Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Kupię Samochód (Honda/bmw/audi/vw)

• Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rambo413

Rambo413
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • Imię:Gabriel
  • Motocykl:Suzuki gs500

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:36

Siema. Poszukuję samochodu do 23/24 tysięcy , rocznik nie starszy niż 2006. Najlepiej gdyby była to benzynka (pod gaz), ale dobrym silnikiem diesla też nie pogardzę :D

Co do wyposażenia nie mam jakiś wymagań, ale klima , tempomat mile widziane. Co do budy to preferuje sedana albo hatchback.

Z hondy poszukuję Civic i Accord,a co do VW to raczej Passat lub Jetta. BMW - E90/E87 i Audi A4 B7 - choć wiem że z tymi dwoma ostatnimi markami w tym budżecie może byc ciężko znaleźć coś godnego uwagi.

Może ktoś wie gdzie warto się rozglądać za takimi autkami , chętnie wysłucham rad :D

Otomoto/Allegro przejrzane od góry do dołu ale w 85% występuja tam ogłoszenia od handlarzy ;/

#2 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1353 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:03

Ile km rocznie planujesz robić?

...You can be better than that..

#3 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2555 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:10

Mogę Ci moją Astrę H gtc 2007 z całymi 100KM opchnąć :D

http://jaquzie.republika.pl/astra.jpg

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#4 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:16

15 tysięcy w wzwyż. Głównie miasto, dlatego wolałbym benzynke i gaz.

Opel nie wchodzi w grę :C

#5 Lesiu94

Lesiu94
  • Dawca
  • 609 postów
  • Imię:Kuba
  • Motocykl:F3-> 954rr

Napisano 04 styczeń 2017 - 22:51

Mogę Ci moją Astrę H gtc 2007 z całymi 100KM opchnąć :D
http://jaquzie.republika.pl/astra.jpg

Chodź się pościgamy;d też mam gtc, tylko inne konie siedzą:D

Accorda myślę, że ciężko będzie ci znaleźć- trzymają się w cenie. Jakiś miesiąc temu egzemplarz z 2003 roku widziałem za jakieś 23-24 tyś.
W audi płacisz za markę.
A spójrz sobie jeszcze na lancera X lub mazdę 6. 2.0 benzyna bardzo dobre silniki i z gazem też ładnie współgrają- mam dobrego gościa, który siedzi w tej marce

#6 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:08

Co do mazdy 6 jestem w stanie się przymierzyć. Cenowo też jak widzę wygladają okej. Będę szukał , dzięki :)

#7 Lesiu94

Lesiu94
  • Dawca
  • 609 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 07:38

Co do mazdy 6 jestem w stanie się przymierzyć. Cenowo też jak widzę wygladają okej. Będę szukał , dzięki :)

Jak się przymierzysz i chciałbyś już jakąś konkretną dam ci namiar na koleżkę, u którego kupowaliśmy ostatnio z bratem;) zna sie na rzeczy i siedzi tylko w mazdach.

#8 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 275 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:Aprilia RST 1000

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:34

Jeżeli chodzi o zawieszenie i bezawaryjność to optowałbym za BMW w benzynie. To ma inne hamulce i wyważenie - Hondą Civic jeździłem ale dawno, także nie wiem jak teraz. Osobiście nie jestem fanem gazu, uważam to za nieporozumienie. Ale BMW 3 lub 5 jest OK. Cicho w środku, można słuchać muzyki bardzo cicho, tylko szum opon. Micheliny i BMW to jest dobry sprzęt. szukaj mobile.de

Kumpel ostatnio kupił dla córki ten malutki model, tyle że nowszy ale był bardzo zadowolony.

Użytkownik Krzysiek rst1000 edytował ten post 05 styczeń 2017 - 13:51

#9 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:xj600

Napisano 05 styczeń 2017 - 13:54

Z mazdą 6 to niestety jest tak, że stare gniją na potęgę, a nowych się nie kupuje bo je kradną na potęgę (co ma też odzwierciedlenie w kosztach ubezpieczenia):

http://www.wykop.pl/...d-6-zachar-off/

#10 szerszung

szerszung
  • Użytkownik
  • 326 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:Suzuki GSF 600 S, Iż 49, Iż planeta

Napisano 05 styczeń 2017 - 14:04

Mhm może i gnija bo mazda "rzadko" maluje ale z tego co widziałem to chyba honda bardziej wiedzie w tym prym, przynajmniej tak mi się wydaje.

#11 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 14:56

BMW serii 3 ciężko znaleźć coś godnego uwagi w tych pieniądzach. Oglądałem dwa, w tym oba bite i to dość konkretnie. Kurtyny powietrzne i poduchy na wierzchu. Handlarz mówi że wszystko jest z powrotem wsadzone ale kto go tam wie...

rozglądam się teraz za jakąś fajną Jettą lub mazdą 6.

#12 Lesiu94

Lesiu94
  • Dawca
  • 609 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 17:33

Gniją jak się jeździ i nic nie rusza. Mazda dała ciała montując w tylne nadkola taki badziewny materiał, który chłonie wodę jak gąbka. Od razu po zakupie tnajlepiej zainwestowac w plastikowe nadkola- nie jest to duży koszt i problem znika;)

#13 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:17

BMW serii 3 ciężko znaleźć coś godnego uwagi w tych pieniądzach. Oglądałem dwa, w tym oba bite i to dość konkretnie. Kurtyny powietrzne i poduchy na wierzchu. Handlarz mówi że wszystko jest z powrotem wsadzone ale kto go tam wie...

rozglądam się teraz za jakąś fajną Jettą lub mazdą 6.

Kupowanie samochodu w Niemczech to nie jest zły pomysł ale trzeba mieć kogoś na miejscu co znajdzie ciekawy egzemplarz. To trwa maksimum circa 2 miesiące. I znajdziesz samochód w dobrym stanie. Przebieg licz na 200 +. Każde poniżej 200 tys to strzał w dziesiątkę.

Spojrzyj tutaj : http://suchen.mobile...10&pageNumber=4

Wydaje się że OK

Jak nikogo nie masz to patrz w internet , warto kupić od dealera. Jeżeli nawet cena jest większa o 500 euro to na pewno samochód jest po przeglądzie i ma nowe opony. Nie kupuj od Turków, oni nie dbają o samochody.

#14 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 21:13

Dzięki za rady , nie znałem tej strony. A transakcja wygląda tak jak w Polsce np. Przez otomoto ? Telefon , umawiamy się na wizytę , jak się podoba to biorę i płacę ?
Czy z dokumentami jest podobnie tylko w języku niemieckim , tak ?

#15 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:10

Jeżeli kupisz samochód w Niemczech to musisz go wyrejestrować i odebrać tablice tymczasowe. Na nich wracasz i procedura w Polsce. Czyli w Wydz. Komunikacji masz szablon dokumentu co musisz przedstawić aby przerejestrować. Są podatki, akcyza, tłumaczenie ...  itd. Nic trudnego.

Jak kupujesz u dealera  to możesz go zapytać czy załatwi dokumenty za Ciebie i Ty tylko odbierasz samochód i dokumenty. To jest normalna procedura. Możesz się trochę targować, na opłaty opuści czyli 200 no może 300 euro. Zachowuj się pewnie i bez irracjonalnych uwag jak w Polsce. Kupujesz samochód używany więc nie będzie jak nowy. Nie rób z tego wielkiego wydarzenia.

Oczywiście potwierdzeniem jakości pojazdu są wpisy serwisowe. Nawet starszy samochód trzyma cenę jak ma mały przebieg. Możesz obejrzeć samochód dokładnie i przejechać się bez specjalnych opłat. Jedź z kolegą zawsze raźniej.

#16 Buziak

Buziak
  • Członek Stowarzyszenia
  • 359 postów
  • Imię:Szymon
  • Motocykl:Honda CBR XX 1100

Napisano 05 styczeń 2017 - 22:18

Nie wiem czy przypadkiem  już nie weszły większe akcyzy za auta sprowadzane za granicy. Także  odpada bo nie będzie się to w ogóle opłacać.

Za bmw z ogłoszenia wyżej trzeba było zapłacić np 1000zł akcyzy  a po nowych stawkach coś koło 3 tysięcy ma być.  

Sprzedam oponki motocyklowe Tył,  http://motocykle-lod...łode-roczniki/Info PW

#17 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 00:42

Czyli trochę roboty jest. Muszę w takim razie poszukac kogoś znajomego który ogarnia niemiecki :P

A z tymi akcyzami to już różnie słyszałem , jedni mówią że podrożeje znacząco, inni że tylko w niewielkim stopniu. I ciekawe kiedy to wejdzie o ile w ogóle

#18 Krzysiek rst1000

Krzysiek rst1000
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 06 styczeń 2017 - 07:00

Są ogłoszenia, które wyraźnie wskazują , że reeksport i wtedy samochód jest znacząco tańszy. Nie chcę tutaj strzelać. Jeżeli powiesz , że chcesz na wywóz to możesz uzyskać inną cenę. np. zamiast 5000 euro to 4200. Odlicza się jakieś podatki i nikt na tym nie traci. Ja kupowałem tylko na własny użytek w miejscu zamieszkania to nie mam tutaj doświadczenia. Ale dealera możesz potraktować jako zaufane żródło informacji. Powinien wszystko wytłumaczyć i podać najlepszą opcję. Kluczem jest znajomość języka, może być angielski. 

Do Berlina jest niedaleko i duże oraz piękne miasto. Tutaj upatrywałbym rynku kupna. Dużo samochodów i jak ktoś chce sprzedać nieco starsze auto to cena będzie atrakcyjna dla właściwego klienta. Obniżka jest zawsze w granicach wartości, poniżej nikt nie sprzeda. Także jak potencjalny sprzedawca chce nieco drożej to zapytaj dlaczego, może jest dodatkowe wyposażenie i nie wyjeżdżony, serwisowany. To jest warte zapłaty, serwisowane auto.

#19 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 10:34

Okej , dzięki za rady. Zagadam z wujkiem , on coś niemiecki umie więc może pomoże :)

#20 Rambo413

Rambo413
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 08 styczeń 2017 - 21:26

Samochód kupiony. Wybór padł na toyotę avensis 2005. 2.0benzyna :)

Do zamknięcia