Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Gdzie tankujecie ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#161 Heidevar

Heidevar
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 24 listopad 2016 - 21:12

(...) zalaliśmy motongi chyba po 20 czy 30zł bo ch*j wi co to :P jakie było nasze zdziwienie jak przejechaliśmy ok 2-3km, moto chciało z pod d*py wyrwać takiego dostał kopa(...)

Mało zalane=lekkość nagła=odczuwalny kop czyli ujmując stylem podręcznikowym nagle zmienił się stosunek mocy do wagi przekładając się na ogólne wrażenie z jazdy ;) ;) ;)

#162 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1769 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • LokalizacjaLDZ/CZMP

Napisano 25 listopad 2016 - 12:30

Mało zalane=lekkość nagła=odczuwalny kop czyli ujmując stylem podręcznikowym nagle zmienił się stosunek mocy do wagi przekładając się na ogólne wrażenie z jazdy

idąc tym tropem to powinno być odwrotnie, do pustego zalewasz= wieksza masa=gorsze osiągi=ogólne wqrwienie :P

• Piuriel i eramus lubią to

#163 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1314 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • LokalizacjaŁódź-Radogoszcz

Napisano 25 listopad 2016 - 13:14

fbd.jpg

:D

Użytkownik Piuriel edytował ten post 25 listopad 2016 - 13:14

• kosmaty i eramus lubią to
...You can be better than that..

#164 Burdek

Burdek
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:Burdek

Napisano 25 listopad 2016 - 14:46

idąc tym tropem to powinno być odwrotnie, do pustego zalewasz= wieksza masa=gorsze osiągi=ogólne wqrwienie :P

Jak mam pusto w baku to jeżdżę bardzo oszczędnie, żeby mieć pewność, że dojadę do stacji, dlatego po zatankowaniu, zawsze fura idzie lepiej ;))

Z 20 lat temu jak miałem komara i skończyło mi się w nim paliwo, nie mogłem odnaleźć w garażu kanistra. Zabrałem więc bańkę po oleju silnikowym ( jakiś zwykły mineralny 15W coś tam) bańka od środka była niby zlana, ale myta po oleju nie była, więc wiadomo, coś na ściankach było. Zatankowałem, dolałem mixolu i Komar ewidentnie dostał kopa, takiego, że mogłem palić gumę oczywiście nie siedząc na nim :) wcześniej i później nigdy nie miał takiej mocy ( tzn pewnie miał, ale miał super opony hehe)
Ps. Na oko jechał też dużo szybciej. Licznik nie działał więc nie wiem o ile ale wrażenie było jakbym pruł z 50km/h :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#165 Pan Konrad

Pan Konrad
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Imię:Konrad
  • Motocykl:Aprilia Pegaso 650
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 listopad 2016 - 16:34

Hehehe, i nie było trzeba stuoktanowego paliwa :moto:

#166 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 701 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM
  • LokalizacjaŁódź ...y todo el Mundo

Napisano 26 listopad 2016 - 18:50

Fajny temat, taki POLSKI. Co jakiś czas mieszkam w różnych krajach innych niż PL, teraz też... ostatnio zadałem tubylcowi podobne pytanie:

- na stacji jakiej marki najlepiej tankować?

- a jakie to ma znaczenie...???  B)

Faktycznie, jak jestem tu czy tam, byle nie w PL fura zawsze pali 1-1,5L mniej, mimo że często jestem w górzystym terenie. Nie ma wody w paliwie, nie ubywa mocy...  :whip:

• Piuriel lubi to

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel

#167 karwoj25

karwoj25
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • Imię:Karol
  • Motocykl:przyjmę każdy
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 listopad 2016 - 21:41

Z tą wodą w paliwie to dowaliłeś teraz. Na chemii to chyba w ostatniej ławce siedziałeś :roll:

#168 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 701 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM
  • LokalizacjaŁódź ...y todo el Mundo

Napisano 27 listopad 2016 - 15:01

karwoj25 nienawidziłem chemii w szkole jeżeli do mnie "pijesz".

Nie wiesz też chyba za bardzo o czym mówię, (pewnie od razu założyłeś że myślę o mieszaniu paliwa z wodą - bzdura)

albo nie miałeś nigdy diesla z czujnikiem wody w paliwie/filtrze paliwa....

Użytkownik michal_lc4 edytował ten post 27 listopad 2016 - 15:03

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel

#169 karwoj25

karwoj25
  • Użytkownik
  • 162 postów
  • Imię:Karol
  • Motocykl:przyjmę każdy
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 listopad 2016 - 22:16

Tak się składa, że jestem umiarkowanie szczęśliwym właścicielem i kierowcą 2 samochodów napędzanych ON. I wiem, że woda w filtrze ma inne źródło, niż stacja benzynowa.

• Piuriel lubi to

#170 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1314 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • LokalizacjaŁódź-Radogoszcz

Napisano 28 listopad 2016 - 09:58

http://www.auto-swia...a-walczyc/hlyc3

...You can be better than that..