Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Grecja. 14-26 Sierpień 2015

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vercyn

Vercyn
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:FJR 1300

Napisano 12 marzec 2015 - 10:43

Czołem!

Wstępnie zaplanowałem wakacyjny wypad w tym sezonie. Kierunek Grecja - objazdówka po najciekawszych miejscach i w miarę dookoła :) Planuję wyrobić się w niecałe dwa tygodnie, tak żebym po powrocie z urlopu mógł jeszcze 2-3 dni odpocząć.
Jadę z dziewczyną, jak ktoś ma ochotę dołączyć do wycieczki to dajcie znać. Nie spodziewam się tłumów ale fajnie by było jakby jeden moto dołączył :)

Zamieszczam mapkę z rozbiciem na poszczególne dni, atrakcje turystyczne noclegi i takie tam. Może komuś się przyda a może Ci co już byli mogą coś dorzucić.

Capture.JPG?_subject_uid=239566772&w=AAB

https://www.google.c...9Y.k59Q7SFV-nIw
6500 km

Pozdro
V

Użytkownik Vercyn edytował ten post 12 marzec 2015 - 11:20

• Marsel, Kazikson i Kovalchuck lubią to

#2 Kovalchuck

Kovalchuck
  • Dawca
  • 647 postów
  • Imię:Mariusz
  • Motocykl:Suzuki SV650s

Napisano 12 marzec 2015 - 10:53

Powiem tak, plan genialny :D Trasa wymarzona tylko szkoda że nie na moje moto i portfel  :decayed:

PS Bardzo ładnie przygotowany plan podróży :)

Myślisz że każdy motocyklista to wariat ?
Grubo się mylisz, bo to ludzie z wielką pasją i umiejętnościami o których ty możesz tylko pomarzyć.

Dołączona grafika Suzuki SV650s

#3 Mur67

Mur67
  • Użytkownik
  • 326 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 15 marzec 2015 - 14:06

Mege tylko polecić jeszcze dwa miejsca - w dniu 7 podjedźcie do miasteczka Gefira - jest tam dojazd groblę do miasteczka Monemvasia - jedno z fajniejszych miejsc ma ogromny urok a wspinaczka do położonych na szycie skały ruin miasta - da dużo wrażeń.

Kolejny dzień pomyśl nad powrotem zachodnią stoną Peloponezu - runy pałacu Nestora w okolicach Pylos

kilkanaście kilometrów na północ od Pylos jes jedna z najładniejszych plaź na jakich byłem w Grecji - Voidokiliá z ruinami dwóch twierdz na górach zamykających zatokę. Kiedyś można tam się było rozbić na dzkio. W jednej z gór jest jaskinia w której wg mitów Hermes schował skradzione stada. - tego nie polecam - śmierdzi jak toi toi na dworcu w Koluszkach i potem już zachodnim wybrzeżem łądna droga na samym morzem do Patry - pomyśl nad taką modyfikacją

Użytkownik Mur67 edytował ten post 15 marzec 2015 - 20:37

• Vercyn lubi to

#4 Vercyn

Vercyn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 20:05

Dzięki za info! Zachodnia część Peloponezu była w pierwotnych planach ale jak później rzuciłem ludka z google to ta droga wcale nie przypadła mi do gustu, miałem wrażenie że tereny rolnicze nie związane z turystyką. Jeżeli jest tam coś ciekawego na pewno odwiedzę. Ładnie wygląda na mapce Peloponez objechany dookoła!

Unikam tylko wątpliwej jakości asfaltów na dłuższe odcinki bo mam sztywno zestrojoną fujarkę ;)

#5 Mur67

Mur67
  • Użytkownik
  • 326 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 15 marzec 2015 - 20:43

Do map zwłaszcza "ichnich" to się raczej nie przyzwyczajaj - ja pamniętam z Peloponezu drogę do Sparty. Na mapie wyglądała jak jedna z głównych no i początkowa zapraszałą do dociśnięcia - do czasu za kolejnym wzniesieniem miałeś widok jak z Mrożka - 50 metrów szerokiego i równego jak stół asfaltu, kilka maszyn stojących po bokach... 15 cm uskok i szutrową po horyzont.

To że zawieszenia tam nie zostawiłęm to cud. Oczywiście żadnych znaków, nic.

Dwa to deszcz - ale pewnie już o tym wiesz - zaczyna padać - masz postój, najlepiej aż asfalt nie będzie całkowicie suchy. Nie wiem co tam leją ale ich asfalt na mniejszych drogach jak dostanie wody jest jak warstwa lodu

#6 Vercyn

Vercyn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 15 sierpień 2015 - 17:19

Pozdrowienia z Serbii, dzień 2:)Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1439655531.927332.jpg   337,52 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1439655554.343773.jpg   359,44 KB   15 Ilość pobrań

#7 Vercyn

Vercyn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 20:28

Czołem! zima za pasem, sypie śnieg, szczypie mróz, a ja jeszcze nie podzieliłem się fotkami z wyjazdu:) Ja już nie mogę doczekać się sezonu więc z przyjemnością wrzucę kilka zdjęć i komentarzy z wakacyjnego wyjazdu.

1. Pierwszego dnia, nie wyjechaliśmy jeszcze z Polski a tu taki zły omen nam się trafił. Śmigłowiec właśnie startował a policjant , który nas przepuszczał klął na idiotę, który wyprzedzał na wiadukcie z podwójną ciągłą.

IMG_1131.jpg

2.  Pierwszy nocleg - Balaton. To był czas fali upałów, która przetaczała się przez Europę. Już wtedy termometr w moto pokazywał ponad 40 stopni. Oprócz tego - Balaton to niezły syf, nigdy więcej ;)

IMG_1134.jpg

3. Wjeżdżamy do Serbii.

IMG_1139.jpg

4. W Serbii nocujemy w miejscowości Vladicin Han. Na ulicach królują jugosłowiańskie samochody  Zastava Automobili - Yugo - wyglądające jak podróbka Golfa I i nekrologi na każdym skrzyżowaniu. Poza tym bida, tanie arbuzy, świetny hotelik i przyjaźni ludzie. Na zdjęciu posterunek policji.

IMG_1158.jpg

5. Jedziemy dalej...

IMG_1176.jpg

6. Wjeżdżamy do Macedonii. Tutaj po raz pierwszy poczułem że już "gdzieś" dojechaliśmy, a przecież przed nami było jeszcze kilkanaście dni i ok 6k km.

IMG_1187.jpg

7. Przekraczamy grecko macedońską granicę. Wydawać by się mogło że cel - Grecja - osiągnięty, jednak na samo południe Peloponezu jeszcze kawałek drogi a przed nami mnóstwo ciekawych miejsc. Zaraz po przekroczeniu granicy jedziemy na nocleg pod Meteory. 
    P.S Nasz entuzjazm przekraczania granicy z Grecją skutecznie ugasił grecki pogranicznik. Wnikliwie czytał dokumenty i przeprowadzał wywiad środowiskowy. Wszystko szło dobrze do czasu kiedy zagiął mnie jednym pytaniem. "Dokąd Pan jedzie?"  Przez kilka miesięcy poprzedzających naszą wycieczkę było jasne gdzie jedziemy i  jak mantra utrwalił mi się zwrot... "Do Grecji". Tak też odpowiedziałem pogranicznikowi ;) Nie był pocieszony moją precyzyjną odpowiedzią, więc nie spodobała mu się moja kamera na kasku....
Na zdjęciu: Kastraki - miejscowość pod Meteorami

IMG_1194.jpg

8. Po rozpakowaniu gratów objeżdżamy Meteory i okoliczne miejscowości.. kilkukrotnie.

IMG_1196.jpg
IMG_1199.jpg
IMG_1202.jpg

9. Następnego dnia opuszczamy Meteory

IMG_1231.jpg

10. Opuszczamy Grecję Środkową.  Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że po drugiej stronie gór zaczyna się piekło. Dosłownie ;) ale także ta Grecja, którą znamy z pocztówek.

IMG_1233.jpg

11. I jest! Pierwsze zdjęcie, o którym myślałem jeszcze w styczniu 2015 - przeglądając Street view okolice wąwozu Termopile. W kadrze ujęcia street view brakowało mi tylko mojej FJRy. Nadrobiłem pół roku później:

IMG_1237.jpg
IMG_1239.jpg

12. Jedziemy dalej. Kierunek - Delfy. 30 kilometrów od Delf nie można było nie zrobić sobie fotki. Do dzisiaj patrząc na to zdjęcie czuje jak się smażyłem w tym słońcu.

IMG_1249.jpg

13. Delfy. Nie do opisania! ;)

IMG_1252.jpg
IMG_1262.jpg

14. Opuszczamy Delfy i kierujemy się dalej na południe w stronę Koryntu. Delfy znajdują sie na zboczu gór za moimi plecami po prawej stronie.

IMG_1291.jpg
IMG_1295.jpg

15. Docieramy do Koryntu. Góra z Klasztorem na samym szczycie, którą znalazłem na google maps podczas planowania, okazała się być świetnym punktem widokowym! Chyba najładniejszy widok całej wycieczki. Widoczny Korynt, kanał koryncki dalej zaczyna się Peloponez.

IMG_1298.jpg
IMG_1296.jpg
IMG_1299.jpg

16. Docieramy do kempingu niedaleko miasta Nafplio. Tutaj rozbijamy naszego kampera i odpoczywamy klika dni,  spokojna zatoczka z kamienistą  niemal pustą plażą, czysta woda. Zwiedzamy miasto, degustujemy lokalne potrawy,wieczorem podkradamy figi z lokalnych figowych sadów - dojrzała figa prosto z drzewa, coś niesamowitego;)
      Przy naszym obozowisku zatrzymała się pewna rodzina z Krakowa. Pan ogląda motocykl, jego żona natomiast nie może wyjść z podziwu pytając: " Matko! na motocyklu? Ile godzin tu jechaliście"? - Ehmm Kilka dni ;)

IMG_1365_PANO.jpg
IMG_1306.jpg
IMG_1311.jpg

17. Ruszamy dalej na południe Peloponezu. Mamy troche kilometrów górskimi, krętymi drogami więc najpierw obowiązkowe tankowanie:

IMG_1313.jpg
IMG_1315.jpg

18. Błąd nawigacyjny. Kończy się asfalt, paliwo i robi się późno. Miast ani miasteczek już tutaj nie ma - jesteśmy daleko od morza. Górskimi serpentynami udaje się wyjechać do cywilizacji czyli do linii brzegowej ;)
Na zdjęciu: Zamienię na r1200 GS. PILNIE!

IMG_1319.jpg

19. Monemvasia

IMG_1325.jpg

20. Ładujemy Fujarkę na prom i zmierzamy do najdalej na południe wysuniętego punkty naszej wycieczki: Wyspa Elafonissos. Później czekała nas już tylko droga na północ - powrotna. Tym razem to ja zafundowałem Yamaszce przejażdżkę ;)

IMG_1333.jpg
IMG_1341.jpg

21. Wyspa Elafonissos okazała się niewypałem. Jedno wielkie wylane betonem kampingowisko z setkami ludzi. Głośno brudno i plaża jak nad Bałtykiem. Jesteśmy tak niezadowoleni, że nawet nie rozbijamy namiotu. Następnego dnia rano zwijamy się stąd! Nie polecam nikomu wycieczki na tą wysepkę. Po przedostaniu się znów na Peloponez - objeżdżamy środkowy półwysep.

IMG_1344.jpg

22. Zaoszczędziliśmy kilka dni przeznaczonych na pobyt na Elefonissos. Postanowiliśmy więc okrężną drogą , odwiedzając Spartę,  wrócić do Nafplio i odpocząc 3 dni. Temperatury były nie do zniesienia...
     Na zdjęciu: Wenecki zamek w Nafplio

IMG_1355.jpg

23. Droga powrotna. Ostatnim punktem jest dwudniowy pobyt w stolicy Macedonii - Skopje. Polecam każdemu jako wypad na dłuższy weekend. Niesamowita mieszanka kultur, świetne jedzenie, wszędzie pomniki  Aleksandera i Macedońskich władców , oraz kontrowersyjny projekt zabudowy centrum stolicy - Skopje 2000. 

IMG_1381.jpg
IMG_1433.jpg
IMG_1427.jpg

24. Stary Rynek w Skopje

IMG_1402.jpg
IMG_1400.jpg
IMG_1414.jpg
IMG_1418.jpg
IMG_1444.jpg

25. Później już tylko droga powrotna i mocne kilometrówki po 1kkm dziennie.

Trochę o polityce w drodze powrotnej: Olbrzymi korek na granicy serbsko węgierskiej. Auta wyłącznie niemieckie i austryjackie jednak w środku  Turcy i tym podobni. Nie znalazłem ani jednego auta na granicy, którym podróżowali Europejczycy. Otwierają się oczy i umysł na działania europejskich polityków i na konsekwencje tych działań w następnych latach.  Zaraz po przekroczeniu granicy, po węgierskiej stronie obóz dla chudźców. Ich bandy grasowały też na autostradzie węgierskiej. Widać było dużo policji i wojska. Na węgierskich i słowackich autostradach, przy większych postojach widać było tłumy muzułmanów robiących przerwę w podróży. Nie muszę mówić, że za nic mieli regulaminy, ład, porządek, czystość itp. Syf, smród, hałas, bałagan!

Wracając do naszego wypadu.. Było ekstra! ;)

Pozdro,
V

#8 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4118 postów
  • Karta FŁM:0169

Napisano 25 styczeń 2016 - 20:59

Piękny wyjazd, piękne zdjęcia, pozazdrościć podróży  :riding:

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#9 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2566 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 25 styczeń 2016 - 21:16

Znakomite! :)

Suchy, a Ty kiedy do Grecji na moto? ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#10 Lancet

Lancet
  • Dawca
  • 625 postów
  • Imię:Aleksander
  • Motocykl:Yamaha FZS 600

Napisano 26 styczeń 2016 - 13:04

Świetna trasa, bardzo fajna relacja ze zdjęciami, może następnym razem powinieneś pisać bloga na gorąco?

Zazdroszczę widoków i przeżyć - a dokąd w tym roku?

"Be yourself, no matter what they say!"
Sting

#11 Vercyn

Vercyn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 26 styczeń 2016 - 21:24

Czołem. Z bloga na gorąco wyszedł tylko jeden post z Serbii, widoczny jeszcze gdzieś powyżej :) Niestety z pisaniem na gorąco jest kilka problemów..internet, bateria, czas i najzwyczajniejsze zmęczenie. Jest jeszcze jedna sprawa- czasem chęć utrwalenia chwili, poprzez zdjęcie, film czy choćby opis, nie pozwala w pełni przeżyć tej chwili dla samego siebie. Zdjęcie z takiego ujęcia, a tutaj jeszcze z takiego, zmiana ustawień kamery, może inny kąt a może powtórzymy ujęcie.. szybko szybko, dobra spadamy bo gorąco ;)

Mam jeszcze ok. 60gb filmów, z których będę coś montował. Niestety przedobrzyłem i wybrałem w kamerce za dużą rozdzielczość. Teraz mój PC nie radzi sobie z tak gęstymi i dużymi plikami...

W tym roku.. hm jeszcze nie wiem. Myślę, że do wakacji pojawi się na tym forum wątek zatytułowany "Nordkapp" lub "Alpy".. a może dookoła Polski".

Gdyby ktoś planował Grecję służę swoimi doświadczeniami i poradami.

Pozdro

V

#12 Lancet

Lancet
  • Dawca
  • 625 postów
  • Imię:Aleksander
  • Motocykl:Yamaha FZS 600

Napisano 27 styczeń 2016 - 07:32

Znam ten ból, choć nie z motocykla (mam nadzieję, że "jeszcze nie z motocykla"), ale staram się wszystkie swoje wyjazdy dokumentować kamerą - problem mam tylko taki, że poza mną nikt tych filmów nie chce oglądać...  ;) . Może na emeryturze... Ale pamiątka jest i nastrój takich chwil przy oglądaniu wraca (przynajmniej dla mnie).

Ale skoro inni nie chcą oglądać, to widać kiepski ze mnie "utrwalacz" :biggrin:

Czekam na filmik - relacja zdjęciowa fajna i z przyjemnością przeczytana, ale to nie to samo co ruchome obrazki!

"Be yourself, no matter what they say!"
Sting

#13 Seweryn

Seweryn
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Imię:Seweryn
  • Motocykl:KTM 990 SMT

Napisano 28 styczeń 2016 - 18:43

Bardzo fajny wypad i jesteś twardziel że w sierpniu na kontynentalną Grecję i to FJR która gotuje jajka na twardo. Na Krecie jest przyjemniej, tam cały czas wieje wiatr. Muszę się zebrac i opisać moje wakacje w Czarnogórze. W Alpy wybieramy się na majówkę, okolice jeziora Como. Na Nordapp moja połówka ma długie zęby.

#14 Vercyn

Vercyn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 28 styczeń 2016 - 22:11

Nie zauważyłem żeby fjra jakoś mocno smażyła... nie więcej niż moje poprzednie moto. Za po przejażdżce HD  Street Glide, FJRa wydawała się jak klimatyzowana ;)

Co do wypadu w sezonie.. pojechałem, zobaczyłem i już więcej w tych miesiącach nie pojadę ;) Miejscami zaczynało się już cierpieć od upałów...