Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Obszywanie Kanap.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#1 JAREK-XJR

JAREK-XJR
  • Użytkownik
  • 469 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Yamaha XJR1300

Napisano 10 październik 2011 - 07:51

Kusi mnie obszyć sobie kanapę na moim rumaku.Oglądałem oferty dwóch firm, ale obydwie są dość daleko od Łodzi.Zna ktoś może dobrego tapicera, który poradziłby sobie w tej materii - interesowałyby mnie jakieś fotki.Kiedyś korzystałem z usługi w Rydzynach, ale może jest ktoś z samej Łodzi?

#2 scOti

scOti
  • Użytkownik
  • 716 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Kawasaki Versys

Napisano 10 październik 2011 - 08:53

Crosiak ma ponoć dobry namiar na gościa w p-ce
"Motocykl to znak, że jego posiadacz nie utonął w szarości życia" Newsweek Polska

#3 crosiak

crosiak
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Aprilia SL 1000 Falco

Napisano 10 październik 2011 - 10:56

Firma "ARMJ Sport" ale bylem i powiem ze zadna rewelka drogo i w sumie mi jakos ich styl do gustu nie przypadl jak widzialem ich "pokazowe modele".

#4 JAREK-XJR

JAREK-XJR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 469 postów

Napisano 10 październik 2011 - 12:38

ARMJ Sport to firma z Rydzyn. Swego czasu ładnie uratowano mi tam kanapę w XT, którą to pożarł pies mego kolegi.W takim razie, jak zakończę sezon, to wyślę kanapę do Mariomoto.

#5 stivo123

stivo123
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Motocykl:FZS600

Napisano 10 październik 2011 - 17:26

W Mariomoto ceny nie należą do najniższycha widziałeś tą ofertęhttp://moto.allegro.pl/otapicerowanie-siedzenia-yamaha-fazer-fz6-fzs-600-i1852054854.html

#6 Jerry

Jerry
  • Użytkownik
  • 241 postów
  • Motocykl:Ducati Monster 600

Napisano 10 październik 2011 - 19:59

Ciekawe ile by wzięli za obszycie do mojego MonsterkaJest jeszcze Werson na forum Ducati polecają:http://www.werson.waw.pl/
Dołączona grafika

#7 _Michał_

_Michał_
  • Dawca
  • 496 postów
  • Motocykl:Daytona 675 Tornado Red
  • Karta FŁM:0039

Napisano 10 październik 2011 - 21:36

Firma w której pracuje współpracuje z ARMJ Sport. Fakt, że widziałem tylko jak obszywają kierownice, gałki zmiany biegów i robota całkiem nieźle wygląda ;) Jest jedno ale... Ceny... Jak dla mnie obszycia kierownicy spora, nie widziałem też ich prac jeśli chodzi o siedzenia motocyklowe i też nie pytałem jaki byłby koszt. Nie każda firma zresztą zrobi to fajnie :P

Mogę POLECIĆ Mariomoto :D Z pełną odpowiedzialnością :P Robili dla mnie 2 projekty, wykonanie za***iste, szybko i sprawnie :)

stivo123 - tylko mi nie mów, że ceny mają wygórowane :P Ja płaciłem za siedzenia do ZX6R bodajże 3 lata temu ok 220 zł (siedzenie kierowcy było podnoszone dodatkowo dlatego wyszło drożej) a rok wstecz, w wakacje do 9-tki zapłaciłem 200 zł. Za kawał skóry 2 kolorowej + wyszywane motywy :) Nie wiem czy znajdziesz gdzieś taniej, i jeszcze żeby zrobili porządnie... Poniżej foto:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dla przykładu kolega od GSXR 1000 zapłacił za pełną przeróbkę kanap 500 zł. Ale to już była full opcja, włącznie z wkładkami żelowymi, podnoszeniem siedzenia pasażera aby żonie się wygodnie jeździło itd. :D

Oferta firmy WERSON też wygląda nieźle, ciekawe jak z cenami ;) Trzeba się zorientować :)

#8 Adrian-xj600

Adrian-xj600
  • Użytkownik
  • 743 postów
  • Imię:Adrian
  • Motocykl:Yamaha yzf 600r

Napisano 10 październik 2011 - 21:53

bardzo fajnie to wyglada skusze sie na nowym moto:)

#9 _Michał_

_Michał_
  • Dawca
  • 496 postów

Napisano 10 październik 2011 - 21:59

bardzo fajnie to wyglada skusze sie na nowym moto:)

Powiedzmy, że oryginalnie :P Mogę powiedzieć, że miałem niepowtarzalne motocykle :P Być może w 10-tce też coś pomyślę przez zimę ;) Największy wybór wzorów i fajnych rozwiązań jest na str: www.bagster.com Ewentualnie coś samemu można stworzyć ;)

#10 JAREK-XJR

JAREK-XJR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 469 postów

Napisano 11 październik 2011 - 07:16

Ale się temat rozwinął ... a ja pytałem o kogoś z okolic Łodzi.No ale dziękuję wszystkim za podpowiedzi, na pewno z którejś skorzystam.Ja mam namiar jeszcze na tą http://tapicerstwo.w...w.pl/index.html firmę, w której robił kolega mój i jest zadowolony.

#11 stivo123

stivo123
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • Motocykl:FZS600

Napisano 11 październik 2011 - 07:23

Mogę POLECIĆ Mariomoto :D Z pełną odpowiedzialnością :P Robili dla mnie 2 projekty, wykonanie za***iste, szybko i sprawnie :) stivo123 - tylko mi nie mów, że ceny mają wygórowane

no wg cennika na stronie teraz w mariomoto to koszt 370,00 - 480,00 zł , a na aukcji którą podałem 250zł ale nie widziałem ich roboty i może warto wiecej zapłacić

#12 _Michał_

_Michał_
  • Dawca
  • 496 postów

Napisano 11 październik 2011 - 08:47

no wg cennika na stronie teraz w mariomoto to koszt 370,00 - 480,00 zł , a na aukcji którą podałem 250zł ale nie widziałem ich roboty i może warto wiecej zapłacić

Obszycie skórą czyli zmiana koloru jest to w ich cenniku "zmiana obicia" czyli 150-250 zł. Wszelkie ingerencje w siedzenie, czyli kształtowanie pianki czy tez wkładki żelowe itp. zwiększają koszt przeróbki. Najlepiej pisać do nich bezpośrednio i wówczas indywidualnie ustalają koszt usługi :)

#13 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów
  • Imię:Wojtek
  • Motocykl:Honda VFR 800 V-tec

Napisano 18 październik 2011 - 09:27

z doświadczenia ludzi z innego forum również mogę pochwalić mariomoto. Wiadomo że się cenią, ale kiedy widzi się efekt ich pracy, nie ma się wątpliwości że to dobrze zainwestowane $$$

#14 BykuOCW

BykuOCW
  • Użytkownik
  • 710 postów
  • Imię:Adam

Napisano 18 październik 2011 - 20:56

Co do kanap z Kawasaki ZX9R które zaprezentował Michał - są one na sprzedaż, jeżeli jest ktoś chętny zapraszam na PW :)

#15 adany_76

adany_76
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Imię:A D A M
  • Motocykl:Kawasaki GPZ 500s

Napisano 24 listopad 2011 - 23:27

znalazłem w łodzi na tuszyńskiej gościa co obszywa kanapki , jestem z nim ustawiony na poniedziałek . Zaryzykuję i dam mu swoją kanapę do obszycia i zmiany profilu . Jak się spisze zobaczymy . Jak odbiorę pod koniec przyszłego tygodnia pozwolę sobie wstawić fotki i dać opinię co do wykonanej pracy i oczywiście poniesionych kosztów .

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,
Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,
Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.
Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

Dołączona grafika

#16 JAREK-XJR

JAREK-XJR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 469 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 09:02

No to z niecierpliwością będę oczekiwał wieści bo zawsze lepiej osobiście pogadać co i jak się chce niż mailowo czy prze telefon.

#17 adany_76

adany_76
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Imię:A D A M
  • Motocykl:Kawasaki GPZ 500s

Napisano 28 listopad 2011 - 16:19

kanapka zawieziona niestety ma nawał pracy odbiorę w połowie przyszłego tygodnia , dałem od razu do obicia wypełnienie czachy . Czekam z niecierpliwością na wynik . Szkoda tylko pogody , jestem uziemiony na 1,5 tygodnia , a wczoraj troszkę polataliśmy po bukowcu , wiśniowej i karpinie .

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,
Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,
Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.
Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

Dołączona grafika

#18 JAREK-XJR

JAREK-XJR
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 469 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 11:17

Jak kanapa? Zrobiona już?

#19 lukas_01

lukas_01
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 grudzień 2011 - 00:24

Również czekam na opinie co do obszycia kanapy :) daj jakieś zdjęcia i napisz co i jak.

#20 JAKUBKO

JAKUBKO
  • Mechanik
  • 1253 postów
  • Imię:jakub-kuba
  • Motocykl:zx10r 2008 / F2 JamniK/K2 czałczał/zeta

Napisano 11 grudzień 2011 - 00:37

a fotele do samochodu w corsie bym obszyl srodek moze calyjak budrzet pozwoli a jak nie to chociaz troche mozna foty srodka auta?