Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Jaki wybrać skuter ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4118 postów
  • Imię:Marcin
  • Karta FŁM:0169

Napisano 27 lipiec 2011 - 22:54

Mario i jak coś wybrano ?

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

#22 Mario

Mario
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Imię:Mariusz
  • Motocykl:GSX1250FA

Napisano 28 lipiec 2011 - 07:15

Nic okazjonalnego na razie nie znalazłem, a że pogoda nie sprzyja to nie wiem czy w te lato w ogóle kupię...

Części samochodowe / Super ceny - Promocje:

https://www.facebook.com/AutoComLodz

#23 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3625 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 21 styczeń 2012 - 14:47

Może i ja się wypowiem trochę zachwalając "swoje" czyli ZIPPa. jeśli kupować skuter 50cc to myślę, przy czym jest to poparte opinią mechanika, że dobrze jest kupić chińczyka ale tylko takiego, gdzie jest dobra dostępność do części. Niestety ale z tego co wiem od znajomych w skuterkach po 2 latach użytkowania wychodzą różne dziwne rzeczy: nierówna praca silnika, a to coś się zużyje itp itd. W te wakacje miałem przyjemność trochę porozmawiać z chłopakiem, który wozi pizzę na ZIPP Quantum i bardzo go sobie chwalił mimo dość częstych drobnych napraw. Trzeba jednak liczyć że on na tym skuterze przejechał z 50tys km więc wiadomo, ze koszty eksploatacji muszą być. Na prawdę polecam takie maszyny gdzie jest łatwy dostęp do części np. ZIPP, z innych ogólnodostępnych w Polandii motorowerów Junak czy Romet. Ich jakość wykonania nie jest może powalająca, za to części taniutkie i większość usterek rozwiążemy w cenie do 100-200zł i to z wliczoną usługą serwisu.Słyszałem parę opinii od chłopaków, którzy kupili skutery mało znanych chińskich marek i później czekali po 2-3 tyg na przysłanie części tracąc cenne słoneczne dni sezonu podczas gdy ja śmigałem aż miło :). Uważam, że to na co najbardziej należy zwracać uwagę w przypadku kupowania chińczyka to koszt i dostępność części. Niestety nie ma cudów i kupując chińczyka musimy się liczyć że to nie jest japońska jakość, w końcu skądś ta cena jest niższa...

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#24 Arecki_ELW

Arecki_ELW
  • Dawca
  • 477 postów
  • Imię:Arek
  • Motocykl:KAWASAKI KZ 440A LTD 81r.

Napisano 21 styczeń 2012 - 20:26

Generalnie jeśli chodzi o części to najbardziej popularne z silnikiem 4T są chyba silniki typu 139QMA/B
Dołączona grafika

#25 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 510 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Suzuki GSX750F K6, Yamaha XC125TR

Napisano 21 styczeń 2012 - 23:05

To ja doloze jeszcze cos od siebie.
Ja jezdzilem chinczykiem, ktory mial rok produkcji 2003 i byl sprowadzony z niemiec - jeszcze w miare wszystko sie trzymalo, ale i tak co tydzien musialem go rozbierac i robic rozne poprawki.
Jak juz wczesniej pisalem - mialem epizod przy skladaniu 'nowszych' chinczykow (takie co to przyjezdzaja w pudlach czesciowo skrecone) i od razu mowie: ODRADZAM.

Odradzam, bo:

[*]podczas skrecania nowych skuterow baaardzo czesto srubki najzwyczajniej w swiecie pękaly - nie dlatego, ze silowalismy sie z dokrecaniem ich, tylko po prostu dlatego ze byly po prostu kruche. Nie wiem, czy to z aluminium bylo zrobione czy jak - w kazdym razie daleko im do 'normalnych' polskich srub. Drogi w Polsce sa jakie sa, wiec jak ktos chce, zeby mu sie skuter rozpadal na wertepach, to polecam, ale chyba szkoda zycia,
    [*]jak sie kupuje skuter, to po to zeby nim jezdzic, a nie serwisowac non-stop. Niestety - chinczyki chyba lubia bardziej serwisy, bo jezdzenie po drogach juz mniej.
    [*]jesli juz chodzi o to czeste serwisowanie, to dobrze zdac sobie sprawe z tego, ze wtedy kolejna kasa idzie nie na zakup paliwa, tylko na czesci zamienne. Wiec taki tani skuterek z biegiem czasu wcale nie jest juz taki tani,
    [*]osiagi tych sprzetow sa naprawde dalekie od zadowolenia. I nie chodzi mi tu o sciganie sie, ruszanie z piskiem opony czy poczatki stuntowania. Chodzi mi o bezpieczenstwo. Po prostu jak nagle bedzie sytuacja, ze trzeba dac gazu, bo inaczej ktos nam wjedzie w tylek, to raczej mozna przygotowac sie na to, ze skuterek niekoniecznie szybko zareaguje - niestety w tym wzgledzie chinczyki maja i slaba moc i dosc spore opoznienie reakcji. Moze to byc troche niebezpieczne...
    [*]Za nowy skuter chinski trzeba zaplacic czesto tyle, ile za przecietny tanszy markowy uzywany. Wiadomo, ze uzywany sprzet gwarancji nie ma, mozna sie naciac tez przy takim zakupie, ale...
    [/list]Jasne, sa chinczyki i chinczyki - jak ktos dobrze trafi, to gratulacje. Jak jezdzi bardzo delikatnie, to tez mniejsza szansa rozwalic/urwac cokolwiek. Ale nie mamy drog gladkich jak stol, wiec radze sie zastanowic, zeby potem nie wymieniac po kolei calego skutera na czesci zamienne...

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

icon3.png - Suzuki GSX750F K6
icon3.png - Yamaha XC125TR

icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

#26 Olo

Olo
  • Użytkownik
  • 897 postów
  • Imię:Aleksander (Olek)
  • Motocykl:kawa ER-5 i jawa kaczka

Napisano 21 styczeń 2012 - 23:12

Uważam, że to na co najbardziej należy zwracać uwagę w przypadku kupowania chińczyka to koszt i dostępność części. Niestety nie ma cudów i kupując chińczyka musimy się liczyć że to nie jest japońska jakość, w końcu skądś ta cena jest niższa...

Przecież wszystkie chińskie skutery 4t mają jeden rodzaj silnika, 2t też mają jeden rodzaj. Pełno jest części w sklepach internetowy, zwykłych sklepach i giełdach. Ja zrobiłem na chińskim silniku (139FMB) 10 000 km i nie miałem żadnej awarii.

#27 Lans

Lans
  • Użytkownik
  • 1254 postów
  • Imię:Wojciech
  • Motocykl:KAWASAKI ZX10R KAWASAKI KX250

Napisano 22 styczeń 2012 - 00:43

Ja również polecam Ci 125ccm.Dłuższe trasy (nawet na terenie miasta) taką 50-tka są męczące, dla kierowcy jak i skutera. Nawet jak będzie odblokowany szybciej poleci, ale za to silnik dostaje po garach. 125 to już co innego.

#28 MateuszZR7

MateuszZR7
  • Użytkownik
  • 470 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Kawaski ZR7, 2 x komar 2350 73r.

Napisano 22 styczeń 2012 - 09:04

Ja 4 lata przelatałem na pierdziawkach.1 skuterem był chinol 4T i posiadałem go niecały rok ( więcej przestał w serwisie niż jeździł )2 skuterem był Peugeot Vivacity 2T, lecz był sprowadzony z Holandii i był to mopet ( po odblokowaniu max. 40km/h )3 skuterem a zarazem najlepszym była Yamaha Aerox 2T chłodzony cieczą, zmieniony wydech, wariator, sprzęgło itp. w trasie nie był uciążliwy bo było można trzymać prędkość przelotową pomiędzy 75-85km/h, a maksymalna była większa :DByłem nim 2 razy w Częstochowie i 3 razy pod Poznaniem nad jeziorem.Więc ja jestem zdania że lepiej kupić używany ale markowy skuter, niż chinola w podobnej cenie.

#29 Madpawel

Madpawel
  • Mechanik
  • 140 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Hajka i torowa krowa Milka

Napisano 22 styczeń 2012 - 09:41

Ze skuterów to najlepiej cos markowego Japonskiego o ile do chinczyków łatwo dostać czesci silnikowe to z plastikami bedzie juz problem a o szlifa na naszych drogach nie trudno.Importerzy chinczyków zapewniaja czesci do 2 lat a i z tym bywa nieraz problem.Z japonskimi skuterami tak jak i motocyklami nie takiego problemu co najwyzej trzeba troche poczekać.

#30 Arecki_ELW

Arecki_ELW
  • Dawca
  • 477 postów
  • Imię:Arek
  • Motocykl:KAWASAKI KZ 440A LTD 81r.

Napisano 22 styczeń 2012 - 12:23

Ja na swojego chinola nie narzekam, chociaż nie obyło się bez drobnych napraw i wizyty w serwisie, wiadomo, materiał użyty do ich budowy jest słabszy, mimo wszystko nie jestem ich przeciwnikiem, a co do pojemności, to tak jak pisałem w wątku o swoim skuterze, ta konstrukcja ma sporą rozpiętość pojemnościową...Silniki typu 139QM to kopia Hondy GY6 więc konstrukcja jest sprawdzona...
Dołączona grafika

#31 JAKUBKO

JAKUBKO
  • Mechanik
  • 1253 postów
  • Imię:jakub-kuba
  • Motocykl:zx10r 2008 / F2 JamniK/K2 czałczał/zeta

Napisano 22 styczeń 2012 - 18:40

o cholera ja chce kupić skuter do warsztatu żeby po jakieś klamoty jeździć takie co w kufer się mieszczą czasem jak wyjadę po części to nie mam mnie z godzinę a jadę tylko po np. pasek czujnik temp.i komplet klocków i muszę autem co nie do końca mi pasuje

#32 Madpawel

Madpawel
  • Mechanik
  • 140 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Hajka i torowa krowa Milka

Napisano 22 styczeń 2012 - 20:01

Ja dwa lata temu smigałem Honda Foresight 250 ,super sprawa skoczyc gdzies szybko po czesci do warszatu,rok prod.1999,kosztowała ok 2500 zł,V-max 120,zużycie paliwa do 4 litrów na 100km

#33 JAKUBKO

JAKUBKO
  • Mechanik
  • 1253 postów
  • Imię:jakub-kuba
  • Motocykl:zx10r 2008 / F2 JamniK/K2 czałczał/zeta

Napisano 22 styczeń 2012 - 20:14

rozmawiałem z krzyśkiem i zobacze co on ma sprzęta dla mnie aprila 51 http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/crash.gif

#34 lupo1978

lupo1978
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • Imię:jarek
  • Motocykl:honda silwer wing 600

Napisano 10 kwiecień 2012 - 22:11

ja śmigam honda forza i moge jak najbardziej polecic . buja sie przy mojej wadze 120 kg do 135 km/h wygodny na długie trasy i przy ekonomicznej jezdzie pali 3,5 do 4,0 litra . pierwsze modele kosztuja w granicach 5-6 tys. dołaczam link http://www.skutery.n...y.php?model=224

#35 kaizen

kaizen
  • Użytkownik
  • 71 postów
  • Imię:michal
  • Motocykl:honda transalp xl 600

Napisano 15 kwiecień 2012 - 23:06

Jezeli nie masz prawka jeszcze to piaggio typhon ze starszych jest bardzo oki jezeli strach Ci nie straszny to hexagon 150 daje wielka frajde z jazdy i wygody. Sa tanie i bezawaryjne polecam bo je mialem. W anglii typhona 50 w lodzi hexa. Ja wychodze z zalozenia ze jezeli malo kaski lepiej jest kupic starszego ale firmowego strawdzonego niz Chinskie z salonu. Tez mialem i dzieki WIELKIE. Jezeli chcesz wydac wiecej i nie masz prawka to nie rzuca sie w oczy gillera 180cc taki maly potwor wyglada jak z tesco a jezdzi jak pocisk. Gillera 50 tez bezawaryjna i swietnie smiga. Trzymaj sie z dala od chinoli bo sie nalezysz pod tym

#36 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3625 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 16 kwiecień 2012 - 07:44

Ja może nie doradzę Ci jakubko samego skutera bo na nich się kompletnie nie znam. Za to jeśli chodzi o markę i coś takiego, żeby sobie popykać coś przywieźć to całkiem niedrogo możesz kupić sobie motorower. Mojego Zippa widziałeś, więc wiesz jaka jakość wykonania. Generalnie jakiś czas siedziałem na forum Zippa i o dziwo nie jest dużo skarg na tę markę. Pytanie w jakiej kwocie chcesz kupić i jakie osiągi Cię interesują? Bo jeśli chcesz kupić skutera 50cc to możesz zainteresować się Quantumem - ma go koleś z pizzerii 2 dłonie i zrobił na nim już ze 30 tys - rozmawiałem z nim i mówi, że tylko 2 usterki poza wymianami serwisowymi, czyli tym co wymieniać trzeba regularnie. Jeśli chcesz coś większego to ZIpp ma za 3-4.5 tys zł Nekena czy Manica - ten drugi 125 cc kupisz za 3300 nówkę. Tutaj masz pełną ofertę producenta: http://www.zipp.pl/p....php?pierwszy=3 Skutery z racji ich ilości są na osobnej liście. Jest z czego wybierać :D

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#37 Pitrx

Pitrx
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 sierpień 2014 - 15:42

Sorry, że odgrzewam stary wątek, ale chciałbym popytać co sądzicie o tym sprzęcie http://www.romet.pl/...13858,2014.html

Taki do lokalnych tras - praca, dom, zakupy, poczta itd.

#38 Nelly

Nelly
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Imię:Neli

Napisano 26 luty 2016 - 14:59

A Barton Firefox 2T? Te same fabryki co Romet, a cenowo wychodzi lepiej. Dobry skuter, w sam raz na trasy dom-sklep-praca. Niewielki jest, ale fajnie się prezentuje i cena naprawdę atrakcyjna imo.