Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Rękawice "zimowe"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rebel

Rebel
  • Użytkownik
  • 188 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 12 sierpień 2016 - 10:31

Cześć, czy możecie polecić jakieś rękawice w rozsądnej kasie na zimne dni. Tak, do 5 stopni C, żeby komfort był. Niżej już nie jeżdżę. Wiem, że hot gripy i te rękawiczki od BMW są najlepsze, ale na razie muszę sprawę załatwić w sposób "budżetowy"

Live slow!!!

#2 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:xj600

Napisano 12 sierpień 2016 - 10:42

W takiej temperaturze to najskuteczniejsze i budżetowe są handbary. W niższej lub na dłuższych trasach dobrze mieć handbary + grzane manetki. Samych rękawic dużo nie testowałem, ale te co sprawdzałam to były albo za zime albo tak grube że obsługa gaz/hamulec/sprzęgło była mało komfortowa.

#3 rafalek_s

rafalek_s
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:CBR1000F

Napisano 15 sierpień 2016 - 12:10

Pamiętaj, że jak rękawica jest za gruba to poza ograniczeniem ruchów może uciskać palce, co powoduje pogorszenie krążenia krwi. Będzie Ci wtedy zimniej w ręce niż w cieńszych, ale luźniejszych rękawicach. Jak dla mnie Hot Grip Oxford + normalne rękawice skórzane z lekkim ociepleniem dadzą radę przy takich temperaturach :)

#4 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 561 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 16 sierpień 2016 - 09:27

Nie mam zamiaru nikogo krytykować, bo samemu jeździłem w takich temperaturach, ale z takiej jazdy poprostu nie ma frajdy. Opona jak z plastiku, przechył 20 stopni i gleba bo nie ma możliwości lepienia sie z asfaltem. No i wspomniane zimno ;) Rozumiem ze czasem trzeba bo praca itp. Dlatego ja stosowałem pod rękawiczki skórzane dwie a nawet trzy pary rękawiczek nitrylowych. Chodziło o to zeby nie przepuszczały wiatru i powietrza.
Super sprawa jak sie jedzie, ale jak stoimy, to sie poci a jak sie poci to tracimy ciepło :)
...

#5 jaszczomb

jaszczomb
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Imię:Marek
  • Motocykl:xj600

Napisano 16 sierpień 2016 - 09:34

Nie mam zamiaru nikogo krytykować, bo samemu jeździłem w takich temperaturach, ale z takiej jazdy poprostu nie ma frajdy

Dla mnie motocykl to przede wszystki środek transportu - ma w pierwszej kolejności zawieść mój tyłek do pracy, dopiero później jest przyjemność z jazdy, która i tak jest większa w takich warunkach niż gnicie puszką w korku :decayed:, a jak już laćki w moto nie trzymają wogóle to się przerzucam na rower. W sumie jakby można było w naszym kraju montować opony z kolcami, to bym chyba jeździł cały rok.

Użytkownik jaszczomb edytował ten post 16 sierpień 2016 - 09:48

#6 karpiu

karpiu
  • Dawca
  • 692 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:Suzuki Bandit 600N '03

Napisano 16 sierpień 2016 - 13:15

Są takie rękawiczki cienkie windstoperowe. Np od Under Armour, Polo, Brubeck. Na to zwykłe skórzane długie rękawice i ogień.

Podgrzewane manetki super sprawa, sam nad nimi myślę. Prócz funkcji grzania poprawiają również krążenie.

#7 krasus

krasus
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • Imię:kra
  • Motocykl:Honda V2

Napisano 16 sierpień 2016 - 14:26

Cześć, czy możecie polecić jakieś rękawice w rozsądnej kasie na zimne dni. Tak, do 5 stopni C, żeby komfort był. Niżej już nie jeżdżę. Wiem, że hot gripy i te rękawiczki od BMW są najlepsze, ale na razie muszę sprawę załatwić w sposób "budżetowy"

ze dwa/trzy lata temu kupiłem sobie takie Tschule, kosztowały bez kitu grosze, może ze stówę.Grube w uj, wg mnie to można je wziąć na snowboard/narty. Nie jeździłem w mega deszczu na nich, ale nie przesiąkały. Jeden minus - są grube i uchwyt jak w letnich jest niemożliwy. Nie mam grzanych manetek ani handbarów, dają radę bez problemu, testowane grudzień/styczeń, w marcu juz mi za gorąco i je chowam.

rekawice-tschul-zimowe-tekstylno-skorzan

• karpiu lubi to

#8 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1828 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 16 sierpień 2016 - 19:29

proanti ma 3 modele ciepłych rękawic, z tego co pamiętam od 150 do 220 zł

#9 Rebel

Rebel
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 188 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 16 sierpień 2016 - 20:15

proanti ma 3 modele ciepłych rękawic, z tego co pamiętam od 150 do 220 zł

macie je u siebie?

Live slow!!!

#10 kosmaty

kosmaty
  • Członek Stowarzyszenia
  • 1828 postów
  • Imię:Tomek
  • Motocykl:R1 rn19
  • Karta FŁM:0158

Napisano 17 sierpień 2016 - 00:15

Siur ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#11 Normalny

Normalny
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Imię:Krystian
  • Motocykl:Honda VFR800i

Napisano 07 listopad 2016 - 09:53

JA JEZDZE I POLECAM ADRENALINE PRO WARM  -  rekawiczki ocieplone w rozsadnej cenie

HONDA - Horendalny Obiekt Nie Dla Amatora :)

#12 michal_lc4

michal_lc4
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • Imię:Miguel
  • Motocykl:TDM 900 / Braaapp! KTM

Napisano 13 listopad 2016 - 15:54

A ja polecam cienkie rękawiczki docieplające np. z Decathlonu pod te które już mamy. Są takie np. dla narciarzy czy rowerzystów.

Supermoto se kupili... Terrorysty je&ane...  :P   SUPERMOTO LDZ
       Inspekcja Rowów Przydrożnych   :riding:                                                                          https://web.facebook..._homepage_panel