Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Niebezpieczne Miejsca Łódź I Okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#81 DaroAdmin

DaroAdmin
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Darek
  • Motocykl:CBR 1100 XX Black
  • LokalizacjaBrzeziny

Napisano 24 wrzesień 2015 - 20:25

Nie znam tego miejsca co prawda, ale czy przypadkiem jednak ludzie nie mają pierwszeństwa na przejściu? Chyba, że chodzi o jakieś inne przejście niż dla pieszych, chociaż nie wiem jakie.

Jasne że mają ale to jest takie że wchodzisz na wzniesienie a tu przejście ci się wyłania i ludzie którzy mają wszystkich w d*pie.

#82 Przemmo

Przemmo
  • Dawca
  • 244 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:Yamaha YZF-R125
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 wrzesień 2015 - 16:30

Jasne że mają ale to jest takie że wchodzisz na wzniesienie a tu przejście ci się wyłania i ludzie którzy mają wszystkich w d*pie.

I co, jadąc przepisowe 40 km/h - z tego co pamiętam tyle tam teraz jest - masz problem żeby się zatrzymać? ;)

#83 PIT

PIT
  • Członek Stowarzyszenia
  • 980 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:Kawasaki ZX10R
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 wrzesień 2015 - 13:03

Tutaj jeszcze nie wszyscy przywykli także uwaga.

flm_1443441221__20150928_123303.jpg

• Zet lubi to

#84 Mark_Ka

Mark_Ka
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:Honda Cbr F4i
  • LokalizacjaŁódź-Bałuty

Napisano 28 wrzesień 2015 - 13:51

To oni tam chyba codziennie szkolą ?:) już dwa razy tam ost byłem i zawsze stali...

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :)

#85 kabzior

kabzior
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:MT-07
  • LokalizacjaŁódź Bałuty

Napisano 28 wrzesień 2015 - 14:34

Wtedy szybciutko w lewo na gokarty, zawrotka, w prawo i łutututu ;)

#86 Darek_Lodz

Darek_Lodz
  • Użytkownik
  • 525 postów
  • Motocykl:Honda Varadero 125 / Suzuki GS 500
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 wrzesień 2015 - 19:30

łutututu

uwielbiam te "lututututu", fajnie się to czyta  :riding:

#87 Mark_Ka

Mark_Ka
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:Honda Cbr F4i
  • LokalizacjaŁódź-Bałuty

Napisano 28 wrzesień 2015 - 19:48

A ja jak czytam to sobie wyobrażam ;)

ekowkuchni.pl - Już niedługo zjesz zdrowo i smacznie :)

#88 kabzior

kabzior
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:MT-07
  • LokalizacjaŁódź Bałuty

Napisano 28 wrzesień 2015 - 21:38

Serio? Skoro Ty ich nie widzisz to oni Ciebie też nie, pomyślałeś o tym? A nawet gdyby - nie chcę się wymądrzać, ale pretensje do pieszych o to, że są na przejściu jak jaśnie pan motocyklista jedzie zalatują z lekka "ja jestem królem szosy, wszyscy mają spadać, ustępować i się chować żeby mi nie przeszkadzać". Jesteśmy w mieście gdzie koegzystujmy z innymi użytkownikami dróg, a nie na prywatnej autostradzie z zakazem wstępu dla wszystkiego co przeszkadza w zapier...

#89 Darek_Lodz

Darek_Lodz
  • Użytkownik
  • 525 postów
  • Motocykl:Honda Varadero 125 / Suzuki GS 500
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 wrzesień 2015 - 21:58

Jesteśmy w mieście gdzie koegzystujmy

własnie :biggrin:

nie da się opisać w jednym zdaniu kiedy pieszy powinien poczekać a kiedy wejść, zależy od sytuacji. 

jedzie 1 samochód/moto - co za problem pieszemu poczekać 4 sec i nie pchać się przed niego ?

Jedzie sznur samochodów/moto - któryś kierowca i tak musi się zatrzymać i widząc sznur w tylnym lusterku + pieszych na pasach przede mną -  zatrzymam się. 

Ślisko na drogach (już może nie moto) ok, pieszy ma pierwszeństwo (jak zawsze), ale powinien wziąć korektę na ewentualny problem z hamowaniem a nie pchać się :biggrin:

Pada deszcz - kierowcy powinny wziąć korektę na pieszych, którzy nie chcą moknąc i szybciej będą chcieli wejść na pasy i dojść do celu.

Jak widzę starą babę, która zamiast patrzeć w lewą stronę (czyli na ten pas bliżej którego stoi) to patrzy niewiadomo gdzie - nawet nie zastanawiam się i przejeżdżam. Nie mam zamiaru czekać 10 sekund zanim ona się ogarnie, ze samochód ją puszcza (a miałem już tak wielokrotnie)

A reakcje pieszych, gdy ustępuje im motocyklista są bezcenne :biggrin:

Użytkownik Darek_Lodz edytował ten post 28 wrzesień 2015 - 21:58

#90 Archi

Archi
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Imię:Arek
  • Motocykl:Varadero 125
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 27 styczeń 2016 - 08:55

Wczoraj byłem w Rawie Mazowieckiej i dostałem przypomnienie, że w mniejszych miastach nie przejmują się piaskiem na drogach. Ruszyłem ze świateł by skręcić w prawo (było po 20:00), mając może 5km/h w połowie zakrętu motocykl leżał na prawym boku. Po śladach było widać, że tył prawie nie skręcił, a na drodze cienka warstwa bardzo brudnego piasku w kolorze asfaltu na całej szerokości zakrętu. Ze strat: odpadł kawałek czaszy wielkości dłoni, przytarta klamka i ciężarek, na skrzynce mały ślad. Najbardziej boli utrata pewności siebie na motocyklu i godności. 15 tyś. bez takich przygód i wywalić się na oczach Straży Miejskiej, która znalazła się zanim wyciągnąłem nogę spod wiaderka. Także przypominam wszystkim o piasku na drogach.

#91 Pit71

Pit71
  • Dawca
  • 417 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Varadero XL1000V
  • LokalizacjaEL

Napisano 27 styczeń 2016 - 09:42

Wczoraj byłem w Rawie Mazowieckiej i dostałem przypomnienie, że w mniejszych miastach nie przejmują się piaskiem na drogach.

Sorry taki mamy klimat.Zimą sypią piaskiem i solą.A że przez dwa dni jest na plusie to nie znaczy,że zamiast piaskarek zaczną jeździć odkurzacze.Gdybyś napisał takiego posta w czerwcu czy sierpniu to pełna zgoda.Wsiadając na moto w okresie zimowym podejmujesz dużo większe ryzyko niż zwykle.Dobrze,że ucierpiała tylko duma,a Viaderko sobie do wiosny pokleisz.Powodzenia :) .

• Bulba, chylon i krzychoslav lubią to

"Lepszy głupiec wędrujący po świecie od mędrca, który siedzi w domu"

#92 PIT

PIT
  • Członek Stowarzyszenia
  • 980 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:Kawasaki ZX10R
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 22 wrzesień 2016 - 11:47

Co prawda nie Łódź ale latamy tamtędy często. Uważajcie na ul. Konstantynowskiej ( między Aleksandrowem a Konstantynowem) od Wojska Polskiego drogowcy wycieli asfalt wokół studzienek. Przy niektórych stoją słupki ostrzegawcze na które można wjechać bo jest to środek asfaltu, a przy innych nie ma ostrzeżenia i można sobie kołem wpaść.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik PIT edytował ten post 22 wrzesień 2016 - 11:48