Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Ekspres Do Kawy Jaki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Raq

Raq
  • Użytkownik
  • 152 postów
  • Imię:...

Napisano 11 listopad 2016 - 15:01

Witam chce kupic ekspres do kawy.

Ma posiadac:
Mlynek do kawy
Spieniacz do mleka
Robil rozne kawy
Nie mial duzo fajerwerkow

Mnie na mysl przychadza takie firmy, wiem ze sa jeszcze inne ale te 3 chyba sa najlepsze

Saeco
Krups
Delongi

Jaki wybrac? Rady sugestie wady i zalety

Użytkownik Raq edytował ten post 11 listopad 2016 - 16:00

#2 Pan Konrad

Pan Konrad
  • Dawca
  • 47 postów
  • Imię:Konrad
  • Motocykl:Aprilia Pegaso 650

Napisano 11 listopad 2016 - 18:01

Z doświadczenia: Saeco - trwałość, trwałość i jeszcze raz trwałość. Chyba że na potrzeby domowe to ewentualnie Krups. Niezależnie od marki, która by nie było, im wyższy model tym lepiej. 15 bar to standard, spieniacz owszem ale taki z rurką/wężykiem do wetknięcia w karton - wszelkiego typu pojemniki, termosy etc na wyposażeniu ekspresu to nieporozumienie, powodują tylko to że masz dodatkową część ekspresu do mycia, tudzież która się może zużyć. O tym jak chętnie mleko się tych akcesoriach gromadzi w najmniej łatwych do czyszczenia miejscach, a co za tym idzie, jaki czasem potrafi dać "aromat" do kawy nie wspomnę. Z programów, warto żeby miał ze trzy rodzaje kawy parzonej (np espresso, normalna i duża) i to wystarczy. Zupełnie zbędna jest możliwość używania kawy mielonej - i tak się z tego nie korzysta. Tak samo funkcje wrzątku. Słowem, to ma mielić i zaparzać kawę i do tego spieniać mleko. Zwróć uwagę na pojemność zbiornika na fusy i wodę, małe są uciążliwe w eksploatacji. Podgrzewanie filiżanek to zbędny gadżet, chyba że planujesz robić jednocześnie po kilkanaście kaw. Warto aby miał funkcję zaparzanie wstępnego i regulację temperatury podawanej kawy. No i automatyczny program czyszczenia, tak żebyś tylko wlewał odkamieniacz i uruchamiał program.
Mogę Ci polecić Saeco Royal Professional do biura (zrobił już kilka tysięcy kaw i działa od jakichś 6 lat) a w domu mam Saeco Incanto chyba już od 8 lat - jedyne co robię to odkamienianie cyklicznie i raz na 2 lata serwis. Nie warto inwestować w modele z wbudowanym filtrem, lepiej zainwestować w filtr zewnętrzny (Brita). Krupsa miałem raz, skończył żywota po chyba 3 miesiącach. Fakt że to był model domowy a stał w biurze.
A poza tym, dobra kawa to podstawa ;) przerobisz kilka marek i rodzajów to sam wybierzesz.

#3 julian85

julian85
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Julian
  • Motocykl:Yamaha YBR 125

Napisano 11 listopad 2016 - 23:33

Wiem, że każdy ma swoje upodobania i preferencje, ale tak sobie myślę, czy potrzeba tak kombinować. Ja mam prosty ekspres Zelmera http://www.zelmer.pl...we/piano-13z014i prosty młynek http://www.oleole.pl/mlynki-do-kawy/eldom-mk150.bhtml?from=pla&gclid=CKqL3s_eodACFU1JGQod-LoHsw#opis i nie narzekam. 

Ekspres mam ponad 3 lata i działa bez problemów, tylko odkamieniam czasami. Generalnie mam sentyment do marki Zelmer. Wiem, że to nie ten Zelmer co kiedyś i nie robią u nas, ale mam parę rzeczy od nich i wszystko działa bez problemów.

Możesz spróbować poszukać coś z Twoimi wymaganiami na stronie Zelmera.

#4 Raq

Raq
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 13:04

Julian to dodatkowe urzadzenie ktore mieli i pozniej trzeba wsypac i dopiero zaparzyc. Dlatego bardzien chce miec 2w1

#5 Ewelina

Ewelina
  • Dawca
  • 59 postów
  • Imię:Ewelina
  • Motocykl:Kawasaki Er-6n

Napisano 12 listopad 2016 - 13:58

Ja mam Saeco Philips model  Intelia. Jestem zadowolona z tego ekspresu. Działa beż zarzutu. Jedyny minus to czyszczenie :/ Trochę czasu to zajmuje.

• matthewspl lubi to

#6 julian85

julian85
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Julian
  • Motocykl:Yamaha YBR 125

Napisano 12 listopad 2016 - 14:34

Tak jak pisałem, każdy ma swoje upodobania i preferencje, mi osobiście nie przeszkadza całą procedura mielenia, przesypywania, ubijania. Taka wersja jest tańsza i wymaga trochę więcej czasu do zrobienia kawy, wiadomo, że szybciej jest nacisnąć guzik i czekać. 

Chciałem tylko powiedzieć, że ja z Zelmera jestem zadowolony, robię po 2-4 kawy dziennie od ponad 3 lat i wszystko działa. Dodam jeszcze, że kupiłem do jako model po serwisowy (gwarancja na 20 miesięcy) za mniej niż 150 pln

#7 dodo

dodo
  • Dawca
  • 34 postów
  • Imię:Andrzej
  • Motocykl:bandit 600s

Napisano 17 listopad 2016 - 22:17

Jak nie za późno to podejdź na ul. Łagiewnicką za pizzeria Dagrasso. Mają kawy i ekspresy do kawy. Kupić nie musisz a na pewno doradza. ;)

Użytkownik dodo edytował ten post 08 styczeń 2017 - 09:28

Nie dyskutuj z debilem bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem zabije doświadczeniem.

#8 Raq

Raq
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 26 grudzień 2016 - 16:26

Witam, expres kupiony padło na saeco incanto. Na razie brak wad

• Ewelina i Pan Konrad lubią to

#9 KacperNFS

KacperNFS
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Imię:KacperNFS

Napisano 24 luty 2017 - 23:57

Warto poczytac w necie różne recenzje :)

Przeszłość buduje nas jako ludzi. Blizny, które pozostawia, kształtują nas, a to, jak sobie radzimy z jej konsekwencjami, rzeźbi naszą duszę

#10 Zyygy

Zyygy
  • Użytkownik
  • 801 postów
  • Imię:Artur
  • Motocykl:FZS1000

Napisano 25 luty 2017 - 06:55

Daj znać jak się sprawuje, mam na oku już jeden model ale jestem ciekaw jak ten twój się sprawdzi
:P

#11 Raq

Raq
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 25 luty 2017 - 12:43

Expres jak na razie miksuje kawe jak nalezy. Wszystko dziala nic sie nie zepsulo. W czyszczeniu i konserwacji tez prosty w obsludze. Jak kupilem przez neta i byla kilka stowek tanszy niz w sklepie. Expres jak kazdy dosc glosny i zarowno mlynek jak i proces samego parzenia. Polecam