Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Zdjęcie
- - - - -

Powiększenie Wyostrzenie Filmu Z Monitoringu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 szerszung

szerszung
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:Suzuki GSF 600 S, Iż 49, Iż planeta

Napisano 20 grudzień 2016 - 09:51

Witam,
Czy istnieje jakiś "fajny" program, którym mógłbym powiększyć wyostrzyć nagrany film z monitoringu?
Dzisiaj facet wpasował mi się w stojący samochód pod domem i chciałbym (jeśli to w ogóle możliwe) sprawdzić kto to mógł być.
Z góry dziękuję za radę :) 

#2 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1831 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:20

podeślij mi to w pliku, zobacze co da sie zrobić kosmaty81@o2.pl

#3 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 504 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)

Napisano 20 grudzień 2016 - 13:13

Kosmaty, co można zrobić? Wydawało mi się, że coś takiego nie jest możliwe, ale twój wpis sprawił, że zwątpiłem?

Jedyną znaną mi do tej pory metodą na podniesienie rozdzielczości obrazu jest interpolacja, polegająca na dodaniu uśrednionych barwą pikseli pomiędzy już istniejącymi, ale to tylko zmiękcza linie, zdecydowanie niczego nie wyostrzając.

Rozwiń proszę, bo mnie zaciekawiłeś. Chodzi o kompresję, czy jeszcze coś innego?

• Piuriel lubi to

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#4 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1537 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 20 grudzień 2016 - 13:47

Tomek nie powie, bo za taką wiedzę się płaci.
Jednak sam jestem ciekawy efektu.
  • kosmaty lubi to
...You can be better than that..

#5 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1831 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 20 grudzień 2016 - 15:20

mógłbym wam powiedzieć ale potem musiałbym was powybijać a po co :) .....................jeszcze 2-3 miechy i sezon sie zaczyna :P

nic nie obiecuje ale profesjonalne programy do edycji video to potężne narzędzia które dają kupe możliwości, bede miał materiał to bede wiedział, może się okaże że cały obraz z monitoringu ma 4 pixele rozdziałki :D no to sorry memory ale poddaje sie :P :D

• Logan, Piuriel i Kejt93 lubią to

#6 Heidevar

Heidevar
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:02

2078832_700b.jpg

#7 szerszung

szerszung
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Motocykl:Suzuki GSF 600 S, Iż 49, Iż planeta

Napisano 20 grudzień 2016 - 16:34

Generalnie dziękuję za chęć niesienia pomocy i odpowiedź w temacie.
Drogą dedukcji zobaczyłem wszystkie charakterystyczne punkty samochodu sprawcy ( a było ich trochę) i wybrałem się na "na polowanie" ...
Najczęściej przez moją drogę skracają sobie drogę osoby tzw. "tubylcy" i jakie było moje zdziwienie, gdy już na 4 drodze obok domu znalazłem sprawczynię ...
Telefon na policję obejrzeli dowody i pojechali do Pani która chyba ma małe problemy z "beretem".
Stwierdziła, że się zatrzymała dzwoniła, później widziała mnie na podwórku i pytała czy wszystko ze mną w porządku a na końcu była wersja dla Policji, że prawie udzielała mi pierwszej pomocy ... :)
Później był tekst typu po co ja się bawię tymi zabawkami (kamery/laptop) po czym włączyłem filmik a i tak szła w zaparte, że dzwoniła do domu ...

Generalnie może i bym odpuścił ale gdyby zadzwoniła i powiedziała stało się/przykro mi, a faktycznie dzisiaj była szklanka.

Nie zachowała się jak człowiek więc dostała na święta 500+ :)
Tak czy inaczej pozwolę sobie wysłać później ten filmik z ciekawości co z tego wyjdzie i czy może jakoś te piksele w ustawieniach zmienić/zwiększyć?
Jak będziesz kiedyś miał czas Kosmaty to będę wdzięczny za sprawdzenie czy coś się da z tym zrobić  :cheers: 
Muszę trochę poczytać na ten temat ...
Jeszcze raz dziękuję za chęci

• kosmaty, Logan i Lancet lubią to