Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Laptopa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21 carusek

carusek
  • Członek Stowarzyszenia
  • 235 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:Kawasaki Z750
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 lipiec 2013 - 12:18

To ja jeszcze powiem, że wszystkie starsze lapki będą działać dłużej niż nowe. To co jest teraz ma wytrzymać gwarancję. I mówię to z doświadczenia, bo prowadzę serwis laptopów i na dzień dzisiejszy częściej trafiają laptopy, które mają ma 2-3 lata niż 5 i więcej.

#22 Tomi

Tomi
  • Użytkownik
  • 792 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:Suzuki SV650S 2007
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 lipiec 2013 - 12:57

Teraz wszystkie laptopy mają służyć przewidziany dla nich czas (2-4lata). Żeby była rotacja. Psuje się i wymieniasz.

Do tej pory miałem 2 laptopy HP, Fujitsu-Siemens, Lenovo i Mac(ale to inna liga).

Najfajniejszy był HP 620 (mimo, że najtańszy), niestety HP mają to do siebie, że się przesadnie grzeją (chociaż w zimę mi to nie przeszkadza).

W rodzinie były jeszcze Acery, Asusy i jakieś no name. Acery - nie do zajechania, do tej pory śmiga. Asus - niezła jakość wykonania.

Ja bym jedynie radził zwrócić uwagę na układ klawiatury. Niektóre klawiatury (np. w MSI) mają w dziwnych miejscach klawisze '/', '\' oraz funkcyjne windowsa. Mi to przeszkadzało. A przy kupnie lapka z allegro dobrze jest sprawdzić jeszcze czy klawiatura jest 'qwerty' czy też 'qwertz'.

edit:

A tu jest lista laptopów pod windowsa, które najmniej się zawieszają.

z13817775Q.jpg

Użytkownik Tomi edytował ten post 04 lipiec 2013 - 13:07

Suzuki SV650S 2007 Dołączona grafika

#23 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3638 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • LokalizacjaŁódź-RTK

Napisano 04 lipiec 2013 - 16:04

zastępstwo za komputer domowy żebym go mogła nosić ze sobą po pokojach

To moim zdaniem tylko 17,3". Wygodniejszy, poręczniejszy, większa klawiaturka i monitor - wygodniej się pracuje.

Ja polecam: http://www.x-kom.pl/...500-dvd-rw.html

Jeśli cena akceptowalna to nie powinnaś żałować zakupu. P.S.: za 10% ceny w xkom dostaniesz dodatkowe 2 lata gwarancji, czyli w sumie 4 lata (jeśli kupujesz na firmę to jest odpowiednio 1 i 3 lata).

Jedyna wg mnie jego wada to błyszcząca matryca, no ale w tej cenie... 

Wszystkie 17stki do 2000 zł mają błyszczącą matrycę :)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#24 Anabell666

Anabell666
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Imię:Ania
  • LokalizacjaEL

Napisano 05 lipiec 2013 - 00:03

Thebestof78 - polecam Ci ultrabook, z dotykowym ekranem - Acer Aspire V5 :)  a ... i lekki jest, także jak się będziesz przemieszczać miedzy pokojami, to nie odczujesz klamota :biggrin: ... i ma Windowsa 8 :biggrin: jak sobie podotykasz kafelki, to z pewnościa Ci sie spodoba bardziej ;)

Polecam tez brać bez Windowsa bo teraz wszędzie wciskają 8. Zakupiłem sobie Windows 8 i byłem użytkownikiem przez 4 miesiące - masakra! Jeszcze z rok im zejdzie do doprowadzenia go do porządku.

... a ja własnie od dni paru jestem w posiadaniu owego Windowsa :) powiem więcej- sama go wybrałam, autonomiczna decyzja w 100 %

i nie gryzie :) a rozwijać się trzeba, bo za chwilę Visty i XPeki odejdą do lamusa ... :P

• Thebestof78 lubi to

Ludzie na poziomie trzymają się w pionie

#25 TomaszVV

TomaszVV
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Motocykl:Honda CB
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 lipiec 2013 - 07:15

... a ja własnie od dni paru jestem w posiadaniu owego Windowsa :) powiem więcej- sama go wybrałam, autonomiczna decyzja w 100 %

i nie gryzie :) a rozwijać się trzeba, bo za chwilę Visty i XPeki odejdą do lamusa ... :P

Obstawiam, że Win7 będzie odchodził do lamusa w tempie XP... więc spokojnie ;)

• JaRoD lubi to

#26 Thebestof78

Thebestof78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 2153 postów
  • Imię:M.
  • Motocykl:FZS 600

Napisano 05 lipiec 2013 - 07:19

Thebestof78 - polecam Ci ultrabook, z dotykowym ekranem - Acer Aspire V5 :)  a ... i lekki jest, także jak się będziesz przemieszczać miedzy pokojami, to nie odczujesz klamota :biggrin: ... i ma Windowsa 8 :biggrin: jak sobie podotykasz kafelki, to z pewnościa Ci sie spodoba bardziej ;)

ej ty ukrywaczu :)

dzięki za radę :)

ja 8 mam w telefonie i już się przyzwyczaiłam do "dotykania kafelków" :P

Użytkownik Thebestof78 edytował ten post 05 lipiec 2013 - 07:20

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#27 Broto

Broto
  • Użytkownik
  • 421 postów
  • Imię:Bartosz
  • Motocykl:Suzuki Bandit gsf N600
  • LokalizacjaŁódź-teofilów

Napisano 05 lipiec 2013 - 10:54

a ja dodam coś od siebie, że "okazje" na allegro to największe zło, zdecydowanie lepiej jest złożyć swój komputer tudzież laptopa i to faktycznie ma ręce i nogi, a te lapki z alledrogo tylko z opisu wygladają pięknie, a faktycznie w środku jest złom ;/ 2 razy się na to nadziałem i podziękuje, ale Polak widzi dobrą cenę i za***iste bebechy, a wtedy powinna się zapalić lampka, że coś tu nie gra, no ale cena dobra... Lepiej podejść do jakiegoś Sklepu (nie media markt i tym podobne), powiesz im co chcesz, oni wybiorą po kolei części i złożą komputer. Ale to jest moje zdanie i zrobisz jak uważasz :)

#28 Zyygy

Zyygy
  • Użytkownik
  • 795 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:FZS1000
  • LokalizacjaBoat

Napisano 05 lipiec 2013 - 15:18

pytanie czy do takich celów potrzebny jest lapek.
ja zamiast laptoka wolałbym np. ipada lub coś na androidzie jeżeli mówimy o mniejszej forsie
:P

#29 Broto

Broto
  • Użytkownik
  • 421 postów
  • Imię:Bartosz
  • Motocykl:Suzuki Bandit gsf N600
  • LokalizacjaŁódź-teofilów

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:33

przy ipadzie odpada Ci oglądanie filmów bo apple nie wspiera flasha. Oczywiscie oglądanie filmów w necie (chyba, że ściagnie przegladarkę płatną z obsługą flasha, ja ściągnałem i filmy się tną) także jeśli w tablety to coś na androidzie. Ale jednak komputer to komputer. Taniego lapka mozna wyłapać do tego co potrzebuje ;)

#30 tlfabianka

tlfabianka
  • Dawca
  • 165 postów
  • Motocykl:BMW - w planach :)
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 lipiec 2013 - 23:41

Poleciłbym pierwszą pozycję z zestawienia "Tomi-ego". Do tego co wypisałaś, będzie to najlepiej funkcjonalny, a zarazem ..... ach chyba nie chce mi się nawet wypisywać zalet tego sprzętu, mogę jedynie z wielką przyjemnością zaprezentować :)

Dwa lata temu kupiłem pierwszą sztukę dla siebie, a na początku czerwca tego roku kupiłem córce i już się zastanawiam jak ograniczyć jej korzystanie z komputera, ponieważ nie chce się od niego odkleić, chociaż miała wcześniej nie najgorszego Dell-a  :)

Zalety - mogę przeciążyć serwer forum :)

Wady - przede wszystkim nie nadaje się do gier

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

#31 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3638 postów
  • LokalizacjaŁódź-RTK

Napisano 08 lipiec 2013 - 06:41

a te lapki z alledrogo tylko z opisu wygladają pięknie, a faktycznie w środku jest złom ;/

To ja nie wiem u kogo Ty kupujesz na tym allegro żeby te parę zł zaoszczędzić. Na allegro ma swoją ofertę wiele renomowanych sklepów w tym mój ulubiony x-kom. Kupiłem już u nich 5 lapków i ten, jak piszesz, złom chodzi już po 3-5 lat i nic się nie psuje... poza dyskiem twardym w jednej sztuce ale po 5 latach przy użytkowaniu 8-20 godz dziennie jest to zrozumiałe.

Windows 8 i dotykanie kafelków - wygodne to może i jest jak ma się dotykowy ekran np w Aspire V5 takim jak proponowała Anabell666, ale bez tego Windows 8 jest porażkowy. Nie mówię tutaj o wyglądzie, który jest zwyczajnie ładny. Kiedy jak zakupiłem 8 to właśnie w celach poszerzania horyzontów i poznania nowej Windy z racji wykonywanej pracy. Niestety na chwilę obecną kompatybilność 8, braki sterowników i krytyczne błędy bezpieczeństwa czy nawet proste interfejsu znacznie utrudniają pracę na nim. Żeby już kompletnie go nie jechać, jest zdecydowanie szybszy niż Win 7 SP1 z zainstalowanymi wszystkimi łatkami... ale zapewne jak połatają błędy i problemy Win 8 to też wydłuży się czas oczekiwania na ładowanie systemu i inne jego elementy :)

Prosty przykład z własnego doświadczenia: mój lapek na windows 7 logowałem i loguję przed czytnik odcisków palca. Aplikacja na windows 8 instaluje się i działa, ale po przeciągnięciu palucha wciąż wymaga ode mnie wpisania hasła, które z racji logowania na odcisk ustawiam na bardzo skomplikowane (względy bezpieczeństwa przy pracy zdalnej). Aplikacja niby działa dobrze (wg supportu Acer) a support M$ też nie widzi błędów w swojej aplikacji. Po przebujaniu się z panami z obu supportów 4 dni darowałem sobie tę funkcjonalność...

#32 3voQ

3voQ
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Suzuki SV 650S - SK6
  • LokalizacjaLDZ - Chojny

Napisano 09 lipiec 2013 - 14:58

jeśli chcesz obejrzeć Delle to zapraszam do mnie do Fabryki  :biggrin:, obejrzysz sobie całe portfolio i rzucisz okiem czy warto..

"pracowałem" na wielu lapkach  i wiem jedno, każda firma ma swojego czarnego konia. W tej cenie potwierdzam legendarną już wspomnianą przez kolegę Arpe serię IBM T61 (później sygnowaną przez Lenovo ale to był stary poczciwy IBM! - takich już nie robią) bądź Dell Latitude D630, jeśli bierzemy pod uwagę próg cenowy na poziomie 1k (tylko w przypadku tego ostatniego trzeba wybrać grafikę ATI, a nie NVIDIi, jako, że takowe miały problemy z odprowadzaniem ciepła na chipsecie graficznym a wymiana samego elementu nie zawsze rozwiązuje problem, więc pozostaje do wymiany płyta główna a to już mało rentowny interes).

jakby co to dzwoń, kumpel ma firmę komputerową i skupuje masę sprzętu, mogę pomóc przy zakupie..

Użytkownik 3voQ edytował ten post 09 lipiec 2013 - 14:59

#33 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 505 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 lipiec 2013 - 17:01

Dawno mnie nie było. Czy wielkość ekranu jest dla Ciebie bardzo ważna? Jeżeli nie, to wszystko,co napisałaś w swoich potrzebach, spełni 10" tablet z pokrowco-klawiaturą na USB. Wyjdzie zdecydowanie taniej niż lapek, o ile zależy Ci na sprzęcie działającym lecz nie głównych marek. Da się taki zakup zrobić w PL za około 1200zł (dane sprzed kwartału), albo zamówić z miejsca, w którym je produkują- czyli z Chin- za $170-220 da się już ciekawe znaleźć, z quad- procesorem, 1GB RAM, 4-16GB pamięci i wszystkimi potrzebnymi złączami.

Z zamówieniami z Chin jest tylko ten problem, że 1/x paczek zostanie otwarta na cle i przyjdzie dopłacić podatek, jednak nawet z nim nie wyjdzie to drożej, niż porównywalny w PL.

Za to będzie to zupełnie nie znana w PL marka, która ma te same bebechy, co nasze "ulubione" brandy.

Użytkownik Logan edytował ten post 09 lipiec 2013 - 17:05

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#34 tlfabianka

tlfabianka
  • Dawca
  • 165 postów
  • Motocykl:BMW - w planach :)
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 09 lipiec 2013 - 20:35

........bądź Dell Latitude D630

Takiego mogę odsprzedać za niewielką kasę. W razie zainteresowania tel. w profilu. 

Zapożyczone, ale bardzo trafne .... "Denerwować się, to mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych"

#35 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3638 postów
  • LokalizacjaŁódź-RTK

Napisano 16 lipiec 2013 - 13:54

Marta, właśnie szukałem lapka dla siebie (mój wysłużony Aspire 7738G kiedyś musi odejść) i trafiłem na taką aukcję na allegro:

http://allegro.pl/to...3393540766.html

jeśli wciąż nie kupiłaś to za tą cenę bardzo dobry zakup. masz 17,3" więc do domu idealny, może dodatkowe 4 GB ram by się zdało dołożyć ale po dopłaceniu 70-80 zł pewnie jest opcja. No i ten kochany prze kobiety kafelkowy Windows 8 na pokładzie...  ;)

#36 orzo

orzo
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Imię:Bartek
  • Motocykl:Suzuki Burgman
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 lipiec 2013 - 14:16

a ja bym polecił, wbrew poprzednim opiniom, zakup jakiegoś 13" na i3 z HD3000, czy nawet starszych C2D i do tego jakiś monitor 21-23", myszkę, klawiaturę. kwotowo wyjdzie mniej więcej tyle samo co 17", a nie ukrywajmy- komfort pracy na dużym monitorze wielokrotnie przewyższa komfort pracy na samym laptopie. 'noszenie po pokojach' wygodne, a i w ewentualną podróż łatwiej zabrać 13" niż kobyłę 17". do tego przeważnie te 13" dłużej działają na jednym naładowaniu baterii niż większe.  :)  sam używam zestawu mały laptop + duży monitor + zestaw audio i nie narzekam  :biggrin:

#37 jabioka

jabioka
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • Imię:marta
  • LokalizacjaPiotrków Tryb.

Napisano 16 lipiec 2013 - 14:38

kochany prze kobiety kafelkowy Windows 8

Chyba kpisz :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Ja osobiście dostałam streeta w oczach od tego gówna i mojego Windowsa 7 się nie pozbędę nawet jak się pojawi w kosmos wyjebany jakiś Windows tysiąc pińcet sto dziewińcet :P

Użytkownik jabioka edytował ten post 16 lipiec 2013 - 14:39

Każdy motocyklista jest piękny - póki nie zdejmie kasku :)

#38 Thebestof78

Thebestof78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 2153 postów
  • Imię:M.
  • Motocykl:FZS 600

Napisano 16 lipiec 2013 - 16:15

jeszcze nic ni ekupiłam ale od poniedziałku mam urlop i biorę się za to :)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#39 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 505 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 lipiec 2013 - 17:11

Jest do ściągnięcia nakładka, która w W8 przywraca wygląd 7-ki. Podobno ma być standardem przy następnej dużej aktualizacji.

Czy naprawdę do wymienionych w pierwszym poście celów trzeba aż takie parametry? Przecie do tego wystarczy lapek z bebechami na poziomie 2006 roku.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#40 seb94

seb94
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:CBR F3 97'
  • LokalizacjaZduńska Wola

Napisano 16 lipiec 2013 - 21:36

osobiście sprzetem komputerowym jako takim (tak PC'tami jak urządzeniami przenośnymi) zajmuję sie już parę latek

ja zawsze dostając górą granicę budżetu klienta składam (albo wybieram lapka/tableta) najbardziej wydajnego w danych pieniądzach

chyba że ktoś ma konkretne widzimisie np. odnośnie peryferiów, ilości złącz etc.

Użytkownik seb94 edytował ten post 16 lipiec 2013 - 21:37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem?
Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z wielu przywilejów jakie na Ciebie czekają!