Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Problem Z Rozkęceniem Lag

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 gary

gary
  • Dawca
  • 441 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:Romet Pony -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha XJ600S -> Yamaha TDM 850 4TX -> V-STROM DL1000

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:10

Wspaniale. Serio. A jak to potem złożyłeś? W.g. mnie dwa trudne momenty jeśli nie masz narzędzi:

1) Dokręcenie "imbusowej" od dołu lagi

2) Nabicie nowego uszczelniacza 

No i warto dobrze odmierzyć ilość oleju na lagę.

#22 rafalek_s

rafalek_s
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:CBR1000F

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:28

Uszczelniacz nabijałem małym młotkiem i pobijakiem. Delikatnie, pomału ale udało się. A śrubę o dołu po prostu wkręciłem. Widocznie u mnie nie ma konieczności przytrzymywania od środka. Pewnie jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Olej odmierzyłem strzykawką.

#23 rooland

rooland
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1348 postów
  • Imię:Roland
  • Motocykl:DReZyna
Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:34

Uszczelniacze bez problemu można nabić nawet używając stary uszczelniacz. Ogólnie jeżeli lagi nie są upside down to są tak proste w domowym serwisie że aż żal dawać je komuś do roboty. Można całe samemu rozebrać i złożyć co do śrubki. Uzupełnienie oleju jest trudniejsze bo w bardzo wielu przypadkach serwisówka mówi o złej ilości gdzie lagi nie mogą pracować w całym swoim zakresie.

#24 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 678 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM

Napisano 21 czerwiec 2016 - 22:48

Ogólnie jeżeli lagi nie są upside down to są tak proste w domowym serwisie że aż żal dawać je komuś do roboty. Można całe samemu rozebrać i złożyć co do śrubki.

Jak się okazuje, nie do końca. Temat ma już dwie strony :wink: i zwykłe lagi (bez potrzeby, znów się powtórzę) zostały rozkręcone dosłownie co do śrubki. 

UPSy nie są takie straszne, tam właśnie odkręcasz dolną śrubę i cała kaseta pięknie się wysuwa w całości.

Michał, czy masz na mysli sposób ze śrubokrętem lub innym cholerstwem, którym owszem można bezpiecznie wyjąć sprężynkę zabezpieczającą ale uszczelniacz - to już trochę ryzyko

Wbrew pozorom są ogólnodostępne jeszcze inne narzędzia oprócz "śrubokrętów i innych cholerstw" które znacznie ułatwiają pracę.   :)

Proszę Cię, wyjąłem dziesiątki uszczelniaczy bez rozkręcania wszystkiego na części pierwsze w zwykłym zawiasie i nikt nie ma porysowanych lag.  ;)

Użytkownik michal_lc4 edytował ten post 21 czerwiec 2016 - 22:59

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel

#25 rooland

rooland
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1348 postów
  • Imię:Roland
  • Motocykl:DReZyna
Napisano 22 czerwiec 2016 - 07:04

Jak się okazuje, nie do końca. Temat ma już dwie strony  i zwykłe lagi (bez potrzeby, znów się powtórzę) zostały rozkręcone dosłownie co do śrubki.  UPSy nie są takie straszne, tam właśnie odkręcasz dolną śrubę i cała kaseta pięknie się wysuwa w całości.

Ja jak rozkręcałem to czyściłem ze wszystkiego i wszystko - jak już zrobić to na 100% :) ale da się też bez wyjmowania lagi z goleni i tak jak napisałeś, uszczelniacz da się wyjąć bez zarysowań :)

Zawsze myślałem że UPSy są trudniejsze ale w takim razie wezmę się i za nie przy najbliższej okazji :) 

#26 Mariusz621

Mariusz621
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Imię:Mariusz
  • Motocykl:Yamaha FZR 600 3he

Napisano 26 czerwiec 2016 - 11:09

Ja wlałem po 450ml na lagę . Do tego modelu jedni mówili 505 a drudzy 435. Teraz wydaje mi się że lepiej zachowuje się na zakrętach lecz przy ogólnej jeździe bardziej wyczuwalne są dziury .