Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Na "ostro" - Zmiana Przepisów Ruchu Drogowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#41 szerszung

szerszung
  • Użytkownik
  • 327 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:Suzuki GSF 600 S, Iż 49, Iż planeta

Napisano 22 luty 2015 - 15:39

Nie przesadzajmy z Wawy do Wrocławia jedzie się około 4 z haczykiem i to z przepisami :)
Pewnie, że fajnie by było te przywileje odebrać tylko nie ma komu!

#42 Ufasa

Ufasa
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:Kawasaki Z-750

Napisano 22 luty 2015 - 16:06

Dlatego napisałem cudzysłów :) ale zgodnie z przepisami czas znacznie się wydłuża. W Polsce trzy domy obok siebie stoją i już stawiają znak teren zabudowany.

#43 Mur67

Mur67
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 327 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 22 luty 2015 - 17:01

Nie przesadzajmy z Wawy do Wrocławia jedzie się około 4 z haczykiem i to z przepisami :)
Pewnie, że fajnie by było te przywileje odebrać tylko nie ma komu!

Taki poselski porojekt nowelizacji jest już po wstępnych pracach w sejmie - z dużymi szansami że przejdzie - za są wszyscy za wyjątkiem "prawych i sprawiedliwych" - więc może skończy się rumakowanie "wybrańców narodu"

#44 rooland

rooland
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1310 postów
  • Imię:Roland
  • Motocykl:R6
Napisano 22 luty 2015 - 18:38

NIe wiem czy oglądaliście ostatnio skoki narciarskie ale komentator opowiadał ciekawą sytuację odnosząc się do zmian prawa które u nas będą wprowadzone... mówił, że jednemu ze skoczków dzień przed konkursem w Falum (Norwegia) policja zabrała prawko bo przekroczył prędkość w mieście o 14 km/h.... i ogólnie było wielkie oburzenie u Norwegów, że jak to możliwe aby aż o tyle przekroczyć prędkość w mieście ... więc na serio, przestańmy płakać że u nas jest zawsze źle... bo w porównaniu do innych państw Europy mamy dobrze. I znów przypomnę - każdy z nas za granicą (Austra, Niemczy, Francja, Szwajcaria) jeździ przepisowo... u nas tylko mamy prawo w d*pie i zawsze z nim walczymy. 

Użytkownik rooland edytował ten post 22 luty 2015 - 18:41

#45 Mario

Mario
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Imię:Mariusz
  • Motocykl:GSX1250FA

Napisano 23 luty 2015 - 20:38

Prawo najbardziej wqrwia, jak nie dotyczy wszystkich.

Przykład: wszyscy stoją w korku, albo jadą równo, i nikt się nie spina, 

ale jak się trafi choć 1 osoba, która się przeciska, zajeżdża, wpycha, to ciśnienie się człowiekowi podnosi.

Jeszcze jak to tylko 1, odosobniony przypadek, to z bogiem, ale jak już kilka osób tak zrobi,

to człowiek czuje się jak frajer, po którym wszyscy jadą.

To samo tu, czemu tylko wymieniacie polityków ?

a policja, wojsko, a nawet radni, księża i inni znajomi królika, Oni mają i będą mieli to w de,

i to + wszechobecna bezmyślność stawiania oznakowania,

budowania dróg, brak tras objazdowych, polowania w celu ratowanie budżetu,...

powoduje że jest jak jest i dlatego u większości osób wzbiera złość.

Użytkownik Mario edytował ten post 23 luty 2015 - 20:39

• Aidekk i Pan Pikus lubią to

Części samochodowe / Super ceny - Promocje:

https://www.facebook.com/AutoComLodz

#46 Joker94

Joker94
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:Honda CBR 600 F4i

Napisano 23 luty 2015 - 20:48

Gówno a nie przepisy poprawy bezpieczeństwa! Od zawsze wiadomo, że wypadki były są i będą i to niekoniecznie większość z nich to przez prędkość, lecz przez głupotę i brak myślenia innych kierowców. Państwo niech sobie zarobi, a co niech wszyscy myślą że to dla naszego dobra ;-) To może od razu pół pensji państwu oddamy bo po co nam cała :D może od razu cofnijmy się do średniowiecza i przesiądźmy na konie to nie będzie wypadków wtedy dopiero żadnych! I jeszcze jak ekonomicznie :-)

A tak serio to tylko ludźmi jesteśmy i każdy z nas ma prawo popełnić jakiś błąd. Prawda jest taka że żaden człowiek nie wsiada do pojazdu z myślą, że sam chce zginąć lub tym bardziej żeby komuś krzywdę zrobić. Tylko po prostu niektórzy nie przejawiają wystarczającej funkcji myślowej by tego uniknąć, bądź innych czynników negatywnych wpływających na późniejsze tego skutki. Ja rozumiem, że niektórym będzie się wydawać i będą przekonani o tym że dzięki temu będzie bezpieczniej (w jakimś znikomym procencie się może poprawi bezpieczeństwo). Ale dopóki ktoś mądry nie wymyśli jak walczyć z głupotą to nie uchroni nas to przed większością najgroźniejszych wypadków. Tyle w temacie takie moje zdanie. Możecie śmiało krytykować to ja zdania swojego nie zmienię. 

• Aidekk, Bogdan i Lancet lubią to

"...a żyć możesz tylko dzięki temu za co mógłbyś umrzeć..."

#47 OutToDie

OutToDie
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 23 luty 2015 - 22:13

Myślę że niechęć polaków do zmiany jaką wprowadzają nam rządzący ma swoje podłoże nieco głębiej. Mnie np. wkur*** Polska jako kraj w którym pomimo ciężkiej pracy żyję na skraju ubóstwa (zarabiam 1/4 tego co niemiec pracujący na tym samym stanowisku. Dodatkowo mam 4x więcej obowiązków i spędzam w pracy 2x tyle czasu). Męcza mnie te kłody rzucane pod nogi na każdym kroku. Mam żal o pieniądze które są wydzierane z mojej kieszeni. Jak dla mnie jest to kolejny przepis który (z mojej perspektywy), ma utrudnić ludziom życie.  

#48 Joker94

Joker94
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Motocykl:Honda CBR 600 F4i

Napisano 23 luty 2015 - 22:24

Myślę że niechęć polaków do zmiany jaką wprowadzają nam rządzący ma swoje podłoże nieco głębiej. Mnie np. wkur*** Polska jako kraj w którym pomimo ciężkiej pracy żyję na skraju ubóstwa (zarabiam 1/4 tego co niemiec pracujący na tym samym stanowisku. Dodatkowo mam 4x więcej obowiązków i spędzam w pracy 2x tyle czasu). Męcza mnie te kłody rzucane pod nogi na każdym kroku. Mam żal o pieniądze które są wydzierane z mojej kieszeni. Jak dla mnie jest to kolejny przepis który (z mojej perspektywy), ma utrudnić ludziom życie.  

Dokładnie to jest rozwinięcie mojej dalszej myśli co do tego wszystkiego co się dzieje w Polsce, popieram i się całkowicie w 100% z tym wszystkim zgadzam co kolega mówi :-)

"...a żyć możesz tylko dzięki temu za co mógłbyś umrzeć..."

#49 jaron1

jaron1
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:BMW R1200R

Napisano 24 luty 2015 - 15:34

Skoro wszyscy maja tak wiele pomysłów, to może ktoś podpowie jak walczyć z głupotą :), fajne jest też to, że każdy pisze o tych innych, że to debile itp, a może tak zaczniemy od siebie, wtedy będzie łatwiej cos zminić LwG(wiosna idzie)

• WojtasLDZ i MaDDoggY lubią to

#50 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 25 luty 2015 - 09:07

Skoro wszyscy maja tak wiele pomysłów, to może ktoś podpowie jak walczyć z głupotą

Ja proponuje usypiać za drugie wykroczenie drogowe :P

Albo z tego haraczu co zbiora bo i tak będą nas doić, mogliby pobudować tory w kilku większych miastach tak by debile  latające 200 w mieście mogli się ścigać w normalnych warunkach.

Oczywiście tego drugiego nikt k... nie zrobi bo bezpieczeństwo ch.. ich obchodzi. Zaraz podciągną składkę zdrowotną bo trzeba leczyć tych, których nie udało się uratować.

A i zapomniałem zabronimy jazdy starszymi samochodami bo w tym kraju wszystkich stać na nowe. Dobrobyt Panie

Użytkownik ridrick edytował ten post 25 luty 2015 - 09:08

• OutToDie i PIT lubią to
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#51 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3625 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 25 luty 2015 - 09:25

Ja proponuje usypiać za drugie wykroczenie drogowe

Piękna ironia kolego Przemku, sam bym tego lepiej nie ująć. Polecam też publiczne biczowanie i odcinanie kończyn co by idiota więcej nie wsiał.

Albo z tego haraczu co zbiora bo i tak będą nas doić, mogliby pobudować tory w kilku większych miastach tak by debile  latające 200 w mieście mogli się ścigać w normalnych warunkach. Oczywiście tego drugiego nikt k... nie zrobi bo bezpieczeństwo ch.. ich obchodzi. Zaraz podciągną składkę zdrowotną bo trzeba leczyć tych, których nie udało się uratować.

Mogliby ale tak jak napisałeś po co? Z tego samego powodu, dla którego dalej mamy ograniczenia 40 czy 50 w terenie niezabudowanym jak sa 3 domy i z tego samego powodu, dla którego nie usuwa się znaków. Najlepszy przykład z naszego miasta Łodzi - policja ustawia się na łapanki nie tam, gdzie jest wymagana poprawa bezpieczeństwa ale np na nowo wyznaczonych buspasach, czy na zmianie organizacji ruchu (np zakazie skrętu w Mickiewicza), na autostradzie przed bramkami na zwolnieniach do 40. Na prawdę dajecie sobie wmówić, że to poprawy bezpieczeństwa? Jeśli tak to żal mi was :biggrin:

Chodzi o to by nas doić i dopóki postępowanie instytucji takich jak SM, SG, ITD, Policja się nie zmieni, dopóki nie zniknie podejście, że mandaty reperują budżet państwa, są istotną jego częścią i zaplanowana jest nawet wysokość wpływów to ja nie zmienię zdania na temat idei zwiększania mandatów. Za kasę zrabowaną na mandatach leczy się chorych bo świnie przy korycie nie mają już pomysłu co jeszcze sprzedać. Taka prawda!

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#52 PIT

PIT
  • Członek Stowarzyszenia
  • 975 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:Kawasaki ZX10R

Napisano 11 marzec 2015 - 11:03

5:18 wszystko dla bezpieczeństwa  :biggrin:

• Rogal lubi to

#53 bzikenzzz

bzikenzzz
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Imię:Dominik
  • Motocykl:suzuki gsx750F

Napisano 04 kwiecień 2015 - 20:18

Ludziska trzeba się cieszyć jak dziecko ze przekraczająca 50km/h w terenie zabudowanym, tracimy prawko na trzy miesiące itd.

Na pozostałych drogach hulaj dusza piekła nie ma. :riding: :riding: :riding: :riding: :riding: Zresztą kto na tych dziurach i koleinach będzie przekraczał dozwoloną prędkość o 50km/h .

#54 Podkopnik

Podkopnik
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Imię:thundercat
  • Motocykl:YZF 600 R Thundercat

Napisano 05 kwiecień 2015 - 09:54

Zresztą kto na tych dziurach i koleinach będzie przekraczał dozwoloną prędkość o 50km/h .

Jest wiele ładnych nowych i równiótkich dróg które biegną przez teren zabudowany i mimo  że jest bardzo szeroko, bezpiecznie z chodnikami po obu stronach to dają ograniczenia 50 mimo że można by było zostać przy tych 90. Czasem zdarzy się że jest 70 to już i tak pół biedy.

#55 OutToDie

OutToDie
  • Użytkownik
  • 50 postów
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 12 kwiecień 2015 - 19:08

Orientujecie się czy ten nowy przepis już obowiązuje? Wczoraj i dziś ludzie pruli po mieście jak poparzeni. Ciekaw jestem czy mają wyje**** czy nie wiedzą o zmianach.

#56 PIT

PIT
  • Członek Stowarzyszenia
  • 975 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:Kawasaki ZX10R

Napisano 12 kwiecień 2015 - 22:01

Nie wiem czy weszły ale wczoraj po obstawce ślubnej wszyscy rozjechali się z potrzebą wychłodzenia maszyn pędem powietrza. Ja osobiście liczyłem, że się uda :P

#57 Lesiu94

Lesiu94
  • Dawca
  • 610 postów
  • Imię:Kuba
  • Motocykl:F3-> 954rr

Napisano 13 kwiecień 2015 - 06:32

Jeszcze chyba w życie nie weszły. Coś mi się obiło o uszy, że nowe przepisy mają zacząć obowiązywać w maju.

#58 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 557 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 20 kwiecień 2015 - 17:58

No i właśnie już wiadomo... od 17 maja wchodzą nowe przepisy :)
http://www.brd24.pl/...racisz-17-maja/

...

#59 Jaro1975

Jaro1975
  • Dawca
  • 343 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Junak 901 Sport, CBR 600 F3

Napisano 18 maj 2015 - 07:39

Dzisiaj, godzina 5:55, ul. Szczecińska (przy Hodowlanej) - pięknie powitał mnie pan w białej czapce z daszkiem, wymachując przed nosem "biało-czerwoną czarodziejską różdżką" pytając - dokąd to szanowny pan się tak spieszy? :)

Nie było żadnej kontroli dokumentów a jedynie informacja, że łódzka drogówka w dniu dzisiejszym przypomina o zmianie przepisów, które weszły w życie i usłyszałem wykład na temat przekraczania prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Piętnastominutowa pogawędka z miłym policjantem zakończyła się spóźnieniem do pracy :)

#60 marcinsebastian1

marcinsebastian1
  • Dawca
  • 57 postów
  • Motocykl:K1200s

Napisano 18 maj 2015 - 09:28

Generalnie we wszystrkich europiejskich krajach poza Niemcami powinni zabronić sprzedaży pojazdów przekraczających 140km/h

Pewnie do tego kiedyś dojdzie patrząc na tempo przykręcania śruby.

Nasi rządzący wszystkie zmiany w przepisach podpierają krajami UE. Po pierwsze zarobki nie takie a po drugie nie jest tak do końca jak mówią.

Miałem "przyjemność" zapłacić mandat w Holandii. Nagrała mnie Audi A4 na kamere i mnie zatrzymali.

Przekroczyłem prędkość o 35km/h ale policjant ( kulturalny pan po 50 ) powiedział że 35 to było moje największe przekroczenie na odcinku kilku km kiedy za mną jechali a najmniej przekroczyłem o 15 wyliczył średnią odliczył 5% na błąd licznika i dopiero wystawił mandat 250e.

Fakt może nie mały ale po nowych przepisach i z podejsciem naszych policjantów u nas zapłacimy tyle samo za takie przewinienie.

Tyle że dla Holendra jest to wypłata z 2 dni a dla Polaka pół miesiąca.

Pozdrawiam wszystkich i powodzenia na trasie.