Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Budżet Obywatelski 2018

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 Sztajero88

Sztajero88
  • Dawca
  • 39 postów
  • Imię:Maciej
  • Motocykl:Honda VFR 800 Fi '98 RC46

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:03

Szyfik, zapominasz albo nie znasz co jest tam na maratońskiej czyli pociągi i lotnisko więc z tym hałasem to raczej przesadzony argument (zamkną lotnisko bo za głośno mają ludzie z bajkowego osiedla? albo pociągi nie będą jeździć bo ludziom w domkach po drugiej stronie kładki za CH Retkinia wszystko lata i drży?)

Ogólnie to coś za dużo się tu rowerzystów udziela?

Była mowa o przystani i ewentualnym małym placu do gymkhany, ktoś nagle napisał o progach zwalniających dla rowerzystów i ... gównoburza :o

Miała być dyskusja o propozycjach do BO a nie kolejne przepychanki z rowerzystami.

Ogólnie to po co trzymać takie osoby na forum co tylko na złość nam motocyklistom robią? A forum chyba jest ciągle pod obserwacją przez maniakalnych rowerzystów. Rozmowy z nimi nie wnoszą nic do dyskusji tylko sieją chaos.

Banowałbym!

#42 Spons78

Spons78
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 625 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:Yamaha MT-07

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:27

Myślę że dobrym miejscem był by parking techniczny na atlas arenie ten sam co był wykorzystywany na urodzinach forumowych i tu ukłon w stronę Tomka 

Spons78

może dało by radę to załatwić na treningi raz w tygodniu może dwa jeżeli by nie kolidowało z ich imprezami a i pachołki było by gdzie trzymać .

Można o tym porozmawiać, tyle że pod Atlas Areną jest betonowa kostka, a na treningi najlepszy jest asfalt.

A co do miejscówek to WORD jest instytucją która poszłaby na współpracę? Wtedy przystanie motocyklowe można by spróbować umieścić w okolicy lub na terenie WORD'u? Ewentualnie się z nimi spróbować co do gymkhany dogadać?

WORD to się planuje wynieść do nowej siedziby na Nowym Józefowie. Smutna to własność PKS, a Maratońska - LOK Myślę, że będzie można pomyśleć. Fajny teren do ćwiczeń mógłby powstać np. pod stadionem żużlowym na 6 Sierpnia/Włókniarzy.

Ja bym zaproponował stworzenie placu dla Gymkhana

Mogli by się tam szkolić i ćwiczyć wszyscy motocykliści z zapleczem jakiegoś grilla lub coś w podobnego na pewno miało by to wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach a i myślę że znalazło by się kilku kolegów którzy by pomogli radą a nawet może instruktorzy . 

Plac na Gymkhanę - pomysł super :)

Użytkownik Spons78 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 15:27

Mój kanał na YouTube https://youtube.com/tkacprzak

Bezpieczne miejsca postojowe dla motocykli. FanPage - https://www.facebook...jmotocyklelodz/

Buspasy dla motocyklistów! FanPage - https://www.facebook...79016688918647

#43 szyfik

szyfik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:31

Szyfik, zapominasz albo nie znasz co jest tam na maratońskiej czyli pociągi i lotnisko więc z tym hałasem to raczej przesadzony argument (zamkną lotnisko bo za głośno mają ludzie z bajkowego osiedla? albo pociągi nie będą jeździć bo ludziom w domkach po drugiej stronie kładki za CH Retkinia wszystko lata i drży?)

Ogólnie to coś za dużo się tu rowerzystów udziela?

Była mowa o przystani i ewentualnym małym placu do gymkhany, ktoś nagle napisał o progach zwalniających dla rowerzystów i ... gównoburza :o

Miała być dyskusja o propozycjach do BO a nie kolejne przepychanki z rowerzystami.

. Rozmowy z nimi nie wnoszą nic do dyskusji tylko sieją chaos.

Banowałbym!

Poczułem się wezwany do tablicy.

Ja aktualnie mieszkam gdzie indziej , ale przez ponad 20 lat mieszkałem na rogu Maratońskiej i Retkińskiej , więc nie pisz że nie wiem jakie mogą dochodzić hałasy gdy przez pół albo godzinę  jednocześnie zacznie się zjeżdżać 50 motocyklistów. Pociąg jak i samolot słuchać raz na jakiś czas , a przystań ma być czynna całodobowo jak mniemam. I nikt nie podjedzie sobie cichutko , wyłączy maszynę i posiedzi sobie z papieroskiem w ustach na ławeczce. Przy Zaolziańskiej gdzie mam garaż wystarczy że podjedzie 5 chłopa na ciężkich maszynach i pobawią się chwilę kręceniem manetki. Komentarz pobliskich lokatorów pozostawiam w twojej sferze domysłów. A jeżeli chodzi o rowerzystów jakoś tak wyszło po poście Juliana  . Ale jeżeli uważasz że krótka dyskusja o pokazaniu jakimi kierowcami jesteśmy i jak postrzegamy innych użytkowników drogi za niepotrzebną to twój problem. Nie wiem od ilu lat masz uprawnienia i ile pokonujesz kilometrów rocznie. I nie o to chodzi. Ale ja jeżdżąc od ponad 25 lat wieloma pojazdami  zauważam , że na drogach panuje coraz większe chamstwo , cwaniactwo i brak , albo nieznajomość przepisów RD. I nie wiem o czym ty piszesz - Ogólnie to po co trzymać takie osoby na forum co tylko na złość nam motocyklistom robią? A forum chyba jest ciągle pod obserwacją przez maniakalnych rowerzystów. -

Jak już wspomniałem . Jestem ZA miejscówką dla moto i jeżeli tylko będę mógł pomóc w taki czy inny sposób  to na pewno to zrobię.

#44 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1012 postów
  • Imię:paweł
  • Motocykl:suzuki rf 900 honda magna 750 suzuki gsx600f mz 250 ts

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:49

może śluzy dla motonitów . I tak dojeżdżamy na skrzyżowaniach i startujemy jako pierwsi tyle że jadąc nimi nie ryzykowalibyśmy urwania komuś lub sobie  lusterka  albo udostępnić nam tą część co jest wymalowana na jezdniach dla rowerów

• Spons78 i Archi lubią to

#45 jaron1

jaron1
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:BMW R1200R

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:56

Wydaje mi się, ze mieliśmy tutaj rozmawiać o projektach do BO :/

#46 julian85

julian85
  • Użytkownik
  • 150 postów
  • Imię:Julian
  • Motocykl:Yamaha YBR 125

Napisano 04 styczeń 2017 - 19:51

Tak szybko i w miarę krótko. Nie mam nic do rowerzystów (jak ktoś jeździ z głową szanuję, a czasami podziwiam, że im się chce). Nie każdy rowerzysta jest "rowerowym terrorystą". Wydawało mi się, że ten wątek dotyczy ogólnie pomysłów do BO i dalej sądzę, że pomysł progów zwalniających na ścieżkach jest dobry i wart dyskusji.

A co do panów rowerzystów na forum, to mamy dwie różne stanowiska. Kolega Szyfik opowiedział, jak to kierowcy nie szanują jego pierwszeństwa. Nie chcę bronić kierowców, ale jest zima, więc pewno się nie spodziewali rowerzysty. Przepisy jasno mówią, kto ma pierwszeństwo. Szyfik widać jeździ z głową i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem upewnił się, czy może jechać, zwolnił i nic się nie stało. I takich rowerzystów szanuję.

Kolega Burdek pisze: "Jeśli pojazd jadący 30-40km/h ( przykład na prawdę sprawnego rowerzysty) pojawia się przed Tobą w miejscu, które jest przeznaczone dla niego to mam wielkie obawy co się dzieje w Twojej głowie jak jedziesz motocyklem 80km/h i jak nagle możesz zrobić jakąś głupotę.. Radzisz sobie z takimi prędkościami czy jeździsz wolniej bo wszystko dookoła jest "nagłe"?  :)

Ten rowerzysta ma pierwszeństwo i basta. Skręcając w prawo po prostu bierz po uwagę, że ma prawo tam być, ma prawo jechać tyle ile ma sił w nogach. To Twoim obowiązkiem jest przepuszczenie go. Tak samo jak pieszego na pasach. Wedle zasady, że to kierowca jest gościem na pasach a nie pieszy."

Pomijam aluzje do tego co się dzieje w mojej głowie, to taka droga poprzeczna też jest dla kierowców. A tu mamy stanowisko, że ścieżki rowerowe są eksterytorialne i obowiązuje tylko prawo pierwszeństwa rowerzystów. Prawa fizyki, ani zdrowy rozsądek nie są mile widziane. Kierowca samochodu (na motorze nie ma słupków, pasażerów, zawsze można obrócić głowę) w chwili skrętu w ulice poprzeczną często ma te wspomniane przez Burdka 30-40 kmh. Czyli jak jest martwym polu, schowa się za słupkiem, pasażerem, widzi rowerzystę dopiero przed maską (albo na masce). 

I tu jest różnica między pieszym, a rowerzystą. Skoro ciągle Policja powtarza, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków, wydali kupę pieniędzy na kampanie "10 mniej ratuje życie", to czemu ta tendencja nie może dotyczyć rowerzystów? Jeżeli ktoś na rowerze zwolni przed skrzyżowaniem (jak Szyfik), to progi nie powinny mu przeszkadzać, a jeżeli ktoś uważa, że może rowerem pędzić ile sił ma w nogach, to co mu po pierwszeństwie, jak może nie mieć zębów i innym też kłopotu narobi.

Dalej uważam, że taki pomysł, który zwiększyłby bezpieczeństwo. Nie jest atakiem na rowerzystów. Na ulicach ciągle montuje się progi, poduszki berlińskie, separatory i różne cycki wystające z jezdni. To chyba też dla bezpieczeństwa, nie?

#47 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1012 postów
  • Imię:paweł
  • Motocykl:suzuki rf 900 honda magna 750 suzuki gsx600f mz 250 ts

Napisano 04 styczeń 2017 - 20:12

A malowanki na jezdniach dla rowerzystów nie idą z BO ?