Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Motorower - Rady ( Co Wybrać Do 4800Zł? )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patriho

Patriho
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Patryk
  • LokalizacjaŁódź , Polesie

Napisano 20 marzec 2014 - 19:32

Witam .

Obecnie poszukuję motoroweru na okres 3-5 miesięcy ponieważ jestem dopiero w trakcie robienia Kat.A2 .

Poszukuję i interesuję mnie :

- Cena : 4,800zł

- Cross ( dobra zabawa :) ) , Ścigacz ( prędkość )

- Rejestracja na 50ccm  ( może być to 50/70 50/80 50/90 )

- Interesuję mnie prędkość i przyśpieszenie ( ale i też żeby zbyt bardzo nie pierdział )

- Żeby była frajda z jazdy :)

- Ekonomia mnie nie interesuję wolę prędkość .

Przeglądając różne strony wyszukałem interesujące mnie moto :

- Yamaha TZR50 Od 2003r+

- Aprilia RS50 Od 2001r+

- Derbi GPR50

- Yamaha DT50

- Rieju RS50 Matrix

Co byście polecili jako bardziej doświadczeni motocykliści . Mogą być tak że wasze oferty tylko nie Chińczyki zależy mi na markowym sprzęcie .

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc .

Użytkownik Patriho edytował ten post 20 marzec 2014 - 19:41

#2 GroNeX

GroNeX
  • Użytkownik
  • 233 postów
  • Imię:Bartek
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 marzec 2014 - 19:38

Piszesz, że chcesz crossa, lub ściga... a są to dwie różne bajki. 
Jeśli zależy Ci na prędkości to nie bierz crossa (cross w 50cc?), ale i tak o zabójczych prędkościach możesz zapomnieć.
Każdy z podanych motocykli ("ścigaczy") nie różni się od siebie zbytnio parametrami, ale po przerobieniu możesz osiągnąć ciekawy efekt :) 

Pozdrawiam :)

Użytkownik GroNeX edytował ten post 20 marzec 2014 - 19:44

#3 krzychoslav

krzychoslav
  • Dawca
  • 1418 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Thundercat -> CBR 954 -> FZS1000
  • LokalizacjaŁódź - Stare Polesie

Napisano 20 marzec 2014 - 19:44

napisze po raz kolejny (bo już kilka wątków o 50ccm jest z tego co mi się wydaje :) ) - kilku moich znajomych jeździło TZR50 i bardzo sobie sprzęt chwalą. generalnie na początek jest to na prawdę fajny wybór - bo i przyspiesza całkiem (jak na 50ccm oczywiście :P ) i ogólnie jeździ.. + wygląda ładnie :)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

icon3.png

#4 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 701 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM
  • LokalizacjaŁódź ...y todo el Mundo

Napisano 20 marzec 2014 - 20:19

...interesuje Cię prędkość i przyśpieszenie ...wolisz prędkość ...żeby była frajda z jazdy ...motorower na 50ccm

Sorry ale, "ścigacz", 50ccm, to chyba do ścigania kur po wsi  :P  Wiem że nic konstruktywnego nie wnosze tym określeniem ale nie mogłem sie powstrzymać, jest tyle tematów o pierwszym moto w 50ccm.....

Ja tak szczerze mówiąc na 3 miesiące to bym wolal sobie kupić jakiś fajny skuter zamiast pchać się w jakies "ścigacze" i "crossy" 50ccm które moga okazac się raz że sprzętem do inwestycji, dwa trudnym w odsprzedaży zaraz po 3 miesiącach. Dobrego skuta pogonisz na momencie nawet dziadkowi na działkę, a i te pare tygodni sie nim pobujasz jak tak Ci się jeździc chce.

Użytkownik michal_lc4 edytował ten post 20 marzec 2014 - 22:52

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel

#5 motoTomasz

motoTomasz
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:GSF 600S
  • LokalizacjaŁódź/Warszawa/Pabianice

Napisano 20 marzec 2014 - 23:13

TZR50 jeździ teraz mój kursant na A2. Przejechałem się tym i do 5k rpm to to nie jedzie. Natomiast wyżej jest całkiem spoko, jak na piździka.
Przerabiajcie, odłączajcie kostki, zapitalajcie 80, 100, 120 km/h na tych piździkach, śmiało.
Pamiętajcie tylko, że jechać szybko to byle głupek potrafi. Jednoślad który osiąga prędkość stabilną - jedzie sam, wystarczy mu nie przeszkadzać.
Tylko co zrobisz, gdy jadąc 70 czy 80 km/h w zakręcie zacznie Cię wynosić na zewnątrz łuku? Bo ja wiem, wlepisz wzrok w krzaki, ściągniesz kierę wewnętrzną ręką i puścisz gaz... Ja to wiem, Ty się dowiesz w takiej sytuacji...

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

#6 Bartek2580

Bartek2580
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Bartek
  • Motocykl:Aprilia SR 70 LC
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 marzec 2014 - 21:56

Aprilia RS jest ok, chociaż szału nie ma... dobry skuter może to wyprzedzić. Poza tym "ścigacze" 50' są dość drogie i wcale nie łatwo to sprzedać. Sam mam skuter Aprilie SR na sprzedaż tylko do regulacji gaźnik i możesz liczyć na realne 100km/h ponieważ świeżo założyłem cylinder 70ccm Airsala. Dodatkowo jest chłodzony cieczą. Wspominam o tym, bo cena w porównaniu do takiej RS'ski bądź tzr'ki to połowa;) Chyba że zależy Ci na biegach.. to zwykły komarek wystarczy do ćwiczeń albo wsk'a:) zrób a2 i kup cagive mito:) fajny sprzęt na początek:) Pozdrawiam