Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję


Zdjęcie
- - - - -

[Poradnik] Jak Umieszczać Filmiki Z Youtube, Vimeo I Innych Serwisów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Suchy-wolk

Suchy-wolk
  • Administrator
  • 4114 postów
  • Imię:Marcin
  • Lokalizacja:Łódź-Stoki
  • Karta FŁM:0169

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:50

Coraz częściej na forum pojawiają się wpisy rozszerzone o filmiki z popularnych serwisów jak YouTube czy Vimeo i innych. Niestety, ale w 90% przypadków te filmy są umieszczone niepoprawnie i zamiast ładnego okienka z tzw.odtwarzaczem widnieje brzydki długi link (odnośnik) do filmu.. 

Poniżej przedstawię sposób jak temu zaradzić oraz bądź co bądź.. ułatwić mi pracę i zmniejszyć konieczność edytowania źle umieszczonych postów. Przyjmijmy zatem, że zainteresował nas filmik @Jaquzie:
 
thumb_flm_1372244357__youtube1.png
 
Postanowiliśmy, że chcemy się podzielić z forumowiczami tą produkcją, zatem przenosimy się do informacji jakie znajdują się pod filmem i przechodzimy do zakładki UDOSTĘPNIJ:
 
thumb_flm_1372244700__youtube2.png
 
Następnie ukazany w/w okienku link (odnośnik) kopiujemy (np.używając skrótu klawiszowego CTRL + C) i przechodzimy do edytora tekstu oraz szukamy ikonki SPECJALNE BBCODE:
 
thumb_flm_1372245827__youtube3.png
 
W ostatnim już etapie odszukujemy z rozwijanej listy pozycję MEDIA i w polu MEDIA URL wklejamy wcześniej skopiowany link (odnośnik):
 
thumb_flm_1372246734__youtube4.png
 
W edytorze wygeneruje się automatycznie BBCode, którego nie modyfikujemy! Dajemy na klawiaturze [Enter] i piszemy pod lub nad odnośnikiem do filmu (patrz przykład niżej):
 

 
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Analogicznie działa serwis Vimeo, z tą różnicą, że wystarczy skopiować adres www z przeglądarki i wkleić do okienka MEDIA URL:
 
thumb_flm_1372247376__vimeo1.png
 
W edytorze wygeneruje się automatycznie BBCode, którego nie modyfikujemy! Dajemy na klawiaturze [Enter] i piszemy pod lub nad odnośnikiem do filmu (patrz przykład niżej):
 © By Suchy-wolk. Artykuł powstał wyłącznie na potrzeby Forum Łódzkich Motocyklistów...


  • xanton lubi to

Budujesz dom lub remontujesz mieszkanie? Zajrzyj na www.wega-lodz.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem?
Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z wielu przywilejów jakie na Ciebie czekają!