Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
* * * * - 8 głosy

Kaski - jakie polecacie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
632 odpowiedzi w tym temacie

#621 MaDDoggY

MaDDoggY
  • Dawca
  • 264 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:Kawasaki Z750S -> Honda CBF 1000 FA
  • LokalizacjaKonstantynów Łódzki/Łódź

Napisano 04 luty 2016 - 23:11

Tylko szybkę się trochę "dziwnie" otwiera.

Ja mam Speed-R'a od 1,5 roku i to trochę dziwne otwieranie szybki spowodowało że uszczelka szybki kasku zaczęła się odklejać...  Niby zostało to naprawione przez Libery Motors (tam kask został kupiony) ale niesmak pozostaje. Więc z mojej strony zastanów się przy przymiarkach czy taki sposób otwierania kasku Ci odpowiada - ja uważam, że istnieją lepsze rozwiązania. Generalnie moim zdaniem kask jest ok ale na pewno w tej cenie można rozważyć konkurencję - np HJC czy Shoei o którym wspominałeś wcześniej.   

#622 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1765 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • LokalizacjaLDZ/CZMP

Napisano 04 luty 2016 - 23:14

u mnie limanowskiego 213, na poniedziałek bede miał

HJC czy Shoei

problem tylko w tym ze jeszcze hjc aż tak nie ale shoei to 40% ceny to tylko znaczek, nic innego

#623 cris89

cris89
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Honda Varadero 125 XL
  • LokalizacjaŁódź-Wschód

Napisano 08 luty 2016 - 23:01

Hej,

Poszukuję kasku Integral do 1000zł w kolorze czarnym, Co bym chciał:

• zapięcie DD
  • pinlock
  • wyjmowany środek
  • dobra wentylacja
  • najlepiej fotochromatyczny wizjer

Proszę, pomóżcie i doradźcie co byłoby trafnym wyborem?

Dzięki,

#624 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1765 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • LokalizacjaLDZ/CZMP

Napisano 09 luty 2016 - 10:48

pisałem Ci wczoraj maila, chciałem żeby podał jaki motocykl bo inny kask dobrałbym do sporta a inny do turystyka, co do wizjera nie spotkałem sie z fotochromatycznym, są szyby progresywne co najwyżej, poza tym jak sobie wyobrażasz jak jedziesz wieczorem, auto wali lampami z przodu a tobie właśnie przyciemnia sie wizjer ? jak już to szukaj kasku z blendą. Ze swojego doświadczenia moge polecić sharka speed-r, ma DD, blende, pinlock max vision, i bardzo fajną wentylacje, co do wyjmowanego wnętrza to chyba od kilku lat nie spotkałem sie z kaskiem który by nie miał wyjmowanego, chyba tylko agv k3 nie ma.

• Piuriel lubi to

#625 cris89

cris89
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Honda Varadero 125 XL
  • LokalizacjaŁódź-Wschód

Napisano 09 luty 2016 - 18:28

Wysłałem Ci wczoraj zwrotnego maila, chodzi o motocykl Honda Varadero. Faktycznie z tym fotochromatycznym wizjerem to nie jest jednak tak kolorowo, a sytuacja może stać się niebezpieczna. Zainteresowałem się poleconym kaskiem, w jakiej cenie mógłbym kupić Shark Speed-R? Patrząc na ceny z allegro to jest całkiem niezły przedział. Interesuje mnie kolor czarny połysk. Obwód głowy 57cm.

#626 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1306 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • LokalizacjaŁódź-Radogoszcz

Napisano 10 luty 2016 - 13:50

Myślę, że najlepiej jak podjedziesz do sklepu i sobie "pomacasz". 
Na odległość nie negocjuje się ceny ;) a może coś ciekawszego wpadnie w oko. 

...You can be better than that..

#627 DamJan_zdw

DamJan_zdw
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Imię:Damian
  • Motocykl:Triumph speed triple 955i
  • LokalizacjaELA

Napisano 06 marzec 2016 - 22:09

witam, 

Interesuje mnie Kask Ls2 Ff324 Metro. Czy ktoś posiada taki kask i może się wypowiedzieć czy warto. 

Cena atrakcyjna bo około 500zł

Użytkownik Suchy-wolk edytował ten post 24 marzec 2016 - 23:29
opis

#628 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Sprint ST 1050
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 styczeń 2017 - 16:30

Mam nadzieję, że złotej łopaty nie dostanę :)

Robię po roku drugie podejście do zakupu kasku - w zeszłym roku w końcu zabrakło mi pieniędzy, w tym myślę, że jestem przygotowany. Do rzeczy:

Poszukuję kasku do sport - turystyka, który zastąpi wysłużonego Shoei Raid II.

Wymagania:

- Integral

- Blenda

- Zapięcie DD

- Miejsce na słuchawki od interkomu (interkom posiadam)

- Wyjmowany środek

- Budżet - tu można powiedzieć, że limitu jakiegoś nie mam, jak będzie super kask to i super budżet sie znajdzie :D

Co narazie znalazłem:

- AGV K5 - opinie ma całkiem niezłe ale zauważyłem, że nie ma podbródka w zestawie

- HJC RPHA ST - w miare dobre opinie, niektórzy twierdzą, że tandetnie wyglądają plastiki w nim - jakby miały się rozlecieć

- HJC FG ST - jw. W sumie nie wiem dokładnie czym się różnią te kaski hehehe ;)

- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować?

- Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw

- Shuberth S2 Sport - tu różnie - jedni piszą że cichy, inni, że lipa.

Znacie jeszcze jakieś kaski spełniające w/w wymagania, które mogę dostać w Łodzi? Ubolewam troszkę, że Shoei nie ma nic z blendą i DD :(

#629 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 901 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:chwilowo brak
  • LokalizacjaLodz

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:50

Shoei ma model NXR i Spirit do ktorego jest dedykowana szyba fotochromatyczna i blenda jest wtedy zbedna. Tylko ze to juz typowe sportowe kaski. Ja mam HjC rph11 i jest swietny pod kazdym wzgledem a cena jak na kask tej klasy przystepna. Tylko nie ma blendy ale ma dwie szyby w komplecie.

#630 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1306 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 19:08

- Shark Spartan - tu nie znalazłem żadnych opinii poza tym, że jakieś białe plamy się pojawiają (?) - może ktoś to potwierdzić / zanegować? - Shark speed-r carbon - tu znalazlem, ze jest nietypowe zamykanie szyby + jw

Carbona posiadam i jest spoko. Nie mam w sumie na co narzekać, jest blenda, jest pinlock w zestawie. To kask sportowy więc ma klasyczne zapięcie DD.
Spartan jest naprawdę spoko. Oglądałem, ale nie mam potrzeby zmiany swojego więc po prostu oglądałem u Kosmatego w sklepie.
Podjedź do Kosmatego na sklep i coś spokojnie wybierzesz i doradzi Ci dobrze.

#631 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:40

Shoei ma model NXR i Spirit do ktorego jest dedykowana szyba fotochromatyczna i blenda jest wtedy zbedna. Tylko ze to juz typowe sportowe kaski. Ja mam HjC rph11 i jest swietny pod kazdym wzgledem a cena jak na kask tej klasy przystepna. Tylko nie ma blendy ale ma dwie szyby w komplecie.

Tak jak pisałem w wymaganiach - są one przemyślane przez rok więc blenda to konieczność - nie chcę szyby fotochromatycznej bo tez rozwazalem takowa. 

Czyli tak: sharka na limanowskiego bede mógł obejrzeć, hjc w motorwingsach, a gdzie agv i shubertha?

#632 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1306 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 21:30

Tak jak pisałem w wymaganiach - są one przemyślane przez rok więc blenda to konieczność - nie chcę szyby fotochromatycznej bo tez rozwazalem takowa.

Czyli tak: sharka na limanowskiego bede mógł obejrzeć, hjc w motorwingsach, a gdzie agv i shubertha?

Na Limanowskiego chyba tylko Agv nie mają.
Nie wiem czy gdzies w Ldz zobaczysz Agv.

#633 Kefas

Kefas
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 14 styczeń 2017 - 21:16

No to do finalu przeszedl jednak Shoei GT-Air (mimo ze microlock) i wlasnie Shark Spartan - mierzyłem dziś Mke (kosmaty nie mial Lki na stanie). Sklaniam sie ku Spartanowi jak narazie - nie ma sie po prostu tam do czego doczepic - lekki, zamkniecie szybki juz jest normalne ;) blenda dochodzi nisko, fajny mechanizm rozwijania podbrodka, gwarancja 5 lat po rejestracji. Shoei jak to shoei :) tak samo tylko ze microlock no i drozszy...

• Piuriel lubi to