Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Lewa w gorze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
364 odpowiedzi w tym temacie

#41 MarcinGraczykLDZ

MarcinGraczykLDZ
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:Yamaha R6
  • LokalizacjaŁódź - Chojny

Napisano 20 grudzień 2011 - 12:05

jako kierowca motocykla jestem poczatkujący ale zawsze staram sie jakis gest wykonać , jako zawodowy kierowca ( pracuję na tirach ) powiem wam że kierowcy jadący na adr-ach też pozdrawiają się przy mijaniu . Jest to kulturalne , i bardzo miłe

Też czasem jeźdzę jako "awaryjny kierowca" ciężarówkami - tylko że z naczepami do szkła - również wszyscy machają, nie ważne czy polak, czy niemiec. Odnośnie jazdy na motocyklu to podobnie jak koledzy, nie macham skuterom. Nie wiedzą o co się rozchodzi. Dla całej reszty zawsze macham i odmachuje.

#42 Arecki_ELW

Arecki_ELW
  • Dawca
  • 478 postów
  • Imię:Arek
  • Motocykl:KAWASAKI KZ 440A LTD 81r.
  • LokalizacjaGałkówek

Napisano 20 grudzień 2011 - 12:09

Też czasem jeźdzę jako "awaryjny kierowca" ciężarówkami - tylko że z naczepami do szkła - również wszyscy machają, nie ważne czy polak, czy niemiec. Odnośnie jazdy na motocyklu to podobnie jak koledzy, nie macham skuterom. Nie wiedzą o co się rozchodzi. Dla całej reszty zawsze macham i odmachuje.

Co do skuterów to chyba nie Ty jeden, bo jak jadę to jest wielkie święto jak mi motocyklista machnie lub odmachnie, ale chyba już tak się utarło na drogach że skuter jest be...
Dołączona grafika

#43 pink-f

pink-f
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Imię:Michał
  • Motocykl:kawasaki EN 500 C '98
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 grudzień 2011 - 14:30

skuter jest be...

nie jest taki be, ale faktem jest że skuterowcy w większości nie wiedzą o co chodzi (sam jeździłem skuterem i byłem wielce podjarany jak mi "większy" machnął). pozdrawiam Michał

#44 Arek

Arek
  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Motocykl:V-MAX
  • Lokalizacjałódz

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:31

Należy zauwarzyć że machanie staje się nie możliwe przy prędkościach powyżej 130, a przynajmniej jest znacznie utrudnione.Panowie na czopkach żadko tą bariere pokonują więc ich machanie jest bardziej widoczne.Na szlifierkach to nawet po mieście się z takimi prędkościami pomyka więc machanie jest miej widoczne, lub zastąpione skinieniem głowy,co często jest nie do wychwycenia.Osobiście macham do wszyskich motocyklistów, uwarzam że jest to bardzo miły gest,lecz przy większych prędkościach unoszę palce nie odrywając kciuka od manetki co może nie być zauwarzone przez kolege z naprzeciwka.

#45 Arecki_ELW

Arecki_ELW
  • Dawca
  • 478 postów
  • Motocykl:KAWASAKI KZ 440A LTD 81r.
  • LokalizacjaGałkówek

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:49

Wiadomo, przy większych prędkościach to że niewidoczne to pikuś, gorzej że jest niebezpieczne... http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/crash.gif
Dołączona grafika

#46 S.T.I.H.L

S.T.I.H.L
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Imię:Lukasz
  • Motocykl:ER-5
  • LokalizacjaJanów

Napisano 10 marzec 2012 - 09:11

Przez ostatnie 2 tygodnie byłem na szkoleniu w Warszawie i jeździłem troche motem brata i powiem wam szczerze machałem do wielu na drodze a praktycznie nikt mi nie odmachał. (co prawda na drogach pelno moto w roznych kolorach i smakach)

Widzę że temat dawno padł, ale muszę to dopisać.
Niestety njałem pecha i wychowałem się w tym paskudnym mieście i powiem iż to fakt (nie generalizując) warszawscy bajkerzy to po prostu niewychowani pozerzy.
Nie tak dawno bo raptem w 2009 r na jednym ze słurzwieskich skrzyżowań złapałem szlifa (stare gumesy + samochód przede mną który przypomniał sobie że skręca – bez kierunku + zblokowanie tyłu = klops). Co lepsze na przeciwległym pasie 2 kolesi na sportach, i co robią w tempie karawanu gapiąc się na mnie przejeżdżają obok, mając mnie głęboko w poważaniu.
Tutaj Bajka, jak w zeszłym sezonie po wieczornym szlajaniu się na Kawie, schaltowałem się na fajka na przedłużeniu ul. Konstrukcyjnej (tam jest taki mały park i z ulicy można na wprost do niego wjechać, jest gdzie klapnąć pokontemplować, maszynkę pogłaskać :decayed: ), a tu Człowieniu podjeżdża do mnie na X 11 i nawija czy wszystko gra itp. Normalnie aż serce skacze w górę.
Ja nie twierdze że wszyscy z wawy to buraki ale ...

P.S. Jeśli jest na tym forum ten Człowienu to normalnie Wodzu jak się spotkamy to Cię wyściskam, dzięki Tobie zaczynam wierzyć w „motocyklowe braterstwo”

#47 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2186 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 marzec 2012 - 09:47

No to Ja od siebie dodam, że moja żona na gsem wjeżdżając na parking polibudy postanowiła przed krawężnikiemzwolnic prawie do zera i wywaliła maszynę. Oczywiście jedyny chętny do pomocy był koleś, który wyjeżdżał motocyklem z terenu politechniki ;)Nie jest z nami tak źle z kolegami bajkerami ;P
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#48 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 509 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Suzuki GSX750F K6, Yamaha XC125TR
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 marzec 2012 - 10:06

ul. Konstrukcyjnej (tam jest taki mały park i z ulicy można na wprost do niego wjechać, jest gdzie klapnąć pokontemplować, maszynkę pogłaskać )

Z ciekawosci - nie znalazlem takiej ulicy w Lodzi :> Moze chodzilo Ci o ul. Konstytucyjna i park 3 Maja? :)

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

icon3.png - Suzuki GSX750F K6
icon3.png - Yamaha XC125TR

icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

#49 MateuszZR7

MateuszZR7
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Kawaski ZR7, 2 x komar 2350 73r.
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 marzec 2012 - 10:27

No to Ja od siebie dodam, że moja żona na gsem wjeżdżając na parking polibudy postanowiła przed krawężnikiem zwolnic prawie do zera i wywaliła maszynę. Oczywiście jedyny chętny do pomocy był koleś, który wyjeżdżał motocyklem z terenu politechniki ;) Nie jest z nami tak źle z kolegami bajkerami ;P

Bo tylko motocyklista zrozumie drugiego motocyklistę ;) a inni mają Cię totalnie w d*pie bo "dawca" się wyje**** i się śmieją że dobrze. Ludziska z W-wy to burasy podobnie jak Krakusy.

#50 Gixer600

Gixer600
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • Imię:Pitek

Napisano 10 marzec 2012 - 12:37

Drogi kolego "S.T.I.H.L" odnośnie twojego wcześniejszego postu na temat "niewychowanych pozerów" to uważam, że nie należy odrazu ludzi przekreślać tylko dlatego, że nie udzielili ci pomocy, wiem że to nie było miłe z ich strony ale zawsze mogli mieć powód przez który zrobili tak a nie inaczej. Nie chodzi o to, żebym kogoś usprawiedliwiał ,ale zwróć uwagę na to ile osób jeździ bez prawka, bądź też bez przeglądu czy ważnego OC, bądź muszą się dostać szybko z punktu A do punktu B albo zwyczajnie nie mają czasu na zawracanie sobie głowy problemami innych osób, choć przez zwykłą grzeczność należało by sprawdzić chociaż czy nic ci nie jest. A tak na marginesie to ja sam byłem świadkiem razem z bratem nieszczęśliwego wypadku motocyklisty. Facetowi podczas jazdy na A2 coś nie poszło z hamowaniem i stracił panowanie nad moto, zaliczył ślizg tuż przed nami. Na jego szczęście nic poważnego się nie stało, lekkie obtarcia na kombi i przerysowane moto + wyciek oleju. Pomogliśmy mu z bratem zebrać się do kupy, na tyle na ile było to możliwe i pojechaliśmśmy dalej. Mogliśmy olać sprawę tak jak przejżdżające koło nas puszki bo nie mieliśmy zbytnio czasu ale trzeba było chociaż sprawdzić czy mu się nic nie stało, tyle mogliśmy zrobić dla niego zrobić. pozdro dla F4i z Poznania, może to akurat czyta. A tak wogóle odnośnie tematu. Macham jeśli tylko mogę i sytuacja mi na to pozwala. Widziałem ludzi pozdrawiających ponad wszystko niezależnie od sytuacji, np. na ostrych zakrętach co jest dla mnie już trochę przegięciem http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/bye.gif

#51 krzycho

krzycho
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:CBR

Napisano 10 marzec 2012 - 17:02

w moim przypadku lewa w gorze byla zawsze odwzajemniana. z racji tego ze w ciagu sezonu prawie caly czas jezdze na moto, a autem sporatycznie, to z przyzwyczajenia czasem wlasnie jadąc w puszce mam odruch podnoszenia lapy :D i w druga strone tez sie spotkalem ze czasem puszkarz sie przywita :D

#52 benusso

benusso
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:Kawasaki GPZ500
  • LokalizacjaŁódź - Teofilów

Napisano 10 marzec 2012 - 17:37

Ja dziś machnąłem się z czymś "srebrnym" na światłach na broniewskiego, jechaliśmy w dóch różnych kierunkach, ale miło od razu się zrobiło.

#53 filet

filet
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Imię:artur
  • Motocykl:RF 900
  • Lokalizacjałódź-teofilów

Napisano 10 marzec 2012 - 19:26

Ze mną się machnąłeś na Broniewskiego!!!!!!! Pozdro!!! Zawsze macham chyba że nie mogę już na prawdę to łebkiem skinę.

#54 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Kawa zx6r
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 10 marzec 2012 - 21:06

"niewychowanych pozerów" to uważam, że nie należy odrazu ludzi przekreślać tylko dlatego, że nie udzielili ci pomocy,

Znasz przepis? U nas w PL. Jest NAKAZ udzielenia pomocy, i chust to kogo obchodzi że się śpieszysz do teściowej na obiad. I ciekawy jestem co byś pisał gdyby tobię się taka sytuacja przydarzyła.

#55 S.T.I.H.L

S.T.I.H.L
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Imię:Lukasz
  • Motocykl:ER-5
  • LokalizacjaJanów

Napisano 10 marzec 2012 - 21:27

Z ciekawosci - nie znalazlem takiej ulicy w Lodzi :> Moze chodzilo Ci o ul. Konstytucyjna i park 3 Maja? :) + 0 Dołączona grafika - Suzuki GSX750F K6

Tak tak to ten park, słabo u mnie z topografją Łodzi, z nazwami ulic rzczej też. http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/confused.gif
Grunt iż wiadomo o który wjazd biega. :decayed:

albo zwyczajnie nie mają czasu na zawracanie sobie głowy problemami innych osób, choć przez zwykłą grzeczność należało by sprawdzić chociaż czy nic ci nie jest.

Dokładnie przez zwykłą grzeczność masz rację ale wyszło jak wyszło ja tylko porównuję mentalność Tu a tam. Zresztą mój klops i reakcja a właściwie jej brak tych kolesi to chyba (mam taką nadzieje) odosobniony przypadek.

#56 siwutek

siwutek
  • Użytkownik
  • 687 postów
  • Imię:mario
  • Motocykl:FZ6 FAZER
  • LokalizacjaŁASK

Napisano 10 marzec 2012 - 21:59

jadąc na moto zawsze pozdrawiam jadącego kolegę na mtoto poprzez podniesienie dłoni - jadąc autobusem robię podobnie - gdy kogoś wyprzedzam i puszką zrobi mi miejsce - pozdrawiam go poprzez gest zapożyczony od francuskich motocyklistów-czyli odchylenie prawej nogi - a nawiasem mówiąc mam w d*pie buraków którzy nie mają na tle kultury, lub mają tyle pogardy dla innych że gest podniesienia dłoni jest ponad ich siły ==> staram się zaczynać od siebie - samemu być w porządku, a kultura może burakom przyjdzie gdy nie dość że nikt ich nie pozdrowi to i w potrzebie nie pomoże
Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r: Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

#57 Gixer600

Gixer600
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • Imię:Pitek

Napisano 10 marzec 2012 - 22:16

Drogi forumowiczu "Muodyv6" jeśli cię w jakiś sposób uraziłem poprzednim wpisem to z góry przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo tym urazić, a teraz do rzeczy:

Znasz przepis? U nas w PL. Jest NAKAZ udzielenia pomocy, i chust to kogo obchodzi że się śpieszysz do teściowej na obiad.

Tak wiem, że w przepisach jest napisane że należy sprawdzić czy wszystko jest ok i ewentualnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu ale zobacz ile % ludzi to robi?

I ciekawy jestem co byś pisał gdyby tobię się taka sytuacja przydarzyła.

Otóż miałem taką sytuację motocyklem, zaliczona parkingówka przez idiote który łamie przepisy na placu parkingowym i oczywiście nikt mi nie pomógł się pozbierać bo nie było czasu, trzeba było najpierw sobie popatrzeć co się stało. Ale też nikogo nie obwiniam za to, że odjechał jak tylko darmowy mpk przyjechał, cóż taki naród trzeba sobie radzić samemu, ja osobiście pomagam jeśli ktoś tego potrzebuje na tyle na ile mogę to zrobić - czasami wystarczy samo zgłoszenie o wypadku/kolizji. Pozdro Lewa w górę bo o tym jest temat ,a nie o gadaniu co kto komu i gdzie. :riding:

#58 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 marzec 2012 - 09:37

Rację masz że nie zatrzymują się, lecz motocyklista, motocykliście to według mnie powinien pomoć bo większość z puszek to powie , a ch*j dawcy organów'

#59 siwutek

siwutek
  • Użytkownik
  • 687 postów
  • Imię:mario
  • Motocykl:FZ6 FAZER
  • LokalizacjaŁASK

Napisano 11 marzec 2012 - 09:44

no chyba że kierowca auta jest posiadaczem moto :)
Powyższy post jedynie wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.W dniu jutrzejszym ani w każdym innym następującym po tym terminie dniu - nie może on służyć przeciwko autorowi. Ponadto autor zastrzega sobie prawo i możliwość zmiany poglądów bez podawania przyczyny. Przed przeczytaniem należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Po przeczytaniu jedynie z PSYCHIATRĄ :ph34r: Zawsze gdy zapier***am, boję się, się że z przeciwka spotkam takiego samego poje**a jak ja.

#60 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 marzec 2012 - 09:46

no chyba że kierowca auta jest posiadaczem moto :)

Albo, Albo.