Skocz do zawartości

Forum Łódzkich Motocyklistów używa ciasteczek. Więcej informacji - Polityka prywatności. Aby usunąć komunikat kliknij na przycisk:    Akceptuję

Zdjęcie
- - - - -

Jeździsz 125-Tką Na Kat. B? Zajrzyj.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#41 Donaldus

Donaldus
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Junak M131

Napisano 19 maj 2016 - 21:56

Witam,

ja poruszam się Junakiem M131 od prawie roku. Pomysł szkolenia jest nawet nie to ze dobry co uważam, że każdy włodarz większego miasta powinien wyłożyć na taki cel jakiś fundusz... Nie miałem nieszczęśliwych sytuacji na drodze i oby tak dalej ale przez ten rok ( a jeżdżę wolno) zdarzyło mi się kilkukrotnie wykorzystać wiedzę jaką przekazali mi koledzy z doświadczeniem na temat nagłych manewrów lub hamowania albo ostrego wchodzenia w zakręt i radzenia sobie z wychodzeniem z zakrętów jak się wydaje, że się człowiek nie zmieści. Strach pomyśleć jakbym wsiadł a nie miał takich znajomych. Pewnie bym wylądował na masce pewnego emeryta, który ma poważne problemy ze wzrokiem ale młodej mamuśki, dla której telefon jest ważniejszy niż inni użytkownicy dróg... ( ale to opowieści na inny temat). 

Czekam z niecierpliwością na takie szkolenie...

#42 ralf77

ralf77
  • Użytkownik
  • 152 postów
  • Imię:ralf
  • Motocykl:Będzie BMW gs 1200

Napisano 22 maj 2016 - 07:36

SUPER inicjatywa. :biggrin:

Użytkownik ralf77 edytował ten post 22 maj 2016 - 07:37

#43 Dawen

Dawen
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Imię:Dariusz
  • Motocykl:YBR125

Napisano 31 maj 2016 - 20:52

Hej

W tym roku otworzyłem swój pierwszy sezon na moto, YBR125. Przed rozpoczęciem ukończyłem kurs na 125 w łódzkim WORD, który uważam za rzetelny i bardzo pomocny dla kompletnych nowicjuszy. Bardzo chętnie skorzystam z podobnych forumowych inicjatyw. Tego typu szkoleń nigdy za wiele.

Brawa za chęci!

#44 Inia

Inia
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Imię:Inga
  • Motocykl:Yamaha YZF 125

Napisano 02 czerwiec 2016 - 12:06

Ja jeżdże yamahą yzf 125  :)

#45 Michi no hajimari

Michi no hajimari
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Imię:Piotr
  • Motocykl:Małe Varadero

Napisano 17 czerwiec 2016 - 15:55

Dopisuję się z moim małym wiaderem :)

#46 motoTomasz

motoTomasz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Imię:Tomasz
  • Motocykl:GSF 600S

Napisano 17 czerwiec 2016 - 17:26

Czołem.
Jest problem :(
Moje struny głosowe ostatnimi czasy zaczęły strajk, więc czerwiec odpada :(
Ale obiecuję, że w lipcową niedzielę ogarniemy temat.

Jeśli chodzi o lokalizację to niestety teren PKS nie wypalił, ale dogadałem się z szefem Szkoły motocyklowej Turbo i udostępni nam plac, pacholki, talerzyki piłkarskie i resztę niezbędnych elementów.
Także w tej kwestii jest już ustalone.

Tak w ogóle to dzięki za odzew i czekamy na kolejne osoby.
Im nas wiecej na spotkaniu, tym bezpieczniej :)

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl
Ratownik MotoPozytywni.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

#47 Rogal

Rogal
  • Dawca
  • 561 postów
  • Imię:Krzychu

Napisano 17 czerwiec 2016 - 23:21

Jak pewnie zauważyliście - jestem instruktorem motocyklowym, którego poleca Tomek Kulik, a jego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać.

Kuuuuźwa, a nie wspomina nic o Twojej skromności :P ?

Ale poważnie!
Fajna sprawa, byłem dwa lata temu i faktycznie usłyszałem wiele przydatnych faktów. Z tej wiedzy korzystam do dziś.
Dlatego też polecam motoTomasza choć mnie to już raczej trzeba przedstawiać :)

Mam jedną sprawę, ale to już na PW.
...

#48 motoTomasz

motoTomasz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 09:26

Czołem.
Mały news odnośnie naszego spotkania.
Po 11 lipca będę znał dokładny termin.
Szykujcie sobie wolne na którąś niedzielę lipca.
Ovzywiscie nie zapominajcie o przygotowaniu organizmu do wysiłku, bo zapowiada się bardzo słoneczna końcówka lipca.
Od razu zaznaczę, że do ćwiczeń nie zostaną dopuszczone osoby w krótkich spodenkach, bez rękawic i butów przed kostkę.

Zabawa zabawą, ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jeśli ktoś nie ma rękawic czy innych ochraniaczy, a chce kupić coś w rozsądnej cenie, zapraszam do:
Sklep motocyklowy Inventec Pabianice,
sklep motocyklowy Motorwings Łódź,
Sklep Quady.eu na Pogonowskiego w Łodzi.

A jeśli posiadacie ochraniacze na łokcie i kolana, żółwie czy coś takiego - zabierzcie, przyda się.
  • Sklep INVENTEC Pabianice lubi to

Stayin' Alive

Instruktor motocyklowy w MotoInstruktor, Szkoła MotocyklowaTurbo i KULIKowisko.pl

Jeśli instruktor siadaąąaz kursantem na tylne siedzenie, podczas zajęć w ruchu drogowym, to ok.
Jeśli jedzie autem i mądrzy się przez radio, to amator i niewiele przekaże podczas zajęć.

Co do szkolenia w aglomeracji łódzkiej, to ja proponuję szkołę Turbo, gdzie szkoli motoTomasz.

#49 wojtasl

wojtasl
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Imię:Wojtek
  • Motocykl:Romet Soft Chopper

Napisano 04 lipiec 2016 - 17:21

Cześć. Jestem świeżakiem jeśli chodzi o moto. Jeżdzę od początku czerwca Rometem Soft chopperem 125 także z chęcią wziąłbym udział w takiej inicjatywie jeśli czas pozwoli. Na razie całe szczęście bez szlifów. Do tej pory jeździ mi sie bardzo dobrze i bezpiecznie. Pozdrawiam

#50 boromir

boromir
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • Imię:Rafał
  • Motocykl:JUNAK 122

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:42

W tamtym roku nie udało się a w tym bardzo chętnie wziąłbym udział w szkoleniu Junak 122 prawo jady B, C , D , E  od dawna.

Moja pasja i mój cel , jeżdżę chinolkiem bo tak chcę

#51 motoTomasz

motoTomasz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 10 lipiec 2016 - 19:45

Cześć.
Słuchajcie, dziś podczas "manewrów łódzkich" doszedłem do wniosku, że warto również poruszyć temat podróżowania z pasażerem.
Zatem jeśli macie jakiegoś plecaczka bądź potencjalnego plecaczka - zabierzcie go ze sobą.
Oczywiście jeśli plecaczki posiadają motociuchy lub chociaż kask to proszę o zabranie tych elementów ze soba.

A teraz konkrety.

Spotykamy się w niedzielę, 24 lipca 2016 roku na terenie placu manewrowego szkoły motocyklowej Turbo w Pabianicach.
Tutaj macie namiary:
https://m.facebook.c...eLutomierska46/
Zbieramy się o godzinie 10:40 od regulacji klamek i dźwigni, a od 11 zaczynamy się uczyć i działamy maksymalnie do 15, no chyba, że coś się przeciągnie ;)

Pamiętajcie o płynach i jakoś energetycznych przekąskach dla siebie, bo kilkugodzinna jazda z prędkością poniżej progu równowagi potrafi zmęczyć :)

Jeśli ktoś postanowi jakoś wspomóc moje gardło, które zapewne nieco się nadszarpnie od gadania i krzyczenia na Was - nie pogardzę płynami ;)
To na razie tyle niusów.
Postaram się zorganizować mechanika motocyklowego, który doradzi/pomoże/uratuje dupki :)

Aaa no i najważniejsza kwestia:
NIE ZAPOMNIJCIE O DOKUMENTACH, POLISIE OC, PRZEGLĄDZIE, PRAWIE JAZDY I... PALIWIE :)

Czołem.
https://www.facebook...31696387261555#

Użytkownik motoTomasz edytował ten post 10 lipiec 2016 - 20:50

• kabzior lubi to

Stayin' Alive

#52 ralf77

ralf77
  • Użytkownik
  • 152 postów
  • Imię:ralf
  • Motocykl:Będzie BMW gs 1200

Napisano 10 lipiec 2016 - 21:50

Tomku :burp: o płynach mogę rozmawiać godzinami :biggrin: . Super ,już nie mogę się doczekać . Dzięki za info

#53 julian85

julian85
  • Użytkownik
  • 213 postów
  • Imię:Julian
  • Motocykl:Yamaha YBR 125 => Honda NTV 650

Napisano 10 lipiec 2016 - 23:25

wspomóc moje gardło

Pijesz Tomaszu piwo? Jakieś gatunki preferujesz może?

#54 Yaro

Yaro
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Imię:Jarek
  • Motocykl:Zipp VZ-2/Junak 123

Napisano 11 lipiec 2016 - 19:23

Super, będę z żoną

• motoTomasz lubi to

#55 motoTomasz

motoTomasz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 588 postów

Napisano 11 lipiec 2016 - 20:10

Pijesz Tomaszu piwo? Jakieś gatunki preferujesz może?

Spiżowe ;)

Stayin' Alive

#56 Inia

Inia
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • Imię:Inga
  • Motocykl:Yamaha YZF 125

Napisano 17 lipiec 2016 - 09:49

Zdaję sobie sprawę, że tu nie jest miejsce na takie rzeczy , ale mam mały problem , czy mógłby mi ktoś pomóc z regulacją łańcucha ? Po ostatnim lataniu jest obluzowany i zaczął mi stukac

a sama nie potrafię tego zrobić .  :moto:  :) . Nie chce tak jeżdzić żeby zebatek nie uszkodzić .

Użytkownik Inia edytował ten post 17 lipiec 2016 - 09:52

#57 chylon

chylon
  • Członek Stowarzyszenia
  • 843 postów
  • Imię:Sławek
  • Motocykl:Honda CBR 1000 RR
  • Karta FŁM:0190

Napisano 19 lipiec 2016 - 10:48

Zdaję sobie sprawę, że tu nie jest miejsce na takie rzeczy , ale mam mały problem , czy mógłby mi ktoś pomóc z regulacją łańcucha ? Po ostatnim lataniu jest obluzowany i zaczął mi stukac

a sama nie potrafię tego zrobić .  :moto:  :) . Nie chce tak jeżdzić żeby zebatek nie uszkodzić .

Jedź do Kosmatego do Black Jack to Tomek Ci wyreguluje łańcuch .

• Piuriel lubi to

#58 Piuriel

Piuriel
  • Dawca
  • 1536 postów
  • Imię:Łukasz
  • Motocykl:PC40 CBR 600RR
  • Karta FŁM:0172

Napisano 19 lipiec 2016 - 10:53

I nasmaruje :D 

• chylon i leniuchmichał lubią to
...You can be better than that..

#59 Krystian1999

Krystian1999
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Imię:krystian
  • Motocykl:suzuki gsx600f

Napisano 20 lipiec 2016 - 17:17

A czy mogę uczestniczyć w tym szkoleniu 600 ? Czy tylko 125 beda dopuszczone?pozdrawiam
Ewentualnie jeżeli 600 nie moze być to przyjadę 125 ale wokalnym tym większym sie pouczyc

#60 zimnyx

zimnyx
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Imię:Dariusz
  • Motocykl:Hyosung GVC 125

Napisano 20 lipiec 2016 - 18:48

(bardzo ciekawa incjatywa wiec kilka pytan czy skuter 125 cm piaggio x9 tez moze byc (niejestem jeszcze pewien czy bede miał czas )