Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

Wypadki Z Okolicy, Dyskusja O Technice, Ruchu Drogowym, Przyczynie, Zapobieganiu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1521 odpowiedzi w tym temacie

#41 quki

quki
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:CBR 1100XX

Napisano 19 luty 2014 - 06:22

Może to foto z trailera Robocopa ? :) 

Panie władzo, ma pan rację, niestety, zdarzyło mi się przekroczyć prędkość. Zdaję sobie sprawę z tego, że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo, ale... Jechałem szybko, gdyż...lubię zapie..lać  :moto: 

#42 nildur

nildur
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Imię:patryk
  • Motocykl:Zipp Tracker 250

Napisano 19 luty 2014 - 11:41

Ostatnie posty jak dla mnie są do wywalenia bo nie są związane z tematem. Chyba, że to stopa z łódzkiego i proszę o opis wypadku, jak to się stało dokładnie. A tak to trochę bez sensu. 

• Soltys lubi to

#43 Mur67

Mur67
  • Użytkownik
  • 336 postów
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 23 luty 2014 - 14:17

No to sezon rozpoczęty  :unsure:

W niedzielę w ciągu godziny w Łodzi doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów.
Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę około południa na skrzyżowaniu Rzgowskiej i św. Wojciecha w Łodzi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, motocyklista wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z jadącym prawidłowo renault megane. Kierujący motocyklem z urazem kolana i łokcia został przewieziony do szpitala Kopernika.

Chwilę później na skrzyżowaniu Lutomierskiej i Tybury fiat punto nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w motocykl. Kierujący motorem z urazem nadgarstka trafił do szpitala im. Barlickiego.

#44 pd

pd
  • Moderator
  • 2001 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:DL650
  • Karta FŁM:0110

Napisano 23 luty 2014 - 14:36

na skrzyżowaniu Lutomierskiej i Tybury fiat punto nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w motocykl.

kierowcy puszek zapomnieli po zimie że mogą spodziewać się już o2o

#45 kamaras

kamaras
  • Dawca
  • 679 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:Kawasaki Ninja 250R

Napisano 23 luty 2014 - 15:32

W Warszawie też nieciekawie.... wymuszenia, wymuszenia, wymuszenia....

http://tvnwarszawa.t...nie,114557.html

Użytkownik kamaras edytował ten post 23 luty 2014 - 18:38

kamaras

ccm250.png

#46 pd

pd
  • Moderator
  • 2001 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:DL650
  • Karta FŁM:0110

Napisano 23 luty 2014 - 15:37

przydałaby się kampania informująca o pojawieniu się motocyklistów na drogach

#47 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3652 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 23 luty 2014 - 15:50

I kolejny wypadek dziś na tamie w Jeziorsku. Sytuacja standardowa bo auto wykonywało lewoskręt a motocyklista wyprzedzał i uderzył w tył auta. Motocyklista lekko poturbowany ale niestety w Bandicie S lagi krzywe... do domu pojedzie już na lawecie. Ciekaw jestem co orzekła policja ale na 80% wina kierującego autem Seat Leon.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#48 AgaJaga

AgaJaga
  • Członek Stowarzyszenia
  • 601 postów
  • Imię:Agnieszka
  • Motocykl:Yamaha XJ 600 N honda cb 600

Napisano 23 luty 2014 - 16:39

policja wezwała karetkę a winę uznali kierowcy z puszki

#49 Thebestof78

Thebestof78
  • Dawca
  • 2150 postów
  • Imię:M.
  • Motocykl:FZS 600

Napisano 23 luty 2014 - 16:41

no ktoś jeszcze poleciał na moim ulubionym skrzyżowaniu w Nowosolnej 

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#50 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1018 postów
  • Imię:paweł
  • Motocykl:suzuki rf 900 honda magna 750 suzuki gsx600f mz 250 ts

Napisano 23 luty 2014 - 17:17

Bestka pisze sie ólóbionym ;)

#51 motoTomasz

motoTomasz
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:GSF 600S

Napisano 23 luty 2014 - 18:44

Dzisiaj miałem okazję pooglądać wyczyny niektórych 2oo z Łodzi. Nie będę czepiał się zapindalania.
Znacznie bardziej rzucało się w oczy to, że ci, którzy przed chwilą zapitalali, przed światłami nie byli w stanie płynnie, bez nadmiernego chwiania się, dojechać pod światła. Niejednokrotnie przemieszczenie się w obrębie pasa ruchu było tak gwałtowne, niestabilne i bezmyślne, że tylko czekałem aż się wypaciakuje jeden z drugim.
Także radzę wszystkim potrenować jazdę poniżej progu stabilności motocykla, zanim wyjedziecie w miasto.
Dosiad i luźne łokcie lekiem na całe zło ;)
Pozdrawiam.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

#52 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM

Napisano 23 luty 2014 - 18:58

Ehh, tak jak juz wspomniałem w shoutboxie, kierowcy aut swoją drogą, "nie spodziewają się" być może jeszcze. Ale motonici tez powinni wziąc pod uwage ogólną odrętwiałość na moto po jakimś, nawet niewielkim dzieki tej zimie, przestoju. Do tego jak wspomniano wyżej asfalt zimny, zapiaszczony, ręce zgrabiałe bo tak naprawde jeszcze jakoś super ciepło nie jest, nie ta strefa klimatyczna ;) Nawet jak nie nasza wina to ciężej opanować sprzęt w takich warunkach.

• Jorima i gonia lubią to

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel

#53 Jorima

Jorima
  • Członek Stowarzyszenia
  • 197 postów
  • Imię:Joanna
  • Motocykl:Kawasaki Z750

Napisano 23 luty 2014 - 19:03

no to się zaczyna :/  ...sezon

http://www.dziennikl...jecia,id,t.html

#54 Mur67

Mur67
  • Użytkownik
  • 336 postów
  • Motocykl:Tiger 1050

Napisano 23 luty 2014 - 19:24

Nie ustąpił jednak pierwszeństwa i zderzył się z jadącym tą samą ulicą, ale w przeciwnym kierunku, motocyklistą.

Obaj kierujący byli trzeźwi, ale motocyklista nie miał uprawnień do kierowania motorem, a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnego przeglądu technicznego ani ubezpieczenia OC. Z powodu zdarzenia przez pół godziny po ul. Tybury nie jeździły autobusy linii 65 i 65a. Kierowano je wówczas objazdami.Jeśli to prawda to ten chyba nie powinien goi nawet zaczynać

no to się zaczyna :/  ...sezon

http://www.dziennikl...jecia,id,t.html

#55 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1838 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 23 luty 2014 - 21:15

Powinniśmy dać pare chwil puszkom na ponowne oswojenie się z nami, fakt też jest taki że pojawiło się bardzo dużo "świeżaków" co jeżdżą tydzień i uważają ze już umieją wszystko, ja bym takich nie brał na jakieś wypady w większej grupie chyba że jadą na końcu także świeżaki poczytajcie najpierw o zasadach zachowywania się w grupie bo tak jak napisał motoTomasz latacie qr** od pasa do pasa

• ridrick lubi to

#56 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 23 luty 2014 - 21:52

Ciekaw jestem co orzekła policja ale na 80% wina kierującego autem Seat Leon.

A to niby dlaczego ??

Sytuacja standardowa bo auto wykonywało lewoskręt a motocyklista wyprzedzał i uderzył w tył auta.

Skręcających się nie wyprzedza a już na bank jeśli skręcają na skrzyżowaniu chyba że masz osobny pas by lecieć na wprost..

W takich sytuacjach jest wina motocyklisty i nie ma tak naprawdę dyskusji.  

wymuszenia, wymuszenia, wymuszenia....

Ewentualnie motocyklista przelatujący na czerwonym bo on jeszcze zdąży albo się k.. nie nauczył hamować  ;)

Puszki puszkami ale z tą świętością motocyklistów to ja bym nie przeginał. motoTomasz bardzo ładnie temat przedstawił.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#57 Soltys

Soltys
  • Użytkownik
  • 267 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:ET4 125 ale nie jestem przywiązany do jednej szt.

Napisano 24 luty 2014 - 05:40

Skręcających się nie wyprzedza a już na bank jeśli skręcają na skrzyżowaniu chyba że masz osobny pas by lecieć na wprost.. W takich sytuacjach jest wina motocyklisty i nie ma tak naprawdę dyskusji.  

Zgadzam się w 50%, na skrzyżowaniu nie wolno wyprzedzać, tam skręcający w lewo nie ma konieczności sprawdzania czy go ktoś nie wyprzedza

skręcający do wjazdu na parking bądź na posesję nim wykona manewr powinien puścić wszystkich wyprzedzających, gdyż jeśli skręci i uderzy w niego pojazd go wyprzedzający to wina jest skręcającego

Puszki puszkami ale z tą świętością motocyklistów to ja bym nie przeginał.

Zgadzam się w 100%. Ja również nie bywam bez winy. 

Ale pamiętajcie!!! To my motocykliści musimy pamiętać ze nas nikt nie widzi, i jeździć jak byśmy byli niewidzialni!!!

Użytkownik Soltys edytował ten post 24 luty 2014 - 05:41

• ridrick, panfillo i Agusiaczek81 lubią to

#58 Lans

Lans
  • Użytkownik
  • 1254 postów
  • Imię:Wojciech
  • Motocykl:KAWASAKI ZX10R KAWASAKI KX250

Napisano 24 luty 2014 - 08:25

Ale pamiętajcie!!! To my motocykliści musimy pamiętać ze nas nikt nie widzi, i jeździć jak byśmy byli niewidzialni!!!

Swiete slowa !!
Takiej zasady nalezy sie trzymac, w szczegolnosci gdy znacznie przekraczamy predkosc.

Kazdy motocyklista powinien pamietac o tym ze na poczatku nowego sezonu, powstaje pelno kolizji z puszkami. Dlatego w wym czasie nalezy zachowac ,, szczegolna ostroznosc'', w kazdym tego slowa znaczeniu!

#59 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 24 luty 2014 - 08:33

skręcający do wjazdu na parking bądź na posesję nim wykona manewr powinien puścić wszystkich wyprzedzających, gdyż jeśli skręci i uderzy w niego pojazd go wyprzedzający to wina jest skręcającego

Wiedziałem ;)

Jak popatrzy się na sporo tego typu wypadków to zaczyna się od  wyprzedzania całej kolumny więc wyprzedzający nawet nie wie że ktoś na samym początku ma kierunek i skręca do posesji a skręcający nawet nie analizuje sytuacji 8 samochodów dalej, ewentualnie po prostu w ferworze walki na drodze nawet nie zauważył że puszka zwalnia i włącza kierunek.

Oczywiście tłumaczenie motocyklisty jest jedno: ja wyprzedzałem a on gwałtownie zahamował i bez kierunku oraz patrzenia w lusterko zajechał mi drogę.  Oczywiście może to być prawda ale kto ci się przyzna że zj***ł.

I weź to teraz udowodnij jak nie masz kamery albo świadków

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#60 motoTomasz

motoTomasz
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:GSF 600S

Napisano 24 luty 2014 - 09:22

Sołtys, na skrzyżowaniu tym bardziej ma obowiązek upewnić się o możliwości zmiany kierunku jazdy. Wyroki SN w takich sprawach są jednobrzmiące. Motocyklista zostanie ukarany za wyprzedzanie w miejscu zabronionym a puszka za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.
Niemniej jednak takie wyprzedzanie jest proszeniem się o kuku i świadczy o skrajnej głupocie motórzysty.

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.