Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Ostrzeżenie Dla Luzaków Jeżdżących Bez Rekawic I Kurtki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 tuono1000

tuono1000
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:XV 1900 Raider,Versys 1000,Husky Nuda 900,TDM 900,XV 125 Virago, Tuono 1000,X9 500

Napisano 14 październik 2014 - 20:06

Witam

Zdjęcia załączone poniżej dowodzą jakie skutki można ponieść jeżdżąc bez rękawic i kurtki.

Ja tego dowiedziałem się dopiero wtedy kiedy poczułem na własnej skórze.

thumb_flm_1413312933__3.jpg

Było to kilka lat temu kiedy jeszcze mieszkałem na śląsku. Piękny słoneczny dzień , krótka koszuleczka i lans z kumplami po mieście i okolicach. Motocykl Suzuki GSX-R 1000 K2

thumb_flm_1413312912__2.jpg

Głupi zbieg okoliczności + moja głupota = zdarta i stopiona skóra na rękach , plecach i mniej na nogach.

thumb_flm_1413312964__100_1536.jpg

Na szczęście w mój głupi (wtedy) łeb nic się nie stało. Może dlatego że nigdy nie żałowałem pieniędzy na dobry kask. Żadnej tandety z chin itp. Tylko SHOEI , ARAI itp.

thumb_flm_1413312946__100_1531i__8iii.jp

Mam nadzieję że nikt z Was nie będzie tak głupi jak ja.

Życzę setek szczęśliwie przejechanych kilometrów Wam wszystkim.
  • Rado lubi to

#2 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 14 październik 2014 - 20:09

Mam nadzieję że nikt z Was nie będzie tak głupi jak ja

Będziemy się starać.

Musiało boleć
  • KyngaBandit lubi to
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#3 tuono1000

tuono1000
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Motocykl:XV 1900 Raider,Versys 1000,Husky Nuda 900,TDM 900,XV 125 Virago, Tuono 1000,X9 500

Napisano 14 październik 2014 - 20:15

Będziemy się starać.

Musiało boleć

Bolało i to bardzo !!!

Najgorsze było jak musiałem sobie tą czarną stopioną skórę na lewej ręce po 3 tygodniach odcinać nożyczkami ponieważ zrobiła się bardzo sztywna i chyba zaczynała gnić.
To była masakra !! Jeszcze mnie boli jak sobie o tym przypomnę.

Zdjęcia nie są żadnym fotomontażem. To żółte na moich rękach to jakieś ustrojstwo zapobiegające zakażeniu. Reszta kolorków to "oryginał".

#4 LAFAY

LAFAY
  • Dawca
  • 139 postów
  • Imię:MARIUSZ
  • Motocykl:KAWA Z750

Napisano 14 październik 2014 - 20:25

no pieknie kolego , naturalnu tatuaz , mialem malego szliwa ...... gdyby nie ciuchy , tak samo bym wygladal........ , skonczylo sie na zlamanym nadgarstku ,, , ale ciuchy mam do dzisiaj i daja rade , 

#5 MaDDoggY

MaDDoggY
  • Dawca
  • 258 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Kawasaki Z750S -> Honda CBF 1000 FA

Napisano 14 październik 2014 - 21:13

I pomyśleć, że ja za młodu też latałem beztrosko w krótkim rękawku... ale przynajmniej jest czym się chwalić przed dziewczynami :D

#6 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 561 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 14 październik 2014 - 21:31

No czy tak chwalić jest czym to nie wiem. Ale za to wielki + dla kolegi za samokrytykę, która może być naprawdę dobra przestroga.
Aućć
  • Suchy-wolk lubi to
...

#7 Marek123

Marek123
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Imię:Jurek
  • Motocykl:Custom

Napisano 14 październik 2014 - 21:58

Duże brawa za wpis! Brakuje tego rodzaju informacji, może nawet z drastycznymi zdjęciami. Do wielu trudno trafić z prośbami o rozsądek. Najgorszą według mnie kombinacją jest kozak który ma w miarę dobry strój, a na tył wpuści (wręcz pewnie zachęcając) koleżankę w kusej sukience i klapkach - ile razy widuje się takie układy na ulicach? Ciekaw jestem jak taki idiota tłumaczy się potem partnerce gdy przed nią kilka tygodni leczenia, a często pewnie blizny w niezbyt plażowych miejscach :/

KONTO DO SKASOWANIA

#8 PIELGRZYM

PIELGRZYM
  • Dawca
  • 65 postów
  • Imię:DAMIAN
  • Motocykl:FZS 1000

Napisano 14 październik 2014 - 22:02

Ja obserwuje w weekendy rajdy po mojej wiosce w klapkach itd. Nie życzę nic złego ale ja sam jak jadę do sklepu ( 7 km ) po ..... :) to się ubiorę. PZDR

#9 Mark_Ka

Mark_Ka
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:Honda Cbr F4i

Napisano 14 październik 2014 - 22:05

Myślę że nic nie działa lepiej na wyobraźnie jak widok ran...

• Suchy-wolk i jaskółka lubią to

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :)

#10 ro6ert

ro6ert
  • Dawca
  • 139 postów
  • Imię:Robert
  • Motocykl:Street Triple R (poprz. FZ6 Fazer)

Napisano 15 październik 2014 - 07:40

Bardzo pouczający post, mimo że okupiony własnym cierpieniem.

Dość często widuję niestety bajkerów w niekompletnym (mówiąc delikatnie) ubiorze. Bywa też, że kierownik odziany zacnie, ale plecaczek ma już tylko kask, a na stopach ładne trampeczki i grubszy sweterek, żeby zimno w plecki nie było ...

#11 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3647 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 15 październik 2014 - 08:03

Ja rozumiem kolegę, przekonał się na własnej skórze i przestrzega ale temat nie jest nowy i już na forum się przewijał. Więc teraz pytanie: tylko pełne kombi czy np jeansy motocyklowe? Wydaje mi się, że każdy z nas ma rozum i dopasowuje ubiór do danej jazdy. Jeśli jadę po bułki do sklepu i wiem, że będę jechał normalnie to zakładam kurtkę, buty, rękawice i jeansy motocyklowe. To samo w wolniejszą trasę gdzie będzie zwiedzanie - co by się nie pocić w kombi a protektory z jeansów mam wyjmowane od zewnątrz, więc rewelka. Jak ide pozapier*lać to wiadomo, że pełny ubiór.

Oczywiście zaraz zaczną się przykłady, że będę jechał wolno a wjedzie we mnie ciężarówka czy pijany w aucie... ale myślę, że to nie ma co przesadzać. Już wsiadając na moto podejmujemy pewne ryzyko, przecież zawsze mamy bardziej przerąbane niż kierowca auta. Nie popadajmy więc w paranoję.

Oczywiście szybka jazda i szpanowanie w krótkim rękawku, spodenkach i japonkach to już szczyt, ale o tym wypowiadać się chyba nie trzeba.

• Rogal lubi to

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#12 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 561 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 15 październik 2014 - 08:18

Ja obserwuje w weekendy rajdy po mojej wiosce w klapkach itd

+

Oczywiście szybka jazda i szpanowanie w krótkim rękawku, spodenkach i japonkach to już szczyt,

Jakiś czas temu wpadło mi ręce z wypadku gościa na motocyklu, co jechał właśnie w japonkach :)

Załączam materiał poglądowy.

flm_1413357468__stopka.jpg

...

#13 Martucha

Martucha
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • Imię:Marta
  • Motocykl:suzuki SV650S

Napisano 15 październik 2014 - 08:49

Aż słabo mi się zrobiło ... :wacko:

#14 Nico

Nico
  • Zbanowany
  • 334 postów
  • Imię:Nicola
  • Motocykl:Kawasaki ZX-10R/Husqvarna 610 SM/Suzuki V-Strom 650/ Kawasaki 636/ Yamaha YZ 250

Napisano 15 październik 2014 - 09:22

Ostrezenie dla reszty motocyklistów, którzy nie ubierają sie. Nie jestesmy sami na drodze :)

#15 kulka

kulka
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:1000rr

Napisano 15 październik 2014 - 11:39

W Polsce nie możliwe bo wszyscy w skarpetach chodzą i wtedy ściąga tylko skarpetki :)

#16 Lancet

Lancet
  • Dawca
  • 630 postów
  • Imię:Aleksander
  • Motocykl:Yamaha FZS 600

Napisano 15 październik 2014 - 14:36

Ale czasem razem z własną skórą - jak wyżej!

"Be yourself, no matter what they say!"
Sting

#17 pd

pd
  • Moderator
  • 2001 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:DL650
  • Karta FŁM:0110

Napisano 15 październik 2014 - 16:11

A pamiętacie zdjęcia brata Julki? Widać historia musi się powtarzać...

#18 Ricardus

Ricardus
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Imię:Ryszard
  • Motocykl:Była Yamaha FZS 600 Jest Suzuki Burgman 650

Napisano 15 październik 2014 - 16:29

Mam nadzieję, że autor tematu nie będzie miał nic przeciwko. Pozwoliłem sobie wrzucić zdjęcia ku przestrodze na Burgmanię. Warto pokazywać takie drastyczne  zdjęcia bo to działa na wyobraźnię o wiele bardziej niż same opowieści.

#19 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 15 październik 2014 - 16:52

A może autor pochwali co odjebal bo to raczej nie tylko z powodu braku ciuchów tak się zaoral
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#20 tuono1000

tuono1000
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 15 październik 2014 - 17:25

Nie mam nic przeciwko umieszczeniu fotek na Burgmanii. Opublikowałem zdjęcia swojej głupoty jako ostrzeżenie dla innych aby nauka nie była dla nich tak bolesna jak dla mnie.

Dodam tylko że nie jestem zwolennikiem ubierania pełnego kombi aby skoczyć za róg po gazete itp. Jednak gdy umawiasz się z kumplami na ostrzejszą jazdę to doradzam jednak porządny strój :)

Użytkownik tuono1000 edytował ten post 15 październik 2014 - 17:27

• ridrick lubi to