Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Laptopa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Thebestof78

Thebestof78
  • Dawca
  • 2150 postów
  • Imię:M.
  • Motocykl:FZS 600

Napisano 04 lipiec 2013 - 08:07

Podpowiedzcie mi coś.

Potrzebuję kupić laptop.

Ma to być podstawowe narzędzie do odbierania maili, oglądania filmów, słuchania muzyki, korzystanie z portali i komunikatorów. Czyli standard.

Nie gram w gry, nie zajmuję się grafiką więc żadne super specjalistyczny sprzęt nie jest mi potrzebny.

dziś wpadło mi na skrzynkę pocztową coś takiego:

http://allegro.pl/sh...capmaign=okazje

warto waszym zdaniem?

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#2 Łukasz_Sob

Łukasz_Sob
  • Użytkownik
  • 721 postów
  • Imię:ŁUKASZ

Napisano 04 lipiec 2013 - 08:30

Nada się. :)

http://autoteam.com.pl>KLIMA I WEBASTO W TWOIM SAMOCHODZIE

#3 Turboldz

Turboldz
  • Użytkownik
  • 334 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:CBR 600RR

Napisano 04 lipiec 2013 - 08:35

Bez najmniejszego problemu się nada a i nawet chłopak będzie mógł pograć w jakieś gry :D zastanów się tylko czy potrzebujesz nowego lapka. Obok mnie jest lombard i bardzo często mają praktycznie nowe laptopy w przyzwoitych cenach ale to tylko taka opcja. Ja osobiście wole nowy sprzęt elektroniczny :P

www.szpiegowskie.com.pl

#4 Massi

Massi
  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:YAMAHA FZR 600

a nie lepiej poszukać czegoś z matową matrycą?? nic się nie odbija od ekranu i w ogóle :)

#5 elfeti

elfeti
  • Dawca
  • 593 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Yamaha XT660R

Jedyne do czego bym się przyczepił to te 17 cali i prawie 3 kg wagi... mało mobilny i wygodny do trzymania na udach ;) Ma potrzebne złącza, HDMI, VGA itp więc jeżeli tylko jakość wykonania jest satysfakcjonująca i cena dobra (tzn. szukałaś tego modelu w innych sklepach) to przy tym co wypisałaś powyżej do czego jest Tobie potrzebny to nie poczujesz różnicy przy lepszych ... chyba, że w kieszeni ;)

PS Chyba się już wszystkie sprzedały na Allegro :)

Tu inna "okazja" z allegro http://allegro.pl/sh..._offer_id=79988 cena podobna, parametry też, tylko firma lepsza ;)

Użytkownik elfeti edytował ten post 04 lipiec 2013 - 08:39

Dołączona grafika

#6 TomaszVV

TomaszVV
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:Honda CB

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:43

Podpowiedzcie mi coś.

Potrzebuję kupić laptop.

Ma to być podstawowe narzędzie do odbierania maili, oglądania filmów, słuchania muzyki, korzystanie z portali i komunikatorów. Czyli standard.

Nie gram w gry, nie zajmuję się grafiką więc żadne super specjalistyczny sprzęt nie jest mi potrzebny.

dziś wpadło mi na skrzynkę pocztową coś takiego:

http://allegro.pl/sh...capmaign=okazje

warto waszym zdaniem?

Z wymienionych potrzeb tylko oglądanie filmów jest wymagające.

Resztę opędzisz dosłownie wszystkim. Tylko ze słuchaniem muzyki miałbym wątpliwości- szału nie będzie.

Wracając do filmów- rozważ matowy ekran. Ciężko o to, może warto zerknąć na używki. W takich pieniądzach kupisz porządną używkę klasy buisness. (bardzo ogólnie-materiały lepsze, trwałość większa i spora szansa na matową matrycę).

Namiary mogę Ci podrzucić, jeśli potrzeba.

#7 Thebestof78

Thebestof78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 2150 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:47

oki dzieki :)

rozważam wszystkie wasze podpowiedzi i jesli wpadnie wam jeszcze coś o czym warto wspomnieć to będę wdzięczna :)

Z wymienionych potrzeb tylko oglądanie filmów jest wymagające.

Resztę opędzisz dosłownie wszystkim. Tylko ze słuchaniem muzyki miałbym wątpliwości- szału nie będzie.

Wracając do filmów- rozważ matowy ekran. Ciężko o to, może warto zerknąć na używki. W takich pieniądzach kupisz porządną używkę klasy buisness. (bardzo ogólnie-materiały lepsze, trwałość większa i spora szansa na matową matrycę).

Namiary mogę Ci podrzucić, jeśli potrzeba.

podrzuć :)

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#8 :Valdi:

:Valdi:
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Imię:Valdi
  • Motocykl:XL1200 CB

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:48

Nie wiem jak wygląda to w tej chwili, ale jeszcze jakieś trzy miesiace temu używałem lapka Toshiby. Przez cztery lata kompletnie żadnych problemów nie było i w zasadzie to cały czas działa i pomimo tego że grafika jest słabiutka to NFSMW można spokojnie zagrać. Co do wielkości to faktycznie 17 cali to już duże i mało mobilne, ale jeśli zamierzasz używać go w domu bez podpinania do większego monitora lub tv, to jest to całkiem rozsądna opcja.

#9 Thebestof78

Thebestof78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 2150 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 09:58

tak, chodzi mi o coś domowego, nie potrzebuję laptopa ze sobą wozić

• Gucio1989 lubi to

#10 carusek

carusek
  • Członek Stowarzyszenia
  • 232 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:Kawasaki Z750
  • Karta FŁM:0042

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:01

W tej chwili matowe matryce są tylko w biznesowych modelach laptopów, i to tylko niektórych. Wszystkie tego typu multimedialne mają ekrany błyszczące, na których kolory są żywsze.

Co do Toshiby to ja straciłem do niej zaufanie i sugerowałbym bardziej LENOVO. Druga rzecz to nie będziesz zachwycona Windowsem 8, bo to wymaga dużego przyzwyczajenia.

Użytkownik carusek edytował ten post 04 lipiec 2013 - 10:18

#11 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3625 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:07

Marta, jeśli chcesz lapka tylko do tego co napisałaś to jesteś w stanie urwać jeszcze 200-300 zł z ceny, może nawet więcej. Poszukaj jeszcze, no chyba, że z jakiegoś nieznanego mi powodu musi być ta Toshiba :)

Polecam tez brać bez Windowsa bo teraz wszędzie wciskają 8. Zakupiłem sobie Windows 8 i byłem użytkownikiem przez 4 miesiące - masakra! Jeszcze z rok im zejdzie do doprowadzenia go do porządku.

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#12 Zebra

Zebra
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Imię:Magda
  • Motocykl:GS 500E, SV 650

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:22

sugerowałbym bardziej LENOVO

mam teraz Lenina, poprzedni też był tej firmy - jak działa to działa, a jak masz problem, to ten ich serwis pozostawia wiele do życzenia...

ale nie chce generalizować.

"Powiedz mi, że nigdy nie przystanąłeś przy swoim sprzęcie w garażu i nie ogarnęła cię nieopisana radość z powodu faktu, że ten motocykl się tam znajduje…"

#13 :Valdi:

:Valdi:
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Imię:Valdi
  • Motocykl:XL1200 CB

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:22

Polecam tez brać bez Windowsa bo teraz wszędzie wciskają 8. Zakupiłem sobie Windows 8 i byłem użytkownikiem przez 4 miesiące - masakra! Jeszcze z rok im zejdzie do doprowadzenia go do porządku.

Zgadza sie w 100%....ale czasami zdarzają się jeszcze rodzynki z siódemką...I zdecydowanie odradzam Asusa. Może kiedyś były ok, ale teraz moja żona ma i w ciągu roku trzy razy lądował w serwisie.

#14 Turboldz

Turboldz
  • Użytkownik
  • 334 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:CBR 600RR

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:37

Myślę że każdy ma inne zdanie co do Firmy mnie jakoś Lenovo nie zachwyca moja Toshiba śmiga w tym momencie u koleżanki chyba z 7 rok, matula używa Samsunga i również jest zadowolona ja obecnie mam Sony już 2 rok i też jest ok a z Lenovo akurat nie miałem pozytywnych doświadczeń. Więc wybierz najlepiej taki który Ci się podoba. Ale jak możesz zauważyć wszyscy zgadzamy się w jednym Windows 8 to totalna porażka miałem z nim styczność jakieś 2 tyg. temu i nie wiedziałem co gdzie i jak zresztą tak samo jak i właściciel owego lapka.

www.szpiegowskie.com.pl

#15 Arpe

Arpe
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:SV 650S

Napisano 04 lipiec 2013 - 10:52

zobacz to: http://allegro.pl/ib...3350203342.html

starszy model, ale niezniszczalny, do tego co pisałaś wystarczy z zapasem, rozdzielczość matrycy do dzisiaj w wielu modelach nieosiągalna, szczególnie w tej cenie

niech Ci z tej Visty zrobią XP PRO

trzeba się tylko dowiedzieć jak gwarancję realizują

co do napraw, to radzi sobie Alibaba na ul. Duńskiej

i pamiętaj tylko matowa matryca, lustro masz w łazience i przedpokoju :)

Aidekk: jeśli wytrzymałeś 4 miesiące z 8 tzn, ze firma zrobiła postęp, ja Vistę wyp... na drugi dzień po zakupie lapka

Użytkownik Arpe edytował ten post 04 lipiec 2013 - 10:59

• 3voQ lubi to

Lepiej na bitumice niż w botanice.

#16 chylon

chylon
  • Członek Stowarzyszenia
  • 840 postów
  • Imię:Sławek
  • Motocykl:Honda CBR 1000 RR
  • Karta FŁM:0190

Napisano 04 lipiec 2013 - 11:00

Popieram także mam TOSCHIBEA i działa mi bez problemów od 5 lat także polecam ani razu serwisu nie widział 

#17 elfeti

elfeti
  • Dawca
  • 593 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Yamaha XT660R

Napisano 04 lipiec 2013 - 11:19

co do 8ki jest inna i na pewno jej zalety można docenić dopiero mając kompa z ekranem dotykowym, w innym przypadku faktycznie tylko utrudnia życie, co do konfiguracji itp nie jest aż tak źle, chociaż przesiadka np: z xp może być bolesna... i nie ma co porównywać z Vistą bo to był totalny niewypał.

Co do firm to faktycznie każdy ma swoje zdanie ale z laptopami podobnie jak z motocyklami, jak dbasz tak masz... np: taki Dell do czasu jak nie można było kupić w hipermarkecie był uważany za świetną markę, teraz "marketowe modele" to sam plastik i nic więcej. Oczywiście mają XPS, Vostro ale to inna półka cenowa, tak samo ma HP z elitebookiem i inne firmy typu wspomniane Lenovo (ThinkPad'y T potrafią być "niezniszczalne")... Apple trzyma jakość ale i cenę... Tak więc rozpisywanie się, że ta marka lepsza, ta gorsza nie ma tu znaczenia, w tym przedziale cenowym o którym tu mowa dużych różnic nie będzie, największe w wyglądzie i wykonaniu i tego bym się trzymał... ;)

@Marta wybierz sobie, ze 3 które się podobają, potem wybierz ten najlepszy w stosunku jakość/cena i tyle. I w dobrej sieci dystrybucji by nie było problemów z ewentualnymi roszczeniami gwarancyjnymi :)

Dołączona grafika

#18 Thebestof78

Thebestof78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 2150 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 11:27

oki :) biorę to sobie do serca 

do tej pory miałam samsunga ( ponad 4 lata) i było oki oprócz problemów z gniazdem ładowarki

#19 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3625 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 04 lipiec 2013 - 11:57

Aidekk: jeśli wytrzymałeś 4 miesiące z 8 tzn, ze firma zrobiła postęp, ja Vistę wyp... na drugi dzień po zakupie lapka

Windows 8 kupiłem (nie wiem po co) bo miałem legalną 7 i nie wie co mnie podkusiło by wydac i sprawdzić nowy  CUDOWNY produkt M$. Wytrzymałem 4 miesiące tylko dlatego, że nie chciało mi się robić downgrade, niestety ta opcja nie jest możliwa bez formata albo instalowania 2 SO na 1 dysku - tak czy inaczej nieporozumienie. Poza tym pracuję na serwerowych Windowsach więc ta wiedza i 4 miesiące męki nei poszło na darmo, teraz lepiej ogarniam serwerówki :)

do tej pory miałam samsunga ( ponad 4 lata) i było oki oprócz problemów z gniazdem ładowarki

Ja mam Acera, nie do zabicia a to co przeżył to historia... powinien mnie za to zgłosić do sądu rodzinnego. Samsung to też dobry lapek. Ostatnio kobita kupiła Fujitsu i też nie ma na co narzekać, jestem nim mile zaskoczony ;)

P.S. - jedyna wada Acerów to matryca błyszcząca (glare). Lepiej zainwestować w matową bo praca w dzień jest o wiele wygodniejsza: Asus. Samsung, Fujitsu etc.

Powiedz mi jeszcze jedną bardzo ważną rzecz: mianowicie do czego ma być ten lapek? Będziesz z nim jeździć? Bo jeśli ma to być zastępstwo za komputer domowy ( z oszczędności miejsca np) to bardzo polecam lapki 17,3". Ja kupiłem jeden i już nigdy nie wrócę do 15,6 czy 16 :)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#20 Thebestof78

Thebestof78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 2150 postów

Napisano 04 lipiec 2013 - 12:09

zastępstwo za komputer domowy żebym go mogła nosić ze sobą po pokojach :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem?
Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z wielu przywilejów jakie na Ciebie czekają!