Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Taka Sytuacja - Tor W Łodzi...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
339 odpowiedzi w tym temacie

#41 rescuer

rescuer
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Imię:Kamil
  • Motocykl:CBR 600F4i sport / CBR600RR
Napisano 28 styczeń 2014 - 21:37

Fajnie było by mieć pełnowymiarowy, spełniający kryteria tor. To była by ciężka kasa dla miasta, w którym by się mieścił. W Poznaniu nigdy nie odbedzie się poważna impreza na skalę Światową. Brak zabudowy dla teamów, choć to można by rozwiązać i najważniejsze, nie do przeskoczenia, zbyt niska wierza. Jej nie podniosą ze względu na pobliską baze wojskową. Troszkę z niedowierzaniem czytam ten temat. Nasze władze będą ciamkać, w Polsce sporty motorowe nie są popularne, niestety. Ale trzymam kciuki.

#42 Olo

Olo
  • Użytkownik
  • 903 postów
  • Imię:Aleksander (Olek)
  • Motocykl:kawa ER-5 i jawa kaczka
  • LokalizacjaŁódź RTK

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:59

Tor przy ul. Technicznej to wogóle jest twór, o którym nikt nic nie wie, albo nie chce wiedzieć

Z tego toru dużo nie zostało bo fabrykę tam postawiono  :unsure: 

Zapotrzebowanie raczej było, pamiętam jeszcze jak 10 lat temu były zawody trabantów to ludzi się sporo najechało ;)

#43 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 505 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 29 styczeń 2014 - 01:11

Fajnie było by mieć pełnowymiarowy, spełniający kryteria tor. To była by ciężka kasa dla miasta, w którym by się mieścił. W Poznaniu nigdy nie odbedzie się poważna impreza na skalę Światową. Brak zabudowy dla teamów, choć to można by rozwiązać i najważniejsze, nie do przeskoczenia, zbyt niska wierza. Jej nie podniosą ze względu na pobliską baze wojskową. Troszkę z niedowierzaniem czytam ten temat. Nasze władze będą ciamkać, w Polsce sporty motorowe nie są popularne, niestety. Ale trzymam kciuki.

Nie są popularne? Że nie są promowane- fakt, ale w temacie popularności się nie zgodzę.

Wiecie, czemu część chłopaków tak chętnie robiła drift-taxi na wośp? Między innymi dlatego, że wreszcie mogli LEGALNIE!

• GrubY lubi to

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#44 rescuer

rescuer
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Imię:Kamil
  • Motocykl:CBR 600F4i sport / CBR600RR
Napisano 29 styczeń 2014 - 07:50

Zgoda, złego użyłem słowa. Nie są promowane, zainteresowanie faktycznie rośnie, bo to naprawde fajne zajęcie jest ;). Ale wolą budować stadiony bo nasza piłka jest na najwyższym poziomie a to przecia nasz sport narodowy. Ponad to na stadionie moga zorganizować koncerty i inne imprezy masowe, na torze już raczej nie.
  • Logan lubi to

#45 Skawa

Skawa
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:RN01 PC37 EXC450
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 luty 2014 - 17:08

co prawda wielkości nie znam ale jeżeli plany nie kłamią coś tam będzie i możliwe że również i moto wpuszczą ;) :

http://www.ptakexpo.com/

#46 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 5021 postów
  • LokalizacjaŁódź-Stoki

Napisano 02 luty 2014 - 21:08

flm_1391371709__june_10_63_.jpg

Ciekawe czy koncepcja wejdzie w życie.

#47 quki

quki
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:CBR 1100XX
  • LokalizacjaŁódź - Rtk :)

Napisano 03 luty 2014 - 22:38

Grubo to wygląda na tych planach 

Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

#48 carusek

carusek
  • Członek Stowarzyszenia
  • 235 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:Kawasaki Z750
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 luty 2014 - 09:42

Pamiętajcie, że to póki co plany i nie wiadomo jak będzie z ich realizacją. W tej chwili powstaje hala, która jest w Retail Park (http://ptak.com.pl/nowa-hala/). A co będzie dalej to życie pokaże. 

#49 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1765 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • LokalizacjaLDZ/CZMP

Napisano 06 luty 2014 - 21:46

może i zbuduje ptak ten tor ale to już bardziej mój syn w moim wieku bedzie tam jeździł :P

#50 piotreklodz

piotreklodz
  • Użytkownik
  • 322 postów
  • Imię:piotrek
  • Motocykl:HONDA Transalp 600 + XR400R
  • LokalizacjaELW

Napisano 06 luty 2014 - 21:53

O ile oczywiście go udosętpni ludziom, na któych wiele nie zarobi.

Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :riding:

#51 AdiX

AdiX
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Adam
  • Motocykl:Yamaha MT-03
  • LokalizacjaŁódź / Bodø

Napisano 12 marzec 2014 - 13:01

Uważam, że największe powodzenie ma taki projekt w sytuacji, w której:

A: Główną siłą sprawczą jest obrzydliwie bogaty zapaleniec, z prywatnym (opowiednim*) gruntem pod inwestycję

B: Jako wsparcie utworzony zostanie pomocniczy fundusz (coś jak kickstarter) zbierający datki od wszystkich zainteresowanych, np.: motocykliści, puszkarze wyścigowi, kartingowcy, moto-fankluby, drifciarze, szkoły jazdy, dealerzy mootoryzacyjni, itp, itd.

C: obiekt byłby maksymalnie elastyczny co do rodzaju możliwych imprez (wyścigi, pokazy, targi, zloty, koncerty itp itd) żeby w polskich realiach przynajmniej na siebie zarobił

* - tak się szcześliwie składa, że okolice Łodzi są doskonałą lokalizacją, bo: jest centralnie w PL, dodatkowo jest obecnie podobno najlepiej skomunikowanym miastem w kraju (autostrady) co jest bardzo ważnym czynnikiem przy grubszych imprezach, a teren lekko pagórkowaty czyli tor byłby ciekawszy, a sama Łódź zyskałaby niezłą reklamę i przyciągnęła inwestorów jeśli wszystko byłoby porządnie pomyślane

• piotreklodz i Gleba lubią to

>Za porozumieniem obydwu półkuli .

#52 Lancet

Lancet
  • Dawca
  • 616 postów
  • Imię:Aleksander
  • Motocykl:Yamaha FZS 600
  • Lokalizacja"Miasto Meneli"-Złotno

Napisano 12 marzec 2014 - 17:59

Ja pokładam nadzieję w budżecie obywatelskim. Tylko kto jest na tyle ogarnięty, żeby przeczytać cały regulamin i złożyć odpowiedni wniosek?

Mój syn trochę w tym działa, więc jak będzie organizowany nowy projekt budżetu (w tym roku), mogę go poprosić o informacje, czym to się je.

"Be yourself, no matter what they say!"
Sting

#53 nildur

nildur
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Imię:patryk
  • Motocykl:Zipp Tracker 250
  • Lokalizacjałódź

Napisano 30 marzec 2014 - 22:07

Lancet jakiekolwiek informacje, będę wdzięczny bo pokładam w tym nadzieję.

Trochę Offtop

http://lodz.naszemia...7,t,id,zid.html

Wybierałem się tam już w zeszłym roku, dzisiaj podjechałem tam rowerem zobaczyć jak wygląda i nawet wbrew regulaminowi wjechałem na tor rowerem. Aż łezka w oku mi się zakręciła, gdyby nawierzchnia nie była taka gładka... cisnąłem tym rowerem wyobrażając sobie najbardziej optymalną linię jazdy... dobrze jest mieć marzenia prawda?

Tor na moto nawet byłby dobry gdyby nie to, że przecina się pośrodku. Pomijam projekt bo nie jest na moto, ale realizacja super! Nawet sobie wyobrażałem w przypadku szlifa, a tam tylko gęsta trawa, aż miło się przewrócić! :)

5 m szerkości i 340 m długości dla rolek, 2 tyś m kwadratowych. Czy na moto potrzebujemy wiele więcej? Czy musi być konieczne już wrzucanie 5 biegu i osiąganie V-max??? Absolutnie nie! Polecam się tam przejechać i sobie pomarzyć! Od marzeń się zaczyna! :) Na serio człowiek może dostać motywacji.

Użytkownik nildur edytował ten post 30 marzec 2014 - 22:12

• Logan lubi to

#54 Rebel

Rebel
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza
  • LokalizacjaLDZ JAN/OLE

Napisano 31 marzec 2014 - 08:15

Niestety ja zderzyłem się  biurokracyjną ścianą Urzędy Miasta, i prawdę pisząc odpuściłem. Nie mam na tyle dużo wolnego czasu żeby chodzić po tych biurwach i pytać jak sprawę pchnąć, usłyszałem parę tygodni temu, że Łódź (miasto) jest tak zadłużone, że jak nie będziemy za rok dwa mieli zarządu komisarycznego to będzie cud, a nasza pani prezydęt lubi budować rowy wszelkiej maści  . Moim zdaniem nawet nasze Stowarzyszenie nie ma takiej siły przebicia. Może jakaś duża inicjatywa kilku klubów puszkarzy razem z nami, ale tych prawdziwych klubów/forów z pasjonatami jest kilka (w Łodzi) reszta to zajmuje sie głównie problematyką diodowego podświetlenia tablicy rejestracyjnej albo nakładek na zardzewiałe progi. Porozmawiam z Misztalem przy okazji, jak chce kandydować na prezydenta to może pomóc.

Live slow!!!

#55 LUBIANY

LUBIANY
  • Użytkownik
  • 1011 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:HONDA CBF1000
  • LokalizacjaŁódź - Tuszyn

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:20

Możecie zgłosić swój pomysł do :

Budżet Obywatelski 2015

http://budzet.dlalod...fo/do-pobrania/

Kto ma czas i chęć może nad tym popracować, ale trzeba się sprężyć,  bo czasu jest niewiele. Kto nie próbuje nie wygrywa. Moja córka chce zgłosić projekt darmowego Wi-Fi w komunikacji miejskiej i budowę parku rozrywki coś w stylu lunaparku.

• Suchy-wolk lubi to

#56 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 505 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:41

Z tym budżetem to dobry pomysł. Może zrobić dyskusję, zebrać na forum wszystkie argumenty i konkrety. Może ktoś ze stowarzyszenia ogarnąłby formalności i reprezentację, żeby dodać przedsięwzięciu powagi?

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#57 LUBIANY

LUBIANY
  • Użytkownik
  • 1011 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 14:49

No to bierzcie się chłopaki (ekonomiści) do roboty , najgorsze jest opracowanie kosztorysu ale myślę , że dacie radę :hihi:

#58 LUBIANY

LUBIANY
  • Użytkownik
  • 1011 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:57

Budżet obywatelski szansa na tor

http://lodz.gazeta.p...bywatelski.html

#59 nildur

nildur
  • Użytkownik
  • 54 postów
  • Imię:patryk
  • Motocykl:Zipp Tracker 250
  • Lokalizacjałódź

Napisano 24 kwiecień 2014 - 21:07

Witam ponownie!

Czy mamy prawnika lub osobę która porusza się w kręgach inwestycyjnych budując różne obiekty który wymagają pozwolenia lub jakąś ogarniętą osobę?

Mamy miesiąc na złożenie wniosku. Byłem dzisiaj na spotkaniu ze Zdanowską i nawet zadałem jej pytanie. Czy jest możliwość złożenia wniosku i jakie są szanse na wybudowanie toru dla motocyklistów w Łodzi? Odpowiedziała, że wniosek jak najbardziej można złożyć, a czy przejdzie to już zależy od głosujących. Nie wiem o jakiej liczbie głosów jest mowa, ale czy na wszelakich zlotach ciężko byłoby zebrać te głosy, zachęcić ludzi do głosowania bo chyba nawet przez internet można to zrobić, zamieścić ogłoszenie na forum? Myślę, że nie byłoby z tym problemu. 

Jedyny problem jest złożyć formalnie poprawny wniosek który zostałby zaakceptowany! Potem tylko zbierać ludzi do głosowania! 

Przepraszam za wykrzykniki, ale niech ktoś nie mówi, że są potrzebni super bogaci inwestorzy itd. jest tylko potrzebna ogarnięta osoba która złoży wniosek. 

Pierwsza chyba rzecz od jakiej trzeba zacząć to wskazanie lokalizacji, muszą to być tereny należące do urzędu miasta. Tutaj jest mapa:

http://budzet.dlalod...asnosci-terenu/

Bo znalezieniu terenu trzeba jeszcze udać się do urzędu aby mieć pewność, że tam da radę zrobić. W urzędzie jest podobno specjalne miejsce, gdzie powiedzą gdzie i do kogo trzeba się udać.  

Użytkownik nildur edytował ten post 24 kwiecień 2014 - 21:34

#60 MartinezKTM

MartinezKTM
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Motocykl:KTM 530
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 06 maj 2014 - 20:13

Przeczytałem ten temat z wielkim zaciekawieniem... Od bardzo dawna rozmawiamy ze znajomymi o takim torze gdziekolwiek , nie koniecznie w łodzi, wystarczy jak bedzie w województwie łodzkim... Puki co na rozmowach sie konczy, bo mało kto, a w zasadzie nikt nie ma możliwości i wiedzy żeby cos zadziałać w tym kierunku... Ja nawet myslałem żeby z wójtem swojej małej gminy (Dobroń) zagadać, jego syn tez jezdzi na moto, trenuje Stunt, a sam wójt to młody gość i wiem że rozumie młodych...Ale sadze ze gmina to za mały bedzie miała budżet, Urzad Miasta to co innego. Ale... Ostatnio sie dowiedziałem że wójt gm. BUCZEK wydzierzawił swój prywatny teren na 10 lat działaczą z łodzkiego klubu motocyklowego pod budowe toru do Enduro Crossu ( były kilka razy zawody na hali w łodzi) i pisali nawet o tym w gazetach że budowa ruszyła i w czerwcu bedą tam zawody rangi MP. A tor zostanie i bedzie służył dalej. Byłem zaskoczony że Pan wójt sie na taki krok zdecydował...i chwała mu za to!!! Pierwszy raz słyszałem żeby wójt dał ziemie motocyklistą:) to jest precedens na skale województwa conajmniej... Wiec jesli chodzi o budowe takiego profesjonalnego toru asfaltowego, podejrzewam ze też sie da, tylko trzeba duzo rozmów z odpowiednimi ludzmi na stanowiskach by przeprowadzic i ich przekonać, że jest ogrom ludzi którzy by chcieli spełnić swoje marzenie i wyszalec sie na takim obiekcie, a nie na drodze... Pomysł mi sie bardzo podoba, ale nie wiem jak mógłbym pomóc w jego realizacji. Dobrze tu mówili koledzy o bogatszych obywatelach naszego województwa ( p. Misztal i p. Ptak)..Moze by faktycznie pomogli, samą tylko swoja osoba, nie koniecznie musieli by zaraz finansowo... Ja niestety nie mam do żadnego z panów nr tel. zeby zadzwonić i porozmawiac..  Ja tez znam jedna osobe, dosć bogata, mająco bardzo dużo terenów prywatnych, na stanowisku w UM w Pabianicach, która była by skłonna pomóc. Co by nie było to ja z tą osobą porozmawiam przy najbliższej okazji. Zreszta juz jeden tor pan Zbyszek wybudował ( wtajemniczeni beda wiedzieli o kim pisze) i tez mu za to dziekuje.Pomysł z BO tez jest Super, nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje... Warto by było chociaż złożyć ten wniosek, ale kto ma to zrobić??? Ja sie kurcze na tym nie znam... Jestem Budowlancem, wiec pomoge przy budowie jesli już bedzie trzeba... Od 5 maja w Prexerze przy ul. Pomorskiej 39 będzie działał punkt konsultacyjny prowadzony przez stowarzyszenie Topografie, które w tym roku wygrało konkurs na prowadzenie kampanii informacyjnej. Porady będą udzielane od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 20. Punkt zostanie zamknięty 28 maja o godz. 16. Może udało by sie tam zrealizować taki wniosem, pewnie sa tam osoby które by podpowiedziały jak taki wnisek napisać... Jest ktos chętny zeby pójść na takie spotkanie, poświęcić swój czas?Ja niestety pracuje za granicą i tylko co jakiś czas jestem w kraju... Ale moge porozmawiać z osobami o których pisałem, sam jestem ciekaw co sadza o takim pomyśle...