Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Kartodrom W Bydgoszczy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 Jaro1975

Jaro1975
  • Dawca
  • 343 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Junak 901 Sport, CBR 600 F3

Napisano 25 lipiec 2015 - 12:22

jak coś to ja chętnie bym do Bydgoszczy skoczył, ale u mnie warunkiem jest niestety weekend (sobota lub niedziela) - inne dni tygodnia odpadają :(

#42 SMmaciek

SMmaciek
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Imię:uuuuu

Napisano 25 lipiec 2015 - 12:28

to dawaj jutro do Radomia :)

#43 Jaro1975

Jaro1975
  • Dawca
  • 343 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Junak 901 Sport, CBR 600 F3

Napisano 25 lipiec 2015 - 12:33

nie mam crashpadów jeszcze "zrobionych", nie było kiedy wprowadzić w życie Twojej podpowiedzi :) Dlatego Radom odpada.

#44 Seweryn

Seweryn
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Imię:Seweryn
  • Motocykl:KTM 990 SMT

Napisano 25 lipiec 2015 - 14:58

Jakaś konkretna data na Bydgoszcz? Mam jeszcze jedną osobę chętną.

#45 Lusia

Lusia
  • Użytkownik
  • 413 postów
  • Imię:Marta
  • Motocykl:Yamaha WR250X - kucyk :D

Napisano 25 lipiec 2015 - 16:38

Raczej nie Bydgoszcz tylko Torun. Chcemy jechać pierwszy tydzień sierpnia, konkretna data do ustalenia, zależy jak komu pasuje :) na pewno nie weekend

#46 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4118 postów
  • Imię:Marcin
  • Karta FŁM:0169

Napisano 03 październik 2015 - 10:18

Odgrzeję temat :) Byłem wczoraj swoim parchem i szczerze polecam kartodrom Bydgoszcz.

W porównaniu do Radomia:

+ dłuższa nitka ok. 200m, więc okrążenie trwa dłużej

+ dłuższa prosta start/meta, na której można było się rozpędzić spokojnie do 110-120km/h

+ szerszy pas (na papierze szerokości wpisane podobne, ale wizualnie dużo więcej miejsca moim zdaniem na ew.poprawienie błędu)

+ możliwość wprowadzenia motocykla w uślizg przy tzw. ostrym dohamowaniu z dwóch dłuższych nitek (na Radomiu są dla mnie zbyt krótkie odcinki, abym jako początkujący to ogarnął)

Niestety mam wrażenie, że nawierzchnia na torze w Bydgoszczy jest gorszej jakości niżeli w Radomiu. Być może to tylko moja bariera psychiczna, ale nie mogłem pojechać na "pełnym gwizdku", bo czułem uślizgi tylnego koła. Im temperatura powietrza była wyższa (ok.20*C), tym problem ustępował. Jeżdżąc kilka dni temu w Radomiu przy dużo gorszej pogodzie, jedno-dwa okrążenia rozgrzewkowe i można było dawać w palnik  :riding:

Podsumowując - bardzo polecam kartodrom Bydgoszcz, ponieważ jest bardzo wymagający (jak każdy tor zresztą...) i nie tak łatwo położyć się na "kolanko". Wreszcie w kontrolowanych w miarę prędkościach mogłem przetestować przednie heble przed ostrym wejściem w zakręt (główka ramy ma taki luz, że chciała wyskoczyć :D ), dzięki czemu praca nóg była niezastąpiona i kolejny raz poznałem swoje słabe strony. Najchętniej wróciłbym na Bydgoszcz jeszcze dziś, ale poczekam na gorączki sezonu 2016 i teraz schowam maszynę pod zimowy koc najprawdopodobniej. No chyba, że jutro na Radom podjadę...  :hihi:

• SMmaciek i kwinto lubią to

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#47 SMmaciek

SMmaciek
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Imię:uuuuu

Napisano 03 październik 2015 - 11:00

+ dłuższa prosta start/meta, na której można było się rozpędzić spokojnie do 110-120km/h

W Radomiu śmiało można się tak napędzić :) 

#48 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4118 postów

Napisano 03 październik 2015 - 11:22

W Radomiu śmiało można się tak napędzić

Mój kloc ma opóźnienie - reakcja gaz/maneta/zaskoczenie silnika trwa wieki :D Jednakże sprawdzę to przy najbliższej okazji, ale jak dobrze pamiętam może ze stówkę wyciągnąłem.

#49 kwinto

kwinto
  • Dawca
  • 167 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:R6 / 660 LC4

Napisano 04 październik 2015 - 08:43

Odgrzeję temat :) Byłem wczoraj swoim parchem i szczerze polecam kartodrom Bydgoszcz.

W porównaniu do Radomia:

+ dłuższa nitka ok. 200m, więc okrążenie trwa dłużej

+ szerszy pas (na papierze szerokości wpisane podobne, ale wizualnie dużo więcej miejsca moim zdaniem na ew.poprawienie błędu)

+ możliwość wprowadzenia motocykla w uślizg przy tzw. ostrym dohamowaniu z dwóch dłuższych nitek (na Radomiu są dla mnie zbyt krótkie odcinki, abym jako początkujący to ogarnął)

Niestety mam wrażenie, że nawierzchnia na torze w Bydgoszczy jest gorszej jakości niżeli w Radomiu. Być może to tylko moja bariera psychiczna, ale nie mogłem pojechać na "pełnym gwizdku", bo czułem uślizgi tylnego koła. Im temperatura powietrza była wyższa (ok.20*C), tym problem ustępował. Jeżdżąc kilka dni temu w Radomiu przy dużo gorszej pogodzie, jedno-dwa okrążenia rozgrzewkowe i można było dawać w palnik  :riding:

Podsumowując - bardzo polecam kartodrom Bydgoszcz, ponieważ jest bardzo wymagający (jak każdy tor zresztą...) i nie tak łatwo położyć się na "kolanko". Wreszcie w kontrolowanych w miarę prędkościach mogłem przetestować przednie heble przed ostrym wejściem w zakręt (główka ramy ma taki luz, że chciała wyskoczyć :biggrin: ), dzięki czemu praca nóg była niezastąpiona i kolejny raz poznałem swoje słabe strony. Najchętniej wróciłbym na Bydgoszcz jeszcze dziś, ale poczekam na gorączki sezonu 2016 i teraz schowam maszynę pod zimowy koc najprawdopodobniej. No chyba, że jutro na Radom podjadę...  :hihi:

A jak z kosztami? Są tam w końcu wolne treningi dla motocykli? Wcześniej ktoś pisał że trzeba zebrać grupę etc...?

#50 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4118 postów

Napisano 04 październik 2015 - 11:34

Wjeżdżasz kiedy tylko tor jest pusty, czyli musisz zadzwonić do biura, umówić godzinę, na którą chcesz przyjechać i termin konkretny. Zapisują Cię w kalendarzu, przyjeżdżasz, wypisujesz oświadczenie i ogień  :riding:  Po zabawie płacisz za wyjeżdżone godziny (cennik znajduje się na ich stronie) i wracasz do Łodzi. Żadnych grup nie trzeba tworzyć - byłem sam na torze, więc nawet do pary nikogo nie miałem  :biggrin: Kaucja 500zł również nie dotyczy motocyklistów, więc nie ma tzw.ukrytych kosztów.

• SMmaciek lubi to