Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Trochę Złego PR-u Salon "Profi" I Profesjonalne Podejście Do Klienta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 Thebestof78

Thebestof78
  • Dawca
  • 2150 postów
  • Imię:M.
  • Motocykl:FZS 600

Napisano 30 kwiecień 2014 - 07:31

taaaak, testerzy forumowi postrachem nieuczciwych usługodawców :P

ale prawdę mówiąc nie jeden sklep czy warsztat tak przestał istnieć i stracił swoją popularność

a są takie do których ludzie idą z ogromną przyjemnością :)

• Boras i Kofi lubią to
Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#22 elfeti

elfeti
  • Dawca
  • 593 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Yamaha XT660R

Napisano 30 kwiecień 2014 - 07:59

ja byłem ostatnio raz i faktycznie panowie zajęci byli sprzedażą moto a cała reszta klientów błąkających się po salonie była jak duchy... gdy nie to, że sam podszedłem spytać się czy nie mają kasku to pewnie nikt by nawet mnie nie zauważył... oczywiście kasku nie było (może Pan nie poszukał zbyt dokładnie) ponieważ na portalu aukcyjnym cały czas wystawiają XL, że mają na stanie od ręki... jedyny plus dla nich to, że mają spory wybór (moto, akcesoria, ciuchy części) na miejscu... i wnioskuję, że to nie jest ich główne źródło utrzymania tzn. "drobna" sprzedaż detaliczna w przeciwnym razie starali by się lepiej... 

Dołączona grafika

#23 Seweryn

Seweryn
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Imię:Seweryn
  • Motocykl:KTM 990 SMT

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:33

Tak czytam i czytam i myślę że chodzi o jednego sprzedawcę. Tego najniższego. Nie kupiłem u nich żadnego moto a zakupy raczej ma małe kwoty śrubki rzepy i inne duperele. Oraz przeglądy i jedna jazda testowa. Nigdy nie miałem tam żadnej dziwnej sytuacji. Zawsze jak płacę gotówką dostaje rabat. Sprzedawcy są różni i jedni się po prostu na nich nie nadają. Nie wiem może pracują za karę. Każdy sprzedawca powinien mieć w głowie taki slogan z pewnego banku ,,Pamiętaj że to klient płaci twoją pensje''.

• _Michał_ lubi to

#24 Boras

Boras
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Honda Shadow 750 C2

Napisano 07 maj 2014 - 21:17

No i tak. Poskutkowało jak się okazuje i moje działania nie były daremne. Dziś smsmowo powiadomienie o zamówionych częściach i bezbolesny odbiór. Pan sprzedawca "ten niedobry" też był ale nasze spojrzenia się nie spotkały. Pozdrawiam zatem firmę Profi i życzę jak najmniej takich wpadek. Zamówienie zrealizowane w dosłownie kilka dni... Nieźle? Jak to mówią OPR jest motorem rozwoju.

Użytkownik Boras edytował ten post 07 maj 2014 - 21:18

#25 Pablos

Pablos
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Honda NC700Xd , BMW F650GS Dakar

Napisano 04 sierpień 2014 - 12:40

Osobiscie salon Profi to dla mnie porazka... Kupowalem u nich nowy motocykl i mialem wrazenia,ze narzucam sie im i stanowie dla nich klopot a nie korzysc wynikajaca ze sprzedazy kolejnego motocykla. O serwisie tez nie mam najlepszego zdania, ale fakt korzytsalem tylko z drobnych uslug, polegajacych na montazu akcesoryjnych dodatkow przy zakupie... Prosty montaz okazal sie problemem... Ale po wymianie maili z Honda Polska udalo sie...

Nadmienie tylko ,ze korzystjac z nonopolu na serwis gwarancyjny Hondy, Profi jest mega drogi... dla przykladu serwis po 12.000 km, w Warszawskim Honda Plaza czy Motorisci jest o ponad 300pln tanszy, przy cenie ok 800 zl w Profi.

Serwis nie dopuszcza przywiezionych czesci i oleji klienta...to tak w skrocie.

Ponadto, obsluga wiecznei sprawia wrazenie znudzonej i zajetej akurat czyms innym... Bylo to dla mnie na tyle uciazliwe,ze rozwazalem zakup motocykla w Poznaniu lub Wawie.

Dla porownania gdy kupowalem uzywanego BMW F650 gs Dakar w gdansklim salonie BMW Zdunek, bylem obsluzony o niebo lepiej. Prosta sprawa chocby sposobu dostarczenia motocykla do domu...oraz firmowych gadzetow, niby nic a jednak... Do tej pory, a minely juz trzy lata kilka razy w roku otrzymuje w wersji papierowej oferte na BMW od Zdunka i zaproszenia na organizowane przez nich imprezy dla klientow.

Jedno jest pewne, jest wolny rynek i mozemy dokonywac zakupow gdzie nam sie podoba, dlatego ja w Profi juz raczej nie kupie motocykla i zdecydowanie odradzam kazdemu z kim rozmawiam ten salon i serwis.

Mam nadziej,ze niebawem w Lodzi powstania jakas konkurencja i ktos zajmnie sie autoryzowana sprzedaza i serwisem Hondy.

Pozdrawiam

• Boras lubi to

#26 Bzyq

Bzyq
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:EXC 250 2t & DR 350

Napisano 04 sierpień 2014 - 17:19

Z moich doświadczeń z salonem Profi / MM Rider (od 12 lat mam Suzuki i przez 3 lata miałem Hondę, niedawno kupiłem też KTM-a) mogę się zgodzić z niezadowolonymi kolegami powyżej. Nie korzystałem co prawda z serwisu bo wszystko robię sam ale czasem trzeba było po jakąś pierdółkę podjechać. No właśnie... pierdółkę... Przede mną w kolejce ktoś właśnie zamawia nowego KTM-a 990 a równocześnie inny jegomość przez telefon umawia się na odbiór nowej Hayabusy. A ja, biedny miś, chciałem tylko kupić filtr oleju do Transalpa za jakieś grosze. Jak się pan za ladą zorientował w jakiej ja sprawie to rzucił mi spojrzenie w stylu "przyjdź pan w piątek".Za każdym razem jak tam byłem po jakieś części to czułem się jak intruz co im gitarę zawraca o marne 100 zł, gdy ktoś właśnie kupuje moto za 70 kpln.Z ciekawostek: raz zamówiłem u nich oryginalny filtr powietrza do DR350 (bo jakościowo przepaść w porównaniu do zamienników). Czekałem chyba ze 2 tyg., przyjeżdżam po odbiór a pan zza lady mi podaje jakiś zamiennik co na allegro stoi za 30zł a nie 80 (i mam go tam na drugi dzień kurierem). Po mocnej wymianie zdań zakończyło się na zwrocie kasy z zaliczki (słynny "kwitek") i pretensjach sprzedawcy, że "co on teraz z nim ma niby zrobić".Raz pojechałem po klocki do Transalpa ale oczywiście nie mieli na miejscu i kazali czekać niewiadomo ile. Dostałem od ręki w Liberty (jeszcze na Retkinii byli) i jeszcze dali gratis ramkę pod tablicę rejestracyjną (w Profi 27 pln!!!) . Kolejny raz podjechałem z ciekawości zapytać o śrubkę do montowania owiewki w Transalpie. Pan mi wyliczył za komplet (1 śrubka, 1 podkładka, 1 tulejka metalowo-gumowa) coś około 80zł! Kupiłem w Korando za jakieś grosze.Generalnie firmę pana Artura S. omijam z daleka od jakiegoś czasu. Wszelkie części/akcesoria cross-enduro wolę zamówić na allegro (polecam firmę Enduromania z Wrocławia - AUTO-BOSCH na allegro, nie raz byłem u nich we Wrocku w sklepie i jestem pod wrażeniem asortymentu i fachowej obsługi).A do KTM-a polecam sklep ktmsklep.pl z Olsztyna. Można każdą śrubkę w silniku namierzyć po fiszkach zamieszczonych na stronie, po numerach katalogowych. Profesjonalnie, szybko i bez zastrzeżeń.
  • Boras i Pablos lubią to
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem..."
http://bikepics.com/members/bzyq/

#27 pd

pd
  • Moderator
  • 2001 postów
  • Motocykl:DL650
  • Karta FŁM:0110

Napisano 02 październik 2014 - 09:41

Tym razem ja dodam parę gorzkich słów o Profi (^_-)

Pod koniec sierpnia br udałem się do ww salonu z reklamacją kasku Shoei Neotec, który kupiłem u nich w poprzednim roku za 2299 PLN. Chodziło o gumkę, która pękła (widać na zdjęciach). Rozmawiałem z jedynym z pracowników, który stwierdził, że to nie podlega gwarancji i będzie kosztować 2 EUR. Chwilę później odezwał się drugi pracownik i powiedział, że ostatnio była podobna reklamacja bo komuś też ta gumka pękła i Shoei wymienił ja w ramach gwarancji. Zaczęli się sprzeczać ze sobą po czym pierwszy pracownik wziął ode mnie numer i powiedział, że zadzwoni - do tej pory nie zadzwonił :-/

3xrRSFI.jpg

#28 gary

gary
  • Dawca
  • 428 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:Romet Pony -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha XJ600S -> Yamaha TDM 850 4TX -> V-STROM DL1000

Napisano 02 październik 2014 - 10:15

Kolejna ofiara Salonu Profi (a może pękniętej gumy...) ;-)

#29 pd

pd
  • Moderator
  • 2001 postów

Napisano 02 październik 2014 - 10:30

wszystko opiera się o pękniętą gumę :biggrin:

#30 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3625 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 02 październik 2014 - 10:36

O pękniętych gumach to Sebol wie co niego... od tamtej pory nie jeździ bez pampersa :D

• pd lubi to

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#31 jaskółka

jaskółka
  • Dawca
  • 45 postów
  • Imię:Asia
  • Motocykl:Honda CB 500, Honda CBR 600 RR

Napisano 02 październik 2014 - 14:19

dziwne, ja też jestem bardzo z Profi zadowolona :)

#32 Boras

Boras
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Motocykl:Honda Shadow 750 C2

Napisano 02 październik 2014 - 15:14

dziwne, ja też jestem bardzo z Profi zadowolona :)

Gratuluję :) zawsze są "plusy i minusy , najważniejsze aby te plusy nie przysłoniły minusów" :)  a tak na poważnie to ja tez byłem zadowolony dopóki sie nie wk...m . Genralnie mam miłe wspomnienia z tym miejscem związane ale dotyczące czasów kiedy w środy spotykali sie tam chłopaki aby pościgac się na AL.Włókniarzy :P Był tam tez fajny bar... ale czy ktos to jeszcze pamięta?

#33 MaRRcin

MaRRcin
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:GIXX

Napisano 02 październik 2014 - 15:45

pamięta i dawniejsze czasy ;)

• Boras lubi to

#34 pd

pd
  • Moderator
  • 2001 postów

Napisano 02 październik 2014 - 18:24

zdjąłem cholerną gumkę i już jeżdżę bez gumki ;)

#35 Bulba

Bulba
  • Użytkownik
  • 1556 postów
  • Imię:Irek
  • Motocykl:Skuterek Suzuki

Napisano 03 październik 2014 - 06:57

Również wole bez :)))

• pd lubi to

Wysłane z pralki Frani

Za pomocą węża spustowego.

#36 Robcio

Robcio
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Imię:Rob
  • Motocykl:Gs1150

Napisano 10 październik 2015 - 11:43

Niestety Polacy udają ze pracują bo im sie wydaje ze pracodawca i za mało płaci ,tylko ja sie pytam jak jesteś taki dobry to otwórz swój biznes lub lepiej płatną prace.Swoja drogą kierownik do zwolnienia za brak szkolenia lub nadzoru personelu

#37 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM

Napisano 10 październik 2015 - 14:54

ale czy ktos to jeszcze pamięta?

Ja  :biggrin: Długo wyczekiwane środy z wypiekami na twarzy  :rolleyes: ....a jak przyjechało 30 motocykli to znaczy że zjechali się wszyscy z Łódzkiego co je mają  B)

A i żeby było w temacie, jak długo tam przyjeżdżam (jakieś ..naście lat) i coś zamawiam/kupuję jeszcze nie miałem krzywych akcji i nie widziałem żeby kogoś traktowali jak intruza, a że ktoś tak się czuje no to może ma złe samopoczucie i powinien zmienić nastawienie.  ;)

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel

#38 Pablos

Pablos
  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Honda NC700Xd , BMW F650GS Dakar

Napisano 10 październik 2015 - 16:45

Ja Długo wyczekiwane środy z wypiekami na twarzy :rolleyes: ....a jak przyjechało 30 motocykli to znaczy że zjechali się wszyscy z Łódzkiego co je mają B)

A i żeby było w temacie, jak długo tam przyjeżdżam (jakieś ..naście lat) i coś zamawiam/kupuję jeszcze nie miałem krzywych akcji i nie widziałem żeby kogoś traktowali jak intruza, a że ktoś tak się czuje no to może ma złe samopoczucie i powinien zmienić nastawienie. ;)

A ja na szybko nie jestem w stanie wymienić innego miejsca, gdzie się sprzydaje motocykle, akcesoria itd, gdzie mają takie olewcze podejście do klienta. Dodam, że nie czuje się nigdzie indziej "intruzem" nie mam problemów komunikacyjnych i takich tam, hahaha. Swoje doświadczenia z Profi mam od zakupu filtra za 5 dyszek po zakup moto za kilkadziesiąt tysi... Niestety kolejność poznawcza była odwrotna, najpierw zakup moto u nich... Na szczęście mimo, że są monopolistami w łódzkiem, do Wawy czy Poznania na serwis nie jest daleko, a pogwarancyjnie, zakup filtra u nich przeboleje. Powiem tak, kupowanie moto to fajny i radosny moment w życiu motocyklisty, a oni naprawdę fachowo w moim przypadku to spierdolili.

Użytkownik Pablos edytował ten post 10 październik 2015 - 18:35

#39 kabzior

kabzior
  • Użytkownik
  • 447 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:MT-07

Napisano 10 październik 2015 - 18:07

Profi w zeszłym roku doprowadziło mnie do jazdy do Wawy po 125

Użytkownik kabzior edytował ten post 31 styczeń 2017 - 16:34

• Pablos lubi to

#40 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 656 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03

Napisano 14 czerwiec 2016 - 10:44

Żałuję, że nie doczytałem tego tematu.

3 czerwca pojechałem do Profi po kurtkę z meshem. Dostałem dobrą ceną na Dainese Air Frame - z 835zł na 710zł.

Myślę sobie, spoko. Ale, że nie było koloru jaki chciałem to zamówiony został z Włoch.

Dzisiaj mija 11 dzień kiedy to kurtka leci do mnie z Włoch. Dopiero wczoraj, tj 13.06 dowiedziałem się, że nawet z tych Włoch nie wyjechała

bo na magazynie mieli wymianę systemu informatycznego i dodatkowo jakieś swoje święto więc nie pracowali, więc olali, więc się nie spieszą i nie wysłali :-)

Tylko jak trzeba było wpłacić zaliczkę to od ręki wypłaciłem im 300zł żeby tą kurtkę zabukować. Od 11 dni żałuję, że tam wszedłem.

W BlackJack przy zakupie Adrenaliny za 200zł jesteś obsługiwany jak sam Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - Szef wszystkich szefów.

Aż korci zapytać z jaką kwotę zakupy trzeba u nich zrobić żeby czuć się tam dobrze a nie jak wyrzutek, który zawraca im głowę.

• gary, Pablos i kosmaty lubią to