Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Yamaha Mt-03

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Imię:Patrycja
  • Motocykl:Honda CMX250C 'Rebel'
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 23 październik 2011 - 10:33

Mam małą prośbę. Jakby komuś gdzieś mignęła fotka, albo by ktoś widział na żywo ten motocykl z zamontowanymi torbami bocznymi, to proszę o informację. Widziałam stelaże pod torby/kufry boczne, natomiast nigdzie nie widziałam zdjęcia już z torbami. I zastanawiam się, bo wydechy ma ustawione pod siodłem, czy te stelaże to nie jest tylko bezużyteczny dodatek, czy faktycznie da się zamontować bagaż po bokach. Jakiekolwiek zdjęcia z kuframi, jakie znalazłam, to były tylko z kufrem centralnym.

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

#2 Kasia

Kasia
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Imię:Kasia
  • Motocykl:poszukiwany
  • LokalizacjaP-ce

Napisano 24 październik 2011 - 21:23

Planujesz moto zmienić? ;>

#3 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 24 październik 2011 - 22:24

Nie ukrywam, że mi się podoba. Nie będę ukrywać, że ceny na razie bardzo mi się nie podobają, ale na przyszły sezon jeszcze na pewno Rebcio. A ponieważ u mnie podejmowanie decyzji w sprawie moto trwało w + nieskończoność, to wolę już rozpocząć "procedurę", żeby się wyrobić z decyzją zanim przejdę na emeryturę. :lol: Niewykluczone, że będę od czasu do czasu zaśmiecać ten dział innymi modelami.

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

#4 Topaz

Topaz
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Imię:Adam
  • Motocykl:Kawasaki ZR7S

Napisano 25 październik 2011 - 12:34

To ładny motorek ale raczej stylizowany na tzw. street fightera czyli motor przeznaczony do miejskich popisów (malutka przednia lampa, króciutki tylny błotnik, brak jakichkolwiek owiewek). Poza tym jednocylindrowy silnik pomimo walorów w postaci dużego momentu obrotowego może powodować nieprzyjemne wibracje w dolnym zakresie obrotów ale nie jeździłem to nie wiem.Jesteś pewna, że będziesz się na nim dobrze czuła? :)

|'^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^|*||__
|-TEAM MONSTER ENERGY- |*||''|";\,____
|__...__...__by_Kawasaki ___|*||_|_|,,..,,,,]|
""(@)''(@)'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''(@)(@)** (@)

#5 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 25 październik 2011 - 18:28

Generalnie opinie i testy nie są złe. Mały, lekki (wiec dałabym radę sama podnieść), zwrotny, niski środek ciężkości, niewysoki - to ważne żeby się nie bujać z nogi na nogę na postojach albo nie stać na palcach, mało pali. Prędkość komfortowa do 130 km/h, dla mnie wystarczy. Tylne zawieszenie mnie urzekło ;) Wady też tam jakieś ma, ale który nie ma. Trochę ich mało na rynku, roczniki młode, więc i ceny jeszcze mi się nie podobają. :)Tylko te torby, motocykl bardziej miejski, więc pewnie nie przewidywał nikt toreb bocznych, stąd zastanawiają mnie te stelaże.

M.Konopnicka

#6 Macix

Macix
  • Dawca
  • 406 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Honda CB-1
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 październik 2011 - 18:57

Patrycja lepiej zapatruj się na coś innego nie typowy model przez co może być problem z częściami ( mogą być drogie ) po drugie jednocylindrowy silnik o dużej pojemności będzie pracował jak wiaderko gwoździ i dowiedz się jak jest z serwisem takiego modelu jak dla mnie nie udana próba zrobienia mniejszej wersji mt-01 no ale to moje zdanie każdy może mieć inne :)

#7 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 25 październik 2011 - 19:54

To na razie luźne podchody, żeby się na coś konkretnie określić w miarę przyzwoitym czasie. Podobają mi się w tej stylistyce, np. również Ducati Monster.

M.Konopnicka

#8 Topaz

Topaz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 25 październik 2011 - 19:56

Sądząc po tym czym teraz jeździsz nie podejrzewałbym Cię o takie preferencje... :)

#9 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 25 październik 2011 - 20:04

No, jakaś odmiana musi być ;)

M.Konopnicka

#10 Topaz

Topaz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 25 październik 2011 - 20:07

ale żeby aż tak... :)

#11 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 25 październik 2011 - 20:18

Podobno kobieta zmienną jest niczym piórko na wietrze, tak to chyba leciało ;)

M.Konopnicka

#12 Topaz

Topaz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 25 październik 2011 - 20:23

a siedziałaś już na czymś takim?

#13 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 25 październik 2011 - 20:26

Nie, ale Jerry z forum ma Monsterka, więc może kiedyś pozwoli przysiąść ;)

M.Konopnicka

#14 Topaz

Topaz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 25 październik 2011 - 20:29

Podobno kobieta zmienną jest niczym piórko na wietrze, tak to chyba leciało ;)

tak, to właśnie tak leciało :) ale to duża zmiana mimo wszystko

#15 Arek

Arek
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Imię:Arek
  • Motocykl:V-MAX
  • Lokalizacjałódz

Napisano 17 grudzień 2011 - 11:55

Napewno mt lepiej sie prowadzi niż rebelka i napewno łatwiej ją opanować w ekstremalnych sytuacjach.

Patrycja lepiej zapatruj się na coś innego nie typowy model przez co może być problem z częściami ( mogą być drogie ) po drugie jednocylindrowy silnik o dużej pojemności będzie pracował jak wiaderko gwoździ i dowiedz się jak jest z serwisem takiego modelu jak dla mnie nie udana próba zrobienia mniejszej wersji mt-01 no ale to moje zdanie każdy może mieć inne :)

A ty tu dziewczyny nie zrażaj.Ciągle Ci powtarzam że w kwesti lansu niema kompromisów. Widze że ma świetny gust, i tego się trzeba trzymać.

#16 Arecki_ELW

Arecki_ELW
  • Dawca
  • 478 postów
  • Motocykl:KAWASAKI KZ 440A LTD 81r.
  • LokalizacjaGałkówek

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:21

To na razie luźne podchody, żeby się na coś konkretnie określić w miarę przyzwoitym czasie. Podobają mi się w tej stylistyce, np. również Ducati Monster.

Jeśli znajoma z Wa-wy nie sprzedała, bądź nie zmieniła zdania to jest fajny Duk do sprzedania... "Ducati Monster 620 i.e. rocznik 2003, czarny mat. Odbiór tylko i wyłącznie osobisty. TYLKO dla doświadczonych i dbających o sprzęt motocyklistów/motocyklistek!!" To tak na marginesie jako off-top... ;)
Dołączona grafika

#17 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:54

A ty tu dziewczyny nie zrażaj.Ciągle Ci powtarzam że w kwesti lansu niema kompromisów.

Zgadza się B) Ale jak się nie da doczepić toreb, to nie chcę takiego. Ileż można jeździć dookoła Manufaktury, a gdzieś dalej to trzeba się zapakować z bagażem ;)

Jeśli znajoma z Wa-wy nie sprzedała, bądź nie zmieniła zdania to jest fajny Duk do sprzedania... "Ducati Monster 620 i.e. rocznik 2003, czarny mat. Odbiór tylko i wyłącznie osobisty. TYLKO dla doświadczonych i dbających o sprzęt motocyklistów/motocyklistek!!" To tak na marginesie jako off-top... ;)

Dzięki, ale zanim ja się zdecyduję, to ona zdąży go 5 razy sprzedać. Następny rok na pewno zostaje Rebcio. Może na koniec przyszłego roku będę próbowała go sprzedać. Ostatnio też trochę zbaczam ku Hondzie Hornet :D

M.Konopnicka

#18 peter

peter
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:CB1300
  • LokalizacjaŁódź Stoki

Napisano 17 grudzień 2011 - 12:57

Mam małą prośbę. Jakby komuś gdzieś mignęła fotka, albo by ktoś widział na żywo ten motocykl z zamontowanymi torbami bocznymi, to proszę o informację. Widziałam stelaże pod torby/kufry boczne, natomiast nigdzie nie widziałam zdjęcia już z torbami. I zastanawiam się, bo wydechy ma ustawione pod siodłem, czy te stelaże to nie jest tylko bezużyteczny dodatek, czy faktycznie da się zamontować bagaż po bokach. Jakiekolwiek zdjęcia z kuframi, jakie znalazłam, to były tylko z kufrem centralnym.

Patrycja, jeżeli nie jeździsz z plecaczkiem to nie jesteś skazana na kufry boczne. Montaż bocznych kufrów jest z reguły najbardziej kosztowny i najtrudniejszy w kompletacji. Ja np. jeżdżę CB1300 do której ciężko dobrać boczne kufry. Zrezygnowałem z nich w ogóle, kupiłem duży centralny 55l kufer i torbę Louisa 55l. Razem mam 110l co jest całkiem sporą wielkością a moto nie utyło - co jest dość wygodne. Wygląda to tak:bagaz Zrobiłem tak Nordkapp obieżdżając kawał Skandynawii i kraje nadbałtyckie - ok. 6tys km, śpiąc w namiocie i wożąc żarcie ze sobą. Wierz mi, da się.

#19 Patrycja

Patrycja
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • LokalizacjaZgierz

Napisano 17 grudzień 2011 - 13:13

O, też fajnie. 110l to już konkretny bagaż. :) Nie jeżdżę z plecaczkiem, zresztą patrząc na MT-03, komfort pasażera byłby chyba nie lepszy jak na moim Rebelku, czyli żaden. :D

M.Konopnicka

#20 Arek

Arek
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Motocykl:V-MAX
  • Lokalizacjałódz

Napisano 17 grudzień 2011 - 13:23

Stelaże można dorobić do każdego moto.Przykładem jest mój.Cudem kupiłem płyte pod kufer centralny a i tak się skonczyło że się urawła przy 220 na autostradzie.I skończyło się że sam zrobiłem stelaże i już 2gi sezon z nimi śmigałem i nic się nie dzieje,a ładuje do oporu :decayed:Zresztą sama miałaś okazje zobaczyć, według mnie wygląda ok.