Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Jakie Opony Wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
355 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuba

kuba
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • Imię:Jakub
  • Motocykl:gsxr 3/4

Napisano 30 grudzień 2011 - 09:57

Na nowy sezon muszę kupić nowe oponki, z tylnej schodzi powietrze i bieżnika już prawie nie widać, zaś przednia jest od nowosci więc ma już 5 lat...Do sedna jakie opony polecacie?? zastanawiam się nad Dunlopami Qualifier cena nie wysoka i ogólnie dwuskładnikowe itp.Ale poczytałem i podobno szybko schodzą, a chciałbym mieć spokój chociaż na sezon czyli ok 10tys.

Użytkownik Suchy-wolk edytował ten post 30 grudzień 2011 - 11:51
Poprawiony tytuł.

#2 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4139 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 30 grudzień 2011 - 11:52

Podstawowe pytanie, zanim ktoś zacznie ci coś polecać - ile chcesz na ten cel wydać? Rozumiem, że zakupujesz zestaw opon od razu?

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#3 Mawet

Mawet
  • Użytkownik
  • 374 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:nie ma:(

Napisano 30 grudzień 2011 - 12:13

Mówisz o oponie sportowej i przebiegu powyżej 10 tys. km, a to raczej mało realne, szczególnie jak lubisz odkręcić.Jeśli potrzebujesz opon, które sporo posłużą i zapewnią fajne (ale na pewno gorsze od gum sportowych) trzymanie na suchym plus dobre (lepsze od opon sportowych) zachowanie na mokrym (ważne jak dużo jeździsz w trasach) to rozejrzyj się za gumami sportowo-turystycznymi. Wiadomo nie poszalejesz już tak bardzo i jeżeli schodzisz na kolano na każdym rondzie to możesz być zawiedziony:). Bo na torze to i takie sportowo turystyczne gumy będą trzymać (o ile nie bawisz się poważnie w sport). Przechodząc do sedna ja bym wybierał między:- Michelin Pilot Road 2 (nie bierz 3)- Pirelli Angel ST (mają za***isty wzór bieżnika :P )- Dunlop RoadsmartKoszt tych opon to ok 1 tys zł, przebiegi w jeździe turystycznej nawet ok 20 tysJeżeli chcesz coś tańszego (ok 750 zł) to- Pirelli Diablo Strada- Shikno 009 Raven

#4 scOti

scOti
  • Użytkownik
  • 716 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Kawasaki Versys

Napisano 30 grudzień 2011 - 13:29

ja używam Maxxis Supermaxx - i szczerze mogę polecićhttp://www.scigacz.pl/Test,opon,Maxxis,Supermaxx,2250.html
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

#5 JAKUBKO

JAKUBKO
  • Mechanik
  • 1253 postów
  • Imię:jakub-kuba
  • Motocykl:zx10r 2008 / F2 JamniK/K2 czałczał/zeta

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:08

ja kupiłem dunlopy sportmax fajne dobrze jadą koszt ok 1200 zyli rozmiar tył 190/55 przód 120/70 zr 17 :riding: kulega patrzy http://moto.allegro....2004568628.html

#6 Enter

Enter
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:Yamaha XJR1300

Napisano 30 grudzień 2011 - 14:13

ja na początku poprzedniego sezonu założyłem Pilot Road 2 i jestem zadowolony jak cholera. Mogę je polecić bez strachu że będą złe.

Group of Franc

#7 kuba

kuba
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 15:17

nie podałem przedzialu cenowego bo wiadomo ze fajnie bedzie wydac 700zl, ale jesli bedzie trzeba 1200 to tez ok.. kosztem czegos mniej waznego.. Jezdze 80% w trasy tempo dosc szybkie wiec własnie mysle nad oponami sportowo turystycznymi, bo wiadomo czasem deszczyk złapie http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/disgusted.gif A chodzi mi własnie o to zeby były 'wytrzymałe' bo na wakacje planuje znow traske ok 4tys to niechcialbym od razu szukac nastepnego kompletu... A jakubko ile na swoich nawinąłeś kilometrów bo o ile pamiętam wygladały jeszcze bardzo dobrze.. a co do Michelin Pilot Road 2 jak mozesz to napisz cos wiecej, zachowanie na mokrym itp

#8 Mawet

Mawet
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 30 grudzień 2011 - 17:36

Michelin PR 2 zbierają najlepsze opinie jeśli chodzi o jazdę w deszczu. Ja śmigałem parę razy w takich warunkach i nie miałem żadnych niespodzianek, choć wiadomo, że jeździ się wtedy ostrożniej. Ja ogólnie bardzo polecam. W beskidach na winklach z plecaczkiem i sakwami też zero problemów. Moje mają ok 5 tys km i nie widzę jakiegoś zużycia. (ja z przodu mam akurat PR3). Teraz pewnie brałbym co innego, ale to tylko z ciekawości. Na jakich oponach teraz jeździłeś?
  • kuba lubi to

#9 kuba

kuba
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 31 grudzień 2011 - 10:16

teraz miałem bridgestone bt014r ogólnie zadowolony jestem, ale kolega polecał mi własnie Micheliny pr2, zastanawiam sie jeszcze na pr3 tylko bieznik mniej mi sie podoba, ale nowsza=lepsza, chyba?? :decayed:Na dzień dzisiejszy skłaniam sie do takiego kompletuhttp://moto.allegro.pl/michelin-pilot-road2-120-70-17-180-55-17-190-50-17-i2003917656.htmlwstrzymam się może tak do lutego, może wtedy 2011 będzie trochę tańszy? albo trafią się 2012:)Ps. Faktycznie u Maweta jak widziałem pierwszy raz pr3 na przodzie to myślałem że po czymś przejechał :decayed:

#10 Mawet

Mawet
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 31 grudzień 2011 - 11:02

Dobra cena uważam, z tego co szybko przejrzałem google to bt 014 r to sportowe opony, ile na nich nakulałeś tak z ciekawości?PR 3 na tył jest podobno super, ale na przód okazała się w wielu przypadkach kaszaną. Czytałem opinie osób, że bardzo szybko się zużywa, ząbkuje itd. Nawet po 6 tys. km, kiedy tył nadal jest w stanie idealnym. Są też opinie oczywiście, że nic się nie dzieje, ale chyba w mniejszości. U mnie opona ma ok 5 tys i narazie jest ok. Ale ja bym nie ryzykował i brał PR2 (z tych dwóch).

#11 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4139 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GSX-R 600 L2
  • Karta FŁM:0169

Napisano 31 grudzień 2011 - 11:13

Na prawdę wiele osób poleca Pilot Road 2, także śmiało możesz je brać. Sam chciałem je zakupić, ale niestety od zakupu motocykla miałem dwie różne opony więc chciałem je skompletować i zakupiłem Pilot Road zwykły.

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#12 kuba

kuba
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 31 grudzień 2011 - 11:36

bridgestone bt014 kupilem na szybko uzywke w niby super stanie 7mm bieznika. Przejechalem 6tys i troche jeszcze bieznika jest do 10 bym dokrecił,ale z opony uchodzi powietrze... było to praktycznie od początku a z biegiem czasu się pogarszało, więc strach jeździć. Jedyny plus ze dałem za nią 150zł, ale teraz wole juz nie kombinować/ryzykować i kupić nowe!

#13 preker84

preker84
  • Użytkownik
  • 190 postów
  • Imię:Marcel
  • Motocykl:FZ6

Napisano 31 grudzień 2011 - 16:11

ja polecam pirelli diablo strada.po 6 k km nie zauważyłem jakiegos większego zużycia bieżnika, a i przyczepność jest ok nawet w okolicach 7 st C

#14 KrzysztoFu

KrzysztoFu
  • Użytkownik
  • 331 postów
  • Imię:K.
  • Motocykl:Ninja

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:38

do motocykli sportowo turystycznych DUNLOP ROADSMART 2dla sportów DUNLOP SPORTSMART Niestety Dunlop do najtańszych firm nie należy.. za komplecik trzeba zapłacić od 1200 do 1500 w zależności od rozmiarów ale w zamian otrzymujemy oponki z górnej półki jakościowej :riding:

#15 Mawet

Mawet
  • Użytkownik
  • 374 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 18:48

Jak lubisz przepłacać to kosztują 1200;] http://allegro.pl/12...1988606315.html http://allegro.pl/du...2020020319.html Dobrze celuję, że w cbrze jest 180 z tyłu? I raczej nie rodzaj motocykla determinuje opony a styl jazdy i przeznaczenie. Kuba potrzebuje opon, które nakręcą więcej jak 6-8 tys. km

#16 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2591 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 02 styczeń 2012 - 19:53

ja kupię cokolwiek by wywalić oryginalne w Kawie :D tandetne bridgestone'y.. albo więc Michelin Pilot Road 2 (3 odpadają, faktycznie zbierają zbyt wiele niepochebnych opinii) albo: http://www.motocykl-...irelli_Angel_ST

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#17 kuba

kuba
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 02 styczeń 2012 - 21:23

tak jak napisal Mawet motocykl typowo sportowy, ale wykorzystywany sportowo turystycznie, dlatego opony sportowe na 6 tys nie maja prawa bytu... Po opiniach z różnych źródeł wybór padł na Micheliny pr2, dunlopy tez kusza, ale jakos marka michelina bardziej za mna przemawia, do tej pory nie słyszałem negatywnej opini...

#18 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2591 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:34

zerknij chociaż na te pirelli angel ST, są w prawie takiej samej cenie jak PR2.ja się zdecydować jakoś nie mogę na PR2, ale to może dlatego, że sporo na nich najeździłem 2 motorkami, i może by tak coś nowego ? :)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#19 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:50

Ja osobiście za Michelinami nie przepadam Mam wrażenie ze na mokrym są gorsze.Poza tym wylecieli z MotoGP wiec nie mam do nich zaufania. Osobiście wole Pirelli albo Bridgestone
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#20 KrzysztoFu

KrzysztoFu
  • Użytkownik
  • 331 postów
  • Imię:K.
  • Motocykl:Ninja

Napisano 07 styczeń 2012 - 16:50

Ja osobiście za Michelinami nie przepadam Mam wrażenie ze na mokrym są gorsze.
Poza tym wylecieli z MotoGP wiec nie mam do nich zaufania. Osobiście wole Pirelli albo Bridgestone

Ok wylecieli z MotoGp ale to nie jest wykładnia jakości Michelin'a. BMW w serii French Superbike Championships i w cyklu FIM Endurance World Championship wielokrotnie walczyło o tytuł mistrzowski i oni korzystają od 2 lat z Michelinów.

Uważam że przy obecnych technologiach produkcji opon w momencie kiedy przeznaczamy na zakup 1000 zł (z hakiem) ciężko jest trafić na bubla.
A przy jeździe turystycznej to różnice o których piszą w testach dla przeciętnego użytkownika są po prostu niezauważalne.
Czy to będą Micheliny, Dunlopy, Bridgestony, Metzelery, Continentaly na prawdę ma nie wielkie znaczenie w jeździe turystycznej.

Jedno jest pewne nie testujcie przyczepności opon na mokrym w warunkach drogowych a nic nie przewidzianego się nie stanie :)
Żadne nawet najdroższe i najlepsze opony nie zastąpią ostrożności i zdrowego rozsądku! Jest mokro i ślisko to nie zapie##alaj http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/nono2.gif

Takie jest moje zdanie.
Lewa w góre :riding: