznych), a następnie w Bieszczady (tu już kompromis, cele turystyczne - łażenie po górach połączone z jeżdżeniem moto). Trasa wyglądała mniej więcej tak: 

map1.png

Żeby nie było że chcę się tylko pochwalić (chociaż chcę, bo to moja pierwsza dalsza wyprawa moto) to oprócz oklepanej Pętli polecam dwie drogi: 

1. z Cisnej na Solinę 893, nieprawdopodobne wręcz zakręty, momentami jak Stelvio normalnie ;)

map2.png

2. Drogę do nikąd ze Stuposianów. Tutaj może nie wiadomo jakich zakrętów nie ma, ale droga jest po prostu przepiękna, widoki niesamowite, asfalt na większości bardzo dobry. Po drodze można zobaczyć pozostałości komunistycznego konglomeratu, pojeździć na koniach bieszczadzkich w stadninie (uwaga, koń udźwig do... pewnej masy ;) Plecaczek pojeździł, mnie pozostało obserwowanie), obejrzeć pozostałości wysiedlonych lata temu wsi, przejść się po długich drewnianych pomostach nad bagnami itd. Część drogi prowadzi tuż przy słupkach granicznych z Ukrainą, rzut kamieniem są już ukraińskie wiejskie chaty.

map3.png

PS - Bieszczadzka Przystań Motocyklowa jakoś nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, fajnie było wpaść na kawę ale to tyle.

kabzior

Droga do nikąd :-) Muczne i Tarnawa ;-)

No dobra, ale da się przejechać przez i pojechać dalej, ostatnie 4 km już po kamorach i miejscowości żadnej tam nie ma, czyli do nikąd :-)

Enlil

Do dawnej siedziby leśniczego, pod lipę w Beniowej, dalej do dawnej stacji BPNu, do ruin i grobu Stroińskich, do dawnych Sianek...  i na (nielegalu) Opołonek :smile: Nie tak "do nikąd" :smile:

Edytowano przez Enlil (zobacz historię edycji)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się