Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Niebezpieczne Miejsca Łódź I Okolice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#21 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 31 sierpień 2012 - 11:36

Zawsze możesz nie przykjac mandatu, zrobić zdjęcia miejsca wypadku i tłumaczyć sie przed sądem. Zazwyczaj ryzykujesz coś około 70 pln kosztów sądowych. Ja w powyższej sytuacji bym tak zrobił
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#22 slaw

slaw
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Imię:Sławek
  • Motocykl:Triumph Tiger 1050

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:18

pamiętaj "ridrick"o jednym, mandat karny, to masz sprawę załatwioną na miejscu, a jak idziesz da sądu i cię skażą to masz prawomocny wyrok za wykroczenie i wówczas, możesz mieć problem jak potrzebujesz zaświadczenie o niekaralności, za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, takie zaświadczenia potrzebują choćby instruktorzy nauki jazdy.

#23 markowicz

markowicz
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Imię:Marcin
  • Motocykl:Suzuki Gsx 1400 K2

Napisano 01 wrzesień 2012 - 00:16

Kurde, wydawało mi się, ze za wykroczenie w rejestrze nie umieszczają /-)

#24 GerwazKNZ

GerwazKNZ
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • Imię:Adaś (GERWAZ)
  • Motocykl:Aprilla RS 600;p

Napisano 01 wrzesień 2012 - 19:30

stówke to przyjąłem bez jakania. punktów i tak nie dali więc się kłucić nie będę. myśle tylko czy nie isc do mistrzów drogi łódzkich z fotkami drogi, i zniszczenia motocykla oraz ciuszków czy ubiegać sie o jakieś refound.

#25 scigacz4

scigacz4
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:CBR 600 F4

Napisano 01 wrzesień 2012 - 19:38

Nie wiem czy to coś to da jak już się przyznałeś przed niebieskimi że to Twoja wina że się wywaliłeś... ale powodzenia życzę...

#26 GerwazKNZ

GerwazKNZ
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 01 wrzesień 2012 - 20:14

aż się kusi powiedzieć ,,daj kamienia'' bo on zawinił. nic nie zaszkodzi spróbować. najwyżej odmówią i nic sie nie stanie. tak czy siak jadąc tamtędy jakoś schodzę z obrotów:D

#27 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 01 wrzesień 2012 - 23:59

TO juz gdzieś było. To że kamień na drodze sie pojawił to nie ich wina a kto go tam przerzucił nie znajdą. Do tego przyjąłeś mandat za spowodowanie zagrożenia czyli przyznałeś się, że jesteś niebezpieczny.
O ile stówki bym nie przyjął to tu tak jak napisał ścigacz raczej nie masz szans, chociaż byłbym za tym by ci się

pamiętaj "ridrick"o jednym, mandat karny, to masz sprawę załatwioną na miejscu, a jak idziesz da sądu i cię skażą to masz prawomocny wyrok za wykroczenie i wówczas, możesz mieć problem jak potrzebujesz zaświadczenie o niekaralności, za przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, takie zaświadczenia potrzebują choćby instruktorzy nauki jazdy.

udało.
Nie jestem instruktorem i raczej nie będę wiec mnie wali. Po drugie wcale nie jestem pewien że tak to wygląda bo inaczej każdy instruktor by musiał mieć w zasadzie zerowe konto.
A to że nie zgadzam się ze zdaniem i oceną policjanta nie powinno skutkować większą karą. W tym wypadku dla mnie ewidentnie wyszła k... z policjanta.
Nie dość, że chłopak się wywalił i wpędził w koszta przez syf na drodze to jeszcze doje... mu że nie umie jeździć i stanowi zagrożenie :(. Do tego nękają kolegów którzy twierdzą inaczej.

PS
w sumie to z tego wypadku by można osobny wątek do dyskusji zrobić bo mamy mały bałagan.
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#28 GerwazKNZ

GerwazKNZ
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 02 wrzesień 2012 - 05:25

Dowiem się w takim razie jak to wygląda u adwokata bo mam znajomka i czy warto. czy wogóle jest światełko na wygrana w takiej sprawie bo to sa koszta. i jesli będą ok to jade z koksem

#29 Gosc_kpt. Bomba_*

Gosc_kpt. Bomba_*
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2012 - 12:21

A to że nie zgadzam się ze zdaniem i oceną policjanta nie powinno skutkować większą karą. W tym wypadku dla mnie ewidentnie wyszła k... z policjanta. Nie dość, że chłopak się wywalił i wpędził w koszta przez syf na drodze to jeszcze doje... mu że nie umie jeździć i stanowi zagrożenie . Do tego nękają kolegów którzy twierdzą inaczej.

Moj kumpel mial podobny przypadek. Zaliczyl szlifa na przejsciu dla pieszych, poobijal moto i wlasny tylek. Nic wiecej sie nikomu nie stalo. Jakis nadgorliwy piesek chcial mu wlepic mandac za "niedostosowanie predkosci do warunkow na drodze". Moim zdaniem przesada bo nic sie nikomu nie stalo, koles tylko sobie narobil szkod przez nasz ukochany chlorokauczuk a misi mu jeszcze chcial dorzucic bonusa.

Co do rejestru sadowego to trafiaja tam wyroki za przestepstwa umyslne. Kolizje konczace sie w sadzie sa wykroczeniami wiec nie stwarza to problemu przy ubieganiu sie o zaswiadczenie o niekaralnosci.

#30 Hyde

Hyde
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:Szymon
  • Motocykl:Romet Zetka

Napisano 05 wrzesień 2012 - 22:20

Tutaj niestety jest problem z tym "Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze" bo bardzo wiele sytuacji można pod to podciągnąć i niestety jeśli muszą uzbierać dużo kasy z mandatów będą się starali to wykorzystywać:(

#31 Pagbat

Pagbat
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • Imię:Adam
  • Motocykl:Suzuki Gsx750 F

Napisano 05 wrzesień 2012 - 23:13

Północna - Franciszkańska (chwilę przed skrzyżowaniem, od strony teatru muzycznego) poza robotami drogowymi jest galanta dziura na środku pasa

#32 Massi

Massi
  • Użytkownik
  • 454 postów
  • Imię:Jacek
  • Motocykl:YAMAHA FZR 600

Napisano 06 wrzesień 2012 - 00:06

aleksandrowska w obu kierunkach.... ni z gruchy ni z pietruchy dziury na środku pasów. Teraz niby mają remontować ale i tak warto uważać

#33 slaw

slaw
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Imię:Sławek
  • Motocykl:Triumph Tiger 1050

Napisano 06 wrzesień 2012 - 11:15

GerwazKNZ do Twojej wiadomości Kodeks Postępowania w Sprawach o Wykroczenie Art. 101. § 1.Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu. § 2.Uprawnionym do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania grzywna została nałożona. W przedmiocie uchylenia mandatu karnego sąd orzeka na posiedzeniu. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu karnego. § 3.Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty. Zapewne dostałeś MKK-mandat karny kredytowany, w takim razie mandat ten jest prawomocny z chwilą jego przyjęcia (złożenia podpisu), więc wylicz dobrze, bo po terminie to już nic nie zdziałasz.

Użytkownik slaw edytował ten post 06 wrzesień 2012 - 11:23

#34 LoneRider

LoneRider
  • Użytkownik
  • 78 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:HONDA HURRICANE 600 F

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:39

: (07 wrzesień 2012 - 11:30 ) UWAGA ,UWAGA .ACHTUNG, ACHTUNG, Do wszystkich za***rdalac,zy uwaga no olej na delu prawy pas, na wysokosci krancowki w strone al. ofiar teroryzmu

#35 Bulba

Bulba
  • Użytkownik
  • 1554 postów
  • Imię:Irek
  • Motocykl:Skuterek Suzuki

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:42

Ciekawe czy nie rozlany celowo.

Wysłane z pralki Frani

Za pomocą węża spustowego.

#36 Tomi

Tomi
  • Użytkownik
  • 792 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:Suzuki SV650S 2007

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:43

Ciekawe czy nie rozlany celowo.

Celowo raczej nie, wyciekło trochę z motocykla wczoraj.
Suzuki SV650S 2007 Dołączona grafika

#37 Bulba

Bulba
  • Użytkownik
  • 1554 postów
  • Imię:Irek
  • Motocykl:Skuterek Suzuki

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:53

Aha, bo myslalem ze na tym wlasnie oleju motong sie polozyl.

Wysłane z pralki Frani

Za pomocą węża spustowego.

#38 Aras

Aras
  • Użytkownik
  • 81 postów
  • Imię:Aras
  • Motocykl:ADV & WSK 175

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:03

Z auta na drogę wylał się olej. Od razu kilka kraks
Jechałem tam kilka godzin temu i myślałem że z jakiejś ciężarówki wysypał się jakiś pył z cegieł czy coś, a to strażacy wysypali sorbent...Pełno w oczach tego miałem. Traktorowa, Rąbieńska, Krakowska - jedna wielka piaskownica.

#39 Borys94

Borys94
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Imię:Kuba
  • Motocykl:Yamaha FZ6 S2

Napisano 15 wrzesień 2012 - 12:49

Rondo Solidarności od Kopcińskiego do Telefonicznej w stronę Dołów, ogromna plama oleju, na początku pomiędzy 2, a 3 pasem od prawej strony, później chyba na drugim pasie. Prawie się dzisiaj na niej wyłożyłem ;/

#40 AbiSh

AbiSh
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • Imię:Adrian
  • Motocykl:Suzuki GSXF 400 Katana 90r.

Napisano 17 wrzesień 2012 - 20:15

aleksandrowska w obu kierunkach.... ni z gruchy ni z pietruchy dziury na środku pasów. Teraz niby mają remontować ale i tak warto uważać

Rozkopują "pas zieleni" na środku, trafiają się kamienie i piach na jezdni. Zwłaszcza uwaga na lewy pas!

Użytkownik AbiSh edytował ten post 17 wrzesień 2012 - 20:15