Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Lewa w gorze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
364 odpowiedzi w tym temacie

#21 ffojtus

ffojtus
  • Użytkownik
  • 355 postów
  • Imię:Wojtek
  • Motocykl:Honda VFR 800 V-tec

Napisano 03 wrzesień 2011 - 20:13

faktycznie na skuterach nie łapią o co chodzi, więc sam z siebie do nich nie macham:Pjak byłem na kursie to zawsze mi machali, ze dwa razy też zagadali i raz też zobaczyłem kciuk w górze;) to naprawdę fajna sprawa była, dlatego obecnie również jak widzę kursantów to zagaduje;) albo jakieś ladne kursantki xDco do policjantów to różnie bywa. czasami machają, a czasami się krzywia- pewnie nie wiedza o co kaman albo nami gardzą xP

#22 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Imię:Patrycja
  • Motocykl:Honda CMX250C 'Rebel'

Napisano 03 wrzesień 2011 - 20:18

Tak na marginesie, jak byłam na kursie i na Retkini mknęłam 40km/h, gdzieś tam było ograniczenie, to na pasie obok zrównał się ze mną skuter. Dwóch chłopaków na nim jechało i zaczęli wołać, dawaj, gazu, gazu po czym polecieli do przodu. Instruktor miał radochę :decayed:

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

#23 Kasia

Kasia
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Imię:Kasia
  • Motocykl:poszukiwany

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:01

Ja już nawet zaczęłam mieć zwyczaj Lewej gdy idę z psem a jadą motocykliści. Ich reakcje są różne. Raz się spotkałam z przypadkiem, że facet zwolnił (męski krój kurtki) ale nie widziałam czy odmachał bo akurat słońce zachodziło i trochę oślepiło mnie :P może to był ktoś z was :Pstaram się zawsze machać bo w końcu motocykliści są rozumiani tylko przez motocyklistów :)

#24 Smoozi

Smoozi
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Imię:Karol
  • Motocykl:Yamaha XJ600S

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:26

Macham kiedy tylko mogę. Na początkach swojej 2kołowej kariery toczyłem się Jawką 50, jakie było moje zdziwienie gdy kolumna wracająca z "Motobajzlu" wystawiła lewe w górę. Rogal na samo wspomnienie na twarz wraca. Zdarzyło się nawet, że pomiędzy Nidzicą a Olsztynkiem machnąłem osobnikowi w Verloexie... chyba nie wiedział o co chodziło :riding:
Lewa w górę i bezpiecznie do celu!

#25 Wielkiwadek

Wielkiwadek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Kamil
  • Motocykl:Suzuki GSX 750F

Napisano 20 wrzesień 2011 - 16:08

Macham zawsze :D Dla zainteresowanych fajny tutorial jazdy w grupie i komunikowaniu się.http://www.klubmotocyklowy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=9
Dołączona grafika - Suzuki GSX 750F

#26 x10d

x10d
  • Użytkownik
  • 510 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Suzuki GSX750F K6, Yamaha XC125TR

Napisano 20 wrzesień 2011 - 23:03

Dla zainteresowanych fajny tutorial jazdy w grupie i komunikowaniu się. http://www.klubmotoc...e&id=6&Itemid=9

Jest taki temat jak TEN - moze tam to tez przeklej? :) Wprawdzie juz podobne stronki tez byly, ale nigdy nie wiadomo, czy ktoras z tamtych stron nie padnie ;)

http://www.spisperfum.pl - lista odpowiedników perfum FM Group
http://solved.waw.pl

icon3.png - Suzuki GSX750F K6
icon3.png - Yamaha XC125TR

icon1.png - Mitsubishi Pajero III 3.2 DI-D Long

#27 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2555 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 21 wrzesień 2011 - 05:15

macham, najczęściej odmachują B) burgmanowi też bym machnął, sedesowi niekoniecznie. żal mi jednak czasem "króla szos z Bożej łaski" jadącego jakimś chopperem (najczęściej pan ok. 50lat, wąs, ma się za nie wiadomo kogo zapewne), który toczy się z naprzeciwka 50km/h, ja machnę, a ten nawet głową nie raczy głową kiwnąć.. http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/thumbdown.gif

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#28 Enter

Enter
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:Yamaha XJR1300

Napisano 21 wrzesień 2011 - 05:57

Panom po 50 zdarza się nie machnąć najczęściej jak jadą wielkim cruisem. Pewnie właśnie wstawiają wodę na herbatę albo szukają włącznika odmachiwania. Dołączona grafika
żeby nie było offtopu. Ja zawsze LWG chyba że jestem w czasie manewru ew. się głową kiwa.

Group of Franc

#29 Madpawel

Madpawel
  • Mechanik
  • 140 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Hajka i torowa krowa Milka

Napisano 21 wrzesień 2011 - 06:25

Ja też zawsze macham i tez najczesciej nie odmachuja panowie na choperach.

#30 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 09:07

Czasami muszę popcorn w moim chromowanym koszyczku na kierownicy poprawić, więc lewa ręka zajęta, sami rozumiecie... ^_^ Ale faktycznie, często bywa, ze jak ktoś jedzie kredensem to nie odmachnie. Aaa, czasami nie odmachnę, jak już kątem oka zobaczę, np. na Włókniarzy motocyklistę jadącego w przeciwnym kierunku.

„A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.”

M.Konopnicka

#31 gary

gary
  • Dawca
  • 428 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:Romet Pony -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha XJ600S -> Yamaha TDM 850 4TX -> V-STROM DL1000

Napisano 21 wrzesień 2011 - 14:53

Zawsze odmachuję (skuterom również). Zawsze macham (ale nie skuterom - bo większość nie wie "o co kaman").

#32 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Kawa zx6r

Napisano 31 październik 2011 - 20:29

Ja jeżdżąc nsr . to dużoo osób mi machnęło , a np chopery nic raz w życiu się tylko zdarzyło .a w angli ze względu ruchu lewokierunkowego to machają prawą tak apropo?

#33 Patrycja

Patrycja
  • Użytkownik
  • 318 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 14:24

a w angli ze względu ruchu lewokierunkowego to machają prawą tak apropo?

Chyba nie :), raczej lewą, pod prawą łapką przecież manetka jest.

M.Konopnicka

#34 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 12:05

ale mijając kogoś z naprzeciwka ma go po prawej stronie . my po lewej więc on jak niby machnie tą lewą to tamten nie zauważy

#35 Topaz

Topaz
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • Imię:Adam
  • Motocykl:Kawasaki ZR7S

Napisano 06 listopad 2011 - 12:20

A może oni tam w Anglii machają nogami....?

|'^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^|*||__
|-TEAM MONSTER ENERGY- |*||''|";\,____
|__...__...__by_Kawasaki ___|*||_|_|,,..,,,,]|
""(@)''(@)'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''(@)(@)** (@)

#36 Muodyv6

Muodyv6
  • Użytkownik
  • 928 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 16:00

albo jak kto lubi;D

#37 TMiN

TMiN
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:Suzuki VL800

Napisano 06 listopad 2011 - 16:46

myślę że temat tzw " z d*py" , nie można globalizować. NA każdym typie motocykli jeżdżą ciołki i bufony, ale to nie oznacza że wszyscy są bucami. Nie mam "tych " granicznych 50 lat, jeżdżę produktem kredensopodobnym i pierwszy macham zazwyczaj, bo mnie mama nauczyła mówić dzień dobry, proszę i przepraszam. EOT
  • Ślawek lubi to

#38 nocone

nocone
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Bandit 600N

Napisano 06 listopad 2011 - 21:06

W Anglii bodajże kiwają łbami

╭━━━━╮
┃╭╮╭╮┃
┗┫┏━━┓┣┛

┃╰━━╯┃
╰┳━━┳╯
╲╲╲╲

#39 Sasza

Sasza
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Imię:p

Napisano 06 listopad 2011 - 21:24

machanie zależy głównie od człowieka i sytuacji. znam gości co np nie machają harleyowcą bo sie tego wstydzą czy coś w tym stylu. Ja macham jak mogę bo wiadome na winklu nie bedziesz machał albo jak sprawdzasz predkosc max a czasem wiadome nie zauważysz bo sie koncentrujesz na jeździe lub jesteś zamyślony. prosta sprawa.

#40 adany_76

adany_76
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Imię:A D A M
  • Motocykl:Kawasaki GPZ 500s

Napisano 09 listopad 2011 - 17:10

jako kierowca motocykla jestem poczatkujący ale zawsze staram sie jakis gest wykonać , jako zawodowy kierowca ( pracuję na tirach ) powiem wam że kierowcy jadący na adr-ach też pozdrawiają się przy mijaniu . Jest to kulturalne , i bardzo miłe

Na drodze spotykam się z masą nieodpowiedzialności,
Wielu ludzi jeździ po wariacku, nie przestrzegają znaków,
Ani ograniczeń prędkości, nie mają za grosz wyobraźni.
Aż czasami ciężko ich wyprzedzić.... ;)

Dołączona grafika