Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Sbkschool W Polsce

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomgixxer

tomgixxer
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Motocykl:GSXR1000 K5
  • LokalizacjaLDZ BRZEZINY

Napisano 24 kwiecień 2012 - 19:20

http://www.sbkschool.pl/o_szkolemoze się komuś przyda

#2 kuba

kuba
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • Imię:Jakub
  • Motocykl:gsxr 3/4
  • LokalizacjaTuszyn

Napisano 24 kwiecień 2012 - 20:33

fajne, ale 2tys to duzo...

#3 Martini

Martini
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • Imię:Martyna
  • Motocykl:Halina Cebula
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 24 kwiecień 2012 - 22:49

4 tys... :blink:

16 sierpnia 2012 Tor Poznań – Poziom I cena: 1890 zł
17 sierpnia 2012 Tor Poznań – Poziom II cena: 1890 zł
Z uwagi na fakt, że w sierpniu 2012 szkolenie California Superbike School odbędzie się w Polsce po raz pierwszy, impreza ma charakter dwudniowego obozu. Organizator nie przewiduje w związku z tym możliwości wykupienia uczestnictwa na wyłącznie jednym poziomie szkolenia.

#4 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2186 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 kwiecień 2012 - 09:11

No pięknie. Odpadnie latanie do USA. Patrząc ile kosztuje dzień na torze Poznań to wcale nie wychodzi tak dużo.Szkoda ze obiekt taki ch....
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#5 crosiak

crosiak
  • Użytkownik
  • 368 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:Aprilia SL 1000 Falco
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 kwiecień 2012 - 11:57

Ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;)

#6 krzycho

krzycho
  • Użytkownik
  • 416 postów
  • Imię:Krzysiek
  • Motocykl:CBR

Napisano 25 kwiecień 2012 - 16:41

4 tyś;o poczekam moze na jakas zimową obniżke http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/woot.gif http://motocykle-lod...tyle_emoticons/default/crash.gif

#7 ridrick

ridrick
  • Użytkownik
  • 2186 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 kwiecień 2012 - 19:05

Raczej mało prawdopodobna obniżka. O ile dobrze pamietam w usa te szkolenia są jakies 400 pln droższe. Zastanawia mnie tylko kto będzie zajęcia prowadził. czy ktoś z polski czy będą wizytować kolesie z usa.

Ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma ;)

No niby tak. Ale jak ostatnio patrzyłem to chyba lepiej do Brna polecieć :) Szczególnie jak płacisz 4k to nie chcesz się męczyć z nawierzchnią a skoncentrować się na nauce. A teraz weź wyje.... się przez dziury na zakręcie ;P
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#8 filet

filet
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Imię:artur
  • Motocykl:RF 900
  • Lokalizacjałódź-teofilów

Napisano 25 kwiecień 2012 - 20:23

oferta fajna ale 4 klocki to za dużo

#9 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1307 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • LokalizacjaŁódź-Radogoszcz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 15:24

Odkopię temat.

Czy ktoś był na takim szkoleniu i potrafi coś opowiedzieć o tym? Są rózne poziomy widzę. Warto iść po koleji czy od razy wybrać jakiś wyższy? 

Użytkownik Piuriel edytował ten post 27 czerwiec 2016 - 15:26

...You can be better than that..

#10 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 902 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:chwilowo brak
  • LokalizacjaLodz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 17:10

Odkopię temat.
Czy ktoś był na takim szkoleniu i potrafi coś opowiedzieć o tym? Są rózne poziomy widzę. Warto iść po koleji czy od razy wybrać jakiś wyższy?

Nie da sie na wyzszy od razu trzeba zaczac od 1 poziomu. Wyklady sa w jezyku angielskim z tego co wiem, szykuje sie na sierpien prawdopodobnie.
Mnie intresuje poziom 4 ale niestety musze przejsc od 1 i dobrze w sumie bo jeszcze raz sobie wszystko uloze. Kazdy poziom ok 2 tys. Problem jest w tym ze raz na zjazd sa wybrane poziomy a zjazdow jest chyba 2 w roku w Polsce.
Niesamowicie warto na to pojechac!
  • Piuriel lubi to

#11 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1307 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 17:46

No to fajnie.
Kupa kasy jakby sie zdawało, ale mam nadzieje, ze warto.

Wysłane za pomocą kożucha z mleka :-D

#12 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 902 postów
  • LokalizacjaLodz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:07

Moj poprzedni cytat w statusie to slowa Keith Coda tworcy i zalozyciela SBK. :)

#13 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1307 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:26

Wiem, który to ;)

Oczytałem się lektury i naoglądałem filmów szkoleniowych poza tymi jak się leci 300km\h i pali gume, bo to każdy potrafi.
Zawsze się pilnuję i staram wprowadzać dobre maniery współpracy z motocyklem, ale też wiem z doświadczenia, że szkolenie z profesjonalistą zawsze daje dużo lepsze i przede wszystkim szybsze efekty niż nauka samodzielna nawet z najlepszymi instrukcjami.
Mam nadzieję, że uda mi się wybrać w przyszłym sezonie na obydwa zjazdy.

Edit:
Gdzieś też czytałem, że weekend z trenerem na torze daje więcej niż 4 lata samodzielnej nauki na mieście i ztcp mówił to jakiś zawodnik.
Moim zdaniem wystarczająca rekomendacja :D

Użytkownik Piuriel edytował ten post 27 czerwiec 2016 - 18:31

• matthewspl lubi to

#14 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 902 postów
  • LokalizacjaLodz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:32

Wiem, który to ;)
Oczytałem się lektury i naoglądałem filmów szkoleniowych poza tymi jak się leci 300km\h i pali gume, bo to każdy potrafi.
Zawsze się pilnuję i staram wprowadzać dobre maniery współpracy z motocyklem, ale też wiem z doświadczenia, że szkolenie z profesjonalistą zawsze daje dużo lepsze i przede wszystkim szybsze efekty niż nauka samodzielna nawet z najlepszymi instrukcjami.
Mam nadzieję, że uda mi się wybrać w przyszłym sezonie na obydwa zjazdy.

Dobrze ze masz takie podejscie. Najpierw teoria zeby zrozumiec poprawnie co dzieje sie z motocyklem w roznych sytuacjach a potem trening, trening i trening. A potem juz tylko "szybciej, plynniej, pewniej" i mozemy jechac na prawdziwe winkle! Jak ja nie lubie prostych:(
  • Piuriel i Lipson lubią to

#15 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1307 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 18:36

Dobrze ze masz takie podejscie.

Jak się bawiłem w motocross to nie rozumiałem czemu jak idę ogniem to mam gorsze wyniki niż ci jadący płynnie i nie odwijają przy każdym kontakcie koła z ziemią :P
Człowiek uczy się pokory z wiekiem i połamanymi kośćmi.

#16 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 902 postów
  • LokalizacjaLodz

Napisano 27 czerwiec 2016 - 21:16

No tam na CSBK naucza Cie porzadnie odkrecac w zakrecie i w odpowiednim momencie i plynnie przez caly zakret. To klucz do plynnego pokonywania winkli ale nie tylko to...

#17 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1307 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:30

Coś takiego jeszcze znalazłem:
http://www.motoszkol...liki/kursy.html

Wygląda również zachęcająco a i cena jakby przystępniejsza. Myślę, że dobre na początek :) 

#18 Mr.B

Mr.B
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • Imię:Bogumił
  • Motocykl:K12S

Napisano 07 lipiec 2016 - 19:13

Zrobiłem 3 poziomy z SBK. Jeżdżę już od 25 lat, ale na każdej sesji się uczę czegoś nowego. Albo że można coś robić lepiej. Trzecia sesja jest, ogólnie mówiąc, o pozycji na moto i jak się ona zmienia w różnych warunkach. Myślałem, że po ćwierć wieku już wylotem o co chodzi. Ale jednak można lepiej, płynnej, przy mniejszym wysiłku.
Chociaż z tym ostatnim to różnie. Na tej sesji wyszły wszystkie braki w sile i kondycji. Po czwartym ćwiczeniu moję mięśnie ud tak dostały, że musiałem poprosić o pomoc w zejściu z moto. Piątego ćwiczenia po prostu fizycznie nie dałem rady zrobić. Z resztą po tym poziomie już sobie powiedziałem, że nie jadę moto do Poznania, tylko biorę lawetę...
No i że się biorę za siebie...
Trzecia sesja była dla mnie na tyle trudna i interesująca, że raczej powtórzę te, zanim pójdę na czwartą.
To co mi też bardzo odpowiada w tych szkoleniach to to, że są na prawdziwym torze. Sam 2 razy wyjechałem na zielone i obyło się bez strat. No i to, że jest dużo instruktorów i dla każdego jest czas na indywidualną jazdę i rozmowę.
Robię 1 sesję rocznie, bo szkolenie jest drogie i po prostu mnie nie stać na więcej. Robię to w maju, żeby się wjeździć w sezon. I uważam, że to dobra inwestycja w siebie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Mr.B edytował ten post 07 lipiec 2016 - 19:16

• matthewspl i Piuriel lubią to

#19 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1307 postów

Napisano 31 październik 2016 - 14:52

Znalazłem (de facto na stonce szkoły) plan szkoleń i ich lekki opis.
http://sbkschool.pl/...ole/jak-uczymy/

Zobaczę jak się zaplanują terminy na 2017r. Dywagacjami przy "kolacji" w sobotę postanowiłem się skusić.
Jak będą terminy to może się ktoś by jeszcze wybrał :)

#20 matthewspl

matthewspl
  • Użytkownik
  • 902 postów
  • LokalizacjaLodz

Napisano 31 październik 2016 - 16:12

jade na pierwszy mozliwy termin 2017