• Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
karpiu

Niedzielna Szkoła - Czyli Jak Zejść Na Kolano By Nie Skończyło Się Raną!

1154 postów w tym temacie

Piuriel mądrzejszy. Jego słuchaj.

Live my life like I'm a beast.

1 osoba lubi to

Hehe,

Upuszczanie ma sens jak mocno dogrzewasz gumy i producent tych opon przewidział to podajac wartość ciśnienia do jazdy po torze. Sprawdź na stronce producenta, ale moim zdaniem nie zdążysz nagrzać gum tak, żeby to było potrzebne.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Jutro amatorsko na tor Łódź , warto zmienić ciśnienie w kapciach ? Jadę 1 raz na tor na moto..

To zalezy od temp otoczenia i asfaltu i rodzaju opony. Ja spuszczam jutro 0.1-0.2 z przodu i 0.2-0.3 z tylu w Radomiu.

Mateusz, ale nie na pierwszy raz na torze.

Ja nawet na gorskich winklach spuszczam:)

Mateusz, ale nie na pierwszy raz na torze.

Zobaczy po pierwszej sesji ale wtedy juz mu bedzie ciezko ocenic. Wlasnie gdzie mam miernik hmmm. Po kazdej sesji powinno sie sprawdzac

1 osoba lubi to

Taka opona.

U mnie producent zaleca takie samo ciśnienie.

Pozniej przez zle cisnienie popekana opona albo pourywane kawalki albo naciecia w oponie. A o zlym trzymaniu nie wspominam.

Jutro ma być ciepło więc gumy będą na pewno dogrzane

1 osoba lubi to

Żeby jutro wam opony kleiły jak super glu

Powodzenia

1 osoba lubi to

Napisano (edytowany)

Ja stosuje się do zaleceń producenta. Przecież produkując.opony sportowe na pewno testował je również na torze i zaleca ciśnienie do pracy w optymalnych warunkach.

Pominmy to jednak.

Na pierwszy raz na torze nie polecam jednak upuszczania gazu z opon. Różnicy nie poczujesz za pierwszym razem. Ja polecam skupic się na technice i ostatecznie po kazdej sesji mierzyć cisnienie w gumach. Ja wzrosnie za mocno to upuść do nominalnego, ale potem pamietaj je wyrównać jak guma ostygnie.

Edit.

Tak jak Mateusz napisales szybciej. Badać ciśnienie po kazdej sesji.

Edytowano przez Piuriel (zobacz historię edycji)

Napisano (edytowany)

Co to skupienia się na technice ,a nie zapierdalania na pale to wiem - chłodno myśle, jednak co do opon chciałem się poradzić. Niestety nie mam miernika ciśnienia opon - takiego przenośnego , ani jakiejś super małej pompki :biggrin: Mam założone na kołach Michelin Pilot Power 2CT i patrzyłem na stronie nie ma danych odnośnie zalecanego ciśnienia. Lamaha poleca 2.5 na przód i tył do 90kg i 2.5 przód , 2.9 tył jak ponad 90kg. Moja waga z ubiorem w okolicach 75 kg max

Gdzie jutro rano na szybko kupię jakiś w miarę dobry tester ciśnienia ?

Edytowano przez fuckout2 (zobacz historię edycji)

Na torze zawsze mają.

Ustaw 2,5 przód i 2,9 tyl na zimnych/chłodnych kolach.

Co to skupienia się na technice ,a nie zapierdalania na pale to wiem - chłodno myśle, jednak co do opon chciałem się poradzić. Niestety nie mam miernika ciśnienia opon - takiego przenośnego , ani jakiejś super małej pompki :biggrin: Mam założone na kołach Michelin Pilot Power 2CT i patrzyłem na stronie nie ma danych odnośnie zalecanego ciśnienia. Lamaha poleca 2.5 na przód i tył do 90kg i 2.5 przód , 2.9 tył jak ponad 90kg. Moja waga z ubiorem w okolicach 75 kg max

Gdzie jutro rano na szybko kupię jakiś w miarę dobry tester ciśnienia ?

na kazdym torze jest miernik i pompka
1 osoba lubi to

No to fajnie :smile:   Mówisz 2.9 na tył ,ale niby tyle lamacha zaleca jak jest waga powyżej 90kg , dla mojego przedziału wagowego podają 2,5 na tyl.  Jutro ma być nawet 24°C ,a tam otwarty teren,więc asfalt złapie temperaturę też , 2ct też się dość szybko grzeją więc pewnie rozgrzać do pewnego stopnia nie będzie problemu - po 1 sesji upuścić ? - jak tak to o ile ? Dzięki za odp.

Stosuj się do zaleceń producenta. Tam pracują solidni naukowcy, których żaden kolega z forum nie poprawi.

Zweryfikuj tylko z zaleceniami producenta opon, bo mi sie coś zdaje, że dziwne to ciśnienie takie samo na tył i przód.

Też się zdziwiłem ,że takie samo ciśnienie na obu kaporach ,a tym bardziej dość spore

Spore to nie jest. Normalne w moto.

Najlepiej zapisz się na kulikowisko z osk turbo. Tam się wiele nauczysz.

Z braku czasu mogę sobie chyba pomarzyć o takim wypadzie szkoleniowym  -a przyznam chętnie bym się pouczył na ten temat ... :P  Dobra to jak uda mi się złapać jakąś większą temp to upuszczać o 0,1-0.2 bara czy wywalona na 1 raz

Stosuj się do zaleceń producenta. Tam pracują solidni naukowcy, których żaden kolega z forum nie

Mógłbyś się zdziwić. Oddaj zawieszenie do pro firmy która się zna i przygotowuje maszyny na tor a pierwsze co zrobi to wyleje olej z przedniego zawiasu i wleje go dużo mniej niż jest zalecane przez specjalistów którzy projektowali motocykl. Niestety, motocykl sprzedawany jest jako uniwersalny a tor uniwersalną jazdą nie jest. Z oponami jest identycznie. To co jest na stronie producenta jest zawsze dla wszystkich a nie każdy jeździ w warunkach torowych. (Twoje gumy są turystyczne) miałem okazję jeździć na takich na początku i utrzymywałem 2.3 przód i 2.2 tył po jeździe czyli mocno rozgrzane(bez koców 2 kółka na rozgrzanie opon a potem ogień) ale jak jutro jest kurs to może nie będzie takiego katowania jak samemu się jeździ więc można ciut więcej.

1 osoba lubi to

Wiem, wiem..

Ja cały czas odnoszę się do kolegi jako pierwszy raz na torze.

Trudno, żebym zalecał ohlinsa czy wupo w miejsce seryjnego zawiasu jak i ciśnienia w oponach typowo torowe.

Pierwszy raz na torze Rooland :smile:

Chodzi o bezpieczne warunki do nauki tutaj a nie bicie rekordów okrążeń.

Ja zalecam do nauki takie warunki i setup na jakim jezdzi się na codzień maszyną użytkowaną na codzień.

Nie mówię o zmianie zawieszenia tylko o ilości zalecanego oleju. Jak pierwszy to dużo wody, humoru, kanapki i realnej świadomości że jazda na ulicy szybko się znudzi. :-) :-)

Kurde, zaczynam powoli żałować że torówkę sprzedałem....

Bawcie się tam dobrze!

1 osoba lubi to

Ja obecnie żałuję, że trzeba wstawać w wolny dzień o 5:30, żeby dobrze się bawić na torze 😅

Do zobaczenia.

Napisano (edytowany)

Zboczency! Ja nie śpię już bo lubię i tyle. Ale temp na zewnątrz jest bardzo obiecująca na całodzienne latanie po mieście:)

Live my life like I'm a beast.

Edytowano przez karpiu (zobacz historię edycji)
1 osoba lubi to

No i jestem po "torowaniu" na łodzi :smile: Pierwszy raz motocyklem wybrałem się na tor i powiem ,że zabawa przednia , dość męcząca fizycznie :P Pierwsze kółka robiłem na spokojnie ,żeby kapcie złapały trochę temperatury i po paru zacząłem trochę szybciej śmigać... Po 2 sesji już udało mi się domknąć tylną oponę ,a przedniej trochę brakowało. Ogólnie jechałem dziś tam z celem ,aby się podszkolić i udało się to w 100% , w sumie prawie przytarłem kolankiem ,ale to nie był mój cel :P Co do ciśnienia w ogumieniu to dałem sobie z tym spokój , nabiłem 2.5 bara w obie gumy tak jak podaje producent i nic nie kombinowałem,bo nie mam w sumie o tym pojęcia , następnym razem już będę o tym myślał. Co do opon jeszcze,bo bardzo dużo osób wypowiada się o nich negatywnie to nie złapałem najmniejszego uślizgu i w sumie czułem się dość dobrze jadąc na nich. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się