Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Odzyskiwanie Danych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nervous

Nervous
  • Dawca
  • 211 postów
  • Imię:Mateusz
  • Motocykl:CBF600SA

Napisano 23 październik 2016 - 20:43

Siemka, 

Dostałem pacjenta w postaci zewnętrznego twardziela Toshiba Canvio 500GB. z prośbą o odzyskanie danych. Podpinam bydlaka, zgłasza się w menadżerze urządzeń, i to by było na tyle. W zarządzaniu dyskami, widzę go ale nie mogę go nawet zainicjować bo krzyczy na mnie, że urządzenie nie jest gotowe. Próbowałem zrobić kopie posektorową DMDE, ale podczas wybierania dysku nie wyświetla w ogóle geometrii dysku, próbowałem różnych programów pod linuchem albo w trybie live, żaden go nie widzi. Z elektroniki dysku jest niestety wyjście tylko micro a-b, więc przez sate go nie zapnę. Poza tym kręci się, nic nie buczy, huczy czy klika. Obstawiam uwaloną głowice, ale może znajdzie się ktoś, kto ma większą wiedzę w tym temacie, i poradzi coś albo wytknie co pominąłem ?

#2 mih00

mih00
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Imię:Michal
  • Motocykl:Kawa ZR-7

Napisano 24 październik 2016 - 09:52

Ja bym zaczął od wydłubania go z tej kieszeni i podłączył po ludzku po sacie. Wykluczasz od razu uwalone 'miedzymordzie' USB<->SATA.

#3 Nervous

Nervous
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 211 postów

Napisano 24 październik 2016 - 13:26

No tak, ale pisałem że z niego bezpośrednio jest wyjście na micro a-b, nie ma żadnej przejściówki USB-SATA

#4 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 693 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03

Napisano 24 październik 2016 - 13:41

Niektóre tak mają, od razu wlutowane micro USB pod elektronikę. Jak go widzi dmesg w linuksie? SMART robiłeś?

Ogarnij jeszcze testdisk i tym spróbuj. W 90% przypadków mnie nie zawiódł.

#5 Nervous

Nervous
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 211 postów

Napisano 24 październik 2016 - 16:13

Dmesg widzi, że zapinam dysk, ale zaczynam się zastanawiać czy to co on widzi to nie jest przypadkiem tylko most USB, a dysk jest martwy. Smarta nie jestem w stanie odczytać, bo żaden program nie widzi tego dysku. Testdisk niestety też go nie widzi, obawiam się że pacjent zmarł.

#6 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 504 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)

Napisano 24 październik 2016 - 19:24

Miałem dokładnie takie objawy. Okazała się padnięta głowica. Nie wiem jak tutaj, ale w moim dysku jedyną opcją było wyjęcie talerzy i laboratorium typu OnTrack. Za drogo- pogodziłem się z utratą danych.

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#7 Nervous

Nervous
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 211 postów

Napisano 24 październik 2016 - 20:15

Też się na to przygotowuję, chyba kupię sobie jakieś padło bliźniacze i spróbuję z głowicą, skoro mam wyrzucić to chociaż spróbuję ;]

#8 Logan

Logan
  • Użytkownik
  • 504 postów
  • Imię:Paweł
  • Motocykl:Smokey (Suzuki GSF Bandit S 600 '96)

Napisano 24 październik 2016 - 20:54

Wiem, że to niemały wydatek, ale na przyszłość proponuję NAS- Dane są chyba jednak więcej warte. Sam zainwestowałem w Synology- ten model: https://www.synology...products/DS216j

Do tego dyski WD i RAID1.

• Nervous lubi to

Konfucjusz: Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem.

2010-2012: BMW F650 '95 48KM, 2014-: Suzuki GSF Bandit S 600 '96 78KM "Smokey"

#9 Aidekk

Aidekk
  • Członek Stowarzyszenia
  • 3640 postów
  • Imię:Maciek
  • Motocykl:Hyosung GT650R
  • Karta FŁM:0006

Napisano 24 październik 2016 - 21:21

Z tego co czytam to na bank głowica. Dysk jest wykryty (czyli dane startowe są), ale nie kręci więc nie jest gotowy do pracy (elektronika czeka na odpowiedź od głowicy). W takim przypadku chyba tylko kombinowanie z przemontowywaniem głowicy (czego osobiście bym nie robił) albo profesjonalna firma z czytnikiem talerzy :)

Jak się jeżdżąc nie przewrócisz to się jeździć nie nauczysz...

#10 Nervous

Nervous
  • Autor tematu
  • Dawca
  • 211 postów

Napisano 24 październik 2016 - 21:49

Temat odzysku danych przez laboratorium odpada ze względu na koszta, bardziej mu nie zaszkodzę, a nóż widelec jakimś trafem przeszczep się uda ;] Pochwale się jak przeprowadzę operację.

• Aidekk lubi to

#11 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 693 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03

Napisano 24 październik 2016 - 23:23

Przeszczep głowicy to banał. Dasz radę.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem?
Zarejestruj się już dziś i skorzystaj z wielu przywilejów jakie na Ciebie czekają!