Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Kupno/sprzedaż Moto... Podatek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rebel

Rebel
  • Użytkownik
  • 188 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 26 grudzień 2016 - 12:53

Zdrowych/wesołych kochani...

Moja siostra zapragnęła MT03, jednak nie jest do końca przekonana co do tego wyboru (ja też) jeździła na małej Diviersion logicznym byłoby XJ6 ale nie o tym chciałem.

Padł pomysł, żeby pojechać po moto. I teraz tak: przywożę motocykl  z DE czy NL, siora zrobi pareset km i stwierdzi, że nie dla niej, wtedy sprzedaż a kupujący podpisuje umowę z "niemcem". OK, o ile ktoś będzie chciał tak kupić moto.

Wersja druga (bardziej legit i chyba tej będziemy się trzymać): kupuję moto i przerejstrowywuję na siebie/siostre. Siostra jeździ i za miesiąc chce sprzedać. Powyżej 6-mcy nie płaci się podatku a do 6-mcy płaci się podatek. I teraz pytanie o TEN podatek. Od jakiej kwoty  się go płaci? ile się go płaci i gdzie.

Wiem, że to wygląda jak pytania młodego handlarza ale nie znalazłem w necie jakichś "zdroworozsądkowych" odpowiedzi, dlatego Wam d*pę zawracam.

Dzięki

AK

Użytkownik Rebel edytował ten post 26 grudzień 2016 - 12:53

Live slow!!!

#2 Matik

Matik
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Suzuki GSX 750F

Napisano 26 grudzień 2016 - 13:08

Podatek zapłacisz tylko jeśli sprzedasz pojazd drożej niż go kupiłeś, a chcesz go sprzedać przed upływem 6 miesięcy od kupna. Tak więc jeśli go sprzedasz za mniej bądź nie odnotujesz zysku na sprzedaży to nie masz obowiązku płacić podatku  - bo ten dotyczy obrotu kwotą i sprzedaży z zyskiem czyli wzbogacenia się.

EDIT: Troszkę to zawiłe, jak będziesz miał jakieś pytania daj znać.

Użytkownik Matik edytował ten post 26 grudzień 2016 - 13:14

#3 Rebel

Rebel
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 188 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 26 grudzień 2016 - 19:19

Podatek zapłacisz tylko jeśli sprzedasz pojazd drożej niż go kupiłeś, a chcesz go sprzedać przed upływem 6 miesięcy od kupna. Tak więc jeśli go sprzedasz za mniej bądź nie odnotujesz zysku na sprzedaży to nie masz obowiązku płacić podatku  - bo ten dotyczy obrotu kwotą i sprzedaży z zyskiem czyli wzbogacenia się.

EDIT: Troszkę to zawiłe, jak będziesz miał jakieś pytania daj znać.

a sprzedaż mam zgłosić w US? jakiś kwit wypisać? w US pewnie z "książeczek" biorą cene

Live slow!!!

#4 krzychoslav

krzychoslav
  • Dawca
  • 1538 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:SUZUKI SV1000S
  • Karta FŁM:0080

Napisano 27 grudzień 2016 - 04:58

tak, zgłaszasz do US, podatek przy sprzedaży drożej niż kupiłeś to 18% od przychodu (czyli np jak kupisz auto za 20k zapłacisz za nie 400 zł podatku w US przy kupnie i potem sprzedasz za 25 k to płacisz 18% od kwoty 4600pln)

uwzględniasz to jaki przychód w rozliczeniu podatkowym :)

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

SV1000S

icon3.png

#5 Matik

Matik
  • Użytkownik
  • 245 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:Suzuki GSX 750F

Napisano 27 grudzień 2016 - 15:29

Jesli uda ci sie sprzedać za te samą kwote lub odnotujesz straty to nie masz obowiązku płacić tego podatku. Ponadto z tego co mi wiadomo a rejestrowałem już pare moto to nigdy żadnej książki na moto nie wyciagali a kwote brali z mojej umowy kupna itp. I tak wpisywałem w pcc-3.

#6 krzychoslav

krzychoslav
  • Dawca
  • 1538 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Motocykl:SUZUKI SV1000S
  • Karta FŁM:0080

Napisano 27 grudzień 2016 - 18:58

U mnie ksiazke wyciagali jak placilem podatek od kupna cbr :D i szukali czy wartosc nie zanizona przypadkiem :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

"proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów"

SV1000S

icon3.png