Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Ciekawe Artykuły

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#141 Thebestof78

Thebestof78
  • Dawca
  • 2150 postów
  • Imię:M.
  • Motocykl:FZS 600

Napisano 28 kwiecień 2014 - 09:51

Co grozi za jazdę bez uprawnień i dokumentów

http://www.motocaina...34,18417,0.html

Kocham motocykle, pytałam tatusia czy mnie na moto czasem nie robił, mówi że nie bo niewygodnie czyli widać jak wie to co najmniej raz próbował ...

#142 LUBIANY

LUBIANY
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:HONDA CBF1000

Napisano 06 maj 2014 - 06:55

Samochodem po Europie

http://moto.wp.pl/gi...l?ticaid=112acf

#143 ridrick

ridrick
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Imię:Przemek
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 17 wrzesień 2014 - 12:05

http://m.dziennik.pl...nie-byc-wyjscia

Problem z motocyklistami na drogach.
Czemu żaden kretyn nie wymyślił że zajmujemy 1/1000km miejsca, nie generujemy korków i nie rozpiera... nawierzchni jak inni.
Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#144 krzychoslav

krzychoslav
  • Dawca
  • 1428 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Thundercat -> CBR 954 -> FZS1000

Napisano 17 wrzesień 2014 - 15:51

raczej problem z tym, że nie mają jak zbierać kasy od wszystkich użytkowników dróg.. i bardzo im to przeszkadza.

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

icon3.png

#145 motoTomasz

motoTomasz
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:GSF 600S

Napisano 18 wrzesień 2014 - 00:28

Oj te viaboxy to wyjdą wszystkim bokiem...
Zobaczycie, że na podstawie ich logowania będą wystawiane mandaty bo to idealny sposób na odcinkowy pomiar prędkości...

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

#146 fuksik96

fuksik96
  • Dawca
  • 166 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:GSX-R 600 K8

Napisano 18 wrzesień 2014 - 09:07

Ja już słyszałem o mandatach za prędkość na autostradach za zbyt szybko przejechany odcinek (na podstawie biletu z bramki).

#147 ridrick

ridrick
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2184 postów
  • Motocykl:CB albo CBR

Napisano 27 październik 2014 - 13:10

Trochę o filtrowaniu

http://www.scigacz.p...czna,24729.html

U nas tez mogliby sprawe wyjaśnić.

Motocyklistą nie staniesz się z chwilą kupna motocykla !!! Jest to pasja, którą trzeba poczuć całym sercem, rodzi się pewien rodzaj więzi 'człowiek-maszyna', dająca sens życiu i uczucie wolności jakiej nikt nie jest w stanie dać nam na tym świecie. Pasja ta staje się najmocniejszym narkotykiem, który rządzi naszym życiem. Nawet gdy ją porzucimy zostawia za sobą pustkę, jakiej nie da się wypełnić niczym innym !!!

#148 fuksik96

fuksik96
  • Dawca
  • 166 postów
  • Motocykl:GSX-R 600 K8

Napisano 07 styczeń 2015 - 07:32

Za bardzo nie wiem gdzie zamieścić ten post, więc zamieszczę tutaj wraz z linkiem do  artykułu.

Nie żyje Michał Hernik. Polski motocyklista startujący w Rajdzie Dakar.

http://motoryzacja.i...nik,nId,1584728

#149 PeZet

PeZet
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Motocykl:Yamaha FZ8SA

Napisano 18 maj 2015 - 13:16

Ryzyko na dwóch kołach. Przyponieć nie zaszkodzi.

http://wyborcza.biz/...tocyklisci.html

• PIT lubi to

#150 Irek30

Irek30
  • Zbanowany
  • 82 postów
  • Imię:Irek

Napisano 14 listopad 2016 - 14:04

Uwierzytelnianie przez internet staje się powoli normą. Korzysta się z tego chociażby podczas zakładania konta bankowego - przelewa się 1 grosik, aby potwierdzić własną tożsamość. Warto więc wiedzieć, na czym to dokładnie polega i z czym się to je: http://epoznan.pl/ne...ody_weryfikacji

#151 Inka

Inka
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • Imię:Inka

Napisano 17 listopad 2016 - 10:28

Elektryczne autobusy i samochody widoczne są coraz częściej na polskich i europejskich drogach.

A motocykle? Producenci silnie bronią się przed pójściem w tym kierunku. Nie chcą aby motocykle straciły swój charakter - ale pojawia się też pewien popyt. Odsyłam do interesującego artykułu na ten temat: http://kieruj.pl/mot...c-coraz-blizej/

Jeździlibyście na elektrycznym jednośladzie :) ?

#152 Bulba

Bulba
  • Użytkownik
  • 1556 postów
  • Imię:Irek
  • Motocykl:Skuterek Suzuki

Napisano 18 listopad 2016 - 09:11

Przy zasiegu ok 200km i przystepnej cenie

nawet bym sie pieciu minut nie zastanawial

Wysłane z pralki Frani

Za pomocą węża spustowego.

#153 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1757 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 18 listopad 2016 - 11:12

nie dość że wygląda to z boku jak świnia w skoku to jeszcze jest dla mnie jak kazirodztwo, w trase sie juz nie pojedzie chyba że obładowany powerbankami :) nic nie słychać, coś tylko szumi qr** to chyba nie o to chodzi, przestałbym jeździć jak by takie badziewia zastąpiły normalne nie zdrowe kopcąco hałasujące rumaki :P

#154 sebol

sebol
  • Członek Stowarzyszenia
  • 926 postów
  • Imię:Sebastian
  • Motocykl:Suzuki RF 900
  • Karta FŁM:0134

Napisano 18 listopad 2016 - 13:52

Wiatr we włosach jest?? Jest, wiec o co chodzi ?heehheehe
Fakt z komina nie ma jak zaj**ać ;P
Nad morze skoczyć? Nie wiem ile sie ładuje? Ale nie chciał bym stac np.we Włocławku 8 godzin :D
  • Kovalchuck, Piuriel i nejmun lubią to

#155 Heidevar

Heidevar
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 listopad 2016 - 18:53

Ze względu na obowiązki zawodowe miałem okazję spędzić kilka godzin na kanapach dwóch elektrycznych KTMów. Powiem wam że na drugi motocykl brałbym bez zastanowienia. Frajda z jazdy niesamowita, chociaż inna w wymowie bo cichsza:) Ale przejazd przez las jest zupełnie inny gdy słychać szum spod opon, trzaskające gałązki i... śpiew ptaków które nie są płoszone hałasem. Od ponad roku na codzień jeżdżę po mieście (dzieci, zakupy, praca, słowem wszystko co załatwia się w mieście i okolicach) i czasem do Warszawy, gdzie mam się jak podładować, Nissanem Leaf, więc dla mnie pojazd elektryczny to teraźniejszość, a nie przyszłość. Nie boję się tematu jak kiedyś, bliższa i dalsza rodzina przywykła do nietypowego pojazdu, a żona chce Teslę. I to zdecydowanie najgorsza konsekwencja posiadania elektryka - nie chcesz już wracać do spalinowego silnika :) I to mieszkając w Łodzi, gdzie stacji ładowania praktycznie nie ma. A ile osób czy firm zdecydowałoby się na elektryczny pojazd gdyby na przykład na każdym Orlenie pojawiła się stacja ładowania?
Niestety realia w kraju nad Wisłą są takie, że oprócz buńczucznych zapowiedzi żadna z ekip u władzy nie odważa się na konkretne ruchy względem alternatyw dla ropy. Liczę jednak na dalszy postęp mimo oporu na górze.

#156 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1383 postów
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 19 listopad 2016 - 16:48

Teslę też bym brał. Tylko w razie W ciekawe co dostaniesz z OC i kto to wyszpachluje? :D
BTW. Będąc w Belgii w ubiegłym roku miałem okazję z jednym z dyrektorów Accenture przejechać się Teslą.
To dosyć nienaturalne odczucia. Jedziesz w ciszy. Można odczuć pewien dyskomfort wręcz z powodu tej ciszy, trochę jak odkręcenie bocznych kółek z rowerka :D

• Marttino lubi to
...You can be better than that..