Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

"nie Dotyczy Docelowych Wjazdów Gospodarczych"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 pietrass

pietrass
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Hornet PC41

Napisano 07 listopad 2016 - 19:07

Kminiłem, kminiłem i nie rozkminiłem tego dziwacznego znaku. Na Kilińskiego (skrzyżowanie z Piłsudskiego) jet taki dziwoląg zastanawiam się jadąc autem czy go olać czynie... Pytanie mianowicie jest takie: czy dojazd do docelowego miejsca parkingowego jest tym "wjazdem gospodarczym"?

Co myślicie na ten temat? Bo ja nie znalazłem tzw definicji takiego bzdurnego znaku. A jest ich w Łodzi nie mało...

#2 PIT

PIT
  • Członek Stowarzyszenia
  • 975 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:Kawasaki ZX10R

Napisano 07 listopad 2016 - 19:38

Jeśli masz tam wykupione miejsce parkingowe, albo mieszkasz przy ulicy i tam parkujesz to jak najbardziej, nawet jeśli jedziesz do sklepu, który posiada własny parking to też możesz wjechać.

Czyli na chłopski rozum jeśli na tym odcinku potrzebujesz się zatrzymać w celach gospodarczych to możesz wjechać. Natomiast jeśli chcesz tamtędy tylko przejechać to nie powinieneś wjeżdżać.

Taki jest ogólny sens tego znaku, a ma to służyć odciążeniu ruchem samochodowym niektórych ulic - taka urbanistyka miasta.

#3 jaquzie

jaquzie
  • Członek Stowarzyszenia
  • 2555 postów
  • Imię:Jack
  • Motocykl:BMW R1200GS
  • Karta FŁM:0074

Napisano 07 listopad 2016 - 19:43

a jak nie wiesz czy jest tam sklep, przy którym chciałbyś się zatrzymać, i jedziesz po to by zobaczyć czy jest tam sklep, przy którym chciałbyś się zatrzymać? :D

• michal_lc4 i PIT lubią to

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/

#4 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:xj600

Napisano 07 listopad 2016 - 19:54

nie wiem jaka jest interpretacja policji/sm tego znaku ale codziennie widze, że mają w tamtym miejscu jakichś 'klientów' i z tego co widze, to stoją na końcu ulicy i obserują kto jedzie w celach gospodarczych, a kto będzie płacił.

#5 PIT

PIT
  • Członek Stowarzyszenia
  • 975 postów
  • Imię:Piotrek
  • Motocykl:Kawasaki ZX10R

Napisano 07 listopad 2016 - 20:11

a jak nie wiesz czy jest tam sklep, przy którym chciałbyś się zatrzymać, i jedziesz po to by zobaczyć czy jest tam sklep, przy którym chciałbyś się zatrzymać? :biggrin:

Jaquzie nie nadwyrężaj moich ostatnich dwóch komórek myślowych  :hammer: .

To zatrzymujesz się ostentacyjnie, żeby "przyjaciele" widzieli z końca ulicy, spacerujesz kilka kroków zakładasz okulary i patrzysz sokolim wzrokiem jakbyś czegoś szukał, a potem ruszasz w przeciwną stronę.

Nie pytaj co jeśli nie masz okularów. :P

• jaquzie lubi to

#6 Pan Konrad

Pan Konrad
  • Dawca
  • 45 postów
  • Imię:Konrad
  • Motocykl:Aprilia Pegaso 650

Napisano 07 listopad 2016 - 20:29

Logika w naszym mieście jest taka: "tramwaje i autobusy się spóźniają, bo są blokowane przez osobówki". Więc się ogranicza ruch indywidualny zamiast urealnić rozkłady jazdy. Przykład: 96 z Teofilowa na Janów potrzebuje w sobotę/niedzielę 58 min a w dzień powszedni musi zdążyć w 64 minuty, niezależnie czy to będzie 5 rano czy 21 czy godziny szczytu. Absurd. W praktyce, wjeżdżam pod zakaz ale jak zatrzymam się na chwilę przy kiosku po gazetę to już będzie OK.
A tak na marginesie, to w Polsce obowiązują znaki wskazane w rozporządzeniu z 31.08.2002 w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Tabliczki od znaków drogowych również. A zatem, tak na dobrą sprawę, tabliczka "nie dotyczy docelowych wjazdów gospodarczych" nie ma żadnej mocy prawnej gdyż nie została wymieniona przez ustawodawcę jako znak drogowy (który obowiązuje kierujących pojazdami). Zwyczajowo jak najbardziej, ale formalnie? Mam bardzo duże wątpliwości.

#7 pietrass

pietrass
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Hornet PC41

Napisano 07 listopad 2016 - 20:52

No więc właśnie, rozmawiałem dzisiaj z kumplem, który robi w SM i opowiadał mi sytuację o pewnej pani, która wjechała w uliczkę z w/w znakiem, zatrzymała się w sklepie i kupiła paczkę chusteczek higienicznych. Później wsiadła do auta i pojechała w zamierzonym kierunku. Oczywiście po chwili została zatrzymana przez SM i wypisano jej mandat, którego nie przyjęła zasłaniając się właśnie owym wjazdem w celach gospodarczych... Sprawa miała swój finał w sądzie Łódzkim, gdzie ku zdziwieniu Strażników owa Pani wygrała.... Tak więc zastanawiam się nad interpretacją tego znaku, bo gdybym i ja potraktował dojazd do miejsca parkingowego, ogólnie dostępnego i nie wykupionego z zatrzymaniem się w sklepie (zakupienie fajek np.) to chyba mogę jechać?

Dodam że przejazd w ten sposób dałby mi możliwość zaoszczędzenia rano drogi i czasu.

Użytkownik pietrass edytował ten post 07 listopad 2016 - 20:56