Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsze Moto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Floydelele

Floydelele
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 31 lipiec 2016 - 22:00

Witam. Na dniach planuję zacząć robić kurs na na A1 i zaczynam już szukać jakiegoś sprzętu.
>16 lat
>170 cm
>60 kg
Szukam czegoś w cenie 3500. Moge nagiąć do 4 kafli ale musi byc naprawdę okazja. Początkowo rozgladałem się za Honda cbr 125 ale w tej cenie nie ma nic co mnie naprawdę interesuje.
Teraz zacząłem grzebać bardziej w enduro bo chciałbym też po jakichś bocznych drogach jeździć etc.
Naprawdę ciężko mi sie zdecydować jaki typ motocykla wybrać i myślę ze podejmę decyzje gdy będę miał duzo ofert. Dlatego byłbym wdzięczny gdybyście mi podali kilka motocykli enduro i sportowo-turystycznych.
Aa i dodam jeszcze że dla dwóch osób i max 4 k. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuje :) (Aa i nie, nie mam zamiaru w przypadku zakupu sportowo-turystycznego jeździć po polach :D)

#2 rafalek_s

rafalek_s
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:CBR1000F

Napisano 01 sierpień 2016 - 08:27

Z takimi wymaganiami nie ma za dużego wyboru. Honda CBF 125, Yamaha YBR 125 raczej się cenią trochę wyżej, ale jakość jest pewna. Może Chińczyk: Kymco, Romet. Tego jest sporo w takich cenach. Ale uważaj, żeby się nie przejechać na takim zakupie. Poczytaj sobie o pewnym Romecie: http://motocykle-lod...mie-stereotypy/ .

2 osoby? Na 125? Nie licz na cuda. Wiem, że i na 50 jakoś pojadą, ale czy będzie to przyjemne? Na pewno Honda CBF 125 bez większych problemów "mieści" (gabarytowo) pasażerkę.

#3 Floydelele

Floydelele
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 sierpień 2016 - 10:10

A masz może jakiś fajny model Enduro ? :)

#4 rafalek_s

rafalek_s
  • Użytkownik
  • 161 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:CBR1000F

Napisano 01 sierpień 2016 - 10:34

Małe Viadro (Honda XL 125) jest świetna, ale jeszcze wyżej się ceni. Jeśli chcesz porządna 125-kę to Viadro jest chyba najlepsze w tej klasie.

Użytkownik rafalek_s edytował ten post 01 sierpień 2016 - 10:34

#5 Rebel

Rebel
  • Użytkownik
  • 191 postów
  • Imię:Ad
  • Motocykl:Kilofaza

Napisano 02 sierpień 2016 - 14:16

Jeździłem na YBRce 125 mając w domu dużego Horneta. I do miasta wolałem maluszka Yamahy. Pięknie się tym jeździło, jak trzeba to nawet po chodniku i trawniku:-) Miałem wrażenie że można ten motocykl wrzucić do windy w zaparkować go sobie w przedpokoju w bloku.

Live slow!!!